Heves Megyei Hírlap, 2019. január (30. évfolyam, 1-26. szám)

2019-01-28 / 23. szám

2019. JANUÁR 28., HÉTFŐ SPORT 15 Magabiztos győzelmek a csoport zárásaként A gyöngyösiek után az egriek is léptek Dobó Zsolték (jobbról a második) erőfeszítései nem bizonyultak hiábavalónak Képgaléria: HEIL.HU Fotó: Lénárt Márton Tóth mellett Manazya és Halász is különdíjas KÉZILABDA A döntőben a HE­­DO B. Braun Gyöngyöst le­győzve hódította el a Dobó­kupát a DVTK-Eger. A megyei szövetség tornája ezúttal az if­júsági korosztály számára kí­nált erőfelmérőt. EREDMÉNYEK. A Csoport: DVTK-Eger-Mezőkövesd 26-21 (12-12), Mezőkövesd-Ba­­lassagyarmat 33-20 (14-10), Balassagyarmat-DVTK-Eger 25-30 (12-15). B csoport: Gyöngyös-Füzesabony 36-20 (19-9), Ózd-Füzesabony 35-22 (18-10), Gyöngyös-Ózd 27-24 (12-10). helyosztók. Az 5-6. he­lyért: Balassagyarmat-Füzes­­abony 27-31 (10-17). A 3-4. helyért: Mezőkövesd-Ózd 34-25 (15-12). A döntőben: DVTK­­Eger-Gyöngyös 27-22 (16-13). A VÉGEREDMÉNY: 1. DVTK­­Eger (Apatóczky Máté, Ba­kó Brandon Krisztián, Bar­tók Levente, Bettembuk Ben­ce, Bettembuk Gábor, Zbiskó Ádám, Csergő Dániel, Csontos Máté, Fügedi Gergely, Hajas Dávid, Moscoso Péter Carlos, Tóth Rajmond, Péter Dominik, Péter Gábor, Ragó Ádám, Sze­pesi Noel), 2. HE-DO B. Bra­un Gyöngyös, 3. Mezőkövesdi KC, 4. ÓAM-Ózdi KC, 5. Juhász ’99-Füzesabonyi SC, 6. Balas­sagyarmati Kábel SE. KÜLÖNDÍJASOK. Legjobb me­zőnyjátékos: Tóth Rajmond (DVTK-Eger). Legjobb ka­pus: Manazya Felicián (HE­­DO B. Braun Gyöngyös). Gól­király: Halász Szabolcs (Ju­hász ’99-Füzesabony) 34 ta­lálattal. S. K. Tóth Rajmond Fotó: L. M. I Djokovics hetedszer bajnok TENISZ A világelső Novak Djokovics hetedszer nyer­te meg az ausztrál nyílt baj­nokság férfiversenyét, mi­vel a döntőben 6:3, 6:2, 6:3- ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt. A 31 éves szerb úgy sö­pörte be a 36 perces első szet­tet, hogy adogatóként mind­össze egyetlen pontot vesztett. A váratlanul egyoldalú finálé két óra négy percig tartott. Djokovics hetedik mel­­bourne-i diadalával rekordot döntött, emellett már 15-szörös Grand Slam-bajnoknak mond­hatja magát, miközben profi pályafutása 73. serlegét hódí­totta el. MTI A HE-DO B. Braun Gyöngyös és a DVTK-Eger végzett a Li­gakupa A csoportja első, il­letve második helyén, így mindkét Heves megyei gár­da részese lehet a negyed­döntős küzdelmeknek. Sike Károly karoly.sike@gmail.com KÉZILABDA Azok után, hogy a zárófordulóban a gyöngyö­siek és a megyeszékhelyiek is győztesen hagyták el a já­tékteret, a három nyolcpon­tos csapat különversenyében az egymás közti gólarány ha­tározta meg a kvartett vég­ső sorrendjét. Ez alapján a mátraaljaik plusz hat, az eg­riek plusz egy, míg a borsodi­ak mínusz hetes összevetéssel zártak. Egy félidő játék után még úgy tűnt, akár nagyobb kü­lönbséggel is nyerhet a DVTK­­Eger a kövesdiekkel szemben, de ötgólos vezetésről nem si­került tovább lépni Molnár Balázséknak. A 35. percben VÍZILABDA A férfi OB I. A csoportjá­nak 10. fordulójá­ban rendezett mé­rőzésén: PÉCSI VSK-ZF-EGER 4-13 (1-2, 0-5,1-4, 2-2) Pécs, 300 néző. V.: Vogel, Ke­néz. PÉCS: Józsa - Krizsán, Chilkó, CsacsovszkyE. l,Zerinváry, Csa­ba 1, RAKONJAC 2. Csere: Barát (kapus), Jakab, Csacsovszky A., Horváth, Opacak, Palotás, Mijic. Edző: Lukács Gergely. EGER: VALICS - Decker Á., GYÁRFÁS 3, RASOVICS 2, Murisics 2, HOSNYÁNSZKY 2, Vlahopulosz 2. Csere: még 16-11-es állás szerepelt az eredményjelzőn, de a 41. percbe lépve már 17-17-re zár­kózott az MKC. Az utolsó ne­gyedórában fordulatos küz­delmet láthatott a közönség.- Igyekeztünk kiszolgálni a közönséget, de úgy gondolom, csak az első félidő sikerült úgy, ahogy azt szerettük vol­na - értékelt az egriek vezető­edzője, Tóth Edmond. - A szü­net után fásultabban kézilab­dáztunk, az ellenfél pedig jól sáfárkodott a lehetőségekkel. A gyöngyösiek felszabadult játékkal teljesítették az előírt A DVTK-Eger abban az esetben végezhetett volna csoportelső­ként, ha legalább nyolc góllal nyer a Mezőkövesd ellen, amit azért szorgalmaztak az egri hívek, mert az könnyebbnek ígérkező ágat jelentett volna a negyeddöntőben. Az ugyanis már bizonyos, hogy az előzetes sorsolás értelmében az A cso­ukázt. Sipeki Levente vezérle­tével a mátraaljaiak szinte áll­va hagyták NB I. B-s ellenfelü­ket, az első negyedórához ér­ve már tízgólos (14-4) különb­ség mutatkozott az eredmény­­jelzőn.- Lendületes, dinamikus já­tékkal igyekeztünk feledtetni a Mezőkövesdtől elszenvedett hazai vereséget - fogalmazott a gyöngyösiek vezetőedzője, Konkoly Csaba. - A srácokon látszott, hogy élvezték a mér­kőzést. Dicséret illeti a csapa­tot, a fiatalok is megfeleltek az elvárásoknak. port első helyezettjére a B jelű négyes másodikja vár, amely a papírforma alapján a Vecsés lehet. A legjobb nyolc között a második DVTK-Eger a D cso­port győztesével, a Balaton­­füreddel találkozik. A negyed­döntőben kuparendszabályok alapján két mérkőzésen dől el az elődöntőbejutás. A 6. forduló mérkőzésein: DVTK-EGER-MEZŐKÖVESDI KC 26-24 (13-9) GÓL: Takács 6, Fűzi 5, Mol­nár B. 4, Vaskó, Rédei 3-3, Do­bó Zs. 2, Szepesi I. 2 (1), Lezák I, ill. Kovács B., Jancsó 6-6, Horváth L., Kovács P. 3-3, Dá­vid M., Jóga, Győri K., Szabó 0. , Zelei B., Gulácsi 1-1. KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 1/-. HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS­­SZIGETSZENTMIKLOSI KSK 37-23 (26-11) GÓL: Sipeki 7, Gábori 6, Dávid J. 5, Varsandán M. 4, Németh T., Jaros, Gerdán, Vilovszki 3-3, Urbán 2, Krivokapics M. 1, ill. Milovits 6, Fülöp, Éli­ás G. 4-4, Kovacsevics, Duzsi 2-2, Spacsek 2 (1), Márton 2 (1), Kiss 1.1. kiállítások: 6, ill. 4 perc. HÉTMÉTERESEK: -, ill. 4/2. | Az A-csoport végeredménye 1. Gyöngyös b 4- 2 170-143 8 2. DVTK-Eger 6 4- 2 167-156 8 3. Mezőkövesd 6 4- 2 169-166 8 4. Szsztmiklós 6-- 6 145-186 0 HÍREK Dánia legyőzte Norvégiát KÉZILABDA Az érmekért zajló két utolsó helyosztóval véget ért a német-dán közös ren­dezésű férfi-világbajnokság. A tegnapi eredmények. A 3. helyért rendezett mérkőzé­sen: Franciaország-Német­­ország 26-25 (9-13). A dön­tőben: Dánia-Norvégia 31- 22 (18-11). S. K. A végét jobban bírta az Újpest KOSÁRLABDA A férfi NB I. B Zöld csoportja 16. forduló­jának mérkőzésén: Újpest- MT-EKE-Eger-KOK 79-78 (19-15,18-19, 19-24, 23- 20). EKE: Mészáros 17 (6), Máté B. 14 (12), Kiss B. 5 (3), Megyes 5 (3), Varga I. 21. Csere: Papp B. 3 (3), Steier, Szicsák 11, Veres D. 2, Sza­bó G., Pomázi, Horváth R. Edző: Váczi Péter. Követke­zik: EKE-Eger-KOK-Óbudai Kaszások, február 2., szom­bat, 17.00. S. K. Ötszettes meccs, gyöngyösi vereség RÖPLABDA A férfi NB II. Ke­leti csoportja 1. fordulójá­ból pótolt mérkőzésen: Gyön­gyösi RSE-GLP Nyíregyháza 2-3 (24, -22, -20,19, -12). GYRSE: Végh D„ Kovács N„ Dudás B., Farkas L., Pintér N., Ivády K., Nagy B., Soltész G., Szabó D., Végh M., Radics J., Sánta D. Játékosedző: Farkas László. Következik: GLP Nyíregyháza-Gyöngyösi RSE, február 10., vasárnap, 15.00. S. K. 1. Dortmund-Hannover 5-1 1 2. Mönchengladbach-Augsburg 2-0 1 3. Freiburg-Hoffenheim 2-4 2 4. Wolfsburg-Leverkusen 0-3 2 5. Bremen-E. Frankfurt 2-2 X 6. Bayern München-VfB Stuttgart 4-1 1 7. Düsseldorf-RB Leipzig később 8. Atl. Madrid-Getafe 2-0 1 9. Girona-Barcelona később 10. Espanyol-Real Madrid később 11. Milan-Napoli 0-0 X 12. Atalanta-Roma 3-3 X 13. Torino-lnternazionale később Plusz egy mérkőzés: 14. Lazio-Juventus később Bendegúzzal kiegészülve ug­rott a medencébe. LUKÁCS GERGELY: - Az első negyedet leszámítva nagyon gyengén vízilabdáztunk. Sok­kal többet vártam a csapattól, az Eger úgy játszott velünk, mint macska az egérrel. Telje­sen szétestünk. DABROWSKI NORBERT: - JÓI si­került a BL-meccs utáni rege­neráció, a játékosaim kiváló állapotban vannak. A mérkő­zés közben is sikerült ritmus váltani. Támadásban idén er sebbek vagyunk. következik: ZF-Eger-Sz bathely, február 2., szór 18.00. A ZF-Eger a harmadik negyedben már 10-1-re is vezetett a Mecsekalján Macska-egér küzdelem a pécsieknél Valics Bence kapuját nem sokszor veszélyeztették Avramovics 2, Sánta, Lukács, Biros B., Kürti, Tóth B. Edző: Dabrowski Norbert. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 11/2, ill. 8/6. KETTŐS EMBERELŐNYBŐL: V-, ill. -• ÖTMÉTERESBŐL: 1/1, ill. 2/2. KIPONTOZÓDOTT: Krizsán (29.), Decker (31.), Lukács (32.). KIÁLLÍTVA (CSERÉVEL, VÉG­LEG): Horváth Zs. (14. p.), Murisics (14. p.) Két nappal a belgrádi 13-12- es Bajnokok Ligája-sikert kö­vetően egyenesen Pécsre uta­­zott az egri gárda. A Crvena Fotó: L. M. Zvezdát legyőző alakulat Tóth Balatonfüred biztos, Vecsés talán