Heves Megyei Hírlap, 2015. április (26. évfolyam, 77-101. szám)

2015-04-20 / 92. szám

14 SPORTTUKOR 2015. ÁPRILIS 20., HÉTFŐ MM ül IBIHiiillHi Alighanem már Egerben eldőlt az EKF Veszprém elleni párharca A védekezést érte kritika nb i A PLER is „megforgatta a kést” a gyengélkedő gyöngyösiekben kosárlabda Nyolcpontos hát­rányba került a középházi rájátszás első mérkőzésén az EKF-Eger-KOK férficsapata, a Veszprém magabiztos győ­zelmet aratott a Leányka úton. Pedig huszonöt percig szorosan alakult a csata, de a vége előtt a vendégek már tizennyolc ponttal is vezettek, amiből sikerült ugyan faragni, de a győzelem ezúttal nem le­hetett realitás. A férfi NB I/B 9-16. helyéért kiírt rájátszás 1. mérkőzésén: EKF-Eger-KOK- Pannon Egyetem Veszprém 71-79 (16-19,17-16, 20-25,18-19) Eszterházy-csarnok, 100 né­ző. V.: Gergely, Domán, Balogh. EKF: Tóth Z. 14/6, Klepej 8/6, Jakab Zs. 15/3, Máté 8/3, Varga I. 3. Cs.: Kis S. 3, Megyes, Csa­bák 9/3, FREY 11/9, Horváth R., Nemes P. edző: Váczi Péter. váczi Péter: - Elég közepes játékot nyújtottunk, az ellen­félnek pedig nem feltétlenül a középmezőnyben lenne a helye. A Veszprém nagyon kulturált, jól felépített játékot nyújtott, a kulcsemberi hozták amit tudnak. következik: PE Veszprém- EKF, péntek, 19.00. ■ F. B. Varga Imre. Ebből kellett volna több. Újabb nehezen emészthe­tő vereséget szenvedett a B. Braun Gyöngyös csapa­ta a férfikézilabda NB 17-12. helyért zajló rájátszásában. A mátraaljaiak ezúttal a PLER Budapest csapatával szemben maradtak alul. Sike Károly Öt mérkőzés óta nyeretlen a B. Braun Gyöngyös csapata, amely továbbra is keresi ré­gi önmagát. Az eredmények egyelőre nem igazolják a már­cius végén megejtett edzővál­tást, a Gulyás István helyére érkező Debre Viktor elképzelé­sei - úgy tűnik -, megoldhatat­lan feladatot jelentenek a játé­kosoknak.- A védekezésünk az elmúlt meccseken jól működött, ezút­tal azonban katasztrofálisan - összegzett a találkozót köve­tően a korábban a Tatabányát irányító Debre Viktor. - Nem ütköztünk eleget, nem talál­koztunk az ellenfél átlövőivel, és a számos buta kiállítással jelentősen megkönnyítettük a fővárosiak helyzetét. Irányítá­som alatt eddig egyetlen csa­patnak sem lőttünk huszonhét gólt. Ezúttal ez is kevésnek bi­zonyult. A PLER az összes hi­bánkat kihasználta. A mandulaműtét után lá­badozó Marczinkó Mátét nél­külöző gyöngyösiekkel szem­ben az-.-5. percben már 3:l-re vezettek a fővárosiak, majd negyedóra játék után háromgó­los vendégelőny (5:8) szerepelt az eredményjelzőn. Később 12:ll-es állásnál sikerült fordí- ä tani a PLER-nek, a fővárosiak \ előnyüket egészen a szünetig j biztosan őrizték. A térfélcse- j rét követően 17:17-nél érte utol ; ellenfelét a B. Braun, de újabb fordításra már hiába vártak a Ami eddig működött, az ezúttal nem. A B. Braun játékosai nem ütköztek eleget, nem találkoztak az ellenfél átlövőivel. hívek. A gyöngyösiek győzelmi esélyei azonban egészen az 56. percig élhettek, a négygólos hátrány (29:25) azonban akkor már végleg megpecsételte Var­sandán Milánék sorsát. Hutvágner István, a főváro­siak trénere a találkozót köve­tően elmondta: megpróbálják megragadni az utolsó szalma­szálat is, amihez további erőt adhat, hogy idén először le­győzték a Gyöngyöst. A bajnokságban háromhetes szünet következik, ami alkal­mat kínálhat arra, hogy ren­dezze sorait B. Braun. A hátra­lévő két mérkőzésen a Cegléd és a Mezőkövesd lesz Sándor Ákosék ellenfele. Amennyiben a mátraaljaiaknak nem sike­rült visszatalálni a helyes út­ra, akár a kilencedik helyre is visszacsúszhat a gárda. A 8. forduló mérkőzésén: PLER Budapest KC- B. Braun Gyöngyös 30:27 (15:13) Pestszentlőrinc, 350 néző. V.: Horváth, Marton. pler: Babaszafari - Gyene 1, Leimeter 2 (1), Kocsi 2, (4), J. MIKITA 7, AUTH. 4g Gfc; Kránitz, Váczi (kapusok), Tóth P. 3, RÉDAI4, LAURENCZ 3, Ke­mény. edző: Hutvágner István. gyöngyös: Tamási - Szalafai 1, Hajdú G. 1, Czina, Debrecze- ni 1, VARSANDÁN M. 4, Ba­kos Gy. 2. Cs.: Hudák (kapus), NAGY B. 14 (3), Sándor Á. 2, Simon B. 1, Frey T., Tóth Á. 1. edző: Debre Viktor. AZ EREDMÉNY alakulása. 5. perc: 3:1, 12. p.: 4:6, 16. p.: 5:8, 18. p.: 9:9, 25. p.: 14:11, 34. p.: 16:16,43. p.: 19:20,48. p.: 23:22, 53. p.: 27:23, 57. p.: 30:25. KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 14 perc. HÉTMÉTERESEK: 7/5, 4/3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ceg­lédi KKSE-Mezőkövesdi KC 30:24, Sport65-Komló-Balma- zújváros 24:24. tí Az alsóház állása 7. Gyöngyös 28 11 3 14 748:747 25 8. Mezőkövesd 28 11 2 15 704:745 24 9. Cegléd 28 11 1 16 778:832 23 10. Balmazújváros 28 6 5 17 651:758 17 11. Komló 28 6 4 18 676:793 16 12.PLER 28 6 3 19 688:788 15 KÖVETKEZIK: B. Braun Gyön­gyös-Ceglédi KKSE, május 9., szombat, 18.00. RÖVIDEN atlétika A férfiaknál Varga István, a nőknél pedig Meré­nyi Tímea Krisztina nyerte meg a félmaratoni versenyt a margitszigeti központtal zajló 30. Telekom Vivicittá Városvédő Futáson. (MTI) autósport Michelisz Nor­bert a hetedik helyről raj­tolva a nyolcadik helyen végzett a túraautó-világ­bajnokság (WTCC) első ma­rokkói versenyén, amelyet a címvédő argentin Jósé María López nyert meg. (NSO.HU) jégkorong Az első és a má­sodik harmadban is egyen­lített egygólos hátrányból a magyar válogatott a divízió 1/A világbajnokság nyitá­nyán Japán ellen, majd a hajrában szerzett két góllal 4-2-re megnyerte a krakkói találkozót. Ma 13 órától Ka­zahsztán ellen játszik a ma­gyar együttes. (MTI) úszás Hosszú Katinka egy első és egy második helye­zéssel fejezte be szereplését az arizonai Mesában ren­dezett iadalon. A Vasas vi­lág- és Európa-bajnoka előbb megnyerte a 200 m vegyes döntőjét, majd ezüstöt érde­melt ki 200 m háton. (MTI) A16/2. heti eredmények 1. Hoffenheim-Bayern München 0-2 2 2. Leverkusen-Hannover 4-0 1 3. Dortmund-Padernborn 3-0 1 4. Hertha-1. FCKöln 0-0 X 5. Freiburg-Mainz 2-3 2 6. Augsburg-VfB Stuttgart 2-1 1 7. Bremen-Hamburg 1-0 1 8. Wolfsburg-Schalke 1-1 X 9. Chelsea-Manchester Utd. 1-0 1 10. Juventus-Lazio 2-0 1 11. Palermo-Genoa 2-1 1 12. AS Roma-Atalanta 1-1 X 13. Cagliati-Napoli lapzárta után Plusz egy mérkőzés 14, Internazionale-AC Milan lapzárta után Bodnár kezdte és Bodnár zárta a gólok sorát Hatvanban nb in A Felsőtárkány hátrányból fordított az Salgótarján ellen - A Gyöngyösi AK feladta a leckét az éllovas Kisvárdának Tárkányban Csóka Róbert bolondította a tarjániakat Képgaléria: heol.hu A labdarúgó NB III Keleti cso­portja 23. fordulójában a három megyénkben csapat közül ket­tőnek sikerült otthon tartani a pontokat. Hatvanban a 93. perc­ben biztosította be győzelmét a hazai gárda, míg Felsőtárkány- ban Kerékgyártó Tamás ne­véhez fűződik a sikert jelentő találat. Sütő Szilárd együttese hátrányból felállva fordította meg a mérkőzést. A Gyöngyösi AK feladta a leckét a listaveze­tő Kisvárdának, ám ezért nem járt pont. FC Hatvan-Nyírbátor 3-1 (2-1) Hatvan, 250 néző. V: Hor­váth Tibor (Szécsényi, Révész Csilla). hatvan: Gyulay - Gyulay - Szabó B., Gyarmati, Katona R., Illés - Székesi, Ács (Taliga, 15.)- Kelemen (Barthel, 3.), Sárközi (Mundi, 70.), Bodnár - Czibo- lya. edző: Híres Gábor. NYÍRBÁTOR: Tóth Sz. - Amb- rusz, Sándor, Lipcsei, Boros- Oláh, Nagy D., Ráti (Jeddi, 82.), Farkas M. - Szilágyi (Fa- bu, 62.), Pálvölgyi (Erdei, 16.). edző: Kovács János. gólszerzők: Bodnár (23., 93.), Czibolya (28.), ill. Oláh (33.). JÓK: Bodnár, Katona R., Czi­bolya, ill. senki. HÍRES GÁBOR: - Jól, helyen­ként közönségszórakoztatóan játszottunk. Nyolc-tíz százszá­zalékos gólhelyeztet kidolgoz­tunk, de sajnos ebből keveset tudtunk értékesíteni. Győzel­münk jogosságához nem fér kétség, akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. kovács János: - Nehezen vet­tünk fel a játék ritmusát, ami­ből a hazaiak előnyt kovácsol­tak. Harminc perc után már a mi akaratunk érvényesült, de az adódó lehetőségeinkkel nem tudtunk élni, így a megérde­melt pont helyett a 93. percben kegyelemdöfést kaptunk. Franyó Zoltánná Felsőtárkány-Salgótarján 2-1 (1-1) Felsőtárkány, 200 néző. V: Pillók Ádám (Varga B., Zsá- kai). felsőtárkány: Kertész - Debreczeni D., Papp, Tóth M., Bocsi - Bartos (Bakos B., 62.), Kaszás, Bartyik (Kálmán R., 91.), Kerékgyártó - Kálmán J. (Fenyvesi, 75.), Csóka, edző: Sütő Szilárd. salgótarjáni btc: Roma - Liszka, Csornij, Privigyei, Du­dás - Ludányi M. (Sólyom, 80.), Nagy K., Novák, Banai - Bakos B., Alapi (Radics, 62.). edző: Oláh Béla. GÓLSZERZŐK: Csóka (35.), Kerékgyártó (68.), illetve Privi­gyei (14.). jók: Kertész, Papp, Bocsi, Bartyik, ill. Roma, Privigyei. sütő szilárd: - Vert helyzet­ben álltunk fel egy rangadón, amelyet akár több góllal is megnyerhettünk volna. oláh Béla: - Úgy érzem, 1-0- s vezetésünk után óriási hely­zetet hagytunk ki, majd súlyos egyéni hibák után kaptuk a gólokat. Gratulálok a hazai csa­patnak! Varga Zsigmond Gyöngyösi AK-Kisvárda 0-1 (0-0) Gyöngyös, Komiéi spt., 250 néző. V: Bereczki Miklós (Bor­nemissza, Mohos). gyöngyös: Hmelyovszki - Gál, Szilágyi N., Pilinyi, Vid­ra - Baldauf (Ollári, 87.), Barta (Nádházi, 80.), Vezsenyi, Tóth T. - Királyvári, Tóth G. edző: Tóth János. kisvárda: Vasas - Farkas M., Kardos, Kornutjak, Szil- vási - Minczér, Fodor, Müller, Nagy R. (Menougong, ól.) - Ramos (Üveges, 89.), Lucas (Milovac, 78.). edző: Révész Attila. gólszerző: Lucas (31.). JÓK: Hmelyovszki, Tóth T., Pilinyi, Szilágyi N., Tóth G., ill. Lucas, Kornutjak, Fodor. tóth János: - Küzdeni tudás­ból, fegyelmezettségből ma jól vizsgázott a csapat. Sikerült az ellenfél támadásait tördelni, a kínálkozó lehetőségeink azon­ban erőtlenül elhaltak. révész Attila: - A hazaiak nagyon jól megszervezték a védekezésüket és azt kaptunk, amit vártunk. Értékes győzel­met arattunk. Tóth Tibor TOVÁBBI EREDMÉNYEK: JásZ­berény-Putnok 1-4 (1-1), Ci- gánd-Tiszaújváros 3-0 (0-0), Hajdúböszörmény-Kazincbar­cika 0-1 (0-1), Veresegyház- Bp. Honvéd-MFA 1-0 (1-0). A 24. FORDULÓ PROGRAMJA. ÁPRILIS 25., SZOMBAT, 17.00: Kisvárda-Felsőtárkány, Tisza- újváros-Gyöngyösi AK, Salgó- tarján-Veresegyház, Putnok- Cigánd, Nyírbátor-Kazinc- barcika, Hajdúböszörmény- Jászberény. vasárnap, is.oo: DVSC-DEAC-FC Hatvan, sza­badnapos: Bp. Honvéd-MFA. A bajnokság állása 1. Kisvárda 2218 2 2 75-17 56 2. Putnok 2218 2 2 52-15 56 3. FC Hatvan 2112 6 3 44-1842 4. Kazincbarcika 2112 5 4 34-14 41 S. Bp. Honvéd-MFA 2212 1 9 40-20 37 6. Cigánd 2210 6 6 32-24 36 7. Tlszaújváros 2210 2 10 24-45 32 8.Jászberény 21 8 5 8 33-39 29 9. Nyírbátor 21 8 3 10 38-37 27 10. Felsőtárkány 216 4 11 30-5022 11. DVSC-DEAC 21 4 8 9 29-28 20 12. Salgótarján 22 5 3 14 27-49 18 13. Veresegyház 21 5 2 14 17-49 17 14. Hajdúböszörmény 21 4 2 15 25-48 14 15. Gyöngyösi AK 22 1 5 16 12-59 8 16.Létavértes'97 visszalépett I