Heves Megyei Hírlap, 2018. február (29. évfolyam, 27-50. szám)

2018-02-26 / 48. szám

Nyílt sisakos küzdelemben hatvan gól esett a Balaton partján Konkoly: statisztáltunk a fürediek győzelméhez Konkoly Csaba ismét elégedetlenségének adott hangot Fotó: Czímer Tamás Stollárék nyerték a döntőt párosban TENISZStollár Fanny és spa­nyoljátékostársa, Georgina Garcia Perez nyerte a páros­versenyt a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női kemény pá­lyás tenisztornán. A magyar, spanyol duó a BÖK Csarnok­ban zajló verseny vasárnapi döntőjében az első helyen kiemelt Kirsten Flipkens, Johanna Larsson belga, svéd párost verte 4:6,6:4, 10-3-ra, döntő rövidítésben. A 19 éves Stollár pályafutá­sa első WTA-tornagyőzelmét aratta. Garcia Perezzel közö­sen 12 300 dollárt (3,1 millió forintot) nyertek. MTI Kazincbarcikán kikapott a Szolnok LABDARÚGÁS Az NB II. idei első, 22. fordulójának mér­kőzésein: Dorog-Budaörs 1-2 (0-1), Soroksár-Buda­­fok 3-0 (1-0), Kazincbarci­­ka-Szolnoki MÁV 2-1 (1-0), Szeged-Vác 3-0 (3-0), Mo­­sonmagyaróvár-Csákvár 1-3 (0-0), MTK-Békéscsa­ba 3-0 (1-0), ETO FC Győr- BFC Siófok 0-1 (0-0), ZTE­­Kisvárda 2-1 (1-1), Nyíregy­­háza-Gyirmót 1-1 (1-1). A Sopron-Cegléd mérkőzést a pálya alkalmatlansága miatt elhalasztották. S. K. Derülő énekli a vb hivatalos dalát LABDARÚGÁSA Coca-Cola segítségével készül majd a 2018-as, oroszországi világ­­bajnokság hivatalos dala, amelynek előadója az ame­rikai Jason Derülő lesz. A vb dala a „Colors", magyarul „Színek” címet kapta, a hiva­talos bemutatóra pedig március 16-ig kell várni az érdeklődőknek. NSO.HU Potyogtak a gólok Balaton­­füreden, amiből a gyöngyö­siek jöttek ki rosszabbul. A harmincnégy találatig jutó hazaiak a szezon eddigi leg­eredményesebb támadójá­tékét mutatták. Síké Károly karoly.sike@gmail.com KÉZILABDA Meglepetésre ké­szült a kiesés elkerüléséért küzdő mátraaljai férficsapat Balatonfüreden, a pontszer­zéshez fűzött reményeket azonban hamar szertefoszlat­­ta a dobogóért harcban álló házigazda.- A Füred végig kiegyenlí­tett, jó teljesítményt nyújtott, miközben mi jóformán csak statisztáltunk szezonbeli ti­zenötödik bajnoki győzelmük­höz - értékelt a találkozót kö­vetően Konkoly Csaba, a gyön­gyösiek vezetőedzője. - A vé­dekezésünk minőségéről min­dent elárul a harmincnégy ka­pott gól, ugyanakkor a táma­dójátékunk hatékonyságáról is hű képet ad a huszonhat ta­lálat. Hiába a jó lövő forma, ha az ellenfelet nem sikerül fel­tartóztatni. A kézilabda na­gyobb részt a védekezésről szól, amiben ezúttal kudarcot vallottunk. Bevallom, előzete­sen azt hittem, több lehet eb­ben a mérkőzésben, de az ösz­szecsapás során egyszer sem tudtunk megújulni. Értékelésében Csoknyai István, a balatonfürediek tré­nere is kiemelte a védelmek gyengeségeit, ami az előző for­dulóban Orosházán jól műkö­dött, ezúttal elmaradt a vára­kozásoktól.- Nyílt sisakos küzdelmet láthatott a közönség - ösz­­szegzett a szakember. - Ezút­tal a támadójátékunk műkö­dött olajozottabban, ellentét­ben a korábbiakkal. Akkor le­szek majd igazán elégedett, ha azt látom, hogy a játék minden elemében tudásunknak meg­felelően teljesítünk. A hazaiak rendkívül színes támadójátékkal rukkoltak elő. Mitar Markezék az első játék­részben még tartották a lépést Hornyák Péterékkel, a máso­dik játékrész elején azonban nyílni kezdett az a bizonyos olló. A 35. és a 42. perc között zsinórban hét gólt szerzett a Füred, míg a gyöngyösiek ez idő alatt mindössze egyet. \ A bajnokság állása 1. Veszprém 18 18--646-368 36 2.Szeged 20 16 2 2 654-479 34 3.Tatabánya 19 15 1 3 513-441 31 4. Balatonfüred 19 15-4 510-456 30 5. Komló 19 9 2 8 459-472 20 6. Budakalász 19 7 4 8 544-557 18 7. Dabas 19 8 2 9 457-521 18 8. Eger 18 8 1 9 409-447 17 9. Csurgó 19 7 2 10 490-529 16 10. Cegléd 20 4 4 12 445-506 12 11 FTC 19 5 1 13 456-535 11 12. Gyöngyös 19 3 3 13 452-541 9 13. Vác 19 3 2 14 466-553 8 14. Orosháza 19 2 2 15 434-530 6 Kilencgólos különbség is mutatkozott A férfi NB 1.19. fordulójának mérkőzésén: BALATONFÜREDI KSE­­B.BRAUN GYÖNGYÖS 34-26 (20-16) Balatonfüred, 600 néző. V.: Bócz L., Wiedemann V. BALATONFÜRED: Fazekas - HORNYÁK 5 (1), Kasparek 4, SZEMJONOV 4, TOPIC 5, SZITA 5, Bóka 2. Csere: ANDÓ (kapus), Németh B., Déber, Varsandán IVI., KARVATSZKI 4, Debreczeni 2, Kemény 1, Horváth L. 1, Máthé 1. Edző: Csoknyai István GYÖNGYÖS: Hudák - URBÁN 4, MARKEZ 4, Sipeki, István 2, M. Mikita 1, Kovacsics 2. Csere: Tóth M., Holló M. (kapusok), Martins, Gábori 1, Duris 1, Loncar 3, Lele 2 (2), KRIVOKAPICS 6 (2), Tóth G. Edző: Konkoly Csaba AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5-4,12. p.: 10-7,18. p.: 13-10, 24. p.: 16-13, 36. p.: 24-19, 42. p.: 29-20, 48. p.: 29-22, 54. p.: 30-23. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 6/4. következik: B. Braun Gyön­gyös-Ceglédi KKSE, március 10., szombat, 18.00. Minimális hátrányban az Eger SBS Eszterházy a hazai visszavágó előtt Fűzi sérülése mindenkit megrendített TOTÓ 8/2. 1 Videoton-Vasas 2-11 2. FTC-Honvéd 5-21 3. Bayern München-Hertha BSC 0-0 X 4. Hannover-Mönchengladbach 0-12 5. Hoffenheim-Freiburg 1-1X 6. Leverkusen-Schalke 0-22 7. RB Leipzig-1. FC Köln később 8. Manchester Utd.-Chelsea 2-11 9. Manchester City-Arsenal később 10. Sevilla-Atl. Madrid később 11. Bologna-Genoa 2-01 12. Sassuolo-Lazio 0-32 13. Juventus-Atalanta később Plusz egv mérkőzés: 14. Roma-Milan később HIRDETÉS KÉZILABDA Egygólos hátrány­ban várhatja az FTC elleni Ligakupa-negyeddöntő hazai visszavágóját az Eger SBS Esz­terházy. A találkozót beárnyé­kolja Fűzi Dániel sérülése, aki a második játékrészben kéz­­középcsonttörést szenvedett, a fiatal beállóra többhetes ki­hagyás vár. A párharc egri visszavágóját március 2-án rendezik. A Ligakupa negyeddöntőjé­nek 1. mérkőzésén: FERENCVÁROSI TC­­EGER SBS ESZTERHÁZY 25-24 (14-12) Elek Gyula Aréna, 200 néző. V.: Sándor L., Szikszay Cs. FTC: Nagy L. - Bujdosó 1. Oláh T. 2, BAKOS Gy. 4, BEN­­MILOUD 2, RÉDAI 5, Pálos 2 (2). Csere: Kovács R. (kapus), Kocsi, Kiss B., Khaled 2, Cseh 4, Pál G. 2, Grebenár 1. Edző: Horváth Attila. EGER: Repóth - Lezák, Ra­­dojevics, Bajorhegyi 1, Kiss G., FŰZI 3, Takács B. 3. Csere: STOCHL (kapus), Szabó P. 1, SZEPESI ISTVÁN 8 (3), Dobó Zs. 4, Vaskó 4. Edző: Tóth Edmond. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: ó-l, 12. p.: 8-4, 18. p.: 10-4, 24. p.: 11-9, 36. p.: 16-14, 42. p.: 18-16, 48. p.: 19-18, 54. p.: 23-22. KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 4 perc. HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 2/2. HORVÁTH ATTILA: - Az első tíz percben mutatott játékért fel­tétlen dicsértet illeti a csapa­tot. A találkozót úgynevezett felhozó mérkőzésnek szántuk, ahol azoknak igyekeztem több játéklehetőséget biztosítani, akik az elmúlt időszakban ke­vesebb szerephez jutottak. Fi­ataljaink jól teljesítettek. TÓTH EDMOND: - Olyan passz­­ban vagyunk, amikor minden sikerélményre szükség van. Szerettünk volna egy jó mér­kőzést játszani, ami előreviszi a csapatot. Felemás a kép. KÖVETKEZIK: NB L, 18. forduló: Eger SBS Eszterházy- Telekom Veszprém, február 27., kedd, 18.00. S. K. flS.faumT«nuf ummiiű mm int« www.fourfourtwo.hu KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL! tDERSON ]M$ÜHÍK WÚlt?PM j 4