Heves Megyei Hírlap, 2014. október (25. évfolyam, 229-254. szám)

2014-10-17 / 243. szám

Kerethirdetés. A B. Braun Gyöngyös csapatából a kapus Tamási Zsolt és a balszélső Varsandán Milán is helyet kapott a magyar férfi-kézílabdaválogatott 28 fős keretében, amelyet Talant Dujsebajev jelölt ki az Eb-selejtezőkre. A mieink október 29-én Miskolcon Portugáliával játszanak. IMIYlMdl Z.ÖULI p 16 2014. OKTÓBER 17., PÉNTEK HÍRSÁV Magyari a legközelebb a győzteshez ATLÉTIKA A 29. SPAR Buda­pest Maratonon megyénkből a 33 éves egri Magyari Ta­más végzett a legközelebb a győzteshez, 123-ként ért célba. A legidősebb sző­kébb hazánkbeli futónak a 71 éves gyöngyösi Perényi János számított. Hevesből 141-en indultak a különböző távokon. ■ B. CS. Magyari Tamás a célban Puskás-sör kerül a hazai boltokba LABDARÚGÁS Az október 23-ai nemzeti ünnepet kö­vetően kerül a boltokba a legendás Puskás Ferenc­ről elnevezett Puskás-sör. A Puskás örökösök licenc- kezelő cégének, a PUSKAS. COM Kft.-nek a tájékoztatá­sa szerint a forgalmazásból származó bevétel egy részét jótékonysági célokra fordít­ják: Puskás Ferenc özvegyé­nek a kezdeményezésére egykori futballisták nehéz helyzetbe került özvegyei és családtagjai juthatnak majd támogatáshoz. ■ MTI.HU Lékó Péter bíróságon tanúskodik SAKK Lékó Péter nemzet­közi sakknagymestert is tanúként hallgatták meg a Szegedi Törvényszéken csü­törtökön a Szaúd Mohamed al-Marzúki egyesült arab emírségekbeli sakkvezető 2012. júniusi bántalmazásá­val kapcsolatos ügy tárgya­lásán. ■ MTI.HU Tizennégy csapatot vár a tizenharmadikra TEREM LABDARÚGÁS Novem­ber 23-án kezdődik a 13. Pásztorvölgyi bajnokság, amely február közepén feje­ződik be. Tavaly 14 csapat játszott 13 fordulón keresz­tül egymással a felnémeti csarnokban, és idén is ekko­ra mezőnnyel szeretné meg­rendezni szombat, illetve vasárnap délutánonként a pontvadászatot Kovács Pé­ter. A mérkőzésenként 2x20 perces küzdelemsorozatra együttesenként 16 játékos nevezhető. Jelentkezni a 70/376-5041-es telefonszá­mon lehet. ■ B. CS. Friss megyei híreket, információkat HE0L.hu hírportálon olvashat. Harminc percig még élt a remény nb i A fordulást követően megrázta magát az EHF Kupa-győztes szegedi együttes Harminc perc reményt kel­tő játékot követően a szünet után elvesztette a fonalat a B. Braun Gyöngyös, s végül sima vereséget szenvedett Szegeden a férfikézilabda NB 18. fordulójában. Sike Károly- Az első félidőben számtalan ziccer maradt kihasználatla­nul, a lehetőségek alapján a szünetre akár három-négy gólos előnyt is szerezhettünk volna - fogalmazott a mérkő­zést követően Gulyás István, a gyöngyösiek vezetőedző­je. - Az igazán nagy hibákat azonban a második félidőben követtünk el, amikor a Szeged ritmust váltott. Ez az időszak megpecsételte a sorsunkat. Nem történt nagy tragédia, hi­szen azt mondtam a fiúknak, hogy nyílt sisakkal küzdjünk, bátran, fegyelmezetten kézi­labdázzunk, az sem baj, ha ki­kapunk. A hibák mellett azért voltak jó dolgaink is, ezeket igyekszünk tovább erősíteni. Juan Carlos Pastor, az EHF-kupa győztes szegediek trénere értékelésében elmond­ta, hogy összességében pozitív tapasztalatokat szerzett a hét­közi találkozón.- Az első félidőben sokat hi­báztunk, figyelmetlenségünk­re jellemző, hogy a kipattanó labdákból rendre gólt szerzett a Gyöngyös - emlékeztetett a spanyol szakember. - A szü­net után már jól játszottunk, sok gólt szereztünk kontrák­ból. A mérkőzés jól szolgálta A lengyel Piotr Wyszomirski védései jó alapot szolgáltattak a szegedieknek, akik 13 gólos győzelmet arattak a felkészülésünket a szombati Schaffhausen elleni Bajnokok Ligája-összecsapásra. Öt perc elteltével már 4:l-re vezetett a házigazda, majd egy hétperces szegedi gólcsendet kihasználva 4:3-ra zárkóztak a gyöngyösiek. Negyedóra já­tékot követően jött össze az egyenlítés (7:7), de a vezetést nem sikerült átvenni. Egészen a félidő végig egy-két gólos előnyben kézilabdázhatott a Tisza-parti gárda miközben a lengyel válogatott hálóőr, Piotr Wyszomirski bravúrok egész sorát mutatta be a kapuban. A fordulást követően nagyobb sebességbe kapcsolt a házigaz­da, s a 35. perc végére 19:14-es állást mutatott az eredmény- jelző. Gulyás István időkérése után ugyan Szalafai Gábo- rék még visszakapaszkodtak 19:16-ra, de onnantól ismét a szegediek akarata érvénye­sült. Folyamatosan nőtt a két csapat közötti különbség, a 45. percben a hazai drukkerek először számolhattak (28:18) a vendégekre. A 8. forduló mérkőzésén: MOL-Pick Szeged- B. Braun Gyöngyös 36:23 (13:12) Szeged, sportcsarnok, 2200 néző. V.: Andorka M., Hücker R. SZEGED: WYSZOMIRSKI - R. PRODANOVICS 7, ZUBAI SZ. 5, Blazevic, Ilyés 2, Vadkerti A. 1, Mindegía 1. Cs.: ANCSIN 5, Vranjes 3, BOMBAC 5, Käll- man 2, Balogh Zs. 3, Parrondo 1, Fekete B., Velky 1. edző: Juan Carlos Pastor. GYÖNGYÖS: HUDÁK - Koller 3, MARCZINKÓ 5, Frey T. 2 (1), Sándor Á. 2, HAJDÚ G. 4, Var­sandán M. 3. Cs.: Tamási Zs. (kapus), Bakos Gy., Czina, Deb- reczeni, Iváncsik Á. 1, Tóth Á., Simon B. 2, Szalafai 1, Nagy B. edző: Gulyás István. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 7. perc: 4:2, 12. p.: 5:4, 17. p.: 7:7, 24. p.: 12:10, 33. p.: 17:13,41. p.: 24:17,47. p.: 29:20,54. p.: 33:22. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 1/0, ill. 3/1. A bajnokság állása 1.Szeged 8 8- _ 304:185 16 2. Csurgó 7 7- ­201:161 14 3. Balatonfüred 8 6- 2 226:202 12 4.Tatabánva 6 5- 1 145:124 10 5. Mezőkövesd 7 3- 4 168:174 6 6.Gyöngyös 8 3- 5 207:216 6 7. Orosháza 7 3- 4 190:205 6 8. Cegléd 7 2- 5 190:218 4 9. Balmazújváros 7 2- 5 177:212 4 10. PLER 8 1- 7 195:231 2 11. Komló 7­- 7 163:238 0 Következik: B. Braun Gyöngyös-Komló, októ­ber 25., szombat, 18.00. ■ I« // | /ji / / Ál / ■ A jovo héttől mar építési terület lesz a körcsarnok Dunai, Híres es Gömöri előtt ovifoci Szakértők figyeltek és buzdították a legkisebbeket Rúgd és fuss! A hatvani óvodások nagy lelkesedéssel terelték a labdát. Dunai Antal és Ofella Zoltán Híres Gábor vezetőedző ugyan­úgy adott útmutatásokat a fiúk­nak és lányoknak, mint ahogy tették azt az FC Hatvan további trénerei, az NB III-as felnőtt­csapat és megyei bajnokság­ban szereplő női labdarúgói. A Zagyva-partiaknál olyany- nyira nyitottak a óvodások felé, hogy hetente foglalkozást tarta­nak a lurkóknak, szezononként pedig nagyszabású tornát ren­deznek. Erre került sor nemrég a népkerti füves centeren, ahol 130 ovis 24 játéktéren terelget­te a játékszert a szakértő, figye­lő és segítő szempárok, no meg az óvó nénik előtt. Gömöri Ottó, Niki Gábor, Kollár Péter és Bár­dos János is nagy odaadással gardírozta a kicsiket, akiket Ofella Zoltán, az FC Hatvan elnöke is dicsért és buzdított. Előzőleg Dunai Antal olimpiai bajnok labdarúgó jelenlétében avatták fel a Napsugár óvoda 6x12 méteres műfüves pályáját, amelyen kosárlabdázhatnak és röplabdázhatnak is a gyerme­kek. Az Ovi-Foci Közhasznú Alapítvány képviseletében dr. Molnár Andrea örömmel nyug­tázta, hogy a futballklub az ön- kormányzattal együttműködve mennyire szívén viseli a legki­sebbek labdarúgását. ■ B. Cs. SPORTLÉTESÍTMÉNY Hétfőtől épí­tési területnek számít a Kemény Ferenc Sportcsarnok, amelynek érsekkerti bejáratát az építkezés időtartamára lezárják. Többéves előkészítő munka után írták alá azt a kivitelezési szerződést, amely tartalmazza, hogy a léte­sítmény felújításának első üte­méért az Imola Konstrukt Kft. a felelős. A Magyar Kézilabda Szö­vetség által biztosított tao-s lehe­tőséget az Egri Városi Sportis­kola közreműködésével sikerült feltölteni. Az önkormányzat 63 milliós önrészt biztosított a 210 milliós összköltségű első fázis­hoz, amel/ben a főbejárati rész átépítése, biztonságtechnikai átalakítások, az öltözők és a vi­zesblokkok teljes felújítása sze­repel. A megállapodást az EVSI igazgatója, Kovács Géza és Ta­kács Tibor, az Imola Konstrukt Kft. ügyvezető igazgatója látta el kézjegyével. ■ B. Cs. Besenyői diáksport. A Besenyőtelki Dr. Berze Nagy János Általános Iskola is részt vett a Magyar Diáksport Szövetség 8. Magyar Diáksport Napja elnevezésű rendezvényén. A tanulók zumba után futballoztak, kézi­labdáztak, játékos sportvetélkedőn és akadályversenyen vettek részt.