Heves Megyei Hírlap, 2018. január (29. évfolyam, 1-26. szám)

2018-01-29 / 24. szám

2018. JANUÁR 29, HÉTFŐ SPORT 15 Hibátlan mérleggel csoportgyőztes az Eger SBS Szerdán ki-ki meccs vár a gyöngyösiekre Richard Stochl (12) a háttérből gyakorta főszereplővé lépett elő Lele Ákosékkal szemben Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Lénárt Márton A GYAK-ból és Ausztriából is igazoltak a tárkányiak LABDARÚGÁS A Gyöngyösi AK csapatának második felkészü­lési mérkőzésén az NB III.-as csoportellenféllel szemben az első félidő alakult a hazaiak elképzelése szerint. GYÖNGYÖSI AK-JÁSZBERÉNY 2-3 (2-1) gyöngyös: Gyulay (Éles) - Tárnái (Szabó A.), Gergely (Gál), Ficzere (Petrezselyem), Földi (Kluk) - Tatár (Pilinyi), Molnár E. - Bartha (Sárándi), Niedermüller (Ivony), Fótos (Fekete) - Németh. JÁSZBERÉNY, 1. FÉLIDŐ: Men­­czeles - Túri, Mile, Kis B. - Tisza, Ludasi - Lukács, Szilá­gyi, Patócs - Farkas J., Nagy R. 2. félidő: Menczeles - László, Szabó T., Hevesi-Tóth, Patócs - Gaszner, Tisza (Túri), Ludasi, Lukács - Bálint, Nagy R. GÓL: Molnár E., Gergely, ill. Lukács 2, Hevesi-Tóth. Tegnap Mátraházára költöz­tek a GYAK labdarúgói, ahol február 2-ig hatnapos tábo­rozáson gyűjthetik az erőt. Domonyi Roland azonban már nem tartott a gyöngyösi­ekkel, ugyanis Felsőtárkány­­ban folytatja pályafutását. A 26 éves középpályás az el­múlt fél évet töltötte a mátraal­jaiaknál, korábban pedig töb­bek között Újpesten, Felcsúton és Székesfehérváron is meg­fordult. A megyei I.-es gárdá­nál Horváth Szabolcs visszaté­rőnek számít. A diósgyőri ne­velésű, 28 éves támadó az el­múlt idényben az osztrák SC Unterfrauenhaid együttesé­ben futballozott. Balázs Lázár Tihamér hevesi illetőségű, a 17 éves fiatal Gyöngyös, Jász­berény és Mezőkövesd után érkezett a tárkányiakhoz, ahol tovább erősödhet. B. Cs. Domonyi Roland Fotó: L. M. Negyedik mérkőzését is megnyerte az Eger SBS Esz­­terházy a Ligakupa C cso­portjában. A B. Braun Gyön­gyös számára a szerdai Bal­mazújváros elleni találkozón áll vagy bukik a negyeddön­tős szereplés. Sike Károly karoly.sike@gmail.com Az egriek már ko­rábban bebiztosították cso­portelsőségüket, így tét nélkül léphettek pályára. Légiósként ezúttal a hosz­­szabb kihagyás után is­mét csatasorba álló szlovák Richard Stochl, valamint az Európa-bajnokságól visz­­szatérő montenegrói Igor Radojevics kapott lehetősé­get, miközben a gyöngyösi­eknél a szintén szlovák Matej Mikita és a bosnyák Vladan Loncar játékát helyezte elő­térbe a szakvezetés. Általá­nos vélekedés, hogy míg az egriek külföldijei ezúttal is parádéztak, vendégoldalon hiányzott á vezéregyéniség.- Ez a mérkőzés is jól szol­gálta a hangolódást a közelgő bajnoki küzdelmekre - érté­kelt Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője. - Amiatt, hogy a Ligakupában mérkőzésenként csak két légióst szerepeltethet­nek a csapatok, nehezebb a baj­nokira szánt taktikai elemeket is gyakorolni. Ezúttal igyekez­tünk a védekezést ismét össze­hangolni, ami a találkozó nagy részében jól működött. Konkoly Csaba, a gyöngyö­siek trénere csak az első har­minc perc teljesítményét tar­totta értékelhetőnek.- Az első félidőben még volt némi közünk a mérkőzéshez, a másodikban már semmi - ösz­­szegzett a szakember. - Azon kívül azonban, hogy a fantasz­tikusan védő Richard Stoch­­kal szemben tanácstalannak bizonyultunk, más kivetni­valót nem találtam. Látszik, hogy még javulnunk kell, bí­zom benne, hogy a második harminc perc produkcióját mielőbb elfelejtjük. Kétségtelen, a támadásbefe­jezések mindkét oldalon sok esetben bosszúságra adtak okot. A kiegyenlített, ám gól­szegény első félidőt követően a szünet után az Eger került fölénybe, kevesebb mint tíz perc alatt ötre (15-10), majd húsz perc játék után hétre nőtt (20-13) Vaskó Péterék előnye. A fölényes vezetés birtokában már némiképp lankadt a figye­lem, a Gyöngyös így kozmeti­kázhatott az eredményen. A továbbjutásról azon­ban még nem kell lemondani Gábori Mátééknak. Ha a cso­port zárómérkőzésén a B. Braun legalább hét góllal legyő­zi a Balmazújvárost, készülhet a negyeddöntős küzdelmekre. x. egei *t xxi -C70 o 2. Balmazújváros 3 1 - 2 83-93 2 3. Gyöngyös 3 - - 3 71-80 0 KÖVETKEZIK: B. Braun Gyön­gyös-Balmazújvárosi KK, január 31., szerda, 18.00. HÍREK a Pillangók ellen Hetedik mérkő­zésén negyedik győzelmét aratta a női OB l.-ben az egri gárda. A 9. fordulóban: Egri Városi Sportiskola-Neumann Pillangók 5-0 (0-0,3-0, 2-0). EVSI: Dudás D. - Benyó 1, Derecskéi, Gönczi, Kis­­varga 1, Molnár P., Nagy E„ Pádár K., Pogonyi, Szabó R. 3, Veres, Zay. Edző: Leitner Tamás. Következik: Egri Vá­rosi Sportiskola-SZPK Komárom, február 24., szom­bat, 11.00. S. K. Remekül kezdte az évet Horváth Aranyérmet szer­zett az év első ifjúsági válo­gatóversenyének számító győri országos rangsorverse­nyen Horváth Bence. Az Egri Városi Sportiskola (EVSI) ki­válósága a 66 kilogrammo­sok mezőnyében állhatott a dobogó tetejére. A 46 kilo­grammosok között a szintén egri Csorba Dominik a hete­dik helyen zárt. S. K. Magabiztosan nyert a GYRSE RÖPLABDA Az egyik közvetlen riválisnak számító debreceni­ekkel szemben aratott győ­zelmet a mátraaljai gárda. A férfi NB II. Keleti csoportja 13. fordulójában: Gyöngyösi Röplabda SE-DEAC 3-0 (15, 15,8). Következik: Szolnoki Röplabda Akadémia-Gyön­gyös RSE, február 4., vasár­nap, 13.00. S. K. Farsang-kupa az utánpótlásnak KÉZILABDA Idén sem marad el a nagy múltú Farsang-ku­pa Füzesabonyban. Az NB-s küzdelmek korai kezdése, a zsúfolt versenynaptár mi­att azonban a felnőttcsapa­tok helyett az utánpótlás, je­lesül az U9-es korcsoport ki­válóságai lépnek parkettre február 11-én. S. K. Nincs értékesített hétméteres A Ligakupa C csoportja 4. for­dulójában: EGER SBS ESZTERHÁZY­­B.BRAUN GYÖNGYÖS 23-22 (9-8) Eger, Kemény Ferenc Sport­­csarnok, 600 néző. V.: Bíró Á., Kiss 0. EGER: Stochl - Lezák 4, Radojevics 5, Bajorhegyi 1, Kiss G., Fűzi 2, Takács 1. Cse­re: Repóth (kapus), Szepesi 1.5, Szabó P. 1, Dobó Zs. 2, Vaskó 1, Tóth R., Szepesi N. 1. Edző: Tóth Edmond. GYÖNGYÖS: Tóth M. - Gábori, M. Mikita 3, Sipeki 3, István P. 6, Lele 2, Németh T. Csere: Holló M., Hudák (kapusok), Gerdán 2, Loncar 1, Tóth G. 1, Urbán 3, Igó 1. Edző: Konkoly Csaba. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4-3,12. p.: 6-4,18. p.: 6-5, 24. p.: 7-6, 36. p.: 11-10, 42. p.: 15-11, 48. p.: 17-13, 54. p.: 22-16. KIÁLLÍTÁSOK (KÉTERCES): 8, ill. 6 perc. HÉTMÉTERESEK: -, ill. 2/-. Bartók öt, Csóka, Maruzs, Suha és Jónás három-három gólt lőtt a Téli-kupa 2. fordulójában Lőrinci és Márkáz megyei I.-es csapatot vert LABDARÚGÁS Nem fogták ma­gukat vissza a csapatok a Téli-kupa második fordulójá­ban. Az MLSZ megyei igazga­tósága által szervezett soro­zat hétvégi mérkőzései közül a legtöbb gólt a jászárokszállá­siak szerezték. A megyei II.-es Márkáz és a Lőrinci megyei I.-es ellenfelet győzött le, míg a megyei III.-as recskiek a me­gyei II. osztályú abasáriaknak lőttek hét gólt. Bartók Péter (Jászárokszállás) öt, Maruzs Bence, Suha Balázs (mindket­tő Recsk), Csóka Róbert (Felső­­tárkány) és Jónás Attila (Bese­nyőtelek) három-három gólja miatt kerül az értékelés élére. A CSOPORT (Recsk) Recsk-Abasár 7-1 (3-1). Gól: Maruzs 3, Suha B. 3, Ba­lázs, ill. Kiss G. Gyöngyössoly­­mos-Bélapátfalva U19 1-1 (1- 0), Gól: Nagy D., ill. Suha R. Mátraballa-Bélapátfalva U19 4-1 (3-1). Gól: Kovács T. Lázár, Lehoczki, Farkas K., ill. Bocsi. B CSOPORT (Gyöngyös, Komiéi spt.) Domoszló-Energia SC Gyön­gyös 1-3 (0-1). Gól: Szabó D., ill. Hegedűs, Sebenyi, Péntek. Petőfibánya-Jászárokszállás 1-10 (1-4). Gól: Parádi Z., ill. Bartók P. 5, Tari M., Sár, Nagy F., Petrány, Bóta M. Bartók Péter. A hatos ötöse Képgaléria: HEOL.HU Fotó: Cz. T. C CSOPORT (Eger, Felső­városi spt.) Felsőtárkány-Marshall- ASE 9-1 (3-0). Gól: Csóka R. 3, Montvai 2, Tarlósi 2, Zsély, Kollár B., ill. Mohácsi. Borsodnádasd-Bélapátfalva 2-3 (0-1). Gól: Gyárfás, Halász D., ill. Molnár R., Malacsik K., Boros. D CSOPORT (Eger, Felső­városi spt.) Egerszalók-Eger SE 0-2 (0-1). Gól: Lakatos B., Farkas K. Füzesabony-Besenyőte­­lek 3-6 (0-2). Gól: Bartók B., Pelyhe (11-esből), Kovács R., ill. Jónás 3, Dalnoki 2, Ragó T. E CSOPORT (Hatvan) Lőrinci-Hevestherm-Hevesi LSC 3-2 (2-1). Gól: Alapi 2, Benedek, ill. Szabó G., Vágó Z. Markaz-Gyöngyöshalász 3-2 (2-0). Gól: Szekrényes Á. 2 (mindkettőt 11-esből), Molnár B., ill. Czene, Szalai (11-esből) Felkészülési mérkőzésen: FC HATVAN-PILISI LK 2-3 (0-3) gól: Sárközi, Karácsony. A Hatvan ellenfele a Pest megyei I. osztályban máso­dik helyezett együttes volt. Az Eger SE szombati mérkőzé­se elmaradt, mert az Onga le­mondta a találkozót. B. Cs.