Heves Megyei Hírlap, 2014. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-14 / 87. szám

2014. ÁPRILIS 14., HÉTFŐ SPORT Gyorsaságimotoros ob. Öt ország több mint 120 versenyzője állt rajthoz a gyorsaságimotoros nyílt magyar bajnokság szezonnyitó hétvégéjén a Slovakiaringen. A csúcskategóriában, azaz a Superbike-ban szombaton a címvédő Sárkány Dezső, vasárnap Bezzegh István győzött. BEZZEGH ISTVÁN Elfogytak az energiatartalékok magyar kupa Negyedik helyen zárta a pécsi négyes döntőt a B. Braun Gyöngyös csapata A szép kézilabda ugyan elmaradt, de a siker nem forgott veszélyben A Grundfos Tatabánya KC szerezte meg a bronzérmet a férfi kézilabda Dalkia Magyar Kupa négyes dön­tőjén, miután vasárnap a pécsi helyosztón négy góllal legyőzte a B. Braun Gyöngyös csapatát. Sike Károly- Nagyon sok energiát fel­emésztett az, hogy az első fél­idő kudarcaiból felálljunk - ér­tékelt az elveszített bronzmér­kőzést követően Gulyás István, a gyöngyösiek vezetőedzője.- Az eredmény folyamatos haj­szolása mentálisan is megvisel­te a játékosokat. A győzelmet az első félidőben engedtük ki a kezeink közül. A Veszprémmel szemben el­vesztett elődöntőt követően az éremszerzés érdekében a Sze­ged ellen alulmaradt Tatabánya legyőzésében bízhattak a gyön­gyösiek. A sérülésektől tizedelt mátraaljai gárda mindössze kilenc mezőnyjátékossal érke­zett a Mecsekaljára, ráadásul a harmadik helyért rendezett ösz- szecsapás első percében Hajdú Gábor, majd a félidő hajrájában Frey Tamás is sérülést szenve­dett. Mindkét sportember fogát összeszorítva vállalta a foly­tatást, de megmozdulásaikon érezhető volt a fájdalom. Az összecsapást követően a Sportklub kamerái előtt nyi­latkozó Frey Tamás szavai ösz- szecsengtek a vezetőedzőével.- Az első félidő végétől, miután az ellenfél négy-ötgólos előny­re tett szert, sok erőt kivett belőlünk, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe - fogalmazott a gyöngyösi együttes irányítója.- Ennek a számlájára írható, hogy később, amikor nekünk már nem lett volna szabad hi­bázni, ziccereket és hétméte­reseket rontottunk. Amennyi­ben azokat belőjük, talán más lehetett volna a vége. Nagyon kevesen voltunk, mindössze a posztokat variálva tudunk va­lamelyest frissíteni. A sérülésektől tizedelt gyöngyösiek hősies küzdelemben maradtak alul a tatabányaiakkal szemben, s zártak negyedikként a pécsi négyes döntőben A bronzmérkőzésen egészen a félidő hajrájáig fej-fej mel­lett haladt a két csapat. A 25. percben azonban már 10:7-es tatabányai előnyt mutatott az eredményjelző, majd Katzirz Dávid, Krivokapics Milorad és Pásztor Ákos is betalált, Szente Gábor pedig hárította Iváncsik Ádám büntetőjét, így ötgólos hátrányban vonulhatott pihe­nőre a B. Braun. Szünet után sikerült farag­ni a hátrányból, Szöllősi Ádám két góljával, majd Frey hétmé­teresével 14:12-re zárkózott a Gyöngyös, miközben Martin Mazák nyolcperces gólcsendet megtörve talált be a tatabánya­iaknál. Az utolsó negyedórába lépve már ismét négygólos ve­zetést könyvelhetett el a rivális, és Sándor Ákoséknak ugyan a 27. percre sikerült újra felzár­kózni két gólra (22:20), többre már nem futotta. A tatabányai kapus, Teodor Paul remek na­pot fogott ki, parádés védései­vel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csakúgy, mint 2013-ban, 2014-ben is a Komárom-Eszter- gom megyei gárda játékosainak nyakába kerüljön a bronzérem. Összességében elmondható, hogy a meccs nagy részében a Tatabánya irányította a játékot, s bár a Gyöngyös a második félidőben feljött két gólra, nem volt ereje fordítani. A döntőben szoros első félidőt követően a másodikban nem tudta tartani a lépést a Szeged a Veszprémmel, a bakonyiak 27:21-re nyertek. A címvédő so­rozatban hatodik, összességé­ben 23. kupasikerét aratta. Az 1. elődöntőben: MKB-MVM Veszprém- B. Braun Gyöngyös 35:23 (20:11) Pécs, 800 néző. V.: Bacs J., BánT. Veszprém: ALILOVIC - Iván­csik T. 3 (2), Sulic 4, Nagy L., SCHUCH, Terzic, Iváncsik G. 1. Cs.: Fazekas (kapus), Ruesga 4 (1), DZSAMALI 5, VILOVSZ­KI 5, Ilics 3, Ugalde 4, Chema Rodriguez 3, Gulyás 3, Mocsai T. edző: Carlos Ortega. gyöngyös: Hudák - Szalafai 1, Hajdú G. 5, Frey T. 2, DEB- RECZENI 3, Koller 1, Iváncsik Á. 4 (1). Cs.: Tamási Zs., Holló B. (kapusok), VARSANDÁN M. 5, Sándor Á. 2, Szöllősi Á. EDZŐ: Gulyás István. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 12. perc: 6:4, 20. p: 12:6, 24. p.: 14:10,38. p.: 26:13,44. p.: 27:18, 55. p.: 33:20. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/3, Ül. 2/1. A 2. elődöntőben: Pick Szeged­Tatabánya KC 32:23 (15:11) Gd.: Larholm 6, Ancsin 5, La- szica 4, Vadkerti 3, Vranjes 3, Balogh Zs. 2, Ilyés 2, Prce 2, Ke- kezovics 2, Parrondo 2, Minde- gía, ill. Krivokapics 5, Katzirz 5, Mazák 3, Bodó 3, Harsányi 2 (1), Rossoni 2, Dénes J., Djukics, Pásztor Á. A bronzmérkőzésen: B. Braun Gyöngyös- Tatabánya KC 20:24 (9:14) Pécs, 1000 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. GYÖNGYÖS: Hudák - HAJDÚ G. 3, Szalafai 2, Debreczeni 2, Koller 2, FREY T. 7 (4), Varsan­dán M. Cs.: Tamási Zs., Holló B. (kapus), Iváncsik Á., Sándor Á. 2, Szöllősi Á. 2. tatabánya: PAUL - Harsányi 2, KRIVOKAPICS 5 (1), Diaz, Mazák 3, KATZIRZ 5, Pásztor Á. 2. Cs.: Szente (kapus), Bodó R. 4, Dénes I. 2, Djukic, Juhász, Kanyó 1, Rossoni. KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/4, Ül. 4/1. A döntőben: MKB-MVM Veszprém- Pick Szeged 27:21 (13:13) Gd.: Ilics 8 (5), Nagy L. 5, Su­lic 4, Iváncsik G. 3, Ugalde 3, Gulyás 2, Iváncsik T., Terzic, ill. Prce 5, Larholm 3 (3), Balogh Zs. 3, Kekezovics 2, Mindegía 2, Ancsin 2, Ilyés, Vadkerti, Vranjes, Zubai. Herczeg Béla szerint más dimenzió a Veszprém nb i Az egri főiskolások védekezési gyengeségeit ezúttal is jól kihasználta a 39 gólig jutó bakonyi gárda- Más dimenzió a két csapat, hiába azonos korosztály. Azt gondolom, az a lényeg, hogy nem adtuk fel - zárta a Veszp­rém elleni mérkőzést Herczeg Béla, az Eszterházy KFSC-Glo- bal Safe edzője, a női kézilabda NB I 9-12. helyért zajló ráját­szásának 2. fordulójában. A védekezésben ezúttal is súlytalan főiskolásoknak csak rövid ideig sikerült tartani a lé­pést a bakonyiakkal, akik egy híján negyven gólt szerezve, magabiztos győzelmet arattak. Róth Kálmán, a veszprémiek trénere azt elmondta, hogy a kötelező mindig nehéz. A lőtt gólok számával elégedett,-de a védekezésen van mit javítani. A 2. forduló mérkőzésén: Veszprém Barabás KC- EKFSC-Global Safe 39:24 (21:13) Veszprém, 100 néző. V.: Őri E., Szalayné. Veszprém: Szemerey - Pelczé- der 1, TÓTH G. 7, Takács 1, KU- RUCZ 6, PLANÉTA 10 (6), Hajtai 2. Cs.: Pásztor - Horváth. 1, TÓTH E. 6 (1), KISKARTALI 5, Gulyás, Kokas, edző: Róth Kálmán. ekfsc: Ferenczi - Hárs 2, Molnár N. 2, Gyimesi 1, Bárány | 3, SÁRI 8 (2), PETROVICS 4. | Cs.: Fekete (kapus), Balázs N., f Héjjas 2, Gasková, Bárkai, Be- | nedek 1, Németh L. 1, Todoro- e vies, edző: Herczeg Béla. Sári Barbara dobta a megyeszékhelyi hölgyek góljainak egyharmadát AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 2. perc: 2:0, 6. p.: 3:3,11. p.: 7:3, 19. p.: 14:6, 26. p.: 20:11, 35. p.: 23:15,46. p.: 31:18,55. p.: 36:22. kiállítások: 6, ill. 10 perc. hétméteresek: 8/7, ill. 2/2. A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN: DVSC-TVP-MTK-Bp. 32:26. KÖVETKEZIK: Április 18., pén­tek, 16.00: Veszprém-DVSC. Április 20., vasárnap, 17.00: EKFSC-MTK-BSE. ■ S. K. Az alsóház állása 9.DVSC 2 2 - ­73:59 CO 10 . Veszprém 2 2 - ­66:40 7(3) 11. MTK-BSE 2 - - 2 42:59 2(2) 12.EKFSC 2 - - 2 57:80 1(1) Megjegyzés: zárójelben az alapszakaszból hozott pontok szerepelnek. kézilabda - Ha igaz a mondás, mely szerint a rossz főpróba után jó előadás következik, ak­kor bizakodóak lehetünk a so­ron következő, Balmazújváros elleni rangadót megelőzően - fogalmazott a Primavera Mizse KC legyőzését követően Csík János, az SBS Eger-Eszterházy SzSE edzője. A férfi NBI/B Keleti cso­portja 22. fordulójának mérkő­zésén, ha nem is szemet gyö­nyörködtető játékkal, de maga­biztosan győztek a balmaziak előtt a bajnokságot továbbra is pontelőnnyel vezető egriek.- Nem úgy sikerült ez a mér­kőzés, ahogy azt szerettem volna - folytatta szavait Csík. - Védekezésben és támadásban sem sikerült megvalósítani az áltálam elvártakat. A győ­zelmet ugyan megszereztük, ám többet vártam a csapattól. Legközelebb két hét múlva ját­szunk ismét bajnokit, azt meg­előzően pénteken az NB I-es váciak vendégeként lépünk pá­lyára edzőmérkőzésen, ügyel­ve arra, hogy nem essünk ki a ritmusból. Remélem, hogy az erősebb ellenféllel szem­ben, nagyobb odafigyeléssel és összpontosítással kézilabdá­zunk majd. Kiss Gergő. Négy gól a négyestől.' A 22. forduló mérkőzésén: SBS Eger-Eszterházy SzSE- Primavera Mizse KC 34:26 (17:12) Eger, körcsarnok, 150 néző. V: Hargitai I. G., Markó G. EGER: Repóth - Lezák 3, Pad- la 3, Kiss G. 4, Kocsis Cs. 3, Szabó P. 7 (3), Pálos 1. Cs.: Kő­rizs (kapus), Szabó T. 1, Zalai 2, Szűcs 5 (1), Szilágyi D., Nyes­te 4 (2), Menyhárt 1, Terenyei Ákos. edző: Csík János. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4:3,12. p.: 9:6,18. p.: 10:8, 24. p.: 14:10, 36. p.: 20:15,42. p.: 23:16,48. p.: 27:19,54. p.: 30:21. KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 8/6, Ül. 1/1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: TÖrÖk- szentmiklós-Szeged II 29:23, Békés-Kecskemét 30:24, Bal- mazújváros-FTC-Bástyamille- nium 25:20. Lapzárta után: Gö- döllő-Balassagyarmat, PLER II-Ózdi KC, Nyíregyháza-Haj- dúnánás. KÖVETKEZIK: SBS Eger-Esz- terházy SzSE-Kőnig-Trade-Bal- mazújvárosi KK, április 26., szombat, 18.00. ■ S. K. i /