Heves Megyei Hírlap, 2015. október (26. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-12 / 239 szám

14 SPORT 2015. OKTÓBER 12., HÉTFŐ A balmazújvárosiak higgadtsága két pontot ért a Mátraalján A gólok (is) hiányoztak Három pont a Hatvannak, három gól a Tárkánynak Sorozatban harmadik bajno­ki mérkőzését veszítette el a B. Braun Gyöngyös a férfi NB l-ben. A mátraaljai gárda a 9. fordulóban hazai pályán maradt alul a Balmazújváros­sal szemben. Sike Károly karoly.sike@partner.mediaworks.hu ; > Villámrajtot vett a há­zigazda, tíz perc alatt ötgólos (8:3) előnyt szereztek Debrecze- ni Dávidék, ám a 18. percben már 8:8-as állást mutatott az eredményjelző. Oláh Gábor átlö- véseivel tartotta a lépést a Bal­mazújváros, s a szünetre már előnnyel vonulhattak a vendé­gek. A 40. percben 16:15-ös ál­lásnál sikerült fordítani a haza­iaknak, egészen az utolsó per­cig nyílt küzdelemben a látoga­tók tudtak igazán hideg fejjel kézilabdázni.- A döntő helyzetekben mi hibáztunk - fogalmazott a ta­lálkozót követően Debre Vik­tor, a gyöngyösiek vezetőedző­je. - Sok esetben türelmeseb­ben kellett volna kézilabdáz­ni. A végjátékban 19:19-es ál­lásnál Marczinkó Máté lőtt ide­je korán, ami rossz döntésnek bizonyult, s ezzel visszaadtuk az előnyt az ellenfélnek. Ilyen esetben hosszabb lefolyású tá­madásokat vezetni, megtalálni a tiszta ziccert, ellenben ha egy átlövő felvállalja a lövést, akkor azt illik gólra váltani. A küz­1. Szeged 8 8 - - 270:204 16 2. Csurgó 10 7 1 2 259:237 15 3. Tatabánya 9 6 2 1 243:197 14 4. Balatonfüred 9 6 1 2 241:201 13 5. Vác 9 3 2 4 241:269 8 6. Orosháza 8 2 3 3 196:192 7 7. Cegléd 8 2 3 3 213:215 7 8. Balmazújváros 8 3 1 4 190:196 7 9. Mezőkövesd 8 2 2 4 195:206 6 10. Eger 8 3 - 5 171:209 6 11. Gyöngyös 8 2 1 5 184:198 5 12. Komló 9 2 - 7 213:259 4 13. PLER 8 1 - 7 187:220.2 Következik: Cegléd-B. Braun Gyöngyös, október 14., szerda, 18.00. Tv: M4. Debreczeni Dávidéktól csupán 19 találatot láthattak a nézők, ez pedig kevés volt a balmazújvárosiak ellen denitudással ezúttal sem volt gond, jól kezdtünk, csak egy idő után elfáradunk, s ilyenkor jön a kérdés, hogy kihez nyúl­jak? Irányító poszton egyedül Nagy Bencére számíthatok, aki ezúttal ugyan csapatunk egyik legjobbja volt, de nincs másik olyan kézilabdázó, akit a he­lyére tehetnék. Sok mindennel próbálkoztunk, de igazán sem­mi sem működött. A védekezés­sel nem volt különösebb problé­ma, a 19 lőtt gól azonban elkese­rítő. A két meghatározó irányító játékos kiválásával szinte meg­állt a teljes támadójátékunk. Füzesi Ferenc, a hajdúságiak trénere elmondta: a támadójáté­kuk ugyan akadozott, de a nagy­szerű védekezésnek és a kiváló kapusteljesítménynek köszön­hetően a végén ötletes játékkal sikerült kiharcolni a győzelmet. A 9. forduló mérkőzésén: B. BRAUN GYÖNGYÖS- BALMAZÚJVÁROSI KK 19:21(11:12) Gyöngyös, 600 néző. V.: Bócz, Wiedemann. GYÖNGYÖS: Tamási - Falcón 1, Marczinkó 3, NAGY B. 4 (1), DEBRECZENI 5, Koller 2, Var­sandán M. 2. Cs.: Hudák (ka­pus), Szalafai, Bab, Kovacsics 2 (2), Rédai, Sándor Á., Nigrínyi, Ménfői. Edző: Debre Viktor. BALMAZÚJVÁROS: PAUL - Bai­da 1, Morva, SIMOVICS 3, Ba­lázs 3, Hanták, Temesvári 1. Cs.: Pajkó, Bagi (kapusok), Vranac 1, OLÁH G. 7, Kekezovics 2, István, Tomlc, KORSÓS 3, Lazic. Edző: Füzesi Ferenc. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4-2.12. p.: 8-5.18. p.: 8-8. 24. p.: 10-10. 36. p.: 13-14.42. p.: 17-17. 48. p.: 17-17. 54. p.: 18-19 KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 2 perc. HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 1/0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sze- ged-Cegléd 32:30, Csurgó-Oros- háza 22:19, PLER-Vác 31:30, Ta- tabánya-Balatonfüred 23:21, Me- zőkövesd-Komló 35:24. SZABAD­NAPOS: Eger SBS Eszterházy. Nagy arat fizetettek az első negyedért kosárlabda A férfi NB I/B Kele­ti csoportja 3. fordulójából előre­hozott mérkőzésen: BUDAPESTI HONVÉD SE- EKF-EGER-KOK 66-54 (22-7,13-17,13-20,18-10) Budapest, 100 néző. V.: Bog­nár, Jurák, Lövei. EKF: TÓTH Z. 16/3, Szabó G., MÁTÉ 17/9, Varga 1.3, CSÁKVÁ- R112. Cs.: MEGYES 4/3, Csabák 2, Frey, Nemes R, Jakab Zs. Edző: Váczi Péter. VÁCZl PÉTER: - Nagy árat fi­zettünk az első negyedben tör­téntekért. Nem tudom, mi okoz­ta azt az ötperces rövidzárla­HIRDETÉS tot, ami végül meg is pecsételte a sorsunkat, hiszen később ki­derült, hiába is sikerült felzár­kóznunk, nem maradj már any- nyi energiánk, ami elegendő­nek bizonyult volna a fordítás­hoz. Ebben az öt percben ösz- szeesett a védekezésünk és a támadójátékunk is. Egy pon­tot sem dobtunk ekkor, ami azért is bosszantó, mert zicce­rek maradtak ki. Ezt azért sem értem, mert nagyon sokat fog­lalkozunk az edzéseken a cen­terekkel, de mintha bedeszkáz- ták volna a kosarat. KÖVETKEZIK: EKF-MEAFC, október 17., szombat, 16.00. F. B. Az egriek kétgólos vereséget szenvedtek az UVSE-nél Méltó partner volt a ZF HIRDETÉS HUNGÁRIA VÍZILABDA A női OB I A-csoportjá- nak 2. fordulójában: UVSE-ZF-EGER-EKF 12-10 (5-3,4-2,2-2,1-3) Budapest, Hajós uszoda, 100 néző. V: Vogel, Marnitz. EGER: Kiss A. - Zajácz 1, Ve­réb 1, Miklós R. 1, Szeredi 1, Par­kes 2, Czigány 3. Cs.: Jenes, Pócsi 1, Szívós P. Edzők: Kelemen Atti­la, Rüll Csaba. KELEMEN ATTILA: - Nagyon jól játszottunk, méltó partnerei voltunk a bajnoki címvédő és Czigány Dóra háromszor villant egyben idén is legnagyobb esé­lyes Újpestnek. Még a meglepe­tés is abszolút benne volt a pak­liban. Hogyha fiatal játékosunk, Miklós Réka a rengeteg zicceré­nél nem áll hadilábon a gólszer­zéssel, akkor talán még nyerhet­tünk is volna. Azonban így is elégedett lehetek, mert ez már tényleg egy olyan teljesítmény volt, ami egyfelől sokkal jobban nézett ki, mint egy hete, másfe­lől erre lehet építeni a jövőben. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sze- ged-BVSC 9-17, Dunaújváros- Szentes 8-6. KÖVETKEZIK: Éger-Szeged, október 17., szombat, 19.00. F. B. Európai Unió Európai Regionális Fejlesztési Alap Magyarország KORMÁNYA SZÉCHÉNYI KORMÁNYABLAK AZ ÖN SZOLGÁLATÁBAN! Hatékony, gyors, egyszerű ügyintézés. SPORTLÖVÉSZET Az Egri PLE rendezte Eger-kupa IPSC II. szintű verseny 2. fordulóján 16 hazai klub mintegy félszáz lövésze indult. A hat pá­lyát 118 minimumlövéssel kellett teljesíteni. A dobogósoknak a jutal­mat és a Solybor Kft. különdíjait Takács Tibor, az EPLE elnöke adta át. Az egri helyezések, standard divízió: 4. Dorkó László, 9. Simon László, 11. Saiga Zoltán, 13. Tabódy Zoltán, 19. Gazsó Attila. Standard seni­or: 1. Zele Imre, 3. Antal Tibor. Standard szuper szenior: 1. Kálmán Pé­ter, 2. Bonusz György (képünkön jobbra), 3. Troskin Nyikoláj, 4. Kovács László. Production: 10. Szecskó Krisztán. B. Cs. LABDARÚGÁS Az NB III Keleti cso­portjának 11. fordulójában: RÁKOSPALOTAI EAC- FC HATVAN 1-2 (0-0) Rákospalota, 100 néző. V: Gö­rög Mártó (dr. Bede, Bertalan). REAC: Ordasi - Balázs (Klein, 63.), Szlezák, Kollár Zs., Kasza D.- Lászka, Németh Sz., Illés (Pál­mai, 56.), Kiss T. - Csiszár, Lucz (Csete, 76.). Edző: Dzurják József. HATVAN: Gyulay - Gyarmati, Ka­tona R., Barthel, Ficsor (Szabó R., 87.) - Ács (Horváth N., 83.), Bár- kányi - Mundi, Szabó B., Purzsa- Simon (Kész, 72.). Megbízott edző: Gömöri Ottó. GÓL: Németh Sz. (86.), ill. Ficsor (51.), Barthel (82.). JÓK: Kasza D., Németh Sz., ill. Purzsa, Barthel, Ács, Bárká- nyi. GÖMÖRI OTTÓ: - A mérkő­zést a pontrúgások döntötték el, amelyekből mi kettőt, a hazaiak pedig egyet lőttek a kapuba. Gra­tulálok a csapatnak és köszönjük szurkolóink biztatását. H. I. FELSŐTÁRKÁNY-MSE-ZSÓRY- CEGLÉD 0-3 (0-2) Felsőtárkány, 180 néző. V: Be- rényi Tamás (Kovács G., Csóra). FELSŐTÁRKÁNY: Herceg - Juhász R., Kaszás, Papp, Nagy Z. (Nagy D., 65.) - Bocsi (Laurinyecz, 77.), Csirmaz - Tölgyesi, Reznek (Kollár, 64.), Kálmán J. - Molnár M. Edző: Uray Atila. CEGLÉD: Ve- rebélyl - Buczkó, Farkas V. (Sza­bó M., 83.), Makrai, Farkas A.- Sánta A. (Szkunc, 81.), Peres, Csordás Sz., Laczkó - Csordás S., Pozsár (Rozman, 77.). Edző: Var­ga Attila. A kezdéskor tíz percig az öltözőben maradt a hazai csa­pat, és ez eldöntötte a mérkő­zés sorsát. GÓL: Pozsár (1. 74.), Csordás Sz. (7.). JÓK: Csirmaz, Reznek, Kálmán J., ill. az egész csapat. URAY ATTILA: - Az első nyolc percben megvertük ma­gunkat, utána futottunk az ered­mény után. Egy hét alatt három mérkőzést játszottunk, és annyi pontot szereztünk, mint az elő­ző kilenc fordulóban, így összes­ségében elégedett lehetek. VAR­GA ATTILA: - Álomszerűén kezd­tük a mérkőzést, a csapat hibát­lanul működött. A korai gólok után annyit adtunk ki magunk­ból, amennyi szükséges volt. Varga Zsigmond TOVÁBBI EREDMÉNYEK: So­mos SE-Nyírbátor 3-1 (0-0), Tállya-Jászberény 3-5 (1-2), Putnok-Tiszaújváros 3-0 (2-0), DVTK II-KBSC 1-1 (0-0), Ci- gánd-Nyíregyháza 1-2 (0-1), Rákosmente-Újpest II 9-0 (6- 0). SZABADNAPOS: DVSC-DEAC. Csóka duplázott A Somos SE 3-1-es győzelmé­ben meghatározó szerepet ját­szott a nyáron Felsőtárkányból igazolt Csóka Róbert. Az eger- csehi játékos két gólt szerzett. cs®! 1. Nyíregyháza 11 11­­31-5 33 2. Cegléd 11 9­2 26-8 27 3. Kazincbarcika 10 8 2­22-5 26 4. Clgánd 10 8 1 1 32-8 25 5.Jászberény 11 5 1 5 22-15 16 6. Rákosmente 10 4 4 2 23-15 16 7. Somos SE 10 4 3 3 15-18 15 8. FC Hatvan 10 4 1 5 12-15 13 9. Putnok 10 3 3 4 16-13 12 10. Felsőtárkány 11 3 3 5 14-20 12 11. Újpest II 10 3 3 4 12-24 12 12. DVSC-DEAC 10 3 2 5 12-13 11 13. Táltya 10 2 1 7 11-21 7 14. Tlszaújváros 11 1 4 6 4-16 7 15. Nyírbátor 11 1 3 7 10-32 6 16. DVTK II 10 1 1 8 9-25 4 17. REAC 10­4 6 8-26 4 Következik: Október 18., vasárnap, 14.30: FC Hatvan-DVTK II, Felsőtárkány-MSE-Zsóry- Újpest II. <* 4 4 l