Heves Megyei Hírlap, 2014. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-12 / 109. szám

2014. MÁJUS 12., HÉTFŐ 15 SPORTTÜKÖR Piros lap járt a bíró buktatásáért arany fácán megyei i. o. Tíz emberrel játszva döntöttek a maguk javára a pétervásáraiak A markazi Kiss István (elöl) a tavalyi bajnokcsapat tagjaként kétszer talált az új aranyérmes Gyöngyös kapujába, amelynek színeiben korábban játszott A 95. percben szer­zett góllal mentett pon­tot Füzesabonyban az Egerszalók, de döntetlent játszott a Gyöngyösi AK is Markazon az Arany Fácán megyei I. osztályú bajnok­ság 26. fordulójában. Tudósítóinktól HIRDETÉS Arámi Fácán Márkáz-Gyöngyösi AK 3-3 (2-2) Márkáz, 150 néző. V.: Varga I László (Tamasi S., Molnár L.). márkáz: Nagy E. - Arday (Fehér), Sztranyovszky, Pető P., Kotka (Hatalyák) - Molnár Z., Szabó Zs. (Szerdahelyi), Szek­rényes, Besenyei Zs. (Kovács I.) - Bakondy (Nász), Kiss I. já­tékos-edző: Szerdahelyi Gábor. gyöngyös: Halasi - Nagy Á. (Szabó G.), Ollári, Szilágyi N., Kovács Á. - Tóth T., Fekete, Bar- ta Á., Pilinyi - Klavács (Gonda), Nádudvari, edző: Majzik Zol­tán. gólszerzők: Kiss I. 2, Fehér, ill. Nádudvari 2, Klavács. jók: Sztranyovszki M., Mol­nár Z., Bakondi Cs., Kiss I., Ko­vács I., Nász N., Fehér Gy., ill. Nádudvari A. IFIK: 1-9. SZERDAHELYI GÁBOR: - Elő­ször is gratulálok Majzik Zoli barátomnak és csapatának a bajnoki aranyéremhez. A mai mérkőzésen 2-0-ás vezetésün­ket követően nem hittem volna, hogy ennyire fogunk örülni a döntetlennek, de a végén meg­mentett pont igazi bravúrnak számít. majzik Zoltán: - Gratulálunk a hazai csapat pontszerzésé­hez! Semmiféle tragédia nem történt, a mai napon csúcsoso­dott ki a fizikai és mentális fá­radtságunk. Sztankó Zoltán Füzesabony-Egerszalók 2-2 (1-0) Füzesabony, 80 néző. V.: Sza­bó Sándor (Báder J., Godó I. G.). Füzesabony: Forgó - Szabó Á. (Nagy R.), Póka, Veres V., Bartók B. - Pusoma (Kémeri), Baranyai, Antók, Szabó D. (Ve­res R.) -» Petrik., Szabó M. edző: Kovács Zsolt. egerszalók: Tajti - Kelemen (Halász), Csontos, Vámosi, Kar- nizs (Danes) - Káló, Varga A., Mága (Varga D.), Ficzere - Baji Á., Lakó. edző: Horváth Tamás. gólszerzők: Antók, Nagy R., ill. Vámosi, Danes. kiállítva: Varga D. (elbuktat­ta a játékvezetőt) a 75. percben. JÓK: az egész csapat, ill. Var­ga A., Vámosi, Káló, Ficzere. IFIK: 2-1. bocsi Zoltán szakosztály- vezető: - Megnyert mérkőzést szórakoztunk el. Horváth tamás: - Nem ér­demeltünk volna pontot tizen­egyen, de kilencen igen. Bocsi Zoltán Pétervására-Besenyőtelek 4-2 (2-1) Pétervására, 200 néző. V: Kis Zsolt (Pádár Sz., Krisztián D.). PÉTERVÁSÁRA: VinCZe V. - Molnár Gy., Hegedűs, Gulyka, Földi - Berki Á. (Keszte), Tóth M., Kovács Z., Nagy Á. (Tóth J.) - Csóka, Nagy M. (Bojtos). edző: Pádár Béla. BESENYŐTELEK: Kertész - Pál- falvi A., Molnár K., Bőgős, Vass - Mészáros S., Urbán, Gyurcsik (Varga L), Szabó B. - Pálfalvi N. (Rácz), Nagy L. játékos-edző: Mészáros Sándor. GÓLSZERZŐK: Nagy Á. 2, Csó­ka R., Bojtos, ill. Urbán, Mészá­ros S. kiállítva: Kovács Z. (2. sárga lap után) a 66. percben. jók: Nagy Ádám (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Gyurcsik, Urbán. IFIK: 2-1. nagy ádám, a mezőny leg­jobbja: - Gratulálok a csapat­nak! pádár BÉLA: - Az első félidő­ben fordítottunk, aztán 2-2-nél tíz emberrel, kis szerencsével és óriási szívvel fontos győzel­met arattunk. mészáros Sándor: - Ma­gunknak köszönhetjük, hogy nem szereztünk legalább egy pontot. További sok sikert kívá­nok Pétervására csapatának és edzőjének. Pádár Béla Maklár-Domoszló 1-0 (0-0) Makiár, 150 néző. V.: Berényi Ákos (dr. Lendvai G., Forgó Zs.). makláR: Tóth B. - Bánka, Kiskartali, Molnár T., Vízkeleti - Várkonyi, Szajkó (Vincze R.), Debreczeni, Csepcsányi - Lá­zár B. (Dobák), Szabó R. edző: Nagy Endre. domoszló: Csontos - Gyuris, Tóth A., Tresó V., Karsai - Dó- czi, Kiss G., Huszár D., Szilágyi G. - Lakatos (Paulenka R.), Du­dás. edző: Pócs Tamás. gólszerző: Szabó R. jók: Várkonyi, Molnár T., Debreczeni Cs., Szabó R., ill. Gyuris, Csontos, Kiss G. IFIK: 2-6. szabó richárd, a győztes gól szerzője: - Kilencven percig küzdöttünk, hál' Istennek sike­rült győztes gólt találni a szim­patikus Domoszló ellen. nagy ENDRE: - Nagyon sok helyzetből csak egy gólt tud­tunk rúgni, ami fontos három pontot hozott. Pócs TAMÁS: - Kitűnő játék- vezetés mellett sérültjeinket és hiányzóinkat nem tudtuk meg­felelően pótolni. Szerencsi Tibor Anlornaktálya 7-0 (1-0) Nagyréde, 60 néző. V: Lucián János (Bozó L, Palásti K.). nagyréde: Gömöri (Füleki) - Debreczeni Szabó Sz. (Kecs­kés), Barna, Szabó P. (Rozo- vits) - Varga K. (Gódor), Tatár, Horváth V., Czene - Márkus, Csomós, játékos-edző: Barna Tibor. ANDORNAKTÁLYA: Huszár Zs. (Tamás) - Nagy R. (Benke D.), Lehóczky, Kollár T., Fükő T. - Köteles, Balogh R, Horváth R, Ipacs - Bajzát L., Bak. megbí­zott játékos-edző: Tamás Ti­bor. gólszerzők: Czene 3, Rozo- vits 2, Debreczeni J., Csomós. kiállítva: Kollár T. (szövege­lésért) a 86. percben. jók: Debreczeni J., Czene, Horváth, Rozovits, ill. Tamás. IFIK: 3-1. czene levente, a nagyré- deiek triplázója: - Örülök, hogy nyert a csapatom, annak meg különösen, hogy nekem sike­rült rúgnom az első 3 gólt. BARNA TIBOR: - A második félidei játékunkkal magabizto­san győztük le a sportszerűen játszó ellenfelünket. tuza László, az Andornaktá- lya SE elnöke: - Sportszerű el­lenféllel szemben sajnos a má­sodik félidőben kijött az edzés­hiány. Fodor József Borsodnádasd-Verpelét 2-0 (0-0) Heréd-Belapátfalva 9-1 (4-0) Gyöngyöshalász-Detk 1-2 (0-1) Az utóbbi három, tegnap ren­dezett mérkőzés tudósítását keddi lapunkban közöljük. A 27. FORDULÓ PROGRAM­JA. MÁJUS 17., SZOMBAT, 17.00: Andornaktálya-Verpelét, Be- senyőtelek-Borsodnádasd, Bélapátfalva-Pétervására, Detk-Heréd, Domoszló-Gyön- gyöshalász (Atkáron), Nagy- réde-Füzesabony. vasárnap, 17.00: Egerszalók-Markaz (Eger, Felsővárosi spt.), Gyön­gyösi AK-Maklár. A Nyíregyháza még mindig nem NB l-es labdarúgás Bár a szünet­ben két góllal vezetett, végül döntetlent játszott a vendég Siófokkal a Nyíregyháza az NB II27. fordulójában, így még nem biztosította be feljutását az élvonalba. Ered­mények: Nyíregyháza-Sió­fok 2-2 (2-0), Békéscsaba- Szigetszentmiklós 0-1 (0-0), Tatabánya-Ajka 2-3 (0-0), Dunaújváros-Kozármisleny 3- 0 (3-0), Cegléd-Gyirmót 0- 4 (0-1), Vasas-Kisvárda 4- 1 (1-1), Soproni VSE-Bal­mazújváros 2-1 (0-0), Zala­egerszeg-Szolnok 0-0. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 57 pont, 2. Dunaújváros 53, 3. Gyirmót 48. ■ B. CS. Szóláti és csányi ötös idegenben játszva labdarúgás Az Arany Fá­cán megyei II. osztályú bajnokságban a 22. forduló mérkőzéseit játszották a csa­patok. Eredmények, Keleti csoport: Poroszló-Ökocent- rum-Mátraderecske 1-3 (1-1), Tarnaleleszi MSE-Er- dőtelek 4-1 (3-0), Sziha- lom-Mátraballa 3-2 (1-1), Novaj-Ostoros-Egerszólát 1- 5 (0-2), Tarnaméra-Tisza­nána 4-2 (1-1), Andornak- tálya II-Abasár 1-0 (0-0). Szabadnapos: Hevesi LSC. Nyugati csoport: Gyöngyös- tarján-Petőfibánya 1-1 (1- 0), Lőrinci-Csány 3-5 (3-2), Vámosgyörk-Apc 3-3 (0-3), Szücsi-Zagyvaszántó 2-1 (0-0), Boldog-Gyöngyössoly- mos-Takács Trans 1-0 (0-0), Ecséd-Hatvani Lokomotív 0-4 (0-2), Visonta-Energia SC 5-0 (2-0). ■ B. Cs. A totó 19/2. heti eredményei ______ 1. Bayern Múnchen-VfB Stuttgart 1-0 1 2. Leverkusen-Bremen________2-1 1 3. Au gsburg-E. Frankfurt_______2-1 1 4. S chalke-Núrnberg__________4-1 1 5. Mainz-Hamburg____________3-2 1 6. Hannover-Freiburg_________3-2 1 7. Hertha-Dortmund__________0-4 2 8. Ho ftenheim-Braunschweig 3-1 1 9. Wolfsburg-Mönchengladbach 3-1 1 10. Internazionale-Lazio_______4-1 1 11 . Atalanta-AC Milan_________2-1 1 12 . Sampdotia-Napoli_________2-5 2 13 . Livomo-Fiorentina_________0-1 2 Pl usz egy mérkőzés_________________ 14 . AS Roma-Juventus lapzárta után Az utolsó pillanatokban úszott el a mezőkövesdi pontszerzés NB i Az új Nagyerdei Stadiont 20 ezer néző előtt győzelemmel avatta fel a listavezető DVSC - Sorban hetedszer FTC-siker Az élvonalban maradásért küz­dő, a hét elején edzőváltáson átesett Mezőkövesd az ' utol­só pillanatokban kapott góllal alulmaradt a Pécs otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában. A már Tóth László által irányított, Horváth T. - Hegedűs Cs., Szalai, Gévay- Búrány, Hegedűs D., Bognár, Takács, Melczer (Kiss M., 56.)- Harsányi, Balajti összeállítás­ban szerepelt vendégek így két körrel a zárás előtt továbbra is öt pontra vannak a bennmara­dást érő helyezéstől. Az MTK legyőzte a Puskás Akadémiát, ezzel biztossá vált, hogy a kö­vetkező idényben is az élvonal­ban szerepelhet majd. A május elsején átadott új Nagyerdei Stadiont telt ház, azaz húszezer néző előtt győze­lemmel avatta fel a listavezető Debrecen az Újpesttel szem­ben. A Videoton hazai pályán verte a sereghajtó Kaposvárt, amelynek kiesése az élvonal­ból így biztossá vált. A székes- fehérváriak november 8-a után nyertek ismét bajnoki mérkő­zést vendéglátóként. A Thomas Doll irányította Fe­rencváros sorozatban hetedik bajnokiján nyert, míg a Magyar Kupa-döntős Diósgyőri VTK elveszítette esélyét, hogy dobo­gón zárja a szezont. A Kecske­mét a 3. percben szerzett 11-es góllal múlta felül a Pápát. A Nagyerdei Stadion első gólját Kulcsár Tamás szerezte. Történelmi találat. Pécs-Mezőkövesd 2-1 (1-1) Pécs, 1000 néző. V.: Vad II. G.: Szalai (39., öngól), Márkvárt (92.), ill. Balajti (29.). FTC-Diósgyőr 2-1 (1-0) Puskás-stadion, 11 171 néző. V: Kassai. G.: Bönig (30.), Bődé (85.), ill. Elek (47.). DVSC-Újpest 3-1 (1-1) Debrecen, 20 000 néző. V: Erdős. G.: Kulcsár T. (27.), An­ion (46., öngól), Vádnál (85.), ill. Vasziljevics (37.). Kecskemét-Pápa 1-0 (1-0) Kecskemét, 1980 néző. V: Be­cséri. V: Szavics (3., 11-esből). Kiállítva: Csizmadia (57.). MTK-Puskás A. 2-1 (1-0) Hidegkúti Nándor Stadion, 500 néző. V: Solymosi. G.: Sze­keres (36., öngól), Horváth Zs. (47.), ill. Lencse (77.). Videoton-Kaposvár 2-0 (0-0) Székesfehérvár, 2466 néző. V: Farkas Á. G.: Zé Luis (51.), Nikolics (74.). Kiállítva: Mbem- ba (Kaposvár, 84.). Győr-Bp. Honvéd 4-2 (2-2) Győr, 1500 néző. V.: Iványi. G.: Rudolf (11.), Pátkai (29., 77.), Burgos (93.), ill. Vécsei (32.), Kapacina (45.). lapzárta után: Haladás- Paks. ■ B. CS.