Heves Megyei Hírlap, 2019. március (30. évfolyam, 51-75. szám)

2019-03-25 / 70. szám

I 2019. MÁRCIUS 25., HÉTFŐ________________________________________________________________________________________________________________________________SPORT 15 A gyöngyösiek ötöt rúgtak, az egriek hármat kaptak GYAK: fergeteges négy perc a Debrecen ellen Laurinyecz Ákos (10) háromszor vette be a debreceniek kapuját, s ezzel főszerepet vállalt Képgaléria: Heol.hu Fotó: Czímer Tamás Megvertük a vb-ezüstös horvát válogatottat LABDARÚGÁS Az Európa-bajno­­ki selejtezősorozat E csoport­jának 2. fordulójában: MAGYARORSZÁG­­HORVÁTORSZÁG 2-1 (1-1) Groupama Aréna, 22 000 né­ző. V.: William Collum (skót)". MAGYARORSZÁG: Gulácsi - Lovrencsics G., Baráth, Or­bán, Kádár - Pátkai, Nagy Á. - Dzsudzsák, Szoboszlai, Nagy D. - Szalai. Horvátország: Kalinic - Barisic, Vida, Lovren, Jedvaj - Brozovic, Modric, Perigic, Rakitic, Rebic - Kramaric. csere: Barisic (Leovac, 30.), Nagy D. (Varga R., 40.), Szo­boszlai (Kalmár, 65.), Rebic (Brekalo, 67.), Jedvaj (Petkovic, 78.) Dzsudzsák (Bese, 84.). sárga lap: Dzsudzsák (63.). A mérkőzés előtt az MLSZ elnöke, Csányi Sándor köszön­tötte Dzsudzsák Balázst 100. válogatottsága alkalmából, aki 41. alkalommal viselte a csapatkapitányi karszalagot. A GÓLOK TÖRTÉNETE. 14. perc: Kramaric a védők közül 11 méterről jobbal bal­ra tolta a labdát Rebichez, aki jobbal, hét méterről a bal alsó sarokba gurított, 0-1. 35. perc: Dzsudzsák jobbról remek ütempasszt adott Szála­inak, aki jobbal éles szögből, nyolc méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1-1. 76. PERC: Dzsudzsák jobb ol­dali szöglete után Pátkai első­re a vele felugró Leovacba fe­jelt, majd a kapuba karatézta a labdát, 2-1. A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN: Wales-Szlovákia 1-0. B. Cs. Szalai Ádám gólt lőtt Fotó: MTI Mestermunkát láthatott a mátraaljai közönség a Gyön­gyösi AK csapatától a hét­végén, miközben az Eger SE együttese a Viharsarokban nem tudta feltartóztatni el­lenfelét. Tudósítóinktól LABDARÚGÁS Az NB III. Keleti csoportjának 20. fordulójában szerezték meg idei első pontja­ikat a mátraaljaiak, akik négy perc alatt tripláztak. GYÖNGYÖSI AK­­DEBRECENI EAC 5-0 (4-0) Gyöngyös, Komiéi Károly Sporttelep, 250 néző. V.: Kátai Gábor (Punyi, Köteles). gyöngyös: Halasi - Fehér, Csornij (Molnár E., 72.), Rédei, Petrezselyem - Niedermüller, Gergely - Tóth 0. (Czéh, 63.), Tárnái, Forgács P. - Lauri­nyecz Á. (Gábriel, 85.). Vezető­edző: Török János. DEBRECENI EAC: Szabados - Ramos (Sütő, 68.), Nagy Z., Kerekes (Nagy R., 35.), Spitzmüller, Patócs, Máté, Ka­tona T. (Karikás, 46.), Balogh K., Virág, Bucz. Edző: Sáfár László. GÓL: Tóth 0. (33., 36.), Lauri­nyecz (34., 45., 82.). JÓK: az egész hazai csapat, ill. Ramos. török János: - Teljesen megérdemelt győzelmet arat­tunk, mert az első félidő káp­rázatos játékával eldöntöttük a mérkőzést. sáfár László: - Az ellen­fél kilenc perc alatt elintézett bennünket az első félidőben. A másodikban már többnyi­re azt játszottuk, amit szünet­ben megbeszéltünk. Gratulá­lok a Gyöngyösnek! Lukács György FÜZESGYARMAT-EGER SE 3-0 (1-0) Füzesgyarmat, Lázár Gyula Sporttelep, 200 néző. V: Leél- Őssy Ádám (Sinkovicz, Nyer­ges). FÜZESGYARMAT: Fildan - Raducu, Kis Sz. (Szász, 84.), Achim, Lukács Zs. (Styecz, 75.), Székely, Villand, Popescu, Toca, Vincze Á., Pa­taki (Kinczel, 88.). Edző: Bo­ros Tibor. EGER: Tajti - Tajti - Debrec­­zeni, Nagy R, Mikolka, Lő­­rincz - Titkó - Árvái (Révész, 86.), Antal, Farkas K., Vajda (Gresó, 58.) - Fekete V. (Ben­­ke, 58.). Szakmai igazgató: Vi­tányi László. gól: Lukács (5.), Székely (55.), Raducu (92.). jók: Székely, Lukács, Pataki, ill. Árvái, Lőrincz. boros TIBOR: - Támadó­lag léptünk fel a mérkőzésen, megszereztük a vezetést, fö­lényben is voltunk, de az Eger­nek is megvolt 1-0-s vezetés­nél a ziccere az egyenlítéshez. Ám ezzel nem élt a vendégcsa­pat, a második félidőben pe­dig még nagyobb fölénybe ke­rültünk. Ez három kapufánk és három kihagyott ziccerünk mellett három gólban is meg­mutatkozott. VITÁNYI LÁSZLÓ: - Az a két­­három időszak, amikor reá­lisan beszállhattunk volna a mérkőzésbe, sajnos nem úgy alakult, ahogy szerettük vol­na. Összességében elmondha­tó, hogy teljesen megérdemelt a hazai győzelem. Kugler Gyula További eredmények Putnok-Cigand 0-4 (0-2) Tiszaújváros-ESMTK 2-3 (1-2) Nyírbátor-Diósgyőri VTKII 1-0 (1-0) Sényő-Szolnok 1-0 (1-0) Salgótarjáni BTC-Tállya 1-0 (0-0) Sajóbábony-Jászberény 0-3 (0-2) A csoport ál 1. ESNITK 20 14 4 2 32-15 46 2. Szolnok 20 14 2 4 40-16 44 3. Jászberény 20 14 1 5 49-22 43 4. Füzesgyarmat 20 11 4 5 33-16 37 5. Putnok 20 11 3 6 33-28 36 6. Debreceni EAC 20 9 3 8 36-32 30 7. Nyírbátor 20 9 3 8 27-27 30 8. Sényő 20 8 6 6 33-29 30 9. Eger SE 20 7 5 8 19-25 26 10. Tiszaújváros 20 7 4 9 34-29 25 11. Tállya 20 6 5 9 22-26 23 12. Gyöngyösi AK 20 5 4 11 29-39 19 13. Cigánd 20 5 2 13 22-36 17 14. Sajóbábony 20 5 2 13 17-43 17 15.SBTC 20 4 4 12 20-41 16 16.DVTKII 20 4 2 14 18-40 14 Következik: Jászberényi FC-Eger SE, Szolnoki MÁV-Gyöngyösi AK. Mindkettő: március 31., vasárnap, 15.30 Látogasson el hírportálunkra! HEOL.hu HÍREK Bronzérmesek a magyar puskások SPORTLÖVÉSZET A Péni Ist­ván, Sidi Péter, Somogyi Pé­ter összeállítású magyar vá­logatott bronzérmet nyert a férfi puskások csapatver­senyében, a női pisztolyos együttes pedig a negyedik helyen zárt az eszéki lég­­fegyveres Eb-n. Szombaton Major Veronika harmadik lett a női pisztolyosok egyéni ver­sengésében. MTI Idegenben jutott előnyhöz a Szeged KÉZILABDA A Szeged csapa­ta 22-20-ra győzött a len­gyel Wisla Plock otthonában a férfi Bajnokok Ligája vasár­napi játéknapján, a negyed­döntőbejutásért zajló pár­harc első mérkőzésén. A sze­gedi visszavágót vasárnap rendezik. MTI Beda és Cseke nyert a Balatonnál ATLÉTIKA Beda Szabolcs és Cseke Lilla győzelmé­vel ért véget a 12. alka­lommal rendezett Balaton Szupermaraton. A két baj­nok mind a négy napon meg­nyerte az abszolút versenyt, míg a kétnapos FélBalaton Szupermaratonon Margull Dániel, illetve Maráz Zsu­zsanna diadalmaskodott. A viadalon kilenc verseny­számban 26 nemzet 2680 futója állt rajthoz. MTI TOTÓ, 12/2. 1. Magyarország-Horvátország 2-1X 2. Svédország-Románia 2-11 3. Spanyolország-Norvégia 2-11 4. Bosznia-Herceg.-Örményország 2-11 5. Olaszország-Finnország 2-01 6. Liechtenstein-Görögország 0-2 2 7. Wales-Szlovákia 1-01 8. Kazahsztán-Oroszország 0-4 2 9. Izrael-Ausztria lapzárta után 10. Ciprus-Belgium lapzárta után 11. Lengyelország-Lettország lapzárta után 12. Szlovénia-Macedónia lapzárta után 13. Észak-írország-Fehéroroszország lapzárta után Plusz egy mérkőzés 14. Hollandia-Németország lapzárta után A Miskolcon elért döntetlenre nagy szükségük volt az egrieknek, Valicsék hozták a pontot A ZF-nek most már csak egy feladata maradt VÍZILABDA A férfi OB L, középsza­kasza A csoport­jának 5. forduló­jában: MISKOLCI VLC-ZF-EGER 6-6 (0-2,1-1, 2-1, 3-2) Miskolc, 400 néző. V: Kun Gy., Homonnai MISKOLC: CSOMA - Lőrincz, Bowen 1, Milicsics, Bedő, Vadovics V. 1, SZTOJANOVICS 2. Csere: Nagy Á., Banicsevics, MISICS 1, Hornyák 1. Edző: Si­­ke József. EGER: VALICS - Sz. Rasovics, VJahopulosz 1, DECKER Á. 1, Murisics, HOSNYÁNSZKY 3, Gyárfás. Csere: SÁNTA 1, Sántavy, Avramovics, Lukács D., Kürti. Edzők: Dabrowski Norbert és Petrovai Márton. GÓL-EMBERELŐNYBŐL: 13/1, ill. 14/2 GÓL-ÖTMÉTERESBŐL: 1/1, illetve -KIPONTOZÓDOTT: VadOVÍCS V. (30. p.) KIÁLLÍTVA, VÉGLEG CSERÉVEL: Bedő (22. p.), Gyárfás (25. p.) síké József: - Izgalmakban bővelkedő, drámai csatát vív­tunk az Egerrel. Előfordultak hibák a játékban, de mindkét csapat előtt meg lehet emel­ni a kalapot. Sajnos, akárcsak Egerben, most is fegyelme­zetlenek voltunk, ám az a ta-WlMalmstó Valics Bence jó formában, jól védett Fotó: Lénárt Márton pasztalatom, hogy jó játékra vagyunk képesek a „nagyok­kal” szemben is. Természe­tesen még kicsit fejlődnünk kell, meggyőződéssel mon­dom, hogy nemzetközi szintű mérkőzést játszottunk. DABROWSKI NORBERT: A hétközi fiaskó után rendez­tük sorainkat, remekül kezd­tünk, és háromgólos vezetés­re tettünk szert. Nagyon fon­tos mérkőzés volt, hiszen a két csapat megközelítően azo­nos ^szintet képvisel, és a pil­lanatnyi forma dönt összecsa­pásukon. A végére kicsit elfá­radtunk, de a hazaiak is, az ilyen meccsek jó propagandá­ját jelentik a sportágnak. Ne­künk most már egyetlen dol­gunk van, Debrecenben nyer­nünk kell, és akkor teljesítjük célunkat, bekerülünk a leg­jobb négy közé, amihez ez az egy pont nagyon kellett. HMH További eredmények Bvavzugio-azomoK Debrecen-FTC . 9-16 Bp. Honvéd-OSC-Üjbuda 2-11 A felsőhöz állása 1OSC UjbutTa T9 19 - -261-104 57 2. FTC 19 18 - 1262-131 54 3. Szolnok 19 15 - 4228-134 45 4. ZF-Eger 19 13 2 4209-152 41 5. Miskolc 19 12 1 6219-160 37 6. Debrecen 19 8 - 11 176-224 24 7. BVSC-Zugló 19 6 3 10 177-186 21 8. Bp. Honvéd SE 19 6 2 11156-186 20 Következik: BL-mérkőzés: Brescia (olasz)-ZF-Eger, március 27., szerda, 20.30