Heves Megyei Hírlap, 2018. november (29. évfolyam, 254-278. szám)

2018-11-19 / 268. szám

2018. NOVEMBER 19., HÉTFŐ SPORT 15 Felemás érzésekkel tér vissza a szakember KÉZILABDA A férfi Magyar Ku­pa 3. fordulója: KECSKEMÉTI TE-DVTK-EGER Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, hétfő 19.00. V.: Bócz, Wiedemann. Az egriek vezetőedzője, Tóth Edmond, korábban hét és fél évet élt Kecskeméten. Megjegyezte: vegyes érzések kavarognak benne a visszaté­rés kapcsán.- Öt évet játszottam a Kecs­keméti KSE NB I.-es csapat­ban - emlékeztetett a szak­ember. - Az az időszak 2012 tavaszán zárult. Amellett, hogy rengeteg jó élmény fűz a városhoz, a klub anyagi gond­jai miatt hatalmas tartozást felhalmozva, kiegyenlítetlen számlákkal kellett távozni az akkori csapatnak. Utoljára a Mizse KC edzőjeként szere­peltem a Messzi István Sport­­csarnokban, azok pedig min­den esetben hatalmas rang­adónak számítottak. A KTE jelenleg az NB I. B Keleti csoportjában a tabella ötödik helyen áll. A Magyar Kupa első fordulójában a Bé­kést (27-19), a másodikban a DEAC gárdáját (29-25) bú­csúztatták magabiztosan.- Manapság örömmel lá­tom, hogy sikerült újjáépíte­ni a klubot, és a felnőttcsa­pat sikerei mellett az után­pótlás-nevelés is remekül működik - folytatta Tóth Ed­mond. - Reméljük, hogy a kecskeméti közönség nagy várakozásokkal tekint az él­vonalbeli csapat érkezésére, igyekszünk ehhez méltóan fellépni. S. K. Tóth Edmond Fotó: L. M. A férfiaknál tíz, a nőknél mindössze egy gól döntött hírek Szilágyi Dorottya bizonyult az első mérkőzés hősének. A szélső nyolc gólt lőtt a Bitskeyben Képgaléria: HEOl.HU Fotó: Lénárt Márton A 2. mérkőzésen: FTC-TELEKOM-ZF-EGER 15-8(4-2,5-2,3-4,3-0) GÓL: Német T., Younger, Vá­mos, Kállay, lansik Sz. 2-2, S. Mitrovics, Varga Dénes, lak­­sics, Mezei, Pohl 1-1, ill. Vla­­hopulosz, Hosnyánszky, Muri­­sics 2-2, Rasovics, Sánta 1-1. továbbjutott: az FTC kettős győzelemmel, 27-17-es össze­sítéssel. következik: Bajnokok Li­gája, A csoport, 3. forduló: ZF-Eger-Steaua Bukarest (ro­mán), november 20., kedd, 18.30. A női Magyar Kupa negyed­döntőjének 1. mérkőzésén: zf-eger-ftc-telekom 12-11(3-5,1-3, 5-2,3-1) GÓL: Szilágyi D. 8, Ráski 2, Somhegyi, Hlengiwe 1-1, ill. Gémes, Bujka 3-3, Kövesdi, Tóth-Csabai 2-2, Huszti D. 1. A 2. mérkőzésen: FTC-TELEKOM-ZF-EGER 14-12 (3-2, 2-3, 7-3, 2-4) GÓL: Tóth Csabai 4, Kövesdi, Gémes 3-3, Mihailovics 2, Ge­rendás M., Bujka 1-1, ill. Som­hegyi, Ráski, Hlengiwe, Szi­lágyi D., Kékesi 2-2, Tóth Cs., Pullyblank 1-1. TOVÁBBJUTOTT: az FTC 25-24-es összesítéssel. KÖVETKEZIK: OB I., 7. fordu­ló: ZF-Eger-Szentes, Eger, no­vember 24., szombat, 18.00. tás kérdése. Az utolsó negyed elején ugyan eldőlni látszott a meccs, mivel nem sokkal ko­rábban kipontozódott a pénte­ki találkozón nyolc találatot szerző Szilágyi Dorottya, rá­adásul ötgólos hátrányba ke­rültek az egriek. Másfél perc­cel a vége előtt mégis sikerült egy gólra zárkózni, ami ab­ban a pillanatban ötméteres­­párbajt ért volna, csakhogy a ferencvárosi Tóth-Csabai Dó­rának még volt egy löyése, amivel eldöntötte a továbbju­tást.- Nehéz megemészteni, amikor egy kétmeccses pár­harc során egyetlen gólon múlik a siker - fogalmazott Biros Péter, a ZF-Eger női csa­patának mestere. - Nem le­hetek azonban teljesen elé­gedetlen, mert jó teljesít­ményt nyújtottunk, viszont mind a két találkozón adódott egy-egy olyan periódus, ami­ért nagy árat fizettünk. A férfi Magyar Kupa ne­gyeddöntőjének 1. mérkőzé­sén: ZF-EGER-FTC-TELEKOM 9-12 (3-3,2-3,1-2,3-4) GÓL: Vlahopulosz 5, Gyár­fás 2, Rasovics, Hosnyánszky 1-1, ill. Varga Dénes, Vámos 3-3, Kállay, Younger 2-2, lak­­sics, Gór-Nagy 1-1. Angelosz Vlahopuloszékat féken tartották a fővárosiak Fotó: L. M. HIRDETÉS . . A ZF-Eger női es férficsapatának is a negyeddöntő je­lentette a végállo­mást a 2018/19-es Magyar Kupa küzdelmekben. Fenyves Balázs fenyo06@gmail.com VÍZILABDA - Az első negyeddel nagyon elégedetlen vagyok, mert az történt, amit minden­képpen el szerettünk volna kerülni - bosszankodott Dab­­rowski Norbert a FTC elleni Magyar Kupa-negyeddöntő szombati visszavágóját köve­tően. - A fővárosiak három­gólos előnyüket újabb három találattal toldották meg, s ez­zel eldőlni látszott a párharc. Akkor lett volna esélyünk jó eredményt elérni, ha az ele­jén mi szerzünk vezetést, ez azonban nagyon távoli­nak tűnt. A visszavágó •utol­só másfél negyede mindkét fél részéről edzőmérkőzésbe fulladt. Ugyanakkor a ZF-Eger női együttese pénteken óriá­si csatában egygólos előnyt szerzett a negyeddöntő első ütközetén. A népligeti össze­csapás ahogy várható volt, el­képesztő izgalmakat hozott. Egészen az utolsó pillanato­kig nyílt maradt a továbbju­Fradi-öröm Vámosgyörkön győzött az Atkár LABDARÚGÁS A megyei II. osz­tály 14. fordulójában nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlen­ségi sorozat végére tett pon­tot az Atkár Vámosgyörkön. A játéknap rangadóját Zagyva­­szántón játszották, ahol a lis­tavezető Egerszólát kétszer is egyenlített, s végül egy pont­tal távozhatott. Bravúrnak számít a Tamaméra domosz­­lói győzelme, a vendégek négy gólt is szereztek. S. K. BE_____________________ Zagyvaszántó-Egerszólát 2-2 (1-0) Domoszló-Tamaméra 3-4 (1-2) Poroszló-MSE-Mátraballa 2-0 (1-0) Gyöngyössolymos-Hatvani Lók. 1-2 (0-0) Kisköre-Petőfibánya 1-4 (1-3) Vámosgyörk-Atkár 1-2 (0-2) Mátraderecske-Visonta 2-1 (2-0) Abasár-Markaz 0-1 (0-0) Ezüstérem került Török nyakába BIRKÓZft S Az egri nevelésű, jelenleg a Pénzügyőr színe­iben versenyző Török Zsolt (középen) szerezte a magyar válogatott harmadik érmét a bukaresti U23-as világbajnok­ságon. A kötöttfogásúak 97 kilogrammos fináléjában az U23-as világ- és Európa-baj­­nok orosz Golovinnal szem­ben 5-2-es eredménnyel ma­radt alul. A magyar kötöttfo­gású válogatott egy ezüst- és két bronzéremmel zárt, míg a szabadfogásúaknak nem si­került érmet szerezni a buka­resti világbajnokságon. S. K. TOTÓ, 46/2. 1. Olaszország-Portugália 0-0 X 2. Szerbia-Montenegró 2-11 3. Törökország-Svédország 0-12 4. Azerbajdzsá n - Feröer-szigetek 2-01 5. Málta-Koszové 0-52 6. Románia-Litvánia 3-01 7 Albánia-Skécia 0-4 2 8. Anglia-Horvátország 2-11 9. Észak-irország-Ausztria később 10. Moldova-Luxemburg később 11. Görégország-Észtország később 12. Svájc-Belgium később 13. S panyolország-Boszn ia-H. később Plusz egy mérkőzés: 14. Magyarország-Finnország később Sári Barbara három másodperccel a vége előtt büntetőből szerezte a győztes találatot Történelmi győzelem az Eszterházy évzáróján KÉZILABDA A női NB I. 9. fordu­lójának mérkőzésén: BÉKÉSCSABA-ESZTERHÁZY SC 28-29 (15-18) Békéscsaba, 900 néző. V.: Marton Zs., Szabó E. Békéscsaba: Balog I. - Ko­vács A. 4, Agbaba 2, Walfisch 6, Zöldi-Tóth 5, Vukajlovics 8 (1), Bottó 2. Csere: Bínó, Hor­­vát D. (kapusok), Dombi K., Kukely, Djokovics 1, Giaricz. Edző: Horváth Roland. esc: GYŐRFFY - Bocsi 1, BORBÉLY 5, PETROVICS 3, SÁRI 13 (6), HANCZVIKKEL 2, BUZSÁKI 5. Csere: Leiner (kapus), Sallai, Kobela. Edző: Debre Viktor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. perc: 4-3,12. p.: 7-7,18. p.: 10- 11,24. p.: 14-15, 36. p.: 16-21, 42. p.: 20-23,48. p.: 20-25, 54. p.: 24-27. kiállítások: 8, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 6/6. Az alsóházi rangadón a 18. percben 10-11-es állásnál vet­te át a vezetést az ESC, s elő­nyét egészen a végjátékig ma­gabiztosan őrizte. A győztes találat Sári Barbara nevéhez fűződik, aki tizenhárom gól­jával a mezőny legeredménye­sebb játékosaként zárt. Horváth roland: - Beigazo­lódtak az aggodalmaim. Rég­óta szajkózom a lányoknak, tSZTERHftZZ SC Megtört a jég! Nagy siker az ESC életében Fotó: Lénárt Márton hogy az egriek előbb-utóbb va­lahol pontot szereznek. Sajná­lom, hogy mi lettünk ennek a szenvedő alanyai. Tudomásul kell venni, hogy hatvanszáza­lékos teljesítménnyel nem le­het kimenni a pályára. Ez ke­vés, sokkal többet kellett vol­na nyújtani a sikerhez. debre Viktor: - A klub tör­ténetének első NB I.-es pontja­it szereztük, aminek nagyon örülünk. lói játszottunk, az első öt perc kivételével szin­te végig vezettünk. A győzel­münk magabiztosabb is le­hetett volna, de a végén kis­sé görcsössé váltunk a lehető­ség kapujában. Nagy siker ez a csapat életében, amiért az elmúlt hetekben nagyon sokat dolgoztak a lányok. 1. Győr 2. Ferencváros 3. Érd 4. Siófok 5. Álba Fehérvár 6. Kisvárda 7. Vác 8. OVSC 9. Dunaújváros 10. MTK 11 Mmagyarévár 12. Budaörs 13. Békéscsaba 14. EszterházySC 343-307-277 265-247-206-237-246-5 204 233-176 241-1 8 256- - 9 215-234 18 200 18 263 13 213 12 236 11 192 10 225 10 254 ■210 263 ■217 ■297 ■341 308 következik: Eszterházy SC­­Győri Audi ETO KC, január 5., szombat, 18.00. F. B.