Heves Megyei Hírlap, 2018. január (29. évfolyam, 1-26. szám)

2018-01-26 / 22. szám

CHO 2018. JANUÁR 26., PÉNTEK Az utolsó negyed hozott fordulatot A férfi Bajnokok Ligája B cso­portja 7. fordulójában: SZOLNOKI DÓZSA VSC­­ZF-EGER 10-11(3-3,4-3,1-1, 2-4) Szolnok, Vízilabda Aréna, 700 néző. V.: Sztavridisz (gö­rög), Naumov (orosz). SZOLNOK: Kardos - ZALÁN­­Kl 3, Prlainovics 1, Bátori 2, Gocics, Mezei, Jansik D. Cse­re: Nagy V. (kapus), YOUNGER 3, Csuk 1, Kis G., Alekszics. Edző: Cseh Sándor. EGER: Mitrovics - Lőrincz B. 1, Csucskovics 1, RASOVICS 3, Vlahopulosz, Hárai 1, HOS­­NYÁNSZKY 2. Csere: ANGYAL 3, Avramovics, Kovács Gergő, Bedő, Decker Á. Edző: Dab­­rowski Norbert. GÓL-EMBERELŐNYBŐL: 10/4, ill. 11/5. ÖTMÉTERESBŐL: 1/1, ill. -. KIPONTOZÓDOTT: Decker Á. a 26., Csucskovics a 30., Alekszics a 32. percben. |A B csoport állása 1. Pro Recco 7 6-187-4018 2.Spandau 7 5-268-57 15 3. Szolnok 7 5-291-50 15 4. Eger 7 4 1 265-4213 5. Jadran 7 4 1 258-57 13 6. Steaua 7 2 0 547-66 6 7. Sabadell 7 1-653-85 3 8. Alphen 7--737-109 0 SPORT Dabrowski Norbert reméli, hogy vérszemet kapnak a tanítványai Bevették a címvédő várát Mourinho marad Manchesterben LABDARÚGÁSA Manchester United honlapján-jelentet­­te be, hogy 2020-ig szer­ződést hosszabbított Jósé Mourinhóval, az együttes portugál menedzserével. Mourinhót 2016 májusában nevezték ki az angol csapat élére, akkor hároméves szer­ződést írt alá. A 2019-ben le­járó megállapodást most egy évvel, 2020 nyaráig meg­hosszabbították, valamint egy, további egyéves opciót is belefoglaltak. NSO.HU Újább kvóták a magyaroknak TÉLI OLIMPIA A nemzetközi szövetség döntése értelmé­ben Magyarország is indul­hat az alpesi sízők csapat­­versenyében a február 9-én rajtoló phjongcshangi téli olimpián, így a férfiaknál és a nőknél is két-két verseny­ző képviselheti az országot. A csapatverseny kvótái kö­zül többet is visszamondták, ezek egyikét kapta meg Ma­gyarország. Az MSSZ a fér­fiaknál Kékesi Mártont és Samsal Dalibort, a nőknél pedig Hozmann Szonját és Maróty Mariannt jelöli a csa­patba. MTI Hatvani négyes a váci ifjaknak LABDARÚGÁS Érintetlen ma­radt a hatvaniak hálója a hét­közi felkészülési mérkőzé­sen. Eredmény: FC Hatvan - Vác U19 4-0 (3-0). hatvan: Aszódi - Purzsa, Katona R„ Tóth M., Uj - Kész, Bárká­­nyi, Ács Á., Szabó R., Kará­csony - Simon M. Csere: Taj­­ti, Czibolya, Szabó B„ Tor­­da, Zsámboki, Abért, Bötös, Bogdan, Babinyecz, Sárközi. gól: Simon M. 2, Bárkányi, Babinyecz. A Zagyva-parti­ak szombat 10.30-as kezdet­tel a Pilis csapatát fogadják a Népkerti sporttelepen. S. K. Fekete-tripla a Böszörménynek LABDARÚGÁSA Hajdú-Bihar megyei I. osztályban lista­vezető Hajdúböszörménnyel játszott felkészülési mérkő­zést a megyeszékhelyi együt­tes. Eredmény: Hajdúböször­­mény-EgerSE 1-3 (1-0). eger, 1. félidő: Bukta - Ács, Lakatos, Galambosi, Dóczi- Vajda, Titkó, Antal, Révész- Szucsik, Benke. 2. félidő: Bukta - Balogh M., Debre­­czeni, Jakab, Farkas K. - Mi­kolka, Fekete V., Gresó, Mol­nár - Balogh R., Benke (Tit­kó). gól: Fekete V. 3. Szom­baton 13 órától Onga csapa­tát fogadják az egriek. S. K. Fotó: Lénárt Márton Hírlap-információ VÍZILABDA Késhegyre menő küzdelmet hozott a Bajnokok Ligájában azonos csoportban szereplő két magyar topcsapat összecsapása. A találkozó a fel­zárkózás szempontjából külö­nös jelentőséggel bírt a megye­­székhelyiek számára, akiknek az elmúlt időszakban alig-alig sikerült megtörni a Tisza-parti­­ak dominanciáját. Ezúttal azon­ban más forgatókönyv íródott.- Rászolgáltunk a győzelem­re, nagyon sokat dolgoztunk ér­te - szögezte le Dabrowski Nor­bert, . az egriek vezetőedzője a klub honlapjának nyilatkoz­va. - Gyengébb napot fogott ki a Szolnok, de ez semmit nem von le az érdemeinkből. Amit a játék egyes elemeiben elter­veztünk, azt megvalósítottuk, s az évkönyvekbe csak az ered­ményt rögzítik. Bízom benne, hogy vérszemet kaptunk, na­gyon sokat jelentene, ha később hazai pályán is nyernénk. Cseh Sándor, a sorozatban címvédő szolnokiak vezető­edzője ugyan kesergett a vere­ség okán, de rendkívül sport­szerű nyilatkozatot tett. HIRDETÉS Ráski Lilla (6) főszereplővé lépett elő Ráski tett pontot a meccs végére VÍZILABDA A második negyed közepén már öt góllal vezetett (2-7) a remekül játszó ZF-Eger az egyik közvetlen riválisnak számító Szentes vendégeként a női OB I. 13. fordulójának mérkőzésén. A megyeszékhe­lyi lányok egészen a harma­dik negyed végéig távol tar­tották maguktól az alföldieket (7-8), a mindent eldöntő talá­latot fél perccel a mérkőzés vége előtt Ráski Lilla szerezte megúszásból. HUNGERIT SZENTES-ZF-EGER 9-10 (2-5, 2-2,3-2,2-1) Szentes. V.: Petik A., Ho­­monnai D. szentes: Lekrinszki - Sza­bó, Hevesi, Guannau 1, Ku­­della, MELANI 3, Mirisnina, Sebők, Brávik, Dömsödi, RY­­BANSKA 3, Kis, Petőváry 2. Edző: Vidumansky László. EGER: Horváth A. - Miklós R. 1, Molnár D., Tóth Cs., RÁS­KI 3, GAMES 2, SOMHEGYI 2. Cs.: Kékesi, Kocsis Sz. 1, Szilá­gyi Sz., Hornyák S. 1, Katona Zs. Edző: Biros Péter. GÓL-EMBERELŐNYBŐL: 11/1, ill. 11/1. ÖTMÉTERESBŐL: 2/2, ill. 2/2. kipontozódott: Games a 16., Brávik a 26. percben. biros Péter: - A második negyed végéig uraltuk a já­tékot, az történt, amit előze­tesen megbeszéltünk. Bri­gitta Games kipontozódásá­ra is jól reagáltunk, bár meg­változott a játék képe. Fegyel­mezettek voltunk, nem hagy­tuk kicsúszni a kezünkből a győzelmet. következik: ZF-Eger-Raico­­net Honvéd, február 7., szer­da, 20.00. Hírlap-információ Angyal Dániel (a labdával) harmadik találatára már nem érkezett válasz- Nagyot küzdöttek a játé­kosok, de rengeteg taktikai hi­bát vétettünk - emlékeztetett a szakember. - Ugyan végig nekünk állt a zászló, de nem biztos, hogy jobban megérde­meltük volna ezt a győzelmet, mint az Eger. Elismerésem az ellenfélnek. S a már említett forgató­­könyv! Először a második ne­gyedben mutatott két gólos különbséget az eredményjelző (6-4), a nagyszünetre 7-6-os állásnál vonulhattak a felek. Az egrieknek leginkább a sok kapott gól miatt lehetett okuk az aggodalomra. A harmadik negyed elején sikerült ismét egyenlíteni, majd a záró fel­vonásban Sztrahinja Rasovics villant, aki harmadik találatá­val, öt perccel a találkozó vége előtt ismét vezetéshez jutatta (8-9) az egrieket. Két perccel a végső lefújás előtt 10-10-ről új Fotó: Lénárt Márton mérkőzés kezdődött. Dabrows­ki Norbert időkérése után az első akciót rögtön sikerült gól­lal zárni, Angyal Dániel töké­letesen kijátszott figura végén lőtte be a 11. találatot, amire szolnoki részről már nem ér­kezett válasz. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: CN Sabadell-Jadran Herceg Növi 8-10, Spandau 04 Berlin-Pro Recco 9-10, Alphen-Steaua Bucuresti 4-15. HÍRMŰSOROK ÓRÁNKÉNT , ■.. ■ A NEMZET HANGJA www.echotv.hu Friss megyei Híreket; információidat a HÍREK Végletekig ki­élezett küzde­lemben szerzett rendkívül fontos három pontot a ZF-Eger férficsapata a Szolnok otthonában.