Heves Megyei Hírlap, 2020. március (31. évfolyam, 52-77. szám)

2020-03-09 / 58. szám

2020. MÁRCIUS 9., HÉTFŐ SPORT 15 Hátrányból, négy gólt elérve nyert a Fehérvár LABDARÚGÁS A címvédő Fe­rencváros döntetlent játszott Zalaegerszegen az NB I. 24. fordulójában. A fennállásá­nak 100. évfordulóját ünneplő házigazda ZTE ezzel a mérkő­zéssel kezdte meg jubileumi programsorozatát. A második helyezett MÓL Fehérvár 4-1-re nyert a hazai pályán játszó Puskás Akadé­mia ellen. A fehérváriak a szü­netben még egygólos hátrány­ban voltak, a második félidő­ben azonban kinyílt a gólzsák. A Mezőkövesd könnyedén nyert a Kaposvár vendégeként. ZALAEGERSZEGITE­FERENCVÁROS 1-1 (0-1) ZTE Aréna, 8748 néző. V.: Karakó, gól: Radó (80., 11-esből), ill. Nguen (20.). KIÁLLÍTVA: Civic (FTC, 93.) PUSKÁS AFC-FEHÉRVÁR FC 1-4 (1-0) Pancho Aréna, 2015 néző. V.: Pintér Cs. GÓL: Slagveer (24.), ill. Bamgboye (50.), Petrjak (59.), Nikolics (81.), Stopira (89.) KAPOSVÁR-MEZŐKÖVESD 0- 4 (0-1) Kaposvár, 1011 néző. V.: Csonka. GÓL: Besirovic (31.), lurina (51.), Cseri (62., 11-esből), Zivzivadze (90.) DIÓSGYŐR-ÚJPEST 2-1 (1-0) Diósgyőr, 8376 néző. V.: Er­dős. GÓL: Ivanovszki (7.), Rui Pedro (591), ül. Novothny (92.). KIÁLLÍTVA: Balázs (Újpest, 88.) PAKSI-BP. HONVÉD 0-0 Paks, 1379 néző. V.: Solymosi. DEBRECEN-KISVÁRDA 1- 0 (0-0) Debrecen, 2850 néző. V.: Berke. GÓL: Varga K. (50.) A bajnokság állása 1. Ferencváros 22 15 5 2 39-19 50 2. Fehérvár ' 24 15 4 5 46-22 49 3. Mezőkövesd 24 13 5 6 37-21 44 4. Puskás AFC 24 10 8 6 39-31 38 5. Diósgyőr 24 11 3 10 34-32 36 6. Honvéd 24 9 7 8 24-27 34 7. Debrecen 23 9 3 11 36-41 30 8. Kisvárda 24 8 4 12 30-35 28 9. Újpest 23 8 4 11 30-36 28 10. Paks 24 8 3 13 29-41 27 11. Zalaegerszeg 24 6 7 11 31-37 25 12. Kaposvár 24 3 1 20 19-52 10 Megjegyzés: az 1. fordulóból elhalasztott Ferencváros - Debrecen mérkőzést április 7-én pótolják, míg a 20. fordulóból elhalasztott Újpest- Ferencváros rangadót április 21-én játsszák le. Nem futotta gólra az Egér-Hatvan megyei derbin Senkinek nem jó iksz Képgaléria: Heol.hu Fotó: Huszár Márk Vajda Ákos és egri társai nem tudtak szárnyalni a Hatvan ellen Érintetlen marad mindkét csapat hálója az Egér-Hat­van megyei rangadón, míg a Gyöngyösi AK egygólos előnyről szenvedett vere­séget a vendég Cegléddel szemben. Munkatársainktól LABDARÚGÁS Az NB III. Keleti csoportja 18. fordulójának mérkőzésein: EGER SE-FC HATVAN 0-0 Eger, Szentmarjay stadion, 320 néző. V.: Horváth Máté (Deme, Volentics). EGER: Nacsa - Debreczeni, Vaskó, Gajda, LőrincZ - Antal (Révész, ó5.), Vitelki (Valkay, 85.) - Vajda (Csifó, 73.), Gresó, Nemes - Olasz D. Vezetőedző: Sütő Szilárd. hatvan: Tajti - Purzsa, Lábát, Katona R., Karácsony - Bárkányi, Mundi - Lukács, Bartók, Kitl - Czibolya (Szabó R., 84.). Vezetőedző: Gulyás Gábor. sárga lap: Katona R. (35.), Vaskó (36.), Kitl (91.). A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a HELASZ két egri tisztségvi­selőjére, a 76 éves korában el­hunyt Szepesi Lászlóra és a 91 éves dr. Dobos Józsefre. A megyei derbi kezdemé­nyezőbb egri játékkal in­dult, ám az is látszott, hogy a jól szervezett hatvaniak el­len nem lesz egyszerű feladat a gólszerzés. A kapuba talál­ni a vendégeknek sem sike­rült, noha erre adódott lehető­ségük a látogatóknak, így ma­rad az igazából senkinek sem jó döntetlen. jók: Vaskó, Debreézeni, ill. Tajti, Bárkányi, Bartók, Czibolya. sütő szilárd: - Nem erre számítottunk, mindenképp azt terveztük, hogy itthon tartjuk a három pontot. Ha pozitívu­mokat akarok keresni, akkor az lenne, hogy kapott gól nél­kül lehoztuk a meccset, viszont borzasztó idegesen és pontatla­nul játszottunk. A csapatban sokkal, de sokkal több van. Ez ma nem jött, és ezt sajnálom. A Hatvan meglepett bennün­ket, mert előrébb védekezett, mint amire számítottunk. No­ha szereztünk egy pontot, csa­lódottak vagyunk mert kettőt bennhagytunk. A döntetlen eredmény reálisnak mondható. gulyás Gábor: - A csapat teljesítménye megfelelő volt, a mérkőzés döntő részében az Eger fölé tudtunk nőni. Két nagyobb lehetőségünk akadt, amelyeket nagyon sajnálok, hogy nem sikerült gólra válta­nunk. Itt hagytunk két pontot, de olyan helyzetben vagyunk, hogy el kell kezdeni a ponto­kat gyűjteni, mert az előttünk lévő csapatok nem fognak se­gíteni abban, hogy nekünk könnyebb feladatunk legyen. Bódi Csaba GYÖNGYÖSI AK-CEGLÉDI VSE 1-3 (1-0) Gyöngyös, Komiéi Károly Sporttelep, 150 néző. V.: Bálint Attila (Flinta Z., Pogonyi F.). gyöngyös: Szalay A. - Bartusz D., Bartha B., Gaz­dag B. (Márkus M., 63.), Csoszánszki D., Molnár E. (Árvái Á., 83.), Eichenvalder R., Petrezselyem T., Tárnái D. (Gergely R, 87.), Földi M„ Tóth 0. Edző: Simon Antal. CEGLÉD: Mikler D. - Krajcz M., Csendes R, Laczkó M., Papp Gy. (Cseh S., 76.), Juhász A. (G. Bíró G., 90.), Takács K., Kovács L., Szabó G., Markó Á., Majoros Sz. Edző: Makrai László. gól: Földi M. (34.), ill. Ta­kács K. (55., -11-esből), Laczkó (81.), Majoros Sz. (87.) JÓK: Bartha B., Eichenvalder R., Csoszánszki D., Bartusz D., Tóth 0., Földi M., ill. Mikler D., Krajcz M., Csendes R, Laczkó M., Markó Á., Takács K. Simon ANTAL: - Az első fél­időben 1-0-s vezetéssel men­tünk az öltözőbe. A máso­dik félidőre is úgy jöttünk ki, hogy megrúgjuk a második gólunkat, de két ki nem kény­­szerített hibának köszönhető­en az ellenfél fordította meg az eredményt. makrai László: - A pálya ta­lajával is megküzdve, a máso­dik félidőben mentálisan is az ellenfél fölé nőttünk. Gólhely­zeteinket javarészt kihasz­nálva szereztük meg a három pontot. Tóth Zsolt További eredmények Putnok-Ba lassagya rmat 1-0 (0-0) Füzesgyarmat- ESMTK 1-1 (0-0) DVTK ll-Jászberény 6-1 (3-0) DVSC ll-Tiszaújváros , 3-1 (1-1) Tállya-Sényő 0-1 (0-1) A19. forduló programja Március 14., szombat, 14.30: FC Hatvan-DEAC, Balassagyarmat-Tállya, Tiszaújváros-Putnok, Jászberény-OVSC II, Cegléd-DVTK II, ESMTK­­Gyöngyösi AK, Eger SE-Füzesgyarmat Látogasson ei hírportálunkra! HEOL.hu A tiszteletet hiányolta Váczi Péter a fővárosban KOSÁRLABDA A férfi NB I/B Zöld csoportja 26. fordulójá­nak mérkőzésén: ÚJPEST MT-EKE-EGER-KOK 84-60 (22-14, 30-13,12-29, 20-4) Budapest, 100 néző. V.: Her­­vay T., Jurák K., Lövei L. eke: Szigedi 2, Szabó M. 4, MÁTÉ B. 21/15, SZICSÁK 9, Horváth R. Csere: ILLÉS B. 11, SZATMÁRI R. 11/9, Pomázi, Ungi 2, Mohamed, Bíró B., Ká­­tai. Edző: Váczi Péter. váczi Péter: - A csapat tizenkét éve tagja az NB I/B mezőnyének. A Hepp-kupá­­ban és a MEFOB-on több al­kalommal zártunk érmes po­zícióban. Életpályamodellt kí­nálunk, diplomás kosárlabdá­zókat nevelünk. Ilyen ered­ménysorral, szemlélettel jár­na egyfajta tisztelet a játékve­zetők részéről! következik: EKE-Eger-KOK­­Vásárhelyi Kosársuli, március 14., szombat, 17.00. S. K. Megrángatták az oroszlán bajszát RÖPLABDA A férfi NB II., Kelet, rájátszás 4. fordulójának mér­kőzésén: GYÖNGYÖSI RSE­­MEAFC-MISKOLC 1-3 (17, -23,14, 20) Gyöngyös, Vályi-Nagy Ká­roly Tornacsarnok, 31 néző. V.: Mocsnik L., Kaposvári G. gyöngyös: Kovács N., Végh D., Szabó D., Farkas L., Dudás B., Vigh Z. Liberó: Veres Z. Csere: Radies J. Játékos-edző: Farkas László. farkas László: - Annak el­lenére, hogy több meghatáro­zó játékosunkat is nélkülözni kellett az éllovas ellen, arra készültünk, hogy megrángat­juk az oroszlán bajszát. Ez az egyik szettben sikerült is, de úgy érzem, a többiben is tisz­tességgel helytálltunk. Szép labdameneteket láthatott a közönség, de végül a Mis­kolc csapata nyert, megérde­melten. KÖVETKEZIK: Gödöllői RC­­Gyöngyösi RSE, március 14., szombat, 16.00. S. K. A tavasszal négy mérkőzésen mindössze két pontot szerző hatvaniak továbbra is gödörben Dunakeszin semmi nem jött össze az ESC-nek KÉZILABDA A férfi NB I/B Ke­leti csoportja 15. fordulójának mérkőzésén: HATVANI KSZSE­OPTIMUM SOLAR-BÉKÉSI FKC 30-32 (12-16) Hatvan, Kodály Zoltán Ált. Isk., 200 néző. V.: Földesi Cs., Halász A. hatvan: Hudák - Répási 3, Szarvas Á., Buday 4, Vad Zs. 3, Bali R. 6, Horváth R. Csere: Szarvas A. (kapus), Veres B. 2, Blazsek, Kovács R 8 (3), Varjú, Padla 1, Nagy B. 3, Igó, Molnár K. Edző: Bárány Zsolt. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1-4, 12. p.: 3-7, 18. p.: 6-9,24. p.: 9-12, 36. p.: 15-20, 42. p.: 18-22, 48. p.: 21-25, 54. p.: 24-27. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/3, Ül. 2/2. A vendégek a 10. percre már ötgólos előnyt szereztek (1-6), a hatvaniak a folytatásban fu­tottak az eredmény után. Tíz perc elteltével ugyan sikerült felzárkózni egy találatra (9- 10), de ezt követően ismét a Békés került fölénybe és ma­gabiztossá tette győzelmét. bárány Zsolt: - Sajnos még nem sikerült kilábalnunk a gödörből. következik: Mizse KC­­Hatvani KSzSE, március 14., szombat, 18.00. Sári Barbaráék padlót fogtak a Dunakeszi otthonában Fotó: L. M. A női NB I/B Keleti csoport­ja 16. fordulójában: VS DUNAKESZI­­ESZTERHÁZY SC 33-30 (17-15) Dunakeszi, 150 néző, V.: Hársfalvi Zs., Mórocz R. ESC: GYŐRFFY - Kuti 1, Brettner 4, Petrovics 3, SÁRI 9 (3), PADOS 6, Buzsáki 2. Csere: Leiner (kapus), Pan­­kotai 1, Kiser 1, Kobela, Iván E. 3. Edző: Debre Viktor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: 1-4, 12. p.: 4-7, 18. p.: 9-9, 24. p.: 13-10, 36. p.: 22- 17, 42. p.: 25-20, 48. p.: 27-21, 54. p.: 31-27. KIÁLLÍTÁSOK: 6, Ül. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 7/6, Ül. 4/3. rutka Péter, az egriek má­sodedzője: - Minden csapat életében vannak olyan napok, amikor semmi nem jön össze, nálunk ez a mai volt ilyen. Most már biztos, hogy száz­százalékosan nem fogunk baj­nokságot nyerni, de továbbra is mi vagyunk a listavezetők. Minden héten és minden na­pon előre kell tekintenünk, és még jobban kell dolgoznunk, küzdenünk ahhoz, hogy elér­jük céljainkat. Gratulálunk a Dunakeszi csapatának! következik: NKK Balmazúj­­város-Eszterházy SC, Balmaz­újváros, március 14., szombat, 17.00. S. K., F. B.