Heves Megyei Hírlap, 2014. szeptember (25. évfolyam, 203-228. szám)

2014-09-22 / 221. szám

SPORTTUKOR 2014. SZEPTEMBER 22., HÉTFŐ HÍRSÁV Fly Emirates is belekerül a Bemabéu nevébe? labdarúgás Spanyol lapér­tesülések szerint hamarosan megegyezhet egymással a Real Madrid és a Fly Emi­rates. Az egyezség alapján a labdarúgócsapat jelenlegi mezszponzora ezután a sta­dion nevében is jelen lenne. Becslések szerint a légitársa­ságnak 400-500 millió euró- jába kerülhet a névhasználat joga. ■ NSO.HU Van Gaal: a meccs nem hatvan percig tart! labdarúgás A Manchester United kínos vereséget szen­vedett a Premier League 5. fordulójában: 3-1-es vezetés­ről 5-3-ra kikapott az újonc Leicester City-nél. A meccs után Louis van Gaal, a „vö­rös ördögök” menedzsere játékosait hibáztatta a ve­reségért. - Természetesen nem ezt vártam, hiszen kétszer is vezettünk két gól­lal a mérkőzésen. Be kellett volna fejeznünk a meccset, meg kellett volna tartani a labdát, de nem tudtuk. Elszórtuk a pontokat tizen­egyesekkel, és így nem lehet nyerni - mondta a lefújás után Van Gaal. - Sok helyze­tet kidolgoztunk, és szuper gólokat szereztünk, de egy meccs kilencven percig tart, és kilencven percen át kell ezt játszanod, nem hatvanig. ■ NSO.HU Hatvankét magyar érem az Európa Játékokon speciális sport A magyar csapat 62 éremmel zárta szereplését az Antwerpen­ben rendezett Speciális Nyári Európa Játékokon, az értelmi fogyatékossággal élő sportolók kontinensvia­dalán. A Magyar Speciális Olimpia Szövetség tájékoz­tatása szerint a küldöttség 19 arannyal, 20 ezüsttel és 23 bronzzal tért haza. A bel­giumi versenyen hat napon át 58 ország 2000 speciális olimpikonja tíz sportágban küzdött. ■ B. CS. Tisztes búcsú a Kontinentális-kupától strandröplabda A hétvé­gén a dániai Odensében szerepelt a magyar váloga­tott az olimpiai kvótát is adó Kontinentális-kupa második fordulójában. Mindkét csa­patunk az elődöntőig jutott, amelynek győztesei tovább­léptek a harmadik fordulóba. Ez végül sajnos a mieinknek nem sikerült. ■ NSO.HU ■CSSHI A totó 38/2. heti eredményei _____ 1. Hamburg-Bayern München 0-0 x 2. Schalke-E. Frankfurt 2-2 x 3. VfB Stuttfiart—Hoffenheim 0-2 2 4. Mainz-Dortmund 2-0 1 5. Wolfsburg-Leverkusen 4-1 1 6. Köln-Mönchengladbach 0-0 x 7. AC Milan-Juventus 0-1 2 8. AS Roma-Cagliari 2-0 1 9. Genoa-Lazio 1-0 1 10. Atalanta—Fiorentina lapzárta után 11. Udinese—Napoli lapzárta után 12. Torino-Verona lapzárta után 13. Manchester City—Chelsea 1-1 X Plusz egy mérkőzés 14. Palermo—Internazionale lapzárta után A fizikális fölény pontokat hozott nb i A 43. percben vezetett először a B. Braun Gyöngyös az orosházi együttes ellen A második félidőben sikerült ritmust váltani a B. Braun Gyöngyös csapatának, amely végül magabiztosan nyert a vendég Orosháza elleni a férfi kézilabda NB 15. fordu­lójában. Sike Károly- Rendkívül taktikusan kézi­labdázott az Orosháza - emel­te ki Gulyás István, a gyön­gyösiek vezetőedzője. - Az első félidőben partnernek bizonyultunk a vendégek las­sú, halogató játékához, amiből lelkileg és az eredményességet illetően is ők jöttek ki jobban. Ez a fajta „anyámasszony-ké­zilabda” sokáig ránk ragad, ami bizonytalanságokat szült. A szünetben ismét felhívtam a játékosaim figyelmét arra, hogy sokkal nagyobb tempót kell diktálni, ugyanis fiziká­lisán föléjük nőhetünk. így is történt. Örömteli Frey Tamás visszatérése, aki sokat lendí­tett a játékunkon. Vladan Jordovics, a vihar­sarkiak trénere szerint csa­pata a fordulást követően fel­őrlődött a küzdelemben. - Az elmúlt két hétben ez volt a hatodik mérkőzésünk, ez az időszak komoly megterhelést Azt azért túlzás lenne állítani, hogy Debreczeni Dávidék szárnyaltak volna moldáv HC Olimpus-85-USEFS gárdájával szemben az EHF-kupában is helyt kellett állnunk. A gyöngyösiek a játé­kosállományt illetően nagyobb lehetőségekkel rendelkeznek, a hosszabb kispad döntőnek bizonyult. Még tíz perc sem telt el a mérkőzésből, máris három góllal (2:5) vezetett a vendég­csapat, ami időkérésre sar­kallta Gulyás Istvánt. A gyön­gyösiek egészen a 28. percig futottak az eredmény után, 10:10-nél mutatott újfent dön­tetlent az eredményjelző. A szünetre két szemfüles Yassi- ne Benmiluod-gólnak köszön­hetően került ismét lépés­előnybe az OFKSE. A második játékrészben pillanatok alatt ismét egyenlített a B. Braun, de a vezetést csak a 43. perc­ben, 17:16-os állásnál sikerült átvennie. A folytatásban már egyértelműen a mátraaljai csapat akarata érvényesült. Az orosháziak már nem tud­tak újítani, miközben a gyön­gyösiek magabiztosan uralták az összecsapást. Az 5. forduló mérkőzésén: B. Braun Gyöngyös- Orosházi FKSE 27:24 (10:12) Gyöngyös, 600 néző. V.: To- mecskó-Hunyadi, Unyatinszki. GYÖNGYÖS: HUDÁK - TÓTH Á. 4, MARCZINKÓ 4, Czina, SÁNDOR Á. 3, Varsandán M. 5, Bakos Gy. 2. Cs.: Tamási Zs. (kapus), Hajdú G. 3, Simon B. 1, Debreczeni 2, Frey T. 3 (2), Iváncsik Á., Nagy B. edző: Gu­lyás István. Orosháza: Ivanisevics - BE- NIS 4, Milovics 4, BUDAY D. 5 (1), Benmiloud 2, Cemas, Né­meth L. 4. Cs.: Hejreczki (ka­pus), Berta, Morva, NÉMETH G. 3, Pásztor M., Mazics 2, Stra- nigg J., Varsandán Á. edző: Vla­dan Jordovics. AZ EREDMÉNY alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 4:7, 18. p.: 6:8, 24. p.: 7:10, 36. p.: 14:15, 42. p.: 16:16,48. p.: 20:17, 54. p.: 24:19. KIÁLLÍTÁSOK: 10, Ül. 6 perc. HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 1/1. TOVÁBBI EREDMÉNY: Szeged- Balmazújváros 47:28 (28:12). Lapzárta után: Csurgó-Bala- tonfüred, Tatabánya-PLER Bu­dapest, Cegléd-Mezőkövesd. A bajnokság állása i.Szeged 4 4 - ­163:92 8 2. Balatonfüred 4 4 - ­119:96 8 3. Csurgó 3 3 - ­83:66 6 4. Orosháza 5 3 - 2 141:134 6 5.Tatabánya 3 2 - 1 70:62 4 6. Gyöngyös 4 2 - 2 107:104 4 7. Cegléd 4 2 - 2 122:132 4 8. Mezőkövesd 4 1 - 3 87:98 2 9. Balmazúiváros 5 1 - 4 123:160 2 10.PLER 4- - 4 94:116 0 11. Komló 4- - 4 93:142 0 Következik: B. Braun Gyöngyös-Ceglédi KKSE, szeptember 27., szombat, 18.00. FSC: nem nyeretlen kétmeccses nb i/B Az SBS Eger csapata a Törökszentmiklóson lépett túl Lewis Hamilton szingapúri sikerével az élre ugrott Kocsis Csabának a küzdőszellemért járt dicséret Képgaléria: h60l.hu A férfi kézilabda NB I/B Ke­leti csoportja 2. fordulójának mérkőzésein: SBS Eger-Eszterházy- Törökszentmiklósi KE 30:21 (16:9) Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Horváth P., Mar­ton B. EGER: KOVÁCS J. - Vancsics | 3, Padla 5, KISS G. 1, KOCSIS 1 CS. 2, Halász M. 5 (2), Meny- | hárt 3. Cs.: Repóth (kapus), 2 Szabó P. 5 (3), Szűcs 2, Szilá- £ gyi D., Lezák 3, Tóth E., Zelei, Éliás 1. edző: Rosta István. AZ EREDMÉNY alakulása. 6. perc: 2:2, 12. p.: 6:3, 18. p.: 10:5, 24. p.: 12:6, 36. p.: 19:11, 42. p.: 22:14, 48. p.: 25:15, 54. p.: 28:19. KIÁLLÍTÁSOK: 10, Ül. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 5/3. A 6. és a 10. perc között elért 4:0-ás sorozattal került először lépéselőnybe az SBS, amely vé­gig meghatározóan játszott, s már a szünetre megnyugtató előnyt szerzett. Nyolc perc telt el a második félidőből, amikor először mutatott tízgólos (21:11) hazai vezetést az eredményjel­ző. Az egriek győzelmét semmi nem veszélyeztette. rosta ISTVÁN: - Az első for­dulóhoz képest javuló játékot mutattunk. Az első félidőben a védekezésünk működött, a támadások viszont kevésbé. A szünet után már több gólt kaptunk, erre figyelni kell. KÖVETKEZIK: Mezőkövesd U23-Eger, szeptember 27., szombat, 18.00. Sike Károly Mezőkövesdi KC U23- Juhász '99-Füzesabony SC 26:33 (11:15) Mezőkövesd, 153 néző. V.: Nagy F., Turóczy. FSC: Gulyás - Fülöp 3, BLA- ZSEK 4, Tamás T. 3, Káló, HE- VÉR 3, TAMÁS Á. 8 (1). Cs.: Nyitrai, Popcak (kapusok), Pintér 1, Veres A. 1, Major 3, PÉTER J. 6, Horpáczi, Csapó, Bukta. 1. edző: Fügedi Csaba. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 8. perc: 2:2, 12. p.: 3:5, 16. p.: 4:8, 20. p.: 5:9, 25. p.: 9:13, 40. p.: 19:19, 47. p.: 20:25, 55. p.: 24:31. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 2/1. A füzesabonyiaknál ezúttal mutatkozott be a néhány éve még a Tátrán Presov kapuját védő hálóőr, Maros Popcak. Bő tíz perc játékot követően került némi lépéselőnybe az FSC, a félidő legnagyobb kü­lönbsége a 22. percben mutat­kozott (6:11). Káló Dávid végleges kiál­lítását követően a 40. perc­be egyenlített a matyó gárda (19:19), de a vendégeknek sikerült talpon maradni, s a mérkőzés utolsó harmadában fegyelmezett és pontos táma­dójátékkal ismét magabiztos­sá tette előnyét. fügedi CSABA: - Sikerült át­menteni a múlt heti lelkes já­tékunkat, ami most már meg­fontolt támadás befejezéssel is párosult. következik: Szeged U23- FSC, szeptember 28., 14.00. Pásztor Piroska TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ózd- Békés 32:27, FKSE Algyő-Sze- ged U23 27:26, Mizse KC-Ba- lassagyarmat 31:24, Orosházi FKSE U23-FTC 22:32, Nyír- egyháza-Kecskemét 22:23. A bajnokság állása 1. FTC 2 2 ­- 56:45 4 2. Mizse KC 2 2 ­- 63:53 4 3. SBS Eger 2 2 ­- 53:43 4 4. Ózd 2 2 ­- 54:48 4 5. FKSE Algyő 2 2 ­- 51:49 4 6. Füzesabony 2 1 ­1 56:50 2 7. Kecskemét 2 1 ­1 45:45 2 8. Balassagyarmat 2 1 ­1 60:61 2 9.T.szt.miklós 2 1 ­1 46:54 2 10. Szeged U23 2- ­2 47:49 0 11. Nyíregyháza 2- ­2 45:47 0 12. Békés 2- ­2 56:64 0 13.MKCU23 2- ­2 50:58 0 14. Orosháza U23 2- ­2 52:68 0 forma-1 Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte vasárnap a Szingapúri Nagydí­jat, sikerével pedig élre ugrott az összetett pontversenyben, mivel csapattársa, a német Ni­co Rosberg kiesett. A 2008-ban világbajnok Ha­milton pályafutása 29., idei he­tedik győzelmét aratta. A má­sodik helyen a Red Bull négy­szeres világbajnok címvédője, a német Sebatian Vettel zárt, míg harmadikként csapattársa, az ausztrál Daniel Ricciardo vég­zett. Már a rajtnál tetőfokára hágott az izgalom, ugyanis Rosberg autója nem indult el a felvezető körre, így ő végül a második rajtkocka helyett a bo- xutcából rajtolhatott a mezőny után, de Kobajasi Kamui autó­ja sem tudott nekivágni a ver­senynek. A futam első felében Rosberg továbbra is technikai problé­mákkal küzdött, melynek az lett az eredménye, hogy végül a 15. körben feladta a viadalt. Ez esélyt teremtett a magabizto­san vezető Hamiltonnak, hogy ha a célig megőrzi első helyét, akkor az összetett pontverseny­ben is élre álljon hárompontos előnnyel. Ez nem is okozott neki gondot, 2009 után má­sodszor győzött Szingapúrban, mögötte pedig az a Vettel, aki az elmúlt három alkalommal megnyerte ezt a versenyt. A vb- sorozat két hét múlva Japánban folytatódik. ■ B. CS. Parádi parádé. Kétnapos verseny keretében Párádon rendezték a hétvé­gén a Magyarország Nemzetközi Enduro Bajnokságának 5. fordulóját és a Magyar Extrém Enduro Bajnokság döntőjét. A 2. Mátra Extrém-kupa és sprintenduroversenyen nagy tetszést aratott a nézők körében. * jelent a srácoknak - emlékez­tetett a szerb szakember. - A magyar bajnokságon kívül a