MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1952. április 28. - 1952. június 2.

1952-05-12 - 1. Jelentés az MDP falusi pártszervezetei, vezetőségeinek munkájáról. Melléklet: jelentés - 2. Jelentés a mezőgazdasági szocialista szektorokban folyó politikai munka tapasztalatairól és a további feladatokról. Melléklet: jelentés - 3. Szóbeli jelentés a norma rendezéséről a Szolnoki Papírgyárban és a MÁV Járómű Javító Vállalatnál - 4. Jelentés a május havi párttaggyűlések előkészítéséről. Melléklet: jelentés - 5. Jelentés a járási-városi pártválasztmányi ülések tapasztalatairól. Melléklet: jelentés - 6. Fegyelmi ügyek megtárgyalása - 7. Szóbeli javaslat a máj. 19-i és a máj. 26-i megyei pártbizottsági ülés napirendjére

Kunhegyesi JB. javaslata : Z i m á n János rB. jav : MB. hab: kizárás e 1 f o g a dba i Lovas Bálinb Kunmadaras PB.jav: kizárás M B. hab:~" elfogadba D á y i d elvt ; felhívja az elvtársak figyelmét, hogy az Írásos anyag­nak hétfőn reggel kell készlenni és 4 oldalnál több nem lehet. kz írá­sos javaslat mellegg szerepelni kell a meghívott elvtársak nevének is* Az MB. ülés előtt a meghívott elvtársaknak 1 órával előbb meg kell je­lenni az anyag áttanulmányozás és kijegyzetelese végett, hogy alaposan fel tudjanak készülni. v Egyben javaslatot tett az MB. felé, hz MB. ülések időpontjának megvál­toztatására, olyan formában, hogy az MB. ülések délután 5 órakor kez­dődjenek, ami azt jelenti hogy akkor 4-5 óráig van az anyagtanulmá­nyozás és 5-9 óráig az MB. ülés.­MBi a javaslatot elfogadta. Május 19-i MB. ülés napirendi pontjai : 1. / & P«rt és Tömegszerv.és a Gazdasági osztály jelentése a Szervező Bizottság határozata alapján a tagdíjfizetés hely­zete Szolnok megyeben. /:irásos jelentés és határozati ja­vaslat :/ 2. / Az oktatás helyzete jelenleg és az előkészítő feladatok. /:Sz beli jelentés, irásos javaslat:/ Előadó: Agit.prop.oszt. 5./ Szolnokmegyei gépállomás és Politikai osztály aratás, cséplési munkatervének megvitatása./:irásos jelentés:/ Előad: A Tanács és a Pol.o.gép.cso; 4,/ A Kádermunka decentralizálásáról. /* Szóbeli jelentés, írásos javaslat:/ Blöadó{ Szairv(X s elvtárs.­Május 26-i MB. ülés napirendi pontjai : 1. / A Megyei Pártbizottság aratás, cséplési munkaterve a Szervező Bizottság határozat-; alapján. /:Irásos jelentés:/ Előad: Mezőgazd.o.Hódos elvt. 2. / Az értelmiség munkájának jelentősége és az ezzel kapcso­latos Szolnokmegyei feladatok Előadó: Agit.prop.oszt, 3. / A Minisztertanács határozatán végrehajbasáról./Szóbeli:/ Előad.>t Horváth Imre étír. Megyei T. V K.M.F.f.

Next

/
Oldalképek
Tartalom