Evangélikus főgimnázium, Igló, 1907

68 1908 május 3.-án ünnepelte még a kor a magyar gyorsírás atyjának, Markovits Istvánnak emlékét és 40 éves jubileumát. Az ünnepély sorrendje volt: 1. Berzeviczy Béla tanár-elnök megnyitja az ünnepélyt. 2. „Markovits élete“. Felolvasta: Banasz József VII. o. t. 3. Ünnepi beszéd, tartja: Schmőr Aladár VIII. o. t. 4. Az iglói „Markovits gyorsíró-kör“ története. Felolvasta: Scholtz Imre VIII. o. tan. III. Dalkör. A gimnázium kebelében fennálló dalkör 1907 október 2.-án tartotta alakuló gyűlését Schermann Samu tanár elnöklete alatt. Ez évi tiszt­viselők voltak: Idrányi Béla VIII o. t. főjegyző, Jurcsó András VIII. o. t. pénztáros, br. Kaas Ede VIII. o. t. könyvtáros és Langsfeld Géza VII. o. t. aljegyző. A körnek volt 40 tagja. Tagsági díj volt 50 fillér. Tiszta bevétel volt 17 kor. 10 fillér. A kör hetenként egyszer, vasárnap délelőtt 11 órakor tartotta gyűléseit. A körnek az év folyamán volt 29 rendes és 8 rendkívüli gyűlése. A kör a tanév folyama alatt részt vett: a gimnázium által rendezett március 15-iki ünnepélyen, április 5-ikén az intézeti hangversenyen és május 31.-én a szepesváraljai síremlék leleplezési ünnepélyén. IV. Tornakor. Elnöke Schermann Samu tanár. A főgimnázium kebelében fennálló „Tornakor“ 1907 szept. 16 -án tartotta alakuló gyűlését. Tisztviselők voltak: Heyszl József VIII. o. t. alelnök, Scholcz Imre VIII. o. t. jegyző, Szent-Iványi Ferenc VIII. o. t. pénztáros, Retter Emil VIII. o. t., Elsász Sándor VIII. o. t., Tóth József VII. o. t., Banasz József VII. o. t. elő- tornászók; kürtösök: Czeglédy Emánuel VII. o. t. és Zsindely János VII. o. t.; dobos: Thomka Gyula VII. o. t. A kör tagjainak száma 37 volt. A tagsági díj 1 korona. A kör hetenként egyszer, kedden 4—5-ig tartotta rendes gyűléseit, szerdán és szombaton 1—3-ig pedig gyakorló óráit. Az 1908. június ij du tartott tornaünnepélyen versenydíjakat nyertek: Futás: Heyszl József Vili. o. t. ezüstérmet, Andrasovszky Zoltán VI. o. t. ezüst érmet, Szentiványi Ferenc Vili. o. t. bronz érmet, Kleinberger Jenő VI. o. t. bronz érmet. Magas ugrás: Heyszl Vili o. t. 1'75 m. ezüst érmet, Andrássy János V. t. 1'70 m. ezüst érmet, Erdélyi Vll. o. t. 1 '55 m. bronz érmet, Andrasov­szky Zoltán VI. o. t. 1 65 m. bronz érmet. Távol ugrás: Szentiványi Ferenc Vili. o. t. 5T5 m. ezüstérmet, Andra­sovszky Zoltán VI. 0. t. 4'97 m. ezüst érmet, Heyszl József Vili. o. t. 5'05 m. bronz érmet, Kleinberger Jenő VI. o. t. 4'71 m. bronz érmet. Sűlydobás: Hajdú J. Vll. o. t. 9'54 m. ezüst érmet, Andrássy J. V. o.’t. 9' 12 m. ezüst érmet, Tóth József Vll. o. t. 8'96 m. bronz érmet, Kleinberger Jenő VI. o. t. 8'37 bronz érmet. Szertornázás: Tóth József Vll. o. t. ezüst érmet, Lovas János V. o. t. ezüst érmet, Elsász Sándor Vili. o. t. bronz érmet, Mados Mihály VI. o. t. bronz érmet.