Heves Megyei Hírlap, 2013. július (24. évfolyam, 151-177. szám)

2013-07-29 / 175. szám

Hamilton hibátlanul a Hungaroringen forma-1 A Mercedes brit pilótája pályafutása 120. Fl-es futamán a 22. sikerét aratta Lewis Hamilton (középen) úgy állhatott a dobogóra Kimi Ráikkönen és Sebastian Vettel közé, hogy a futam során végig a hátát nézték a vetélytársak Pályafutása során negyed­szer nyert futamot a Hunga­roringen Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, aki a 28. Forma-1-es Magyar Nagydíjon aratott rajt-cél győzelmével beállította a Mogyoródon szintén négy­szer diadalmaskodó hét­szeres világbajnok Michael Schumacher rekordját. Munkatársunktól A 2008-ban vb-győztes, 28 éves versenyző 2007, 2009 és 2012 után nyert ismét a magyar kö­zönség előtt, s pályafutása 120. Fl-es futamán a 22. sikerét 3 aratta. A második helyen a finn 5 Kimi Ráikkönen (Lotus) ért cél- | ba, míg a harmadik a vb-cím- | védő német Sebastian Vettel | (Red Bull) lett. Az összetettben I Vettel továbbra is vezet, közvet­len riválisával, Fernando Alon- sóval (Ferrari) szemben növelte előnyét, ugyanakkor a pont­versenyben most már második Ráikkönen közelebb férkőzött hozzá. Hamilton remekül kapta el a rajtot, az első kanyarba vezető pozícióban fordult be, miközben Vettek Romain Grosjean (Lotus) támadta, de a német címvédő második maradt, a francia pi­lóta pedig harmadiknak sorolt be. A két ferraris, Alonso és Felipe Mássá is nagyszerűen rajtolt, s az első kör végére már a negyedik és az ötödik helyen haladt. Öt kör után Hamilton, Vettel, Grosjean, Alonso, Más­sá, Ráikkönen volt az első hat sorrendje. Hamilton a 9. kör végén jött ki kerékcserére, autójára a lágy keverékű Pirellik helyett a kö­zepes összetételű gumikat tet­ték fel, s a brit nyolcadikként folytathatta a körözést. Vettel Red Buliján és Mássá Ferrari­jén két körrel később cseréltek kereket, Alonso a 12., Gros­jean és Ráikkönen pedig a 13. körben járt a boxban. Az első kiállások után az első hat sor­rendje gyakorlatilag nem válto­zott, igaz, a hosszabb élettarta­mú, közepes keveréken startoló Mark Webbernek (Red Bull) és lenson Buttonnak (McLaren) ekkor még nem kellett kijönnie, így előbbi az első, utóbbi a har­madik pozíciót foglalta el. A 100. Formula 1-es futamán rajthoz álló német Adrian Sutil (Force India) hidraulika-prob­léma miatt a 20. körben kény­telen volt feladni a versenyt, Ráikkönen közben megelőzte magyar nagydíj. Végeredmény (70 kör, 306,630 km): 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:42:29.445 óra, 2. Kimi Ráik- könen (finn, Lotus) 10.938 másodperc hátrány, 3. Sebas­tian Vettel (német, Red Bull) 12.459 mp. h., 4. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 18.044 mp. h., 5. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 31.411 mp h., 6. Romain Grosjean (fran­cia, Lotus) 32.295 mp h., 7. lenson Button (brit, McLa­Massát. Webber az élről a 23. körben állt ki kerékcserére, s hatodikként tért vissza a pá­lyára, a jelentősen lassuló But- tont közben Vettel, Grosjean és Alonso is megelőzte. A brit ver­senyző pedig a 24. kör végén lá­togatta meg a boxot, majd nyol­cadiknak sorolt vissza. Grosjean a 25. körben, a har­madik helyről állt ki újabb kerékcserére. Féltávhoz köze­ledve Hamilton, Vettel, Alonso, Webber, Ráikkönen és Grosjean ren) 53.819 mp h., 8. Felipe Mássá (brazil, Ferrari) 56.447 mp h., 9. Sergio Perez (mexi­kói, McLaren) 1 kör hátrány, 10. Pastor Maldonado (vene­zuelai, Williams) 1 k. h., 11. Nico Hülkenberg (német, Sau­ber) 1 k. h., 12. Jean-Eric Verg- ne (francia, Toro Rosso) 1 k. h., 13. Dániel Ricciardo (auszt­rál, Toro Rosso) 1 k. h., 14. Gi- edo van der Garde (holland, Caterham) 2 k. h., 15. Charles Pic (francia, Caterham) 2 k. száguldott az első hat helyen. Hamilton az élről kiállva a 31. körben cserélt ismét kereket, három körrel később Vettel és Alonso is a boxban járt. Gros­jean a 36. körben boxutca-át- hajtásos büntetést kapott, mert a versenybíróság úgy lát­ta, előnyhöz jutott, amikor az egyik manőverénél, egy előzés után elhagyta a pályát. Ráikkö­nen a 42., Webber a 43. körben járt a boxban, 20 körrel a leintés előtt Hamilton, Vettel, Webber, h., 16. Jules Bianchi (francia, Marussia) 3 k. h., 17. Max Chilton (brit, Marussia) 3 k. h., 18. Paul Di Resta (brit, For­ce India) 4 k. h., 19. Nico Rös­berg (német, Mercedes) 6 k. h. NEM ÉRT CÉLBA: Valtteri BottüS (finn, Williams), Esteban Gutier­rez (mexikói, Sauber), Adrian Sutil (német, Force India). Pole pozíció: Hamilton. leggyorsabb kör: Mark Web­ber, 1:24.069 p. A PONTVERSENYEK állása 10 fu­Ráikkönen, Alonso, Button volt az első hat sorrendje. A 2008-as vb-győztes egy körrel később az élről kiment kereket cserél­ni, Webber mögé tért vissza és elképesztően agresszívan, szin­te letolta a pályáról riválisát. Vettel és Webber később még egyszer járt a boxban, Hamilton pedig hibátlan versenyzéssel megnyerte a magyar GP-t, a ki­válóan taktikázó Ráikkönen pedig befért a második helyre Vettel elé. tam után (még 9 van hátra), piló­ták: 1. Vettel 172 pont, 2. Ráikkö­nen 134,3. Alonso 133, 4. Hamil­ton 124, 5. Webber 105, 6. Rös­berg 84, 7. Mossa 61, 8. Grosjean 49, 9. Button 39,10. Di Resta 36, 11. Sutil 23,12. Perez 18,13. Verg- ne 13,14. Ricciardo 11,15. Hül­kenberg 7,16. Maldonado 1. csapatok: 1. Red Bull 277, 2. Mercedes 208, 3. Ferrari 194, 4. Lotus 183, 5. Force India 59, 6. McLaren 57, 7. Toro Rosso 24, 8. Sauber 7, 9. Williams 1. nyilatkozatok Pályafutása egyik legfontosabb győzel­mének tartja Lewis Hamil­ton a Magyar Nagydíjon elért vasárnapi sikerét. LEWIS HAMILTON (BRIT, MER­CEDES): - Nagyszerű hét végét zártunk, meglepett a pole-pozíció, de aztán a futamon is jó volt a sebes­ségünk. Az egyik legnehe­zebb hét végémen vagyok túl, örülök a győzelemnek- nyilatkozta a brit pilóta, aki számár az teszi különle­gessé pályafutása negyedik hungaroringi elsőségét, hogy a Mercedes színeiben most nyert futamot először. KIMI RÁIKKÖNEN (FINN, LO­TUS): - Tudtam, hogy a gu­mik jó állapotban vannak, ezért úgy éreztem, nincs esélye megelőzni. Az utolsó szektorban ráadásul na­gyon gyors tudtam lenni, így egy pillanatra sem ké­telkedtem abban, hogy meg­tartom a második helyet- közölte a finn versenyző, aki a pontversenyben feljött Vettel mögé. A német pilótá­nak még azonban így is je­lentős, 38 pontos az előnye az élen. SEBASTIAN VETTEL (NÉMET, red bull): - Az autó egész hét végén jó volt, nem sok hiányzott a sikerhez, ezzel együtt örülhetek a harma­dik helynek. Sajnos nem voltunk elég gyorsak az egyenesekben ahhoz, hogy nyomás alá helyezzük az ellenfeleinket. Ráadásul többször nagy forgalomba kerültem, ezen a pályán pedig nagyon nehéz előzni, így e miatt is sok időt veszí­tettem. ■ MTI Sebastian Vettel. Az autó jó volt. A Mogyoródon rendezett 28. futam végeredménye és a pontversenyek állása tíz állomást követően A mezőkövesdiek nagyon nem erre számítottak az MTK-nál nb i A Paks a 93. percben szerzett 11-es góllal győzött Újpesten, a Ferencvárosi TC a pécsiektől vitte el a három pontot A tavaly még az Egri FC-ben próbajátékon szerepelt, aztán végül le nem igazolt Eszlátyi István gólja jelentette a labda­rúgó OTP Bank Liga 2013/14- es szezonjának első találatát. Az NB I nyitómérkőzését je­lentő Pápa-Puskás Akadémia találkozón a hazai vezetésre az újonc gárda nyolc perccel a be­fejezés előtt válaszolt. A Paks sorozatban negyed­szer vitte el a három pontot a Szusza Ferenc Stadionból: a 2010/11-es idényben 3-2-re, a következő szezonban 2-0-ra, az előző kiírásban pedig 6-0-ra nyert a fővárosban. A lila-fehé­rek 2010 áprilisa óta nem tud­ták legyőzni vidéki riválisukat. Újpesten először ült a kispadon Kozma István, míg a Paksnál ezen a találkozón debütált ve­zetőedzőként a Kecskemétről érkezett Horváth Ferenc. Az MTK hazai környezet­ben háromgólos különbséggel nyert az újonc Mezőkövesd el­len. A Zsóry FC Szántai - Bá­rány, Szalai, Hegedűs D., Éles - Dobos (Olasz D., 76.), Farkas B., Melczer (Sigér, 76.), Bognár I. - Menougong (Bogdány, 82.), Balajti összeállításban maradt alul a Hungária körúton. A Ferencváros egy találattal múlta felül az utolsó félórában emberhátrányban futballozó Pécset vendégként. A zöld-fe­hérek góljait Jack Tuijp és a cse­Vass Patrik (balról) és Melczer Vilmos. Utóbbi nagyon is búslakodhatott. reként beálló Arsenio Valpoort szerezte, mindkét, nyáron iga­zolt holland futballistának ez volt az első bajnokija az együt­tesben. A címvédő Győr ha­zai pályán döntetlent játszott a Diósgyőr együttesével úgy, hogy mindkét oldalon történt egy-egy kiállítás. A borsodiak kapuját az a Nenad Rajics véd­te, akit egy éve szintén tesztelt az egri szakmai stáb. Rég volt... Az 1. forduló eredményei: PÁPA-PUSKÁS AKADÉMIA 1-1 (0-0). Pápa, 2000 néző. V.: Ivá- nyi. G.: Eszlátyi (63.), ill. Va- szicsku (82.). ÚJPEST-PAKS 1-2 (1-0). Szusza Stadion, 1613 né­ző. V.: Németh Á. G.: Kabát (42., 11-esből), ill. Báló (61.), Simon (93., 11-esből). MTK-MEZŐ KÖ­VESD 3-0 (0-0). Hidegkúti Sta­dion, 1500 néző. V.: Becséri. G.: Pölöskei (51.), Ladányi (79.), Varga Sz. (88.). pécs-ferenc- város 1-2 (O-i). Pécs, 5500 né­ző. V.: Szabó Zs. G.: Koller (59.), ill. Tuijp (28.), Valpoort (77.). Kiállítva: Szatmári (Pécs, 61.). győr-diósgyőr í-i (o-o). Győr, 2500 néző. V.: Erdős. G.: Wolfe (78.), ill Husic (53.). Kiállítva: Völgyi (42.), ill. Kádár (61.). vi­DEOTON-HALADÁS 2-0 (2-0). G.: Kleinheisler (25.), Nikolics N. (45.). A Kecskemét-Budapest Hon­véd és a Debrecen-Kaposvár mérkőzés tegnap lapzártánk után ért véget. ■ B. CS. 4