Heves Megyei Hírlap, 2013. október (24. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-28 / 251. szám

Rekorder. Sebastian Vettel sorozatban negyedszer nyert Forma-l-es világbajnoki címet, mivel az Indiai Nagydíjon győzött, így három futammal a sorozat vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert. A Red Bull német versenyzője 26 évesen az FI történetének legfiatalabb négyszeres vb-győztese lett. dCDAdlIAN VEI I 16 2013. OKTÓBER 28., HÉTFŐ Gyöngyösi jégtörök Tatabányán nb i Visszahozta a két hazai döntetlen során elhullajtott pontokat a B. Braun csapata Nem történt csoda a bajnok és a sereghajtó összecsapásán Megtört a jég! Története során először győzött Tatabányán a B. Braun Gyöngyös férfi kézilabdacs­apata, amely az NB 110. fordulójában három góllal bizonyult jobbnak az addig veretlen házigazda ellen. Sike Károly „Nagyon örülök, hogy ilyen összeszedetten játszottunk, és visszahoztuk a Füred, vala­mint a Vác elleni hazai döntet­len során elvesztett pontokat”- ezekkel a szavakkal zárta a Grundfos Tatabánya elleni ide­genbeli találkozót Gulyás Ist­ván, a gyöngyösiek vezetőedző­je. A mátraaljaiak szinte végig vezetve, kiélezett végjátékot kö­vetően diadalmaskodtak. Debre Viktor, a házigazdák trénere érthető módon rendkí­vül csalódottan vette tudomá­sul az eredményt. Elmondása szerint a kritikus pillanatok- | ban megremegtek a kezek, az s eddig jól működő védekezésük | pedig ezúttal csődöt mondott. J A vendégcsapat kevesebb I mint tíz perc alatt három- Hudák Henrik fogadhatta a tíz gólt szerző Harsányi Gergely gratulációját gólos (4:7) előnyre tett szert. A hazaiak ugyan többször is faragtak hátrányukból, de a gyöngyösiek nem enged­ték ki a kezeik közül a veze­tést. Az 50. percben 23:22-nél örülhetett ismét a Tatabánya. A végjáték óriási izgalmakat hozott, 25:26-nál fordított a B. Braun, s a hazaiak már nem tudtak megújulni. A 10. forduló mérkőzésén: Grundfos Tatabánya KC- B. Braun Gyöngyös 28:31 (13:15) Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 700 néző. V: Bacs J., Bán T. tatabánya: Szente - Kanyó Á. 1, Bodó, Dénes J., Djukic 5, KATZIRZ 5, HARSANYI G. 10 (9). Cs.: PAUL (kapus), Rosso- ni, Kiss Á. 2, Mazák 1, Nena- dics, TÖRŐ 2, Juhász Á., Vaskó 2. edző: Debre Viktor. GYÖNGYÖS: HUDÁK - HAJ­DÚ G. 5, Szalafai 3, Sándor Á. 1, Varsandán M. 1, FREY T. 5 (1), Iváncsik Á. 2. Cs.: Liszkai, Tamási Zs., Holló B. (kapu­sok), MEKARU 7, Koller 2 (1), DEBRECZENI 5, Oláh T. edző: Gulyás István. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 4. perc: 2:0, 9. p.: 4:7, 16. p.: 7:11, 26. p.: 11:13, 33. p.: 13:17, 50. p.: 23:22, 56. p.: 25:26. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 10/9, ill. 2/2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ba­latonfüred-Orosháza 30:25, Szeged-Veszprém 23:22, Csurgó-Mezőkövesd 35:27, PLER-Budapest-Cegléd 30:23, SZESE Győr-Vác 25:23. A bajnokság állása 1. Szeged 1010­­316:221 20 2. Csurgó 10 8 1 1 296:232 17 3. Veszprém 9 8­1 312:209 16 4.Tatabánya 10 7 2 1 266:236 16 S. Balatonfüred 11 6 2 3 292:271 14 6. Gyöngyös 10 5 2 3 275:280 12 7. Cegléd 11 4­7 256:296 8 8. Gyér 10 3­7 221:258 6 9. Vác 9 2 1 6 217:229 5 10. Orosháza 10 2 1 7 228:270 5 11. Mezőkövesd 10 2 1 7 231:307 5 12. Juniorvál. 7 1­6 162:209 2 13. PLER 11 1­10 263:317 2 Megjegyzés: a Juniorválogatott a rájátszásban nem vesz részt. következik: B. Braun Gyön- gyös-SZESE Győr, november 8., péntek, 18.00. Az utolsó negyedórát megnyomta az SBS Eger nb i/B A Hajdúnánás vendégeként Pálosék többször is támadhattak a tízgólos különbségért, de hiába Hetedik mérkőzésén hetedik győzelemét aratta az aranyére­mért harcoló SBS Eger-Eszter- házy SzSE csapata a másodosz­tályú férfi kézilabda-bajnokság Keleti csoportjában. Az éllovas megyeszékhelyiek ezúttal Haj­dúnánásról hozták el a ponto­kat.- Amiért jöttünk, azt teljesí­tettük: megvan az újabb győ­zelem - fogalmazott a mérkő­zést követően elégedettséggel a hangjában Csík János, az eg­riek vezetőedzője. - Az ellenfél mindent elkövetett azért, hogy szoros legyen az eredmény, en­nek ellenére csak magunkat okolhatjuk, hogy nem lett na­gyobb a különbség. Ezúttal in­kább egyéni tapasztalatokkal gazdagodtunk. Kezdetben nehezen talált fo­gást egymáson a két csapat, az egriek a félidő közepén elért 4:0-s sorozattal kerültek lépés­előnybe. Szünet után támadás­ban továbbra is sok hibát vétett a vendégcsapat, majd fizikai fö­lényét kihasználva, a játékrész derekától fokozatosan növelte előnyét. A találkozó hajrájában Szabó Péterék többször is tá­madhattak a tízgólos különb­Csík Jánosnak akadt közölnivalója ségért, ám ezt egyszer sem si­került elérni. A forduló előtt két győzelemmel és négy vereség­gel álló hajdúnánásiak ugyan becsülettel küzdöttek, de ere­jükből ezúttal ennyire futotta. Az egriek továbbra is száz- százalékos mérleggel vezetik a tabellát. A 7. forduló mérkőzésén: Hajdúnánás KSE- SBS Eger-Esztertiázy SzSE 23:32 (11:14) Hajdúnánás, 200 néző. V.: Hargitai I. G., Markó G. EGER: Repóth - Lezák 1, Pán­czél 2, Kiss G. 3, Kocsis Cs. 3, Szabó P. 9, Pálos 5. Cs.: Kőrizs (kapus), Nyeste 2, Szilágyi D. 2, Szabó T., Zalai 5, Padla. edző: Csík János. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: 2:2, 12. p.: 5:5,18. p.: 7:10, 24. p.: 10:13, 36. p.: 13:18,42. p.: 17:21,48. p.: 18:25, 54. p.: 20:29. kiállítások: 8, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: -, Ül. 3/3. KÖVETKEZIK: SBS Eger-Eszter- házy SzSE-Class-Törökszent- miklósi KE, november 2., szom­bat, 18.00. ■ S. K. HIRDETÉS HUNGÁRIA vízilabda „Sok fiatal játékos kapott lehetőséget, akik reme­kül pólóztak” - ezzel nyugtáz­ta a sereghajtó Ybl Water Polo Club elleni mérkőzést Geren­dás György, az ZF-Eger OB I-es férficsapatának vezetőedzője. A vendégeknél Biros Péter, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs és Varga II. Zsolt is pihenőt kapott, helyettük az ifjúsági együttesből Hornyák Olivér, Kovács Zoltán és Horváth Zsombor is elutazhatott a fővá­rosba. Előbbi gólt is szerzett. A 7. forduló mérkőzésén: Ybl WPC-ZF-Eger 9-22 (2-6,2-4,2-4,3-8) Budapest, MOM-Sportuszo- da, 100 néző. V.: Birri G., Voj- voda I. YBL: Ádám Zs. - Kibédi 1, MAJOR 3, Kiss Á. 2, Hartman, Szilágyi, Koltai. Cs.: Békési 1, Rex-Kiss, Cserdi, Ádám Z. 1, Peez G. 1, dr. Korózs A. edző: Köllő Attila. EGER: Meixner - Graham 2, Bundschuh 1, Kovács G. 2, BÁTORI 3, BEDŐ 3, Salamon 2. Cs.: Sántavy 1, Hornyák 1, LŐRINCZ 3, Horváth Zs., Ko­vács Z., ZALÁNKI 4. EDZŐK: Gerendás György, Dabrowski Norbert. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 9/5, ill. 10/5. ÖTMÉTERESBŐL: 2/1, ill. -. kipontozódott: Horváth Zs. a 22. percben. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 0-1, 1-3, 2-4, 2-7, 4-8, 4-10, 6-12, 6-20, 9-22. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: KS1- OSC 9-11, Szeged-Szentes 22-10, Kaposvár-BVSC 8-16, Pécs-FTC 9-8, Vasas-Debre- cen 12-8. A Szolnok-Debrecen mérkőzést november 6-án játsz- szák. következik: Kaposvári VK- ZF-Eger, november 2., szombat, 16.00. ■ F. B. HIRDETÉS MEGYEI