Heves Megyei Hírlap, 2020. február (31. évfolyam, 27-51. szám)

2020-02-10 / 34. szám

2020. FEBRUÁR 10., HÉTFŐ SPORT 15 A gyöngyösiek nyomás alatt is jól teljesítettek a Füred ellen Egy pontot nyert az Eger Lezák Áron (a labdával) keze nem remegett meg Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Lénárt Márton Bódog győztes meccsen debütált LABDARÚGÁS A Kisvárda a cse­reként beállt Tischler Patrik mesterhármasának is köszön­hetően 5-3-ra legyőzte a ven­dég, sereghajtó Kaposvárt az NB I. 20. fordulójában. A csü­törtökön kinevezett új vezető­edzővel, Bódog Tamással így a Kisvárda megszakította öt­­' meccses nyeretlenségi soro­zatát, és november 30-a óta először gyűjtötte be a három pontot. A Fehérvár FC - hátrányból fordítva - két távoli lövésből szerzett góllal nyert a vendég Mezőkövesd ellen. Az NB I. 20. fordulójának mérkőzésein: FEHÉRVÁR FC-MEZŐKÖVESD 2-1 (2-1) Mól Aréna Sóstó, 2716 néző. V.: Solymosi. GÓL: Hodzic (18.), Houri (37.), ill. Berecz (16.) PAKS-PUSKÁS AKADÉMIA FC 0-2 (0-1) Paks, 1106 néző. V.: Pintér. GÓL: Favorov (11.), Vanecek (90.). kiállítva: Könyves (Paks, 38.), Böde (Paks, 40.) KISVÁRDA-KAPOSVÁR 5-3 (1-1) Várkerti Stadion, 1850 né­ző. V.: Csonka. GÓL: Melnyik (34.), Tischler (59., 65., 82.), Viana (72.), ill. Hegedűs D. (31.), Nagy J. (49.), Fodor (70.) BP. HONVÉD-ZALAEGERSZEG 2-0 (1-0) Új Hidegkúti Nándor Stadi­on, 2246 néző. V.: Erdős. GÓL: Kálnoki-Kis (43.), Lanzafame (91. - 11-esből) DIÓSGYŐRI VTK-DEBRECEN 1-2 (1-2) ' Diósgyőr, 4802 néző. V.: Ivá­­nyi. gól: Ivanovszki (4.), ill. Adeniji (13.), Kinyik (16.) Az Űjpest-Ferencváros mér­kőzést elhalasztották. S. K. Matija Katanec (elöl) Fotó: MTI Míg a gyöngyösiek a játék­nap rangadóján magabiztos győzelmet arattak a Bala­­tonfüreddel szemben, addig az egriek az utolsó másod­percekben lőtt góllal men­tettek pontot a vendég Me­zőkövesd ellen a férfi NB I. 15. fordulójában. Sike Károly karoly.sike@gmail.com KÉZILABDA - Rendkívül mo­tiváltán kezdtük az össze­csapást, rögtön hozzáteszem, ilyen közönség előtt nem is le­het máshogy - kezdte szava­it a gyöngyösiek vezetőedző­je, Konkoly Csaba. - Az első harminc percben óriási csa­patmunkával sikerült olyan előnyt szerezni, amivel a má­sodik félidőben jól sáfárkod­tunk. Amikor a kulcsjátéko­saimat pihentetni kellett, a pádról érkezők is jól tartották a különbséget. Hatalmas lelki­erőről tettünk tanúbizonysá­got, nagy nyomás alatt is sike­rült újra és újra gólt szerezni. A mi életünkben óriási fegy­vertény ez a győzelem. A füredi tréner, Csoknyai István számára felemás képet mutatott a mérkőzés.- Az első félidőben a táma­dójátékunk pontatlannak bi­zonyult, a védelmünk meg­ingásait pedig könyörtelenül megbüntette a házigazda - emlékeztetett a korábbi szö­vetségi kapitány. - A szünet­re kialakult hétgólos különb­ség semmi jóval nem kecseg­tetett, ennek ellenére a máso­dik félidőben megmutattuk, hogy mi is tudunk kézilab­dázni és nem a véletlen mű­ve, hogy az élmezőnyhöz tar­tozunk. A hátrány azonban soknak bizonyult, amit min­den erőfeszítés ellenére sem tudunk ledolgozni. A mátraaljaiak a porcsé­rüléssel bajlódó szlovák irá­nyító játékosra, Lubomir Durisra nem számíthattak, de Varsandán Milán sem sok időt töltött a pályán. A koráb­bi válogatott balszélső azok után kapott piros lapot a mér­kőzés 6. percében, hogy a hét­méteres elvégzése közben ar­con lőtte a fürediek kapu­sát, Andó Ariánt. A találkozó 18. percében már 8-3, majd a 25. minutumban 11-5-ös ál­lás is szerepelt az eredmény­­jelzőn, ami másodszor is idő­kérésre sarkallta Csoknyai Istvánt. A félidei pihenőre hétgólos előnnyel vonulhat­tak Mitar Markezék, ami kel­lő alapot adott a derűs folyta­táshoz. A szünet után ugyan többször is Sikerült két gólra zárkózni (44. perc: 19-17, 54. perc: 25-23) a feljavuló ven­dégeknek, de ettől többre már nem futotta. HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS­BALATONFÜREDI KSE 31-28 (16-9) gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1100 néző. V: Hargitai G., Markó G. GYÖNGYÖS: TÓTH M. - Ur­­bán, MARKEZ 9 (5), Ubornyák 3, VILOVSZKI 5, HERCEG 8, Varsandán M. Csere: Gödör (kapus), Papp B., NÉMETH T. 3, Hegedűs M. 1, Gábori 2, GERDÁN, Gráf, Újvari. Edző: Konkoly Csaba x BALATONFÜRED: AndÓ - Pedro Rodriguez 1, Jimenez, TOPIC 4, Shinkel 2, ZDOLIK 7, Bóka. 1. Csere: Bősz (ka­pus), Szűcs B., Vajda, Varga M., Déber, Németh B., SZÖL­­LŐSIB. 4, Ág, MÁTHÉ D. 9 (3). Edző: Csoknyai István AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1-1, 12. p.: 3-2, 18. p.: 8-4, 24. p.: 11-5, 36. p.: 18-13, 42. p.: 19-15, 48. p.: 21-19, 54. p.: 25-23. KIÁLLÍTÁSOK: M), ill. 4 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 3/3. következik: NB I., 16. for­duló: Budakalász-HE-DO B. Braun Gyöngyös, február 22., szombat, 18.00. Lemásolták az őszi, mezőkövesdi meccset Egerben néhány órával ké­sőbb a Mezőkövesd vendéges­kedett, s csakúgy mint a két együttes őszi összecsapásán, ezúttal is az utolsó másodper­cekben mentett pontot a hazai csapat. A megyeszékhelyiek a sírból hozták vissza a mérkő­zést: az utolsó tíz percbe lép­ve még öt góllal (19-24) ve­zettek a matyók, de bő másfél perccel a találkozó vége előtt is háromgólos hátrányban (24-27) kézilabdáztak Mol­nár Balázsék. A pontot érő ta­lálat Lezák Áron nevéhez fű­ződött, aki három másodperc­cel a végső dudaszó megszóla­lása előtt vette be Pásztor Im­re kapuját.- Beigazolódtak a várakozá­sok, a szoros végjátékban ez­úttal nekünk volt több szeren­csénk - vélekedett az egriek vezetőedzője', Tóth Edmond. - Sajnos a találkozó nagy ré­szében a kulcsjátékosainknak nem ment igazán jól a játék, az ellenfél kiválóan védő kapusa sok esetben elbizonytalanítot­ta a lövőinket. A végére töb­ben is feljavultak, amivel si­került kiegyenlíteni a különb­séget és vissza tudtunk jön­ni a mérkőzésbe. Értékes pont ez, a játékunk pedig biztos va­gyok benne, hogy javulni fog az előttünk álló fontos rang­adókra. A mezőkövesdiek tréne­re, Buday Dániel a találkozót követő sajtótájékoztatón úgy érezte, a találkozó összképe alapján rászolgáltak volna a győzelemre, ezért fájó a pont­­osztozkodás.- Csalódottak vagyunk, ennek ellenére dicséret illeti a játékosaimat/ mert végig uralták a mérkőzést, be­tartva az előzetesen megbe­szélt taktikát - fogalmazott a szakember. - A második fél­időben több meccslabdánk is adódott, de ezeket elhibáz­tuk és felhoztuk az ellenfe­let. Ez már az ötödik döntet­lenünk a szezonban. Látszik, hogy a lehetőségeink meg vannak, mégsem tudunk él­ni velük. SBS-EGER-MEZŐKÖVESDI KC 27-27 (10-11) Eger, Kemény Ferenc Sport­­csarnok, 875 néző. V: Altmár K., Horváth M. EGER: Cvetkovszki - Schmid 1, Fűzi 2, Kiss G., Papp G., BERNATONIS 7 (1), MOLNÁR B. 8 (3). Csere: MOSCOSO (ka­pus), LEZÁK 6, Tóth A. 2, Tóth R. 1, Sztevanovics. Edző: Tóth Edmond. MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. - Hangyel, Stankovic, Radnic 3 (1), Dávid M., Ko­vács B. 3, MENYHÁRT 7. Cse­re: Horváth L. 2, Szöllősi 0. 1, HALILBEGOVIC 9, Martins 2. Edző: Buday Dániel. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2-3, 12. p.: 4-5, 18. p.: 7-8, 24. p.: 9-9, 36. p.: 13-15, 42. p.: 17-19, 48. p.: 18-21, 54. p.: 20-24. * KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 2/1. következik: Orosházi FKSE­­Linamar-SBS-Eger, február 22., szombat, 18.00. A bajnokság állása 1. Szeged 16 15-1571-389 30 2. Veszprém 14 14--506-350 28 3. Tatabánya 14 10-4407-360 20 4. Gyöngyös 15 9 1 5448-410 19 5. ne 15 9-6427-402 18 6. Balatonfüred 15 8 1 6 424-412 17 7. Csurgó 15 8 1 6 373-377 17 8. Komló 15 7 2 6389-400 16 9. Eger 15 5 2 8408-459 12 10. Dabas 16 5 1 10409-469 11 11. Mezőkövesd 15 2 5 8 371-434 9 12. Orosháza 15 3 1 11373-437 7 13. Budakalász 15 2 1 12 374-430 5 14. Vác 15-1 14343-494 1 Mitar Markezék (77) robognak Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Cz. T. A szombathelyi tréner szerint az egriek más dimenzióban vízilabdáztak Westernfilmhez hasonlító mérkőzés HIRDETÉS VÍZILABDA A férfi OB 1.11. fordulójá­nak mérkőzésén: ZF-EGER­AVUS SZOMBATHELY 18-12 (5-2, 4-3, 5-3, 4-4) Eger, Bitskey Aladár Uszoda, 300 néző. V.: Csanádi Zs., Homonnai D. EGER: Kardos G.-Rasovics 1, VLAHOPULOSZ 3, MURISICS 3, Sántavy, HOSNYÁNSZKY 5, Gyárfás 2. Csere: Krémer (kapus), SÁNTA 1, Lukács D., BAKSA B. 2, Csacsovszky E. 1, Magyar M., Kürti. Edző: Dab­­rowski Norbert. AVUS: Kovács B. - Marnitz G. 1, JOVANOVIC 2, Szőke Sz., Rasovicsot (szemből) jól őrizték Képgaléria: HEOL.HU Fotó: L .M. Takács J. 1, Irmes R, Ekler 1. Csere: Horváth A. (kapus), Polovic, Szabó I. Bence 2, SZŐ­KE B. 4, Sági, Hajmási 1. Edző: Matajsz Márk GÓL-EMBERELŐNYBŐL: 5/4, ill. 8/3. ÖTMÉTERESBŐL: 1/1, ill. -. Az egriek magabiztos győ­zelméhez kétség sem férhetett. DABROWSKI NORBERT: - WeS- ternfilmhez hasonló mérkő­zésen hatvannyolc kapura lö­vésből harminc gól született. A nézők jól szórakoztak, nem tudok haragudni a tizenkét kapott gól miatt. Nyílt sisa­kos, pörgős összecsapást lát­hattunk. matajsz MÁRK: - Megérde­melten nyert a más dimenzió­ban pólózó egri csapat. Talán a hosszú utazás miatt hiány­zott a frissesség. Szellős volt a védekezésünk, sok volt a lefor­­dulásos gól. A B csoport állása 1.0SC 11 11-- 181-84 33 2. Eger 11 9 1 1164-101 28 3. Honvéd 11 6-5109-118 18 4. BVSC 11 6-5123-122 18 5. Szentes 11 4 1 6 93-121 13 6. Vasas 11 2 2 7102-132 8 7. Kaposvár 11 2 1 8 95-149 7 8. AVUS 11 1 1 9109-149 ,4 KÖVETKEZIK: ZF-Eger-BVSC­­Zugló, február 15., szombat, 18.30. S. K. TOTÓ, 6/2. 1. Űjpest-Ferencváros törölve Helyette az 1. számú pótmérkőzés 2. Fehérvá r-Mezőkövesd 2-11 3. Hertha BSC-Mainz 1-32 4. Freiburg-Hoffenheim 1-01 5. Wolfsburg-Düsseldorf 1-1X 6. Bremen-Union Berlin 0-22 7, Schalke-Paderbom 1-1X 8. Leverkusen-Dortmund 4-31 9. Mönchengladbach-1. FC Köln törölve Helyette a 2. számú pótmérkózés 10. Bayern München-RB Leipzig később 11. Hellas Verona-Juventus 2-11 12. Napoli-Lecce 13. Parma-Lazio később Plusz egy mérkőzés: 14. Internazlonale-Milan később Pótmérkőzés: 1. Torino-Sampdoria 1-32 2. pótmérkőzés: 2. SPAL Ferrara-Sassuolo 1-22 Látogasson el hírportálunkra! HEOL.hu