Heves Megyei Hírlap, 2014. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-26 / 121. szám

SPORT Sidi Péter ezüstérmet szerzett a nagyöbű szabadpuska 300 méteres 3x40 lövéses összetett senyszámban, míg a 60 lövéses fekvő versenyben 596 körrel bronzérmes lett a zágrábi Európa-kupán. Eredményeivel Sidi Péter kvalifikálta magát az ősszel sorra kerülő Európa-kupa-döntőre. SIDI PETER ve Madridi ünneplés... és madridi siratás bajnokok ligája Tizedik alkalommal nyert a Real a 92. percig még győztesnek tűnő Atléticóval szemben A Real Madrid szinte a sírból hozta vissza a találkozót, amelynek végén már gálázott a királyi együttes az erejével elkészült Atléticóval szemben Carlo Ancelotti a második tréner, aki háromszor diadalmaskodott A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, miután szombat este a lisz- szaboni döntőben, hosszabbí­tásban három góllal legyőzte a városi rivális Atlético Madridot. Bódi Csaba A Real Madrid tizenkét év után először, története során tizedik alkalommal hódította el a leg­rangosabb európai futballtró- feát. Huszonkét éve fordult elő legutóbb, hogy hosszabbítás­ban esett góllal dőlt el a kupa sorsa, akkor a Barcelona a hol­land Ronald Koeman 112. perc­ben lőtt szabadrúgásgóljával győzte le a Sampdoriát. Carlo Ancelotti, a Real Madrid veze­tőedzője az angol Bob Paisley után a második tréner, aki há­romszor diadalmaskodott a so­rozatban. Az olasz szakember 2003-ban és 2007-ben a Milán­nál jutott fel a csúcsra. A királyiakat megelőzően egyedül a Manchester United volt rá képes, hogy a hosszab­bításban három gólt szerezzen. Az 1967-1968-as BEK-döntőben az MU az 1-1-gyel záruló ren­des játékidőt követően Geor­ge Best, Brian Kidd és Bobby Charlton találatainak köszön­hetően 4-1-es győzelmet ara­tott a Benfica felett - utóbbi já­tékos duplázott a meccsen. Ami az Atlético Madridot il­leti: a piros-fehéreken kívül csak a Bayern München élte át, hogy a 90. percben vezet, és mégsem tudja elhódítani a tró­feát. A bajorok az 1998-1999-es idény fináléjában 2-1-re kap­tak ki az MU-tól, amely Teddy Sheringham 91. és Öle Gunnar Solskjaer 93. percben szerzett góljának köszönhetően nyerte meg a találkozót. Az UEFA a Real Madrid fut­ballistáját, Angel Di Mariát vá­lasztotta meg a 2014-es Bajno­kok Ligája-döntő legjobb játéko­sának. A Bajnokok Ligája-sze- zon gólkirályi címét Cristiano Ronaldo szerezte meg. A por­tugál klasszis a döntő utolsó találatát szerezte, 3-1-es Real Madrid-vezetésnél vette be az Atlético Madrid kapuját. Ronal­do így 17 góllal zárta az egész sorozatot - korábban egyetlen futballista sem szerzett ennyi találatot egy idény alatt. A BL-idény góllövőlistájának élcsoportja: 1. Cristiano Ro­naldo (Real Madrid) 17 gól, 2. Zlatan Ibrahimovic (Paris Sa­int-Germain) 10, 3. Diego Cos­ta (Atlético Madrid) 8 , Lionel Messi (FC Barcelona) 8., 5. Ser­gio Agüero (Manchester City) 6, Gareth Bale (Real Madrid) 6, Robert Lewandowski Borussia Dortmund 6. A Bajnokok Ligája szombat esti döntőjében: Real Madrid-Atlético Madrid 4-1 (0-1.1-1,1-1)- hosszabbítás után Lisszabon, 61 ezer néző, v.: Björn Kuipers (holland). GÓL: Ramos (90+3.), Bale (110.), Marcelo (118.), Ronaldo (120., 11-esből), ill. Godin (36.). real Madrid: Casillas - Car- vajal, Varane, Ramos, Fábio Co- entrao (Marcelo, 59.) - Khedira (Isco, 59.), Modric - Ronaldo, Di Maria, Bale - Benzema (Mora- ta, 79.). ATLÉTICO MADRID: CourtOÍS - Filipe Luis (Alderweireld, 83.), Godin, Miranda, Juanfran - Tiago, Koke, Raúl García (Sosa, 66.), Gabi - Villa, Diego Costa (Adrián Lopez, 9.). Nemcsak jobban játszott a Tárkány, de győzött is NB in A hatvaniak kifogásolták a játékvezető ténykedését a Létavértes elleni vesztes mérkőzés után A bélapátfalvi Kakuk Levente világbajnok Hajdú Zsolt (labdával) gólja három pontot ért a felsőtárkánylaknak Az NB III Keleti csoportja 29. fordulójának mérkőzésein: Rákospalotai EAC- Fortress-Felsőtárkány 0-1 (0-0) Budapest, Budai II. László Stadion, 350 néző. V.: Pillók Ádám (Márton Zs., Nagy T.). REAC: Csengelija - Dinka (Csiszár, 77.), Honti, Kollár, Sze­kér - Füle (Switzer, 46.), Bir- talan, Kiss T., Czimmermann- Lucz, Olasz J. (Herbály, 67.). edző: Mátyus János. FELSŐTÁRKÁNY: Illyés - Ba­lázs, Kaszás, Katona, Radnai- Kasza - Barzsó (Nagy T., 58.), Béres (Montvai, 75.), Lau- rinyecz, Hajdú Zs. (Madarasi, 84.) - Kálmán, játékos-edző: Elek Norbert. A házi gólkirály Bogdány Csabát nélkülöző tárkányiak részéről ezúttal Hajdú Zsolt tett arról, hog a pontok a gárda birtokába kerüljenek. A közép­pályás az 58. percben Kálmán lózsef beadását lőtte a kapu jobb alsó sarkába. A vendégek számára ezzel befejeződött az idény, mert az utolsó játékna­pon szabadnapos lesz a gárda. gólszerző: Hajdú Zs. (58.). jók: Kollár, Szekér, ill. az egész vendégcsapat. mátyus János: - Összességé­ben megérdemelten nyert a Fel- sőtárkány, a mezőnyben jobban futballoztak a vendégek, gratu­lálok nekik! elek Norbert: - Gratulálok a csapatnak a tavaszi szereplés­hez. A mai napon a győzelem volt a legfontosabb, és azt telje­sítettük. Varga Zsigmond Hatvan-Létavértes 2-4 (0-2) Hatvan, 200 néző. V: Nagy Ró­bert (Kovács IIG., Temleitner). hatvan: Horváth A. - Ficsor, Barthel, Székesi, Horváth N. - Taliga, Kelemen (Laczkó, 80.), Franyó, Mundi (Bárkányi, 54.) - Bodnár, Surányi. edző: Nagy Gábor. létavértes: Szécsi - Bényei, Kinyik, Hajdú L, Orosz - Kó­nya, Berdó, Bereczki (Balogh N., 60.), Sós (Kuti, 78.) - Ker­tész, Angyal (Vinicius, 68.). edző: Zoran Spisljak. Nem telt el negyedóra a mér­kőzésből, amikor vezetéshez ju­tott a bajnok. Öt perccel később a Hatvan egyenlíthetett volna, de Kelemen lövését Szécsi óri­ási védéssel hárította. Azt kö­vetően a mérkőzésre rányomta a bélyegét a játékvezetők pök- hendisége, valamint a két, egy­értelműen les helyzetből szü­letett találat. Ekkora segítség ellen a fiatal hazai csapat már nem tudott mit tenni. GÓLSZERZŐK: Székesi (53.), Surányi (76.), ill. Sós (12.), Ker­tész (40., 70.), Balogh N. (72.). kiállítva: Kinyik (75.). jók: Fi­csor, Taliga, Surányi, ill. Szécsi, Bényei, Berdó, Kertész. nagy Gábor: - A Létavér­tes elég jó csapat ahhoz, hogy játékvezetői segítség nélkül is megnyerjen egy mérkőzést. Úgy talán a sikerüknek is na­gyobb értéke lett volna. Zoran spisljak: - A hatva­niak a szünet után jobban ját­szottak, többet birtokolták a labdát, és abból veszélyesek tudtak lenni, így két gólt is sze­reztek. Úgy tudtuk megnyerni a találkozót, hogy a szerencse mellénk állt. Kondek Ádám TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Haj- dúböszörmény-Nyírbátor 1-2 (1-1), Cigánd-Putnok 0-2 (0-1), KBSC-T.újváros 2-2 (2-2), FTC Il-Jászapáti 10-0 (5-0). lap­zárta UTÁN: DVSC-DEAC-Ve- resegyház. szabadnapos: Ebes. A 30. FORDULÓ PÁROSÍTÁ­SA. JÚNIUS 1., VASÁRNAP, 18.00: Nyírbátor-Hatvan, Jászapáti- DVSC-DEAC, Tiszaújváros-FTC II, Ebes-KBSC, Putnok-REAC, Létavértes-Cigánd, Veresegy- ház-H.böszörmény. szabadna­pos: Felsőtárkány. ■ B. CS. A bajnokság állása 1. Létavértes 29 21 4 4 78-30 67 2. Kazincbarcika 29 17 8 4 55-27 59 3. DVSC-DEAC 28 16 6 6 61-37 54 4. Putnok 29 16 6 7 58-34 54 5. Felsőtárkány 2915 6 8 51-35 51 6. Cigánd 2913 9 7 54-41 48 7. Nyírbátor 29 12 7 1048-43 43 8. Tiszaújváros 29 12 6 1139-39 42 9. FC Hatvan 29 11 6 12 45-46 39 10. Hajdúböszörmény 29 9 10 10 43-47 37 11. Jászapáti 29 9 5 15 37-61 32 12.REAC 29 6 121137-49 30 13. FTC 11. 29 7 7 15 46-45 28 14. Veresegyház 28 4 8 16 31-67 20 15. Ebes 28 5 2 2123-64 17 16. Egri FC törölve teke Kiss Tamás és Kakuk Levente vívta férfi egyéniben a magyarok „házi döntőjét” a brnói világbajnokságon, amelyről a magyar válogatott három arany- és három ezüst­éremmel térhet haza. A finá­léban a bélapátfalvai szárma­zású Kakuk győzött 3-1-re (725-656). Ellenfele, a szintén a Szegedi TE gárdáját erősítő Kiss pénteken megjavította a világrekordot, és a zárónap előtt megszerezte az egyéni összetett aranyérmét. A ma­gyarok a három győzelemmel és a három 2. hellyel az érem­táblázat élén végeztek. ■ B. CS. Kakuk Levente egyéni győztes