Heves Megyei Hírlap, 2015. augusztus (26. évfolyam, 179-203. szám)

2015-08-14 / 190. szám

16 SPORT H m ES. $ mm ad HEGYEI nmiilT 2015. AUGUSZTUS 14., PÉNTEK NEZZE MEG ATOBBI KÉPÉT IS! A Felsőtárkány-Dorog mérkőzés további képeit megtekinthetik a www.heol.hu hírportálon. Hiányoztak a bravúrok, az apró villanások A döntetlennel zárult rendes játékidőt követően, Felsőtár- kányban, Gyöngyösön és Bony- hádon is a hosszabbítás perce­iben érkezett a döntő találat. Továbbjutásnak azonban csak a mátraaljaiak örülhettek. Sike Károly karoly.sike@partner.mediaworks.hu LABDARÚGÁS A Magyar Kupa or­szágos selejtezője 1. fordulójá­nak mérkőzésein: GYÖNGYÖSI AK- DUNAÚJ VÁROSIPASE 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) Gyöngyös, Komiéi spt., 350 néző. V.: Berényl Tamás (Zsákal, Vad A.). GYAK: Éles - Oravecz, Szilá­gyi, Kluk, Fekete - Pilinyi, Tár­nái, Tatár (Marosi, 85.), Czene (Barta Á., 60.) - Horváth V., Nád­udvari. EDZŐ: Labancz Róbert. DUNAÚJVÁROS: Dániel - Ta- maskó, Burucz, Sárközi, Czár- Tóth Cs., Magasföldi (Havasi, 58.), Melczer (Fejős, 36.), Jakab- Éppel (Murai, 65.), Orosz M. EDZŐ: Artner Tamás. Kiegyenlített küzdelemben mindkét kapu előtt adódtak gól­szerzési lehetőségek, ennek el­lenére találat nélkül ért véget a 90 perc. A hosszabbítás máso­dik félidejében a csereként be­állt Barta Ákos remek egyéni szólót követően, kiválóan lőtte középre a labdát, amelyre Nád­udvari Alex érkezett remekül, s 5 méterről a kapuba pofoz­ta a játékszert. A gyöngyösiek Oravecz Botond kiállítása miatt tékidő hosszabbításában Babos Barnabás 20 méterről eleresz­tett szabadrúgása meghozta a hőn áhított egyenlítést. A hosz- szabbítás utolsó percében már a büntetőpárbajt várták a né­zők, amikor egy előreívelt lab­dát Vígh közelről fejelt a kapuba. URAY ATTILA: Szervezettség­ben és fizikálisán is léptünk elő­re. Igazságtalannak tartom a ki­esést, mert a hosszabbítás nagy részében mi támadtunk, s az utolsó percben kaptunk gólt. Többet tettünk a győzelemért, mint az ellenfél. Sok olyan lab­darúgó kapott lehetőséget, akik a bajnoki meccseken keveseb­bet játszottak, s bebizonyították, hogy helyük van a csapatban. NÉMETH SZABOLCS: - Igazi kupacsata volt! Kétgólos veze­tés birtokában magunknak tet­tük nehézzé a találkozót. A csa­pat mentális erejét mutatja, hogy az egyenlítés után is sikerült be­vinnünk a győztes találatot. A hazaiak is megérdemlik a gra­tulációt, jól küzdöttek. TOVÁBBJUTOTT: a Dorog. BONYHÁD VLC-FC HATVAN 3-2 (1-0,1-1, 2-2) Bonyhád. V.: Antal Péter (Se­bestyén L, Bornemissza N.). BONYHÁD: Szabó Sz. - Takács N. (Kvanduk, 46.), Szlama, Tol­nai, Máté N. (Baranyi Cs., 96.) - Kertész, Pap R., Máté R., Fekete K. (Győrfi J., 70.) - Pfaff F., Szász D. EDZŐ: Köllő Roland. HATVAN: Benkő - Szabó B. (Bodnár I., 46.), Juhász B., Gyar­mati, Horváth N. - Székesi, Pur­zsa - Szabó R., Mundi (Ács, 42.), Ficsor (Simon M., 55.) - Kész. EDZŐ: Híres Gábor. GÓLSZERZŐK: Fekete K. (5.), Pap R. (98.), Pfaff (117.), ill. Kész (86.), Szabó R. (102.). KIÁLLÍTVA: Kész (112.). Fekete Krisztián révén ko­rán vezetést szerzett a házigaz­da, ami érezhetően felpaprikáz­ta a hatvaniakat. A fordulás után még nyomasztóbbá vált a vendé­gek fölénye, ám az egyenlítésre egészen a 86. percig várni kel­lett. A hosszabbítást is a bonyhá­diak kezdték jobban, Pap Roland ismét vezetést szerzett, de Szabó Roland révén sikerült válaszol­ni a találatra. A házigazda azon­ban ezután is tudott újítani, ami­vel kiharcolták a továbbjutást. HÍRES GÁBOR: - Beigazoló­dott, az ilyenkor szokásos forga­tókönyv. Ha egy csapat a mérkő­zés 90 százalékát az ellenfél tér­felén játssza és a gólhelyzeteit el­puskázza, akkor azt megbünte­tik. Most is ez történt, a hazaiak valahányszor eljutottak a kapun­kig, gólt szereztek. TOVÁBBJUTOTT: a Bonyhád. VÍZILABDA Az egész világbajnok­ság legfontosabb következteté­se, hogy nem vagyunk elég gyor­sak - nyilatkozta Benedek Tibor, a kazanyi vb-re címvédőként ér­kezett, de onnan csak hatodik­ként távozó férfiválogatott szö­vetségi kapitánya. A szakvezető úgy látja, hogy növelni kell a sebességet az egyik kaputól a másikig jutás­ban, és megítélése szerint az oroszországi vb-n hiányzott a csapatból a mindent elsöprő len­dület. Benedek elmondta, hogy hétfőn hosszasan egyeztetett elődjével, a jelenleg a szövetség elnöki posztját betöltő Kemény Dénessel. A felvetésre, hogy érezte-e a bizalmat, a kapitány így válaszolt:- Igen. Dénes több nyilatko­zatot is tett az elmúlt napokban, ugyanazt a véleményt mondta nekem is, mint a nyilvánosság­nak. Ezek alapján úgy érzem, a bizalma megvan bennem. A kapitány az interjúban hangsúlyozta: nem szeretne kü­lönösebben senkit kiemelni a vi­lágbajnokságon mutatott telje­sítménye miatt.- Az biztos, hogy voltak na­gyon gyenge egyéni teljesítmé­nyek, valószínű mindenki saját maga is érzi, hogy ez így volt. Hi­ányoztak bravúrok, azok az ap­róságok, villanások, amik egy kiélezett helyzetben dönthettek volna a javunkra, mondjuk az olasz meccsen - fogalmazott. Ami a folytatást illeti, ősszel világliga-selejtezők jönnek, ja­nuárban Európa-bajnokság kö­vetkezik. Benedek szerint sokat és máshogy kell dolgozni:- Még intenzívebbnek kell lennie a klubok és a válogatott kapcsolatának, ez a legfonto­sabb. Ha nincs együttműködés, akkor túl kevés lesz az idő ah­hoz, hogy ebből a helyzetből ki­lábaljunk. S. K. Benedek Tibor látja a gondokat négy perccel később megfogyat­koztak, de emberhátrányban sem engedték ki a kezük közül a győzelmet. GÓLSZERZŐ: Nádudvari (106.). KIÁLLÍTVA: Oravecz (110.). JÓK: az egész hazai csapat di­cséretet érdemel, ill. senki. LABANCZ RÓBERT: - Minden tekintetben megfeleltünk a ma­gunkkal szemben támasztott ki­hívásoknak. A továbbjutást érő gól már csak hab a tortán. ARTNER TAMÁS: - A hazai csa­pat lelkes futballjával eltüntet­te a kétosztálynyi különbséget. Gratulálok a gyöngyösieknek! TOVÁBBJUTOTT: a Gyöngyö­si AK. FELSŐTÁRKÁNY SC-DOROGI FC 2-3 (0-0, 2-2, 2-2) Felsőtárkány, 160 néző. V.: Si­pos László (dr. Varga Zs., Punyi). FELSŐTÁRKÁNY: Kertész - Ju­hász R., Papp Sz., Kálmán R., Nagy D. - Zsély (Bocsi, 63.), Nyi- kes (Babos, 63.) - Csirmaz, Kol­lár, Szívós (Molnár M., 70.) - La- urinyecz. EDZŐ: Uray Attila. DOROG: Megyeri - Földes, Ko- ronczai, Berkó, Füredi - Nagy R. (Mészáros, 80.), Nagyházi, Erős R., Szedlár - Máruska (Vígh Á., 46.), Balogh B. (Perovic, 70.). EDZŐ: Németh Szabolcs. GÓLSZERZŐK: Molnár M. (78.), Babos B. (93.), ill. Berkó (55.), Vígh Á. (73., 120.) JÓK: az egész hazai csapat,'ill. Szedlár, Vígh Á. Berkó Ádám egy pontrúgás után fejesből szerzett gólt, majd Vígh Ádám távoli lövése talált utat Kertész Viktor kapujába, így negyedórával a mérkőzés vége előtt már-már kilátástalan helyzetbe került a házigazda. A csereként pályára lépő Molnár Marcell azonban parádés bom­bagóllal visszahozta a tárkányi reményeket, majd a rendes já­A felsőtárkányi Szívós Márkák (balról) hadilábon álltak a szerencsével A Tarkany es a Hatvan §É sajnálhatja a végét Bravó GYAK! .... Új pest: tizennégy Az NB l-es csapatok eredmé­nyei: Csepel-Békéscsaba 0-1, Maglód-Paks 1-6, Csorna- DVTK 0-2, Sárrétudvar-Pus- kás Akadémia 0-5, Vértessom- ló-Újpest 1-14, Hidasnéme­ti-Vasas 0-12. Nyul-Haladás 1-3, ETO FC Győr-Budapest Honvéd 0-2. HÍREK Hosszú Katinka a pontverseny élén ÚSZÁS Hosszú Katinka máris az élre állt a pontversenyben an­nak nyomán, hogy négy szám­ban győzött, egyben második, egyben pedig harmadik lett az úszók kétmillió dollár össz­díjazású világkupa-sorozatá­nak moszkvai nyitóállomásán. A magyar versenyző 81 pon­tot gyűjtött, s 24 pontos előnyre tett szert a nők rangsorában a második helyet elfoglaló auszt­rál Emily Seebohmmal szem­ben. Szeptemberben és októ­berben négy ázsiai helyszín kö­vetkezik (Hongkong, Peking, Szingapúr, Tokió). S. K. Sergio Ramos marad Madridban LABDARÚGÁS Sergio Ramos vi­lág- és Európa-bajnok védő há­rom évvel meghosszabbítja a szerződését a Real Madriddal. Értesülések szerint a 29 éves futballista azután ír alá 2020- ig, hogy a Real jóváhagyta a fi­zetésemelését. S. K. Nádudvari Alex nyerőembernek bizonyult Gyön­gyösön. A támadó hosszabbításban szerzett gól­ja továbbjutást ért az NB ll-es dunaújvárosiak el- I leni mérkőzésen.