Heves Megyei Hírlap, 2015. március (26. évfolyam, 51-76. szám)

2015-03-23 / 69. szám

SPORT Lehetőség. A Nemzeti Sport értesülései szerint az eddig vezetőedzőként dolgozó Tóth László szakmai igazgatóként folytathatja a munkát a labdarúgó NB ll-ben a feljutást megcélzó, de a szombati, Szolnok elleni 3-2-es hazai vereség után csak negyedik helyen álló Mezőkövesdnél. TÓTH LÁSZLÓ Számíthattak a ferencvárosiakra jótékonyság Több mint kétszázezer forint gyűlt össze Montvai Bianka kezelésére Az FTC egykori klasszisai­ból verbuválódott együttes 23:18-ra legyőzte a füzesa­bonyi hölgyeket a két csapat jótékonysági mérkőzésén. Az igazi nyertes azonban Montvai Bianka lehet. Sike Károly Pádár Ildikó vezetésével nemes cél érdekében érkeztek Füzesa­bonyba a ferencvárosi hölgyek. Mint ismeretes, az FSC tehetsé­ges utánpótláskorú kézilabdázó­járól, Montvai Biankáról tavaly nyáron derült ki, hogy súlyos be­tegség támadta meg a szerveze­tét, s a gyógykezelése rengeteg anyagi áldozattal jár. Az egykori 202-szeres válogatott beállóval az élen, a korábbi zöld-fehér ké­zilabdázók jótékonysági mérkő­zés keretében, az FSC-vel közö­sen gyűjtést szerveztek a fiatal játékos további kezelésére.- A különböző felajánlásokból és adományokból több mint 200 ezer forint gyűlt össze, amely messze meghaladja az előzetes várakozásainkat - osztotta meg a tapasztalatait Petővári József, a Füzesabonyi SC elnökségi tagja. - A zöld-fehérek színeiben olyan kiváló játékosokat köszönthe­tünk mint Kökény Bea, Szarka Éva, Fiedler Adrienne, Fiedler Erika, Kokainé Molnár Erzsé­bet, Tóth Beatrix, Kertész Klára, Krammer Mária, Olasz Mária és természetesen a Pádár-test- vérek, Margó és Ildikó. Óriási köszönettel tartozunk nekik és annak a rengeteg vállalkozás­nak, magánszemélynek, aki hozzájárult az akció sikeréhez. Képgaléria: HE0L.hu Pádár Ildikó zöld-fehér társaival együtt ismét jött, játszott és segített. Az FTC játékosai emberként is nagyot alkottak. Montvai Biankát Nagy Csaba polgármester és Petővári József is biztatta Kökény Beáék (középen) örömteli pillanatokat okoztak a helyi fiataloknak ■E1131ZX9B Tóth Krisztián bronzérmes Tbilisziben CSELGÁNCS A 90 kilós Tóth Krisztián bronzérmet nyert vasárnap az olimpiai kva­lifikációs cselgáncs világ­kupa-sorozat tbiliszi Grand Prix-versenyén. ■ MTI Szeged rendezheti a 2019-es vébét kajak-kenu A Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) igazgatótanácsa szombaton a marokkói Marrákesben tartott ülésén úgy döntött, Szegeden lesz a riói játékok után kezdődő olimpiai cik­lus legfontosabb versenye, a 2019-es kvalifikációs világ- bajnokság. ■ MTI Új főszponzora van a Ferencvárosnak LABDARÚGÁS A Főtaxi Zrt. lett a Ferencváros labdarú­gócsapatának új főszponzo­ra. Orosz Pál, az FTC Labda­rúgó Zrt. vezérigazgatója a vasárnapi Ferencváros-MTK bajnoki mérkőzés előtti saj­tótájékoztatón jelentette be, hogy a taxitársaság a szezon végéig támogatja főszponzor­ként a zöld-fehéreket. ■ MTI Ötvenkét évet élt a hajdani edző halálozás Hosszan tartó betegség után, 52 éves ko­rában elhunyt Reszeli Soós István, hajdani NB I-es edző. ■ NSO.HU Friss megyei híreket, információkat HEOL.hu hírportálon olvashat. Az SBS Eger átrobogott az Ózdi KC-n NB i/B A hullámzóan teljesítő füzesabonyiaknak csak fellángolásaik voltak A szünet után már nem sikerült fékezni a Ceglédet A férfi kézilabda NB I/B Keleti csoportja 20. fordulójában: Dobó Zsokékkal sehogy sem bírtak az ózdiak SBS Eger- Eszterházy SzSE- Ozdi KC 38:22 (20:11) Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V.: Halász, Tarnavöl- gyi­EGER: Kovács J. - Vancsics 2, Padla 3, KOCSIS 4, Dobó 8, SZŰCS 4, Szabó P. 4 (3). Cs.: Re- póth (kapus), Menyhárt 2 (1), KISS G. 2, SZILÁGYI 3, Lezák 3 (2), ZELEI 2 (1), PÉTER 1. EDZŐ: Rosta István. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3:3,12. p.: 5:3,18. p.: 10:7, 24. p.: 14:11,36. p.: 23:11,42. p.: 27:13,48. p.: 30:17, 54. p.: 35:19. KIÁLLÍTÁSOK: 10, Hl. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 7/7, ill. 1/0. Jó ideig csak kereste a fogást a két csapat, 12:10-ig fej-fej mel­lett haladtak az együttesek. Az első játékrész utolsó hét percé­ben azonban mindössze egy gólt kapott az egri gárda, mi­közben Dobó Zsolték nyolcszor is betaláltak a vendégek kapu­jába. A szünet után tovább foly­tatódott az ózdiak gólképtelen­sége, nyolc percet kellett várni a borsodiak újabb találatára. A két csapat között a legnagyobb különbség az 57. percben mu­tatkozott, amikor 37:20-as állás szerepelt az eredményjelzőn. rosta István: - Szerettünk volna végig nagy sebességet diktálni, egyrészt azért, mert számunkra ez az út, másfelől tudtuk, hogy az Ózd visszaren­deződése nem tökéletes. Sok ta­lálatot szereztünk, s ezen kívül pozitívum, hogy kevés gólon tartottuk a vendégeket. Külön Képgaléria: HE0L.hu öröm a fiatalok remek játéka. JUNIOROK: 40:30 (18:12). KÖVETKEZIK: Eger-Algyő, március 28., szombat, 17.00. Kecskemét-Juhász ‘99- Füzesabony 37:27 (18:11) Kecskemét, 200 néző. V.: Medve, Nagy L. FSC: Gulyás - Fülöp 2, BLA- ZSEK 4, Káló D. 3, Tamás T., HEVER, Tamás Á. 8 (3). Cs.: Nyitrai, Popcak (kapus), Péter J. 7, Veres A., Major A. 1, Csapó, Bukta 2, Sárosi. edző: Fügedi Csaba. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 2:1, 10. p.: 5:1, 15. p.: 9:4, 20. p.: 13:8, 25. p.: 14:9, 35. p.: 23:15,40. p.: 27:18,45. p.: 29:21, 50. p.: 33:24, 55. p.: 36:25. kiállítások: 8, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 3/3. A vendégek gyenge helyzet- kihasználásukból adódóan ne­hezen tudták tartani a lépést a hazaiakkal, akik már a szünet­re megnyugtató előnyt szerez­tek. A fordulás után is jórészt a kecskemétiek akarata érvénye­sült, akik magabiztosan tartot­ták otthon a pontokat. fügedi CSABA: - Már az első fébdőben eldőlt a meccs. Hul­lámzó teljesítményt nyújtottunk, csak fellángolásaink voltak. JUNIOROK: 37:16 (21:7). következik: Törökszentmik- lós-FSC, szombat, 18.00. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sze­ged U23-FTC 33:24, FKSE Al- győ-Törökszentmiklós 27:29, Mizse KC-Nyíregyháza 33:33, Békés-Balassagyarmat 30:29. lapzárta után: Orosháza U23- Mezőkövesd U23. ■ S. K. kézilabda Cegléden elszen­vedte első vereségét a férfi NB I 7-12. helyért zajló rájátszásá­ban a B. Braun Gyöngyös. Kö­kény István, a hazaiak trénere a meccs után megjegyezte, lel­kes csapata ezúttal ellenállha­tatlannak bizonyult. A ceglédi­ek erőfeszítéseit Gulyás István gyöngyösi tréner is elismerte. A 4. forduló mérkőzésén: 0 B. lédi KKSE- raun G 33:24 (14: Gyöngyös Cegléd, 720 néző. V: Boni- fert, Oláh. CEGLÉD: BŐSZ - Országh 4, LEPSÉNYI 3, TAKÁCS 4, GRBOVICS 6, Bíró 7 (1), Hódi. Cs.: Bartucz (kapus), Tóth N. 1, Perisic 3 (3), Gigler, Varga P. 2, Sipeki, Lászlai 3. edző: Kökény István. GYÖNGYÖS: HUDÁK - Tóth Á. 3, Marczinkó 3, Sándor Á., Kol­ler, Varsandán M. 3, Frey 2. Cs.: Tamási (kapus,) Simon, Nagy B. 2, Koncz Á. 1, Debreczeni 5, Iváncsik Á. 4 (4), Hajdú G. 1. edző: Gulyás István. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 9. perc: 3:3, 15. p.: 6:6, 22. p.: 8:9, Gulyás István nem erre számított 27. p.: 11:11,38. p.: 21:16, 44. p.: 24:17,49. p.: 28:18, 58. p.: 32:22. KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/4, Hl. 5/4. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kom- ló-Mezőkövesd 26:23, Balma- zújváros-PLER Budapest 19:19. Az alséház állása ____ 7. Gyöngyös 24 11 2 11 654:646 24 8. Mezőkövesd 24 9 1 14 606:643 19 9. Cegléd 24 7 1 16 656:721 15 10. Balmazújváros 24 5 3 16 550:659 13 11. Komló 24 6 1 17 577:692 13 12. PLER 24 5 2 17 585:685 12 következik: Gyöngyös-Mező- kövesd, szombat, 18.00. ■ S. K. * *