Evangélikus főgimnázium, Igló, 1908

70 A kör zárógyülését május 27-én tartotta, amelyen megválasztotta az 1909/10. évi tisztviselőket. III. Dalkör. A gimnázium kebelében fennálló dalkör 1908 október 3-án tartotta alakuló gyűlését Schermann Samu tanár elnöklete alatt. Ez évi tiszt­viselők voltak: Langsfeld Géza VIII. o. t. főjegyző, Molnár Jenő Vili. o. t. pénztáros, Biró Dezső VIII. o. t. könyvtáros és 2alud Dezső VII. o. t. aljegyző. A körnek volt 38 tagja. Tagsági díj volt 50 fillér. Tiszta bevétel volt 11 kor. 50 fillér. A kör hetenként egyszer, vasárnap 11 órakor tartotta gyűléseit és részt vett az intézet által rendezett ünnepélyeken. iV. Tornakör. Elnöke Schermann Samu tanár. Alakuló gyűlését 1908 szeptember 15-én tartotta. Tisztviselők voltak: Tóth József VIII. o. t. alelnök, Czeglédy Emánuel VIII. o. t. jegyző, Banasz József VIII. o. t. pénztáros, Langs­feld Géza Vili. o. t. Tomka Gyula VIII. o. t. Andrásovszky Zoltán VII. o. t. és Lovas János VII o. t. előtornászók A kör tagjainak száma 42 volt. A tagsági díj 1 korona. A kör hetenként egyszer, pénteken 4—5 tartotta rendes gyűléseit, szerdán és szombaton 1—3-ig pedig gyakorló óráit. Az 1909 junius 6-án tartott tornaünnepélyen versenydíjat nyertek: A nyújtó- és magasugrás-versenyben ezüstérmet kaptak: Kornhäuser Miklós VII. o. t. és Andrássy János VI. o. t.; bronzérmet kaptak: Cumin Arthur VII. o. t. és Sutor András V. o. t. — Súlydobás és távolugrásért ezüst­érmet kaptak: Hajdú József VII. o. t. és Wilkovszky Bálint V. o. t.; bronz érmet kaptak: Cumin Arthur VII. o. t. és Andrássy János VI. o. t. — Végül a füleslabdajáték-verseny következő győztesei: Andrássy János VI. o. t., An­drássy Dániel VI. o. t., Nemes Gyula VI. o. t., Kornhäuser Miklós VII. o. t., Nagy Bertalan V. o. t., Sutor András V. o. t., Lovas János VII. o. t., Olesch Ottmár VII. o. t., és Wilkovszky Bálint V. o. t. bronzérmet kaptak. V. „Thököly Imre kör.“ Elnöke: Them László vallástanár A fő­gimnázium Thököly Imre köre a felsőbb osztályok ev. prot. ifjúságának kíván­ságára alakult meg 1908. november 18-ikán. A kör célja: az ev. prot. ifjak erősítése a krisztusi hitben és az abból folyó istenfélő erényes életben. Ezen célt oly módon akarja elérni, hogy a szent­írásba bevezeti, egyházunk múltjával és jelenével ismerteti meg tagjait. E végből havonként tart egy-két összejövetelt, melyen a tagok egyházi énekeket énekelnek, imádkoznak, szentírást magyaráznak, egyházunk mostani helyzetét, hitéletét megis­mertetik, vallásos költeményeket adnak elő ; a tagok továbbá evangéliumi érzületüket erősítő, lelkületűket nemesítő könyveket olvasnak és ismertetnek s a kör anyagi eszközeihez mérten a keresztyén szeretet műveinek fejlesztésében részt vesznek A körbe belépett összesen 50 V —VIII osztályú tanuló. Tisztviselői: Czeglédy Emánuel Vili. o t. titkár; Langsfeld Géza VIII. o. t. jegyző; Biró Dezső VIII. o. t. pénztáros; Bassó Dániel Vili. o t, laptáros. A kör összesen 9 összejövetelt tartott; beszerzett céljainak megfelelő 6 kötet könyvet s járatta a következő folyóiratokat; mint a „Prot. Irodalmi Társaság“