Heves Megyei Hírlap, 2017. október (28. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-24 / 248. szám

16 SPORT HEVESÍHÍR1AP 2017. OKTOBER 24., KEDD HÍREK Nagy kár azokért a negyedórákért, amelyekben eldőlt a meccs Németh betalált, Nikolics a gólkirály LABDARÚGÁS A magyar vá­logatott Németh Krisztián a New England Revolution já­tékosaként gólt szerzett az észak-amerikai profi labda­rúgóliga (MLS) alapszakaszá­nak utolsó játéknapján ara­tott 3-2-es győzelem során. A Chicago Fire 3-0-ra kika­pott a Houston Dynamo ott­honában, a vendégeknél Nikolics Nemanja végig a pá­lyán volt. A vajdasági csatár 24 találattal gólkirály lett az alapszakaszban, együttese pedig ott lesz a kieséses sza­kasz első körében. MTI Hétgólos meccsen győzött az ETO LABDARÚGÁS Az NB II. 14. for­dulójában hétgólos meccsen nyert az ETO a Kazincbarcika ellen, míg a Siófok legyőzte a Nyíregyházát. B. Cs. A14. forduló eredményei Békéscsaba-Szolnok 1-2(0-1) Csákvár-Budaörs 1-5 (1-1) Siófok-Nyíregyháza 1-0 (0-0) ETO FC Győr-Kazincbarcika 4-3(1-2) Sopron-MTK 0-4 (0-3) Cegléd-Budafok 3-1 (1-1) Vác-Gyirmót 2-1 (0-1) Mosonmagyaróvar-Szeged 2011 1-0(1-0) ZTE-Soroksár 2-0(1-0) Klsvárda-Dorog 2-0(0-0) Az élcsoport: 1. MTK 37 pont, 2. Kisvárda 33, 3. Szolnok 25 TOTÓ, 42/2 ■ A 42. fogadási hét 2. fordulójának helyes tippjei: 1,1,2, X, 1,2, X, X, X, X, 2,2,1 Plusz egy mérkőzés: X [Nyeremények 1 13+1 találatos nem volt 13 találatos (3 db) 1352 815 Ft 12 találatos (83 db) 15 285 Ft 11 találatos (980 db) 1295 Ft 10 találatos (6388 db) 380 Ft | Góltotó I 6 találatos nem volt 5 találatos nem volt 4 találatos (3 db) 20 890 Ft HIRDETÉS A Gyöngyös a legvégén, az Eger az elején hibázott Az Eger SBS Eszterházy csa­pata már a mérkőzés korai szakaszában jelentős hát­rányba került Komlón, míg a B. Braun Gyöngyös gár­dája a kiváló kezdés után a végjátékra felőrlődött Cegléden. Pontot egyik csapatunk sem szerzett. Síké Károly karoty.sike@gmail.com KÉZILABDA Az egriek már a mérkőzés korai szakaszában jelentős lépéshátrányba ke­rültek Komlón (13. perc: 7-1), ami alapjaiban meghatározta a találkozó további alakulását.- Döntő jelentőségűnek bi­zonyult a jó kezdés - vont mér­leget Kilvinger Bálint, a kom­lóiak vezetőedzője. - Jóval ke­ményebb csata volt, mint amit az eredmény mutat. Olykor ap­róságok döntöttek a javunkra. A második félidő közepére na­gyon felerősödött a vendégcsa­pat, de bíztam benne, hogy bír­ni fogjuk a végéig. Kilvinger szavait Tóth Ed­mond is megerősítette.- Alapjaiban meghatároz­ták a találkozó további alaku­lását az első negyedóra törté­nései - fogalmazott az egri­ek vezetőedzője. - Álmosan kezdtünk, sokkal nagyobb fordulatszámon pörgött a ha­zai csapat. Elég hosszú idő telt el a legutóbbi bajnoki óta, ne­hezen lendültünk játékba. Re­méltem, hogy talán a labda­éhség megadja a kellő lökést, de nem így történt, nem sike­rült elérni azt a hőfokot, amin a hazaiak kézilabdáztak. A Sem az SBS, sem a B;. Braun játékosai nem lelték meg a győzelem zálogát folytatásban mindent megtet­tünk azért, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe, de nem tudtuk igazán szorossá tenni a végjá­tékot. A Gyöngyös a 46. percben még vezetett (19-18) Ceglé­den, az utolsó negyedórában azonban a hazaiak bizonyul­tak határozottabbnak.- Kellően felpörögtünk, mindenki nagyon akarta, hogy végre megszakadjon a rossz sorozat - mondta Kon­koly Csaba, a gyöngyösiek ve­zetőedzője. - Óriási elánnal kezdtünk, a védekezés jól mű­ködött és az első félidőben tá­madásban is sikerült megta­lálni a réseket a ceglédiek vé­dekezésén. Sajnos, a végjá­tékban gyermeteg technikai hibákat vétettünk, amelyek megpecsételték a sorsunkat. Nagy Károlyban, a ceglédi­ek trénerében a győzelem elle­nére maradt hiányérzet.- Az eredmény miatt jár a gratuláció, de azt is látni kell, hogy a támadójátékunk jócs­kán elmaradt a várakozások­tól - fogalmazott a 2010 és 2013 között a B. Braun Gyön­gyös együttesét is irányító szakember. - Bízom benne, hogy azok a játékosaim, akik­nek a feladata lenne a gólszer­zés, szép lassan felébrednek. Tisztelem a fiúkban, hogy vé­gig küzdöttek, bíztam ben­ne, hogy a végére felőröljük a riválist. Gyenge színvonalú, Fotó: Lénárt Márton küzdelmes mérkőzésen sike­rült nyerni. CEGLÉD-B. BRAUN GYÖNGYÖS 24-22 (12-12) Cegléd, 600 néző. V.: Hargi­tai, Markó. CEGLÉD: Mojszilov - Hódi 2, Elezovics 2, Radnic 3, Szabó 2, BORSOS 3, Radovics 3. Cse­re: Pallag (kapus), Juhász 2, Dávid, Perisics 3 (1), Tóth K., LÁSZLAI 4. edző: Nagy Károly. gyöngyös: , Hudák - NÉ­METH T. 6 (1), Duris 4, M. Mi- kita, Martins 3, MARKEZ 5, Gábori 2. Csere: Holló M. (ka­pus), Lele 2, Kovacsics. edző: Konkoly Csaba. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: 0-3, 12. p.: 3-7, 18. p.: 7- 8, 24. p.: 9-10, 36. p.: 15-14, 42. p.: 17-17, 48. p.: 19-19, 54. p.: 22-21. kiállítások: 8, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 2/1. következik: Gyöngyös-Bu- dakalász, november 2., csü­törtök, 18.00. KOMLÓ-EGER SBS ESZTERHÁZY 24-18 (14-10) Komló, 900 néző. V: Bócz, Wiedemann komló: GRANIC - Gebhardt 3, OBRADOVIC 6, Balázs 1, JERKOVIC 6, GRÜNFELDER 3, Markovics 3 (2). Csere: Sely­mes, Katzirz, Läufer, Sunajko 2 edző: Kilvinger Bálint EGER: Stochl - Lezák 1, RA- DOJEVICS 1, Aflitulin 2 (1), PETRO 2, Takács, Szepesi. Csere: Repóth (kapus), Szabó P., Bajorhegyi, Fűzi 2, ANTL 4 (1), DOBÓ 5, Kiss G. 1. Edző: Tóth Edmond AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: 3-0, 12. p.: 6-1, 18. p.: 8- 3, 24. p.: 11-6, 36. p.: 17-14, 42. p.: 20-15, 48. p.: 20-17, 54. p.: 22-18 KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 14 perc HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 3/2 következik: Eger-Balaton- füred, november 4., szombat, 18.00. IMIN Ilii1"—— I. Veszprém 7 7 2.Szeged 8 7 3. Balatonfüred 7 7 4. Tatabánya 7 5 5. Komló 7 5 6. Dabas 7 5 7. Eger 7 4 8. Budakalász 7 2 9. Cegléd 8 2 10. Csurgó 7 2 II. Gyöngyös 6 1 12. Orosháza 7 1 13. FTC 8 1 14. Vác 7 ­- - 246-133 14- 1 255-180 14- - 204-162 14- 2 192-157 10- 2 170-164 10- 2 178-190 10- 3 151-174 8 1 4 189-197 5 1 5 176-196 5- 5 177-209 4- 5 131-166 2- 6 163-205 2- 7 178-234 2- 7 153-196 0 mt »mim mii: «III UI KI síi ínruubK IÍNDEN, AMi KEZÍLA&PA Sztárok, interjúk, sztorik, eredmények és esélyek a Nemzeti Sport új magazinjában. A múlt, a jelen és a jövő klasszisai mellett megemlékezünk a legnagyobb magyar sikerekről, az utánpótláshelyzetről, a legfurcsább szabályokról, a nagycsapatok titkai­ról, a válogatottak kvalifikációs lehetőségeiről és a szurkolókról is. KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL! MEGJELENT! A VILÁG KEDVENC FUTBALLMAGAZINJA www.fourfourtwo.hu KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL! ! 1