Heves Megyei Hírlap, 2013. november (24. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-25 / 274. szám

14 2013. NOVEMBER 25., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Tárkányi vigalom Egerben nb hi Magának köszönheti a vereséget a Hatvan a Nyírbátor ellen Exegriként Romhányi Tamás (jobbról) fejes góllal állította be a végeredményt a Szentmarjay-stadionban A siófokiak fala áttörhetetlennek bizonyult az egri lányok számára kézilabda - Nem tudtunk mit kezdeni a siófokiak hatos falával, valamint az átlövő játékunk is gyengére sikere­dett - értékelt a női NB 111. fordulójában elszenvedett tizenegy gólos vereséget köve­tően Herczeg Béla, a sereghajtó Eszterházy KFSC-Global Safe vezetőedzője. Golovin Vlagyimir, a házi­gazda siófokiak trénere el­mondta: hittel és erővel győz­tek, s sokat számított a remek második félidei kezdés. Szünet után valóban feljavult a ha­zaiak védekezése, az utolsó negyedórában pedig igazán fölényessé vált a Siófok győzel­me. All. forduló mérkőzésén: Siófok KC-Galerius Fürdő- Eszterházy KFSC- Global Safe 31:20 (13:10) Siófok, 300 néző. V.: dr. Ko­zák Á., Wenzel T. SIÓFOK: FUTAKI - Varga N., Drávái 2, Szamoránsky A., LÉRÁNT 5, Bogdanovics 4, ER- DŐSI12. Cs.: Nagy É. (kapus), Schneider 3, Szalai B. 3, Polics 1, Szabadfi 1, Deáki, Németh Cs., Termány. edző: Golovin Vlagyimir. EGER: FEKETE D.-Hárs 1, Gyimesi 1, Pados 5, Trbovics 2, Bárány 4 (2), HÉJJAS 4. Cs.: Fehér V. 2, Molnár N. 1, Bárkai, Todorovics. edző: Herczeg Béla. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 2:2, 10. p.: 5:5,17. p.: 8:7, 22. p.: 11:8,27. p.: 11:10, 33. p.: 15:11, 41. p.: 20:11,50. p.: 25:17, 57. p.: 28:20. KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 2 perc. HÉTMÉTERESEK: -, ill. 3/2. következik: EKFSC-Érd, de­cember 29., 18.00. ■ S. K. Héjjas Tímea: dicsérhető játék Négyszer is betaláltak a fel- sőtárkányiak az egri kapu­ba, miközben a hazaiaknak csupán a szépítésre futotta a labdarúgó NB III Keleti csoportja 15. fordulójában, amelyben a hatvaniak is ott­hon kaptak ki. Tudósítóinktól Egri FC­Fortress-Felsőtárkány 1-4 (0-1) Eger, Szentmarjay-stadion, 250 néző. V.: Gyarmati II Tibor (Baghy, Fodor). EGER: Illyés - Mikó, Top- csagics, Szabó R., Haburcsák B. - Varga M. - Palcu, Milics (Molnár T., 81.), Ablonczy, Há- da - Milovanovics (Nagy T., 71.). technikai vezető: Molnár Róbert. felsőtárkány: Róza - Szur­kos (Busái, 46.), Kaszás, Elek N., Katona - Vágó - Barzsó, Romhányi, Béres F. (Balogh D., 83.), Laurinyecz - Montvai (Olasz I., 16.). szakmai igazga­tó: Détári Lajos. A hat egykori egri játékost felvonultató felsőtárkányiak nemcsak a kezdeményezést, de a vezetést is gyorsan ma­gukhoz ragadták. A sérülés miatt korán cserére kénysze­rül Montvai kiválása után Olasz harcolt a hazai védők­kel, akiket előzőleg Béresnek sikerült gólt érően átjátszani. Az események az utolsó ne­gyedórában szaporodtak meg, amikor is három vendéggólra egy házigazda találat jelentett csekély választ. a gólok története. 7. perc: Szurkos az alapvonal közeléből ívelt középre, ahol Béres 5 mé­terről fejelte a labdát a kapuba, 0-1. 76. perc: Barzsó a jobb ol­dali alapvonaltól passzolt kö­zépre, melyre Laurinyecz ér­kezett és becsúszva 4 méterről növelte a tárkányiak előnyét, 0-2. 80. perc: Vágó vezette a labdát, majd 25 méterről jobbal a jobb felső sarokba bombá­zott, 0-3. 85. perc: Ablonczy a bal oldalon kilépett a védők kö­zül, majd higgadtan, jobbal, 10 méterről a kapu bal oldalába helyezett, 1-3. 88. perc: Lauri­nyecz bal oldali beadását Rom­hányi előrevetődve, 5 méterről fejelte a kapu bal oldalába, 1-4. jók: senki, illetve Elek N., Vágó, Laurinyecz, Romhányi, Béres F. molnár Róbert: - A felsőtár­kányiak mindenben felülmúl­tak bennünket. détári lajos: - Nehéz mér­kőzésen nagyszerűen játszott a csapat, ennek az eredménye a megérdemelt győzelem. Bódi Csaba FC Hatvan­Nyírbátori FC1-3 (0-1) Hatvan, 250 néző. V.: Telek Ákos (Dobsonyi, Csáky). hatvan: Horváth A. - Lá­zár, Barthel, Gyarmati, Ficsor- Bárkányi, Franyó (Bodnár, 60.), Surányi, Simon M. (Czibo- lya, 60.) - Mundi Z., Horváth S. megbízott edző: Nagy Gábor. NYÍRBÁTOR: Tóth Sz. - Bo- ros, leddi, Mészáros M., Csáki- Lipcsei, Ambrusz, Erdei, Rá- ti (Haburcsák K. 68.) - Vasas (Tuska, 93.), Puskás (Lukács, 75.). edző: Márton István. A GÓLOK TÖRTÉNETE. 23. perc: Erdei szabadrúgásból szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. 73. perc: Mundi Z. szögletrú­gásból közvetlenül a kapuba csavarta a labdát, 1-1. 81. perc: Nyírbátori ellenakció végén Haburcsák K. juttatta ismét előnyhöz a látogatók, 1-2. 93. perc: Az újabb gyors kontra­támadást Erdei fejezte be gól­lal, beállítva ezzel a végered­ményt, 1-3. A hatvaniak nagy lendü­lettel kezdtek, több helyzetig, sőt kapufáig is eljutottak, de gólt nem sikerült szerezniük. Utána kissé összezavarodtak a hazaiak és vendégek vonul­hattak előnnyel a pihenőre. A második félidőben óriási me­zőnyfölényben futballoztak a Zagyva-partiak, helyzetek so­kaságát dolgozták és hagyták ki, amit az ellenfél gólokkal büntetett. A Hatvan saját ma­gának köszönheti a vereséget. jók: Mundi Z., ill. Erdei, Ambrusz, Mészáros M., Pus­kás, Vasas. nagy Gábor: - Dilettáns, bu­ta és fegyelmezetlen módon játszottunk a verhető ellenfél­lel szemben. Márton István: - Fiatal, len­dületes csapat otthonából sike­rült elvinnünk a három pontot, amely nagymértékben stabili­tásunknak és akaraterőnknek köszönhető. Kondek Ádám TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ka­zincbarcika-Ebes 2-0 (2-0), Cigánd-Létavértes 1-1 (0-0), Hajdúböszörmény-Veresegy- ház 2-2 (2-0), FTC II.-Tiszaúj- város 1-2 (1-1), REAC-Putnok 1-1 (1-0), DVSC-DEAC-Jász- apáti 1-1 (1-1). A 16. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA. NOVEMBER 30., SZOMBAT, 13.00: Hajdúböszörmény-FC Hatvan, Cigánd-Nyírbátor, Egri FC- Putnok, Kazincbarcika-Felső- tárkány. 17.00: REAC-Létavér- tes. VASÁRNAP, 13.00: DVSC-DE- ACTiszaújváros, Veresegyház- lászapáti, FTC II-Ebes. A bajnokság állása 1. Kazincbarcika 1510 3 2 25-8 33 2. DVSC-DEAC 15 9 3 3 33-16 30 3. Létavértes 15 9 2 4 35-17 29 4. Putnok 15 8 4 3 28-18 28 5. Tiszaújváros 15 8 1 6 19-22 25 6. Cigánd 15 7 3 5 30-26 24 7. FC Hatvan 15 7 3 5 25-23 24 8. Felsőtárkány 15 6 4 5 26-23 22 9. Nyírbátor 15 6 2 7 25-28 20 10. Hajdúböszörmény 15 4 8 3 27-22 20 11. Ebes 15 5 1 9 15-21 16 12. Jászapáti 14 4 2 8 20-30 14 13.REAC 14 3 5 6 18-26 14 14. FTC II 15 3 5 7 16-27 14 15. Egri FC 15 3 4 8 19-25 13 16.Veresegyház 15 ­4 1114-43 4 Külső segítséggel nyerte a rangadót a Balmazújvaros az SBS ellen kézilabda Nem tudott meg­birkózni a hazai pálya minden előnyét élvező balmazújvárosi­akkal az SBS Eger-Eszterházy SzSE a férfi NB I/B Keleti cso­portja 10. fordulójában. Az ősz rangadójának kikiáltott mér­kőzésen a megyeszékhelyiek hat góllal kaptak ki a legfőbb rivális otthonában.- Az első negyedórában a já­tékvezetői párostól olyan segít­séget kapott a Balmazújváros, amit meglovagolva el is tudta dönteni a találkozót - eleve­nítette fel a történteket Csík lános, az egriek edzője. - Meg­zavarodtunk, kapkodtunk, de meggyőződésem, ha százszor jobban játszunk, számunkra akkor sem termett volna babér. A hátralévő két mérkőzésen megpróbálunk jó eredményt elérni, azután tavasszal új ver­senyfutás kezdődik. A 10. forduló mérkőzésén: Balmazújvárosi KK- SBS Eger-Eszterházy SzSE 26:20 (15:6) Balmazújváros, 700 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. EGER: Kőrizs - Lezák 2, Pánczél 3, Kiss G., Kocsis Cs., Szabó P. 5, Pálos 3. Cs.: Repóth (kapus), Nyeste, Szilágyi D. 1, Szabó T. 1, Zalai 2, Terenyei Ákos, Padla 2, Menyhárt 1. edző: Csík lános. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3:0,12. p.: 5:1,18. p.: 8:2, 24. p.: 11:4, 36. p.: 17:9,42. p.: 19:13,48. p.: 22:15, 54. p.: 25:17. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc. hétméteresek: 3/3, ill. - következik: SBS Eger-Nyír- egyházi KSE, november 30., szombat, 18.00. ■ S. K. Kissék gyakorolhatták a kezdést A bajnoki címvédőt megadásra kényszerítette a Mezőkövesd nb i Az Újpest négy gólt rúgott a Pápának, vendégként elért három találattal szereztek pontokat a pécsiek és a debreceniek Háromgólos vereséget mért a címvédő Győri ETO FC csapa­tára a Mezőkövesd-Zsóry FC együttese a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában. A Véber György irányította ha­zaiaknak ezzel megszakadt hét nyeretlen találkozóból álló sorozata. Az újonc matyók Hor­váth T. - Hegedűs Cs., Szalai V., Vaskó, Fotyik - Menougong (Harsányi, 72.), Hegedűs D., Bognár, Kiss M., Melczer (Far­kas, 76.) - Balajti (Pilibaitis, 84.) alkotta garnitúrája az első negyedóra gól nélküli átvésze­lése után egyre inkább lábra kapott, majd a vezetést is meg­szerezte, hogy aztán az utolsó tíz percben biztossá tegye győ­zelmét. A Haladás és a Honvéd otthon kapott ki. Eredmények: Mezőkövesd-Győr 3-0 (1-0) Mezőkövesd, 3000 néző. V.: Iványi. G.: Melczer (29.), Balajti (81.), Harsányi (91.). Újpest-Pápa 4-2 (3-2) Szusza Stadion, 1338 néző. V.: Becséri. G.: Litauszki (3.), Simon K. (28.), Sztaniszavljevics (43., 50.), ill. Kenesei (7.), Présinger (32.). I Kaposvár-MTK 2-2 (0-2) I Kaposvár, 1800 néző. V.: An- J dó-Szabó. G.: Babic (58.), Markus I (83.), ül. Kanta (6.), Éppel (30.). Gohér Gergő (jobbra) a Videoton ellen góllal segítette ponthoz a Diósgyőrt Haladás-Pécs 1-3 (1-1) Szombathely, 1850 néző. V.: Erdős. G.: Fehér Z. (7.), ill. Ro- mics (40.), Szatmári L. (69.), Koller K. (86.). Bp. Honvéd-DVSC 1-3 (0-1) Bozsik Stadion, 2000 néző. V.: Kassai. G.: Perea (83., 11-es- ből), ill. Zsidai (45.), Szakály (59.), Kulcsár (67.). Puskás A.-KTE 2-2 (1-0) Székesfehérvár, 300 néző. V.: Solymosi. G.: Haraszti (16.), Gallardo (46.), ill. Gréczi (76.), Barry (80.). DVTK-Videoton 2-2 (1-2) Diósgyőr, 5000 néző. V.: Vad II. G.: Bacsa (5.), Gohér (72.), ill. Kleinheisler (1.), Kovács I. (29.). később: Paks-FTC. ■ B. CS. Az NB 1 állása 1. Debrecen 10 3 2 37-16 33 2. Videoton 10 2 3 30-11 32 3. Diósgyőr 7 6 2 26-17 27 4. Haladás 7 5 3 25-18 26 5. Győri ETO 6 6 3 23-17 24 6. FTC 7 2 5 21-20 23 7. Bp. Honvéd 6 4 5 22-19 22 8. Pécs 6 3 6 24-25 21 9. Pápa 6 2 7 20-23 20 10. Újpest 4 5 6 23-26 17 11. Kecskemét 4 5 6 21-29 17 12. Paks 4 3 7 16-22 15 13. Mezőkövesd 4 2 9 18-29 14 14. MTK 3 5 7 16-18 14 15. Puskás A. 3 4 8 17-29 13 16. Kaposvár 2 3 10 13-33 9 1 t fi i