Heves Megyei Hírlap, 2020. szeptember (31. évfolyam, 204-229. szám)

2020-09-07 / 209. szám

2020. SZEPTEMBER 7., HÉTFŐ SPORT 15 Harminc percig állt a lábán az egriek csikócsapata, majd ellépett a Komló Végig friss maradt a Gyöngyös A férfi NB 1.1. fordulójának mérkőzését a Gyöngyös és az Eger is ötgólos különb­séggel zárta, ám ellenkező előjellel. Míg a mátraaljaiak sikerrel vették az Orosháza elleni nyitányt, a megye­­székhelyiek alulmaradtak a Komló vendégeként. Sike Károly karoly.sike@gmail.com KÉZILABDA Szűk negyedóra kellett a gyöngyösieknek ah­hoz, hogy megtalálják a meg­felelő harcmodort az esélyte­lenebbnek számító Oroshá­zával szemben. Ekkor 4-5-ös állásról egy 7-1-es roham­mal megléptek ellenfelüktől Lubomir Durisék. A találko­zó nagy részében állandósult a 4-5 gólos különbség, a mát­raaljaiak győzelméhez a foly­tatásban már kétség sem fér­hetett.- Kellemetlen stílusban ját­szó ellenféllel szemben, kez­detben nem voltunk elég tü­relmesek, a kapuban Yunus Özmusul pedig extra telje­sítményt nyújtott - értékelt a találkozót követően a gyön­gyösiek vezetőedzője, Kon­koly Csaba. - Csak a játék­rész végére vált némiképp megnyugtatóvá az előnyünk. A második félidőben a ma­gabiztos vezetés birtokában játszhattunk volna eredmé­nyesebben is, de a vendé­gek török kapusa ekkor is sokszor túljárt a támadóink eszén. A viharsarkiak trénere, Ratko Djurkovics, egy percig sem vitatta a Gyöngyös győ­zelmének jogosságát.- Az első félidőben hiába működött jól a védekezé­sünk, a támadójátékunk­ból hiányzott a kellő kreati­vitás - összegzett a találko-Ubornyák Dávid (a labdával) hat gólig jutott Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Czímer Tamás További izgalmas hírekért látogasson el ide: HEOL.hu zót követő sajtótájékoztatón a montenegrói szakember. - A Gyöngyös remek csapat, a hosszú kispadjának köszön­hetően pedig akkor is tudtak újat húzni, amikor javuló for­mát mutattunk. HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS­OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 28-23 (14-9) Gyöngyös, Dr. Fejes And­rás Sportcsarnok, 400 néző. V.: Altmár K., Horváth M. GYÖNGYÖS: Tóth M. - Urbán, Markez 1, VIL0VSZK1 4, Ger­dán, Varsandán M. 2, DUR1S 4. Csere: Nagy B. (kapus), Halász L, UBORNYÁK 6, Hegedűs M. 2, Gábori 1, Rosta B., HERCEG 6, Gyallai, Gráf 2 (2). Edző: Kon­koly Csaba. OROSHÁZA: ÖZMUSUL 1 - Kiss A. 2, Sakic 2, TÓTH K. 3, USHAL 3, Lele 4, Németh L. 2 (1). Csere: Majdán (ka­pus), Csányi, Lászlai, Pász­tor M. 1, Kancel, Döme 1, PESKOV 3, Bella 1. Edző: Ratko Djurkovics. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: 0-2, 12. p.: 4-5, 18. p.: 8-5, 24. p.: 11-6, 36. p.: 18-10, 42. p.: 18-13, 48. p.: 22-17, 54. p: 25-20. KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 14 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/2, ill 1/1. következik: Grundfos Tata­bánya KC-HE-DO B. Braun Gyöngyös, szeptember 9., szerda, 18.00. (Tv: M4 Sport) A hajrára elfogyott az Eger Az egrieket két nappal a ta­lálkozót megelőzően hideg zuhanyként érte a hír, hogy a csapat védekező játékosa, Kiss Gergő részleges bokasza­­lag-szakadást szenvedett, így újabb meghatározó játékos dőlt ki a sorból. Az első számú gól­felelős, Rolandas Bernatonis hiánya is fejtörést okoz a szak­mai stábnak, annak ellenére, hogy a vállsérülésből felépült Rédei István már játékra je­lentkezett. A fiatal egri gárda egy félidőn keresztül tartotta a lépést a komlóiakkal, majd a szünet után nyílni kezdett az olló. A biztató első félidei játé­kot halványabb második kö­vette, ráadásul a 44. percben Rédei piros lapot kapott, ami újabb törést eredményezett. Az 53. percben már a tízgólos különbségért (29-20) támad­hatott a baranyai csapat, in­nen sikerült a hajrában koz­metikázni.- Az első félidőben ahogy azt reméltük, sikerült sok könnyű gólt szerezni, hiszen tudtunk, hogy hatvan per­cen keresztül a felállt fal el­leni támadni á rendelkezés­re álló kerettel nagyon nehéz - fogalmazott az egriek ve­zetőedzője, Tóth Edmond. - A második félidőre aztán ki­csit hitetlenül jöttünk ki, s már nem tudtuk beletenni a játékba azt a pluszt, ami elen­gedhetetlen a meglepetéshez. Az ellenfél ekkor már maga­biztos játékkal sima győzel­met aratott. Kilvinger Bálint, a komlóiak trénere azzal kezdte, hogy na­gyon örül a sikeres szezonkez­detnek, hiszen az elmúlt évek­ben ez nem volt így.- Az első félidőben is meg­voltak a lehetőségeink, de Balogh Tibor kiválóan védett - folytatta a szakember. - A szü­net után kijött a fizikális fölé­nyünk, jobban kihasználtuk a helyzeteket, ezzel pedig fel­őröltük az Egert. SPORT36-KOMLÓ-SBS-EGER 32-27 (13-13) Komló, 500 néző. V.: Bócz, Wiedemenn. komló: GRANIC 1 - Vaskó 4, ZOBEC 10 (1), BALÁZS S., JERKOVICS 6, GRÜNFELDER 1, Csömör 1. Csere: Djurdjevics (kapus), TAKÁCS B. 5 (2), Szkokán,SunajkoF.3,01áhT. 1, Jóga, Hoffmann J., Kovácsevics, Metcz. Edző: Kilvinger Bálint. EGER: BALOGH T. - LEZÁK 4 (3), Szuharev 5, TÓTH R. 3, MACHÁC 7, Schmid 2, Holdosi 3. Csere: Moscoso (kapus), Ko­vács M. 2, Tóvizi, Rédei, Száva 1, Mándy. Edző: Tóth Edmond. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: 3-2, 12. p.: 7-5, 18. p.: 9-9,24. p.: 10-10,36. p.: 18-14, 42. p.: 21-17, 48. p.: 27-19, 54. p.: 29-21. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 3/3. KÖVETKEZIK: SBS-Eger-FTC, szeptember 9., szerda, 18.00. A bajnokság állása__________________ 1. Veszprém 2 2 - - 75-45 4 2. Szeged 2 2 - - 73-44 4 3. FTC 1 1 - - 31-19 2 4. Komló 1 1 - - 32-27 2 5. Gyöngyös 1 1 - - 28-23 2 6. Veszprémi KKFT 1 1 - - 29-27 2 7. Balatonfüred 1 - 1 - 27-27 1 8. Tatabánya 1 - 1 - 27-27 1 9. Dabas 1 - - 1 27-29 0 10. Eger 1 - - 1 27-32 0 11. Cegléd 1 - - 1 19-31 0 12. Csurgó 1 - - 1 21-40 0 13. Orosháza 2 - - 2 45-67 0 14. Budakalász 2 - - 2 46-69 0 NB lll.-as szinten kiemelkedő meccset játszott az ESE - A Hatvan a hajrában vesztett pontokat A GYAK jókor rúgta a gólokat a Kövesd ellen A hatvani Lukács Zsomborékat (16) sikeresen hatástalanították a sényőiek Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Albert Péter LABDARÚGÁS Az NB III. Keleti csoport 8. fordulójában: KISVÁRDA MASTER GOOD II­­EGER SE 0-0 Kisvárda, 150 néző. V.: Erdé­lyi Bence (Skover R, Török K.). KISVÁRDA: OdinCOV Avetiszjan, Kravcsenko, Vass 0., Lakatos Cs. - Melnik, Szőr L. - Himics, Atamasz, Kovács­réti - Horváth Z. Edző: Szabó Balázs. EGER: Nacsa - Debreceni, Katona A., Vaskó, Nemes - Géringer, Hegedűs D. - Pál, Kis G., Vajda Á. (Gresó, 66.) - Boros G. (Olasz D., 74.). Edző: Sütő Szilárd JÓK: senki, ill. az egész ven­dégcsapat. szabó BALÁZS: - Lehet, hogy kicsivel többet birtokolta a labdát az Eger, viszont a máso­dik félidőben mindkét csapat előtt adódott lehetőség, hogy a tipikus egygólos meccsen megszerezze a győzelmet. Mi­vel ez nem történt meg, igaz­ságosnak mondható döntetlen lett a vége. sütő szilárd: - A mérkőzés előtt is jó véleménnyel voltam a kisvárdai fiatal csapatról, vi­szont így, hogy az NB I.-es ke­retből öt játékossal megerősí­tették őket, így még jobb játé­kot tudtak nyújtani. NB III.-as szinten kiemelkedő mérkő­zést játszottunk, büszke va­gyok a játékosokra. Az adott körülmények miatt nagyon értékes pontot szereztünk. Kugler Gyula GYÖNGYÖSI AK-MÁTRA-BETON­­MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC II. 3-0 (2-0) Gyöngyös, Komiéi spt., 150 néző. V.: Takács Ákos (Piskóczi V., Sztányi T.). GYÖNGYÖS: Szalay A. - Tár­nái, Bartha B., Rédei, Gohér G., Gaal - Eichenvalder (Tajti B., 79.), Csillik, Földi M. (Má­­jer R, 75.) - Pölöskei P. (Mol­nár M., 83.), Bartusz D. Edző: Simon Antal. MEZŐKÖVESD: Fedinisinec - Szeibert M., Sike J. (Giber, 60.), Tóth M., Tóth D. (Laczkó K., 64.), Bencze M., Meskhi, Sebe A., Kovács D., Daru M. (Bara­­nyi B., 46.), Jurina. Edző: Elek Norbert. GÓL: Gohér G. (24.), Bartusz D. (29.), Tajti B. (85.). jók: Rédei, Bartusz D., ill. Bencze M., Sebe A. Simon ANTAL: - Ezek a legne­hezebb mérkőzések, amikor a közönség és mi magunk is győzelmet várunk. Jókor rúg­tuk a gólokat és a harmadik­kal végleg eldőlt a meccs. ELEK NORBERT: - A forduló­pontokból sajnos megint nem mi jöttünk ki jól. Az első gólt egy kicsit a semmiből kaptuk, a második pedig érzésem sze­rint el is döntötte a mérkőzést. A második félidőben ugyan próbálkoztunk, mentünk, de nem voltunk igazán jók. Válik István FC HATVAN-SÉNYŐ-CARNIFEX FC 0-1 (0-0) Hatvan, Népkerti spt., 200 néző. V.: Tamási Patrik (Flin­ta Z., Tinnyei Zs.). hatvan: Halasi - Fék (Bog­dán M., 83.), Lábát, Katona R., Gál, Karácsony - Kitl K., Vi­rág, Bartók - Lukács Zs. (Fell­ner, 80.), Simon M. (Sárközi, 80.), Edző: Gulyás Gábor. sényő: Gagyi - Bodó G., Klepács (Schmidt P, 72.), Had­házi D., Barta G. (Páll Zs., 64.), Lakatos L. (Fenyőfalvi D., 52.), Szokol Zs., Farkas M., Lizák B., Kapacina V., Orosz M. Edzők: Imrő László, Fiumei Viktor. GÓL: Páll Zs. (84.). KIÁLLÍTVA: Gulyás G. (92.). JÓK: Halasi, Gál, Virág, ill. Gagyi, Orosz M. gulyás Gábor: - Sajnálom, hogy nem sikerült kapott gól nélkül lehozni a mérkőzést. Jövő héten újabb két mérkőzés következik, azokra rendezni kell a sorokat. imrő LÁSZLÓ: - Gratulálok a 2003-as születésű Páll Zsom­bornak első NB III.-as mérkő­zésén szerzett góljához, mely­lyel eldöntötte a pontok sorsát. A mérkőzés végén ez a kelle­metlen jelenet talán nem ala­kult volna ki, ha a hazaiak jel­zik, hogy visszaadják-e a lab­dát vagy nem, amit egyébként második alkalommal nem tet­tek meg. Franyó Zoltánné | További eredmények Sajóba bony-Cegléd 0-1 (0-0) Tiszaújvéros-Tiszakécske 0-3 (0-2) DVSC ll-Balassagyarmat 3-1(2-0) DVTK ll-Tiszafüred 2-3 (1-1) Jászberény-Salgótarjáni BTC 6-1 (3-0) Tállya-Putnok 0-0 A Füzesgyarmat- BVSC-Zugló mérkőzést későbbre halasztották. A bajnokság állása J 1. Jászberény 8 6 1 1 24-7 19 2. Eger 8 6 1 1 18-2 19 3. Tiszakécske 7 5 1 1 20-5 16 4.Sényő 8 5-3 20-9 15 5. Tiszafüred 8 5-3 18-14 15 6. BVSC-Zugló 7 4 3-16-6 15 7. DVSC II. 7 4 1 2 15-10 13 8.Füzesgyarmat 7 4-3 10-7 12 9. Cegléd 8 4-4 8-11 12 10. Tiszaújváros 8 3 2 3 10-12 11 11. Kisvárda II. 8 2 3 3 11-14 9 12. Tállya 8 2 3 3 8-12 9 13. Putnok 8 2 3 3 9-14 9 14. Salgótarjáni BTC 8 2 3 3 9-17 9 15. Sajóbábony 8 2 2 4 9-16 8 16. FC Hatvan 8 2 2 4 8-15 8 17. Gyöngyös 8 2 1 5 11-21 7 18. DVTK II. 8 1 3 4 14-14 6 19. Balassagyarmat 8 1 3 4 7-16 6 20. Mezőkövesd II. 8--8 4-27 0 ♦