Heves Megyei Hírlap, 2015. április (26. évfolyam, 77-101. szám)

2015-04-07 / 81. szám

Akadémiai sikere középházat ér az egyre jobb formába lendülő EKF-nek kosárlabda Győzelemmel zár­ta alapszakaszbeli utolsó mécs­esét, így az NB I/B középházi rájátszásában folytathatja az EKF-Eger-KOK férficsapata. A Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémiánál egy viszonylag szorosabb első fél­idő után, a többek között dup­la-duplával záró Varga Imre vezetésével, könnyed sikerrel zártak a főiskolások, akiknek a riválisokra is figyelniük kel­lett. A TF-Budapest megtette azt a szívességet, hogy legyőzte a Honvédőt, ám később ki­derült, ennek igazán nem is volt már jelentősége, mivel az Óbuda hazai környezetben ka­pott ki a Szolnok U23-as gárdá­jától. Az EKF így nem hármas körbeverésnek, hanem eggyel több győzelmének köszönheti, hogy megelőzte a Kaszásokat. Mátéék a 9-16. helyről döntő play-off szakaszban folytathat­ja, a kuparendszerben zajló rájátszás első ellenfele pedig várhatóan a Nyugati csoport ötödikje, a Pannon Egyetem Veszprém alakulata lesz. A férfi NB I/B Keleti csoport­jának 22. fordulójában: Mercedes-Benz Gyár KA- EKF-Eger-KOK 64-80 (16-25,24-18, 10-16,14-21) Kecskemét, 100 néző. V.: Radnóti, Lövész, Tóth K. EKF: Tóth 18/15, CSABÁK 9/3, Frey, Máté 5, VARGA 12. Cs.: JA- KAB'21/9,KIS Sv 2, Megyes, Ne­mes 4, ZSEMLYE 6, Klepej 3/3, Pongrácz. edző: Váczi Péter. váczi Péter: - Sokat hangoz­tattuk, hogy számunkra meny­nyire fontos ez a találkozó a kö­zépházba jutás szempontjából. Szerencsére a fiúk megértették ezt, és nagyon komolyan vet­ték a meccset. A győzelemhez csak gratulálni tudok a játéko­saimnak. ■ F. B. SPORTTUKOR 2015. ÁPRILIS 7., KEDD mm mm Lejtmenetben a Gyöngyös NB i Húsvéti hidegzuhanyt kapott a B. Braun a balmazújvárosiaktól Hatvanban és Felsőtárkányban is akadt válasz a vendégektől NB in Három piros villant a Zagyva partján - A DVSC ellen Csóka duplázott - A Gyöngyösi AK ismét vereséget szenvedett Sorban harmadik mérkő­zésén maradt pont nélkül a B. Braun Gyöngyös csa­pata a férfikézilabda NB I 7-12. helyért zajló ráját­szásában. A mátraaljaiak ezúttal Balmazújvárosban szenvedtek vereséget. Sike Károly Gyöngyös, 150 néző. V.: Jakab Árpád (Gálán, Márkus). gyöngyös: Hmelyvoszki - Gál, Szilágyi N., Pilinyi, Antal- Baldauf (Nádházi, 76.), Ka­rács, Tóth T. (Barta, 59.), Fekete- Királyvári, Tóth G. (Galó K., 82.). edző: Tóth János. honvéd: Czuczi - Szabados (Kovács D., 20.), Erdős, Bora, Varga M. - Miskei (Baráth, ól.), Lőrinczy, Czár, Projic - Koszta, Tóth B. (Mátyás, 80.). edző: Si­mon Miklós. gólszerzők: Lőrincz (28.), Kovács (70.). JÓK: Karacs, Antal, ill. Ló'rinczi, Erdős, Czár, Varga. Tóth János: - Kiegyenlített mezőnyjáték mellett érdekes játékvezetői ítéletek borzolták kedélyeinket. Nehéz helyzet­ben voltunk és maradtunk. ígé­retes támadásainkat nem tud­tuk gólra váltani. SIMON MIKLÓS: - Nagyon rossz mérkőzést játszottunk, amit nagyban befolyásolt a pálya minősége. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, akár nagyobb különbség is lehetett volna. Tóth Tibor TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Jászbe- rény-Tiszaújváros 1-0, Putnok­Kisvárda 1-0, Cigánd-SBTC 2-0, Veresegyház-Ny írbátor 2-1. SZABADNAPOS: Hajdúbö­szörmény. A 22. FORDULÓ PROGRAMJA. ÁP­RILIS 11., SZOMBAT. 16.30: SBTC- GYAK, Kisvárda-Cigánd, T.új- város-Putnok, H.böszörmény- Hatvan, KBSC-Jászberény. VASÁRNAP, 16-30: DVSC-Veres- egyház, Honvéd-MFA-Felsőtár- kány. szabadnapos: Nyírbátor. A bajnokság állása 1. Kisvárda 2016 2 2 71-17 50 2. Putnok 2016 2 2 45-12 50 3. KBSC 1911 4 4 33-14 37 4. FC Hatvan 1910 6 3 35-16 36 5. Bp. Honvéd-MFA 2011 1 8 39-19 34 6. Cigánd 20 9 6 5 29-2133 7, Tiszaújváros 2010 2 8 22-39 32 8. Nyírbátor 20 8 3 9 37-34 27 9.Jászberény 19 8 4 7 32-35 25 10. Felsőtárkány 19 5 4 10 28-48 19 11. OVSC-DEAC 20 4 7 9 29-28 19 12. SBTC 20 4 3 13 24-4615 13. H.böszörmény 19 4 2 13 24-41 14 14.Veresegyház 19 4 1 14 16-49 13 15. Gyöngyösi AK 20 1 5 14 11-56 8 16. Létavértes visszalépett Hajdú Gáborék újra olyan falba ütköztek, amelyen át nem vezetett út. Támadásban nagyon sokat kell javulni.- Nagyon hasonlított a talál­kozó a legutóbbi, Mezőkövesd elleni mérkőzéshez - fejteget­te Debre Viktor, a gyöngyö­siek vezetőedzője. - A srácok ezúttal is küzdöttek, akarták a győzelmet, de támadásban rendkívül gyengén muzsikál­tunk. Tizenkilenc találattal nem lehet mérkőzést nyerni. Ugyan a védekezésünk kezd összeállni, ezúttal már kapus­teljesítmény is volt, de a táma­dójátékunkon nagyon sokat kell még dolgozni. Füzesi Ferenc, a balmazúj­városiak trénere óriási fegy- | vertényként tekintett a hétvégi 1 győzelemre.- Az alsóház legerősebb csa- | patát sikerült legyőzni, a má- I sodik félidő alapján magabiz­tosan - fogalmazott a szakem­ber. - A többi eredmény is szá­munkra kedvezően alakult, de messze még a bajnokság vége, tovább kell küzdenünk. Egyelőre úgy tűnik, hogy Debre Viktornak sem sike­rül feloldani azt a lelki gátat, amely' hétről-hétre bénítólag hat a gyöngyösi játékosok­ra. Nyilván nem felejtettek el kézilabdázni Hajdú Gáborék, a sorozatos vereségek oka in­kább a fejekben keresendő. A balmazújvárosiak vendége­ként főként a második félidő­ben mutatkoztak meg a gyön­gyösiek gyengeségei. Az újonc kemény munkával az utolsó tíz percre már ötgólos előnyt szer­zett (20:15), a mátraaljaiak a folytatásban csupán csak szé­píteni tudtak az eredményen. Debre Viktor vezetésével második mérkőzését is el­veszítette a B. Braun együt­tes, amely ugyan így is őrzi hetedik helyét, de azbk után, hogy a Mezőkövesd legyőzte a PLER-t előnye egy pontra csök­kent a legfőbb üldözőnek szá­mító matyó gárda előtt. A 6. forduló mérkőzésén: Balmazújvárosi KK- B. Braun Gyöngyös 22:19 (12:10) Balmazújváros, 700 néző. V.: Andorka, Bán. BALMAZÚJVÁROS: KNEZSE- VICS - Dioris 2, DZONO 5, MEKARU 6 (3), István 1, Bab 3, Csuruvija 4 (2). Cs.: Pajkó (kapus), Balázs, Korsós, Hajdú T. 1, Temesvári, edző: Füzesi Ferenc. gyöngyös: HUDÁK - Szälä- fai 2, Mafczinkó 4, Czina, Deb- reczeni 3, Bakos, Varsandán M. 2. Cs.: Tamási (kapus), KOL­LER 5 (3), Simon B. 1, Iváncsik Á., Hajdú 1, Frey, Nagy B. 1, Sándor Á. edző: Debre Viktor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 3:3, 10. p.: 5:5, 15. p.: 6:7, 20. p.: 8:7, 25. p.: 10:9, 35. p.: 13:13,40. p.: 16:13,45. p.: 17:15, 50. p.: 20:15, 55. p.: 22:18. kiállítások: 6, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 7/5, ill. 4/3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MezŐ- kövesd-PLER Budapest 23:22, Cegléd-Komló 31:29. Az alsóház állása i 'ÍT) 7. Gyöngyös 2611 2 13"897:693 24 8. Mezőkövesd 2611 1 14 654:68923 9. Cegléd 26 9 1 16 717:779 19 10. Balmazújváros 26 6 3 17 601:708 15 11. Komié 26 6 2 18 628:74514 12.PLER 26 5 3 18 629:73013 KÖVETKEZIK: B. Braun Gyön- gyös-Sport36-Komló, április 11., szombat, 18.00. A labdarúgó NB III Keleti cso­portjának 21. fordulójában: FC Hatvan-Kazincbarcika 1-1 (1-0) Hatvan, 250 néző. V.: Kovács Gábor (Fehér, Varga B.). hatvan: Gyulay - Illés, Kato­na, Gyarmati, Horváth N. (Sza­bó B., 66.) - Székesi, Ács - Bod­nár (Taliga, 79.), Mundi, Ficsor- Kelemen, edző: Híres Gábor. KAZINCBARCIKA: Szabó Á. ­Nagy R, Czető, Lakatos, Komló- si - Illés R., Szabó Á. (Kovács P., 59.), Dobos, Irhás I. (Kasza, 46.)- Nehéz (Elek, 46.), Montvai X edző: Gálhidi György. gólszerzők: Bodnár (6.), ill. Kovács P. (80.). KIÁLLÍTVA: Fi- csor (84.), ill. Illés R. (84.), Nagy P. (92.). JÓK: Ficsor, Katona R., Mundi Z., Bodnár L, ill. Mont­vai T., Kovács P., Lakatos. híres Gábor: A keményen és sokszor túl keményen ját­szó ellenfél kapusával négy­szer álltunk egy az egyben, de a gólhelyzeteket kihagytuk. A vendégcsapat a mérkőzésen helyzet nélkül fejelt egy gólt, így el kell fogadnunk a pont- osztozkodást. gálhidi györgy: A szeren- csés gól rányomta játékunkra a bélyegét. Sokat birtokoltuk a labdát a második félidőben is, de kevés helyzetet dolgoztunk ki, így igazságos az eredmény. Néhány játékosom adós maradt a jó teljesítménnyel. Franyó Zoltánná Felsőtárkány- DVSC-DEAC 2-2 (1-2) Felsőtárkány, 200 néző. V.: Bogár Gergő (Csáky, Fodor). f.tárkány: Illyés - Kerék­gyártó, Papp, Tóth M., Kálmán R. - Debreczeni, Fenyvesi, Bo­csi - Kálmán J„ Bartos (Dorkó, 82.), Csóka, edző: Sütő Szilárd. DVSC: Slakta - Nagy Z., Szat­mári, Kinyik, Kovács G. - Kuti, Berdó, Sándor, Férenczi - Berecz- ki, Szécsi. edző: Szatmári Csaba. Ferenczi szabadrúgás góljá­ra egy remek kiugratás után tárkányi részről Csóka vála­szolt, de alig telt el egy perc az egyenlítést követően, amikor Ferenczi újabb távoli kísérlete után a labda Illyés hóna alatt a kapuba csúszott. A második félidő derekán Nagy Zoltán sza­bálytalankodott 11-est érően A hatvani Katona Rolandék (balra) és a tárkányi Csóka Róberték is ikszeltek Csókával szemben, a hazaiak gólfelelőse pedig nem hibázott. GÓLSZERZŐK: Csóka (35., 68. - 11-esből), ill. Ferenczi (20., 36.). JÓK: Tóth M., Papp, Bocsi, Csóka, ill. Ferenczi. SÜTŐ SZILÁRD: - A második félidei játék kifejezetten tet­szett. A sok hiányzó miatt új rendszerben próbáltunk futbal­lozni, sok védekező típusú játé­kost kellett bevetnem. A moti­váltsággal és az erőnléttel ezút­tal sem volt gond, dicséret illeti a fiúkat, amiért kétszer is vert helyzetből sikerült felállni. SZATMÁRI CSABA: - Az ered­mény igazságos. Az első fél­időben mi voltak a jobbak, a szünet után a Felsőtárkány. A második játékrészben nem jelentettünk veszélyt a hazai kapura. Sike Károly a ősi AK­ívéd-MFA 0-2 (0-1) C. Ronaldo Puskás és Munoz mellett labdarúgás Cristiano Ronal­do nagyszerűen futballozva, madridi pályafutása talán legjobb találkozóját produkál­va öt gólt rúgott a Granadá­nak (9-1), ezzel pedig rekor­dok sorát döntötte meg. Az egyik ilyen, hogy a portugál klasszis a Real Madrid he­tedik játékosa, aki egy mér­kőzésen öt gólt szerzett. így olyan legendák mellé lépett, mint Puskás Ferenc, vagy épp Miguel Munoz. ■ SO.HU Pontok az apciaknak, Turnékat eltiltották labdarúgás Fegyelmi el­tiltása alatt lépett pályára a kömlői Túró Sándor az Apc elleni megyei III. osztályú mérkőzésen, amely után jo­gosulatlan szereplés miatt a vendégek óvást nyújtottak be. A pályán elért eredmény (1-1) törlése után a mérkőzés három pontját, 3-0-s gólkü­lönbséggel az Apci TE javára igazolták, továbbá egy pontot levontak a kömlőiektől. Túró Sándort május 8-ig minden­nemű sporttevékenységtől, eltiltották, az edző Túró Sán­dor pedig április 30-ig szóló, minden jellegű mérkőzésre vonatkozó sportszakmai te­vékenységtől való eltiltásban részesült. ■ B. CS. Harminckilenc darab telitalálatos akadt totó A 14. fogadási hét máso­dik fordulójának helyes tipp­jei: 2,1,X, 2,1,X, X, 1,2, X, 2,1,1. Plusz egy mérkőzés: 2. Nyeremények: 13+1 talála- tos (39 db) 519 890 Ft. 13-as (37 db) 47 455 Ft. 12-es (1072 db) 1685 Ft. 11-es (6483 db) 280 Ft. 10-es (24 057 db) 145 Ft. Góltotó: 6 és 5 talá- latos nem volt. 4 találatos (62 db) 1315 Ft. ■ MTI « i l l