Heves Megyei Hírlap, 2018. május (29. évfolyam, 100-124. szám)

2018-05-07 / 104. szám

2018. MÁJUS 7., HÉTFŐ SPORT 15 Iksz a derbi és kövesdi ünneprontás LABDARÚGÁS A listavezető Fe­rencváros gól nélküli dön­tetlent játszott a második he­lyezett Videotonnal a felcsúti Pancho Arénában, az NB I 29. fordulójában. A fővárosi csa­pat ezzel továbbra is egy pont­tal vezeti a bajnokságot a Vi­deoton előtt. A Diósgyőr kika­pott a Mezőkövesdtől a szom­bati stadionavatón. A DVTK - amelynél másfél hete Bódog Tamás helyett a spanyol Fer­nando Fernandezt nevezték ki vezetőedzőnek - már nyolc mérkőzés óta nyeretlen. A for­dulót sereghajtóként kezdő, de győzelmével a kilencedik helyre előre lépő vendégcsa­pat öt nyeretlenül megvívott találkozó után győzött. VIDEOTON-FERENCVÁROS 0-0 Felcsút, 3474 néző. V: Bog­nár T. kiállítva: Lazovics (94.), ill. Gorriarán (92.) DIÓSGYŐR-MEZŐKÖVESD 0-1 (0-0) Miskolc, DVTK Stadion, 12 753 néző. V: Erdős. GÓL: Drazics (89.). BP. HONVÉD-DEBRECEN 1-3(1-2) Bozsik Stadion, 1000 néző. V: Kassai. gól: Éppel (45.), ill. Tabako­­vic (13., 58.), Sós (15.) kiállítva: Baráth (Budapest Honvéd, 90.). BALMAZÚJVÁROS-ÚJPEST 1-1 (1-0) Balmazújváros, 1500 néző, V: Solymosi. gól: Andrics (2.), ill. Litausz­­ki (67.). HALADÁS-PUSKÁS AKADÉMIA 3-2 (1-1) Szombathely, 4133 néző. V: Andó-Szabó. GÓL: Mészáros (13.), Wils (68.), Williams (71.), ill. Henty (6., 82., előbbit 11-esből). VASAS-PAKS 0-1 (0-0) Szusza Ferenc Stadion, 1000 néző. V: Vad II. GÓL: Hahn (75.). B. Cs. jnokság állása 1. Ferencváros 29 17 9 3 60-26 60 2. Videoton 29 17 8 4 56-26 59 3. Paks 29 11 9 9 42-43 42 4. Újpest 29 10 12 7 37-35 42 5. Debrecen 29 11 7 11 49-39 40 6. Bp. Honvéd 29 11 7 11 44-48 40 7. Puskás A. 29 9 9 11 37-43 36 8. Haladás 29 10 4 15 33-45 34 9. Mezőkövesd 29 7 10 12 32-49 31 10. Diósgyőr 29 8 6 15 40-46 30 11. Vasas 29 8 6 15 35-54 30 12. Balmazújváros 29 6 11 12 31-42 29 Ahogy Decker Adám, úgy az egri csapat is alulmaradt a párharcban Fotó: Lénárt Márton Bronzéremért játszhat a ZF hirdetés Ötgólos szolno­ki vereségével elbúcsúzott baj­noki álmaitól a ZF-Eger férficsa­pata, amely az OSC-vel mér­kőzhet a bronzéremért. Fenyves Balázs fenyo06@gmail.com VÍZILABDA Nagyjából egy fél­időn keresztül tudta tarta­ni a lépést a házigazda Szol­nokkal, a térfélcserét követő­en viszont leszakadt ellenfe­léről, és mondhatni, könnyen kikapott a ZF-Eger férficsapa­ta, amely társaság így elveszí­tette bajnoki elődöntős párhar­cát. Az egyik fél hetedik pont­jáig tartó csata utolsó felvoná­sát rendezték ugyanis a Tisza­­ligetben, több hibázási lehető­ség ezért egyik alakulatnak sem fért bele. Az első két negyed alapján még annak ellenére is lehe­tett bizakodni, hogy folyama­tosan a házigazda vezetett, ám amikor a második negyed vé­gén 3-2-es állásnál Sztrahinja Rasovics egy megúszás végén tiszta ziccert hibázott, majd Kovács Gergő kezéből fontos pillanatban csúszott ki a lab­da emberelőnyben, érezni le­hetett, megbosszulhatja magát a sor kimaradt lehetőség. Saj­nos, így is történt, a harmadik felvonás elején megrázta ma­gát a Dózsa, amivel végleg pon­tot tett a továbbjutás kérdésére. A ZF ezzel idén biztosan nem játszhat á bajnoki címért, legfel­jebb a bronzéremmel vigaszta­lódhat az OSC elleni, két nyert meccsig tartó párharcban. Mester(i) mondatok cseh Sándor: - Végig kiéle­zett, de korrekt párharcot vív­tunk az Egerrel. Vesztett hely­zetből, 3-6-os állásból is fel­álltunk, erre büszkék lehe­tünk. Ami pozitívum még, hogy az elődöntőben össze­sen tizenhárom gólt kaptunk. A lényeg, hogy pozitív élmé­nyekkel zártuk az elődöntőt, és várjuk a finálét. DABROWSKI NORBERT: Négyszer is legyőztük a szol­noki csapatot az évadban, és az elődöntő elején is úgy gon­doltuk, hogy fogható az ellen­felünk. Sajnáljuk, hogy nem sikerült a fináléba jutás, hosz­­szú volt az elődöntő, és elfá­radtunk a végére. Negyedenként egy-egy egri gól A férfi OB I elődöntőjének 3. mérkőzésén: SZOLNOKI VSC-ZF-EGER 9-4 (2-1, 2-1, 4-1,1-1) Szolnok, 900 néző. V.: Rubos, Csanádi. SZOLNOK: NAGYV. - GOCICS, Jansik D. 1, Younger, ZALÁN­­Kl 1, Mezei 1, Prlainovics 2. Cs.: Bátori, Alekszics 1, Csuk 1, KIS G. 2, Fülöp B., Hangay Z. Edző: Cseh Sándor. EGER: B. Mitrovics - Lőrincz B., Decker Á., Rasovics 1, Vla­­hopulosz 1, Hárai, Hosnyánsz­­ky 1. Cs.: Angyal, Avramovics 1, Kovács Gergő, Csucsko­­vics, Biros B. Edzők: Dabrows­­ki Norbert, Petrovai Márton. Az eredmény alakulása: 2-0, 2-1, 3-1, 3-2,6-2,6-3, 9-3,9-4. Gól-emberelőny­ből: 10/5, ill. 10/3. Kettős emberelőnyből: I/O, ill. I/O. Kipontozódott: Angyal a 32. percben. Kiállítva (végleg cse­rével): Gocics a 28. percben. Az egyik fél hetedik pontjá­ig tartó párharcot a Szolnok nyerte, 9-6-ra. Nyíradonyban lehet bajnok az Eszterházy KESC KÉZILABDA A női NB I/B Kele­ti csoportja 25. fordulójának mérkőzésén: ESZTERHÁZY KESC­­KISPEST NKK 25-22 (11-11) Eger, Eszterházy csarnok, 300 néző, V: Ónodi, Őri. EKESC: GYŐRFFY - MOL­NÁR N. 2, BOCSI, BUZSÁKI4, HANCZVIKKEL 2, KOBELA 1, SÁRI 8 (4). Cs.: LEINER - PET­­ROVICS 4, IVÁN E. 4. Edző: Debre Viktor, Rutka Péter. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. perc: 2-2, 12. perc: 4-3, 18. perc: 6-5, 24. perc: 9-9, 36. perc: 13-12,42. perc: 17-13,48. perc: 20-16, 54. perc: 22-18. KIÁLLÍTÁSOK (KÉTPERCES): 8, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/4. ill. 1/1. Amikor az Eszterházy KESC-Kispest rangadó a fél­idejéhez érkezett, már min­denki tudhatta, nyerniük kell a házigazdának ahhoz, hogy tartani tudja kétpontos elő­nyét a tabella élén, ugyanis a nagy rivális Szeged KKSE nyolc találattal legyőzte a Szent István OTP együttesét (35-27). Mindez azt is jelen­tette, hogy szombat este még biztosan nem lehetett bajnok a listavezető. Ettől függetle­nül nagy szükség volt a győ­zelemre, amit a két jó védelem remek csatájában meg is sze­reztek az egriek. A bajnokság utolsó fordulóját két hét múlva Nyíradonyban teljesítő EKESC ezzel egyetlen lépésre került az aranyérem megszerzésétől, ehhez pedig már csak egyet­len pontot kell megszereznie. debre Viktor: - Nagyon jó csapatot győztünk le, ami je­lentős fegyverténynek számít. Ha valaki azt mondja nekünk a nyár közepén, hogy oda-visz- • sza meg fogjuk tudni verni a Kispestet, lehet, hogy megmo­solyogjuk. Nagyot küzdöttek a lányok, keményen védekez­tek, de ha higgadtabbak tud­tunk volna lenni, akkor ko-Szeged nyolc ^ gólfal győzött a Szent István ellen rábban is lezárhattuk volna a mérkőzést. így viszont fo­lyamatosan visszaengedtük ellenfelünket, de így is na­gyon örülünk a győzelemnek. Az előttünk álló kéthetes baj­noki szünet a lehető legjobb­kor jön, ezalatt pedig szeret­nénk kellőképpen felkészülni az utolsó feladatunkra, mert most már a bajnoki címért fo­gunk pályára lépni. következik: Nyíradony-Eszterházy KESC, május 19., szombat, 18.00. F. B. Kobela Tamara (25) is odatette magát Fotó: Lénárt Márton Tárkányi Török út TEREPSPORT A felsőtárkányi Szikla-forrás tónál három táv (42,1 km, 16,2 km, 8,1 km) közül választhattak a Magyarország 6. Nyílt Hegyi Futó Maratonbajnokságra nevezők, egyben a Török út Trail résztvevői. Az Egri Testedző Club által rendezett tegnapi viadalon a szervezők a gyermekek számára is biztosítottak lehetőséget a megméretésre. Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Lénárt Márton Tavaszi negyedik győzelmüket aratták az NB lll-as mátraaljaiak A GYAK a Cigándot is pipálta LABDARÚGÁS Az NB III. Keleti csoportja 26. fordulójában: GYÖNGYÖSI AK-CIGÁND SE 2-0 (1-0) Gyöngyös, Komiéi Spt. 250 néző. V.: Kovács Imre (Kulcsár D., Vad Anita). GYAK: Halasi - Földi M. (Ta­tár, 73.), Csornij, Ficzere, Pet­rezselyem - Pilinyi, Gergely - Tárnái, Niedermüller (Szilá­gyi N., 87.), Molnár E. - Bart­­ha R. (Sárándi, 65.). Szakmai igazgató: Csank János. cigánd: Sánta T. - Sánta K., Kovács G., Baksa, Szőllősi F., Balia J. (Oláh L, 74.), Sze­gedi (Répási, 87.), Horváth A. (Oravecz, 80.), Torna, Svedyuk Pilinyi István (7) lőtte az elsőt Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Cz. T. A., Horváth F. Edző: Térjék Sándor. gól: Pilinyi (42.), Gergely (48.). JÓK: Halasi, Csornij, Ger­gely, Tárnái, Petrezselyem, ill. Sánta T., Baksa. csank János: - Az első fél­időben ikszesnek tűnt a mér­kőzés, de a másodikban már a Cigánd fölé kerekedtünk, és megérdemelten nyertünk. térjék Sándor: - Megvol­tak a lehetőségeink a gólszer­zésre, sőt, akár nyerhettünk is volna, de nem így történt, mert a hazaiak két gólt is sze­reztek. Gratulálok a gyöngyö­sieknek! Lukács György