Heves Megyei Hírlap, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-09 / 82. szám

.V 2013. ÁPRILIS 9., KEDD SPORT BL . A Real Madrid isztambuli vendégjátékával, illetve a Malaga dortmundi fellépésével folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntője. A mai program (20.45): Borussia Dortmund-Málaga (az első mérkőzésen: 0-0. Tévé: DigiSportl. Galatasaray-Real Madrid (0-3). Tévé: Sportl. Hl H11P' lliilllilin [HiTlíT lili Carlos Sainz gépe jó döntés volt egér rali Az abszolút második Herczig szerint az autója „Skodálatosnak” számított Premier győzelem szü­letett a 9. Eger Ralin: az abszolút első helyet egy olyan autóval szerezte meg a Kazár Miklós, Szőke Tamás duó, amely korábban még sohasem versenyzett Magyarországon. Surányi Géza Idei egri bajnokként Szőke Tamás (balról a második) és Kazár Miklós (balról a harmadik) neve kerül az aranykönyvbe A Citroen Xsara WRC-t az olasz D-Max Racing csapatától bérelte a győztes páros. Az olasz egye­sületnél szerelőkét tevékenyke­dő Christian Generelli a Hírlap érdeklődésére elmondta, hogy az eredeti tervtől eltérően nem Petter Solberg egykori autó­ját hozták a megyeszékhelyre. A 419-es karosszériaszámú Cit­roen egykor a kétszeres világ­bajnok, Carlos Sainz verseny­gépe volt, aki két futamot nyert vele 2004-ben. Kazár Miklós § hamar ráérzett az új autóra. | „Lépésről lépésre szoktunk ősz- f sze - közölte a győztes. - Na- | gyón jó döntést hoztunk, ami- I kor ezt az autót választottuk. Óriási élmény volt a versenyzés. Úgy hallottam, a nézők is örül­tek annak a látványnak, amit az autónk nyújt.” Navigátora, a gyöngyösi származású Szőke Tamás így látta a versenyt: „Tíz­ből nyolc gyorsasági szakaszt nyertünk. Az elsőn lefulladtunk a rajt­nál, a negyediken pedig én fogtam vissza Mikit, mivel ott csupán az volt a cél, hogy letalál­junk a sötétben.” Kazár immár elmondhatja ma­gáról, hogy pilótaként és navi­gátorként is nyert Eger Ralit. Remekül autózott Herczig Norbert, aki 44,1 másodperces lemaradással az abszolút má­sodik helyen ért célba. A Skoda Fabia S2000-sel versenyző ko­rábbi bajnok mégsem volt ma­radéktalanul elégedett. „Egy picit arra számítottam, hogy szorosabb lesz a küzdelem a WRC-kel, de ha a többi kate­góriatársat nézzük, akkor azt mondhatom, hogy jól szerepel­tünk. Az autó Skodálatos volt”- tréfálkozott Herczig. Jaroslav és Erik Melichárek sokáig a második helyet birto­kolta, de végül a páros lecsú­szott az ezüstös pozícióról. Ez va­lószínűleg annak volt köszönhető, hogy a pilóta nem volt kellően össze­szokva a Citroen C4 WRC-vel. „Az autó kétszer is lefulladt a rajt­nál, így legalább húsz-húsz má­sodpercet vesztettünk - árulta el a szlovák értékelés győztese.- A Citroen teljesen új volt szá­momra, még sokat kell vele ver­senyezni, hogy megszokjam.” Az abszolút hatodik helyet megszerző Bútor Róbert mellett az a Tóth Imre foglalt helyet, aki nemcsak a navigálásból vette ki a részét, hanem az Eger Rali megálmodásában is szere­pet vállalt. „Kétezerenégyben én is segítettem Lakatos Ró- bertnek, hogy ide tudja hozni az Országos Rali Bajnokságot” - árulta el a gyöngyösi navigá­tor. - Úgy gondolom, az azóta eltelt időszakban az egri közön­ség megkedvelte a ralit. Sze­mély szerint élveztem az idei versenyt, és nagyon tetszett, hogy a rossz idő ellenére sok néző állt a pálya szélén.” Remekül kezdte az idényt Bíró Péter új navigátorával, A RALLY2-BEN érdekelt Varga Norbert, Jobbik Dániel kettős az F csoport ötödik helyén zár­ta a versenyt, mely azt is jelen­tette, hogy a kisnánai páros megnyerte a Lada-kupát. Ugyanebben a mezőnyben ver­senyzett Horváth Balázs és Adorján Szabolcs, ám a hatva­ni, egri duó BMW-je nem látta meg a célt. Kocsis Györggyel. A páros a harmadik helyen végzett a 3-as csoportban, miközben az abszolút értékelés 15. he­lyét is megszerezte. A rali előtt ebben ők sem reménykedtek. „Az utolsó pillanatban készült el az autó és a kipróbálására nem maradt idő - magyaráz­ta a hátteret a megyeszékhelyi versenyző. - Szerencsére min­den beállítást jól eltaláltunk, igaz, ha tudom tesztelni a Mit­A rally Túra Egyesület (RTE) mezőnyében több Heves megyei versenyző is szerepelt. Fábián Ottó és lánya, Dorottya Gyön­gyösre vihette haza az A3-as kategória megnyeréséért járó serleget, míg az egri Tóth Kál­mán és Hajdú József sebesség- váltó hiba miatt szorult az A2-ben a második helyre. A leg­rosszabbul Szabó László és subishit Lancer Evő IX-est, akkor talán még lehetett vol­na finomítani a futóművön. Nagyon érdekesen alakultak a körülmények, mert akadt vizes, saras és száraz pálya is.” Biró elégedetten zárta a hétvégét. „Nem vártunk ilyen jó eredményt, de nagyon örü­lünk neki. Úgy tűnik, jó vá­lasztás volt az autó. Ezzel ver­senyezünk az összes bajnoki futamon ebben az évben.” Nagy László járt, akika befeje­ző gyorsasági szakasz előtt még a második helyen álltak a kate­góriájukban, mindössze 6,4 má­sodperccel lemaradva a vezető Hondás duó előtt. Az utolsó gyorsasági szakasz előtt azon­ban elnémult a Lada motorja. „Elromlottá vezérlés és emiatt elhajlottak a szelepek" - sajnál­kozott „Laca”. ■ Tóth Imrének nagyon tetszett, hogy a rossz idő ellenére sok néző állt a pálya szélén. Kisnánai és gyöngyösi győztes is akadt, egri duónak pedig ezüstérem jutott Török második, Maruzs harmadik a Matúrán birkózás Nemzetközi esemé­nyeken a junior korosztályt első évesként Török Zsolt képviselheti majd a magyar válogatott tagjaként. Az Egri VSI96 kilós birkózója erre a Matura Mihály-emlékver- senyen elért ezüstérmével szerzett jogot. A Gyöngy Attila és Lakatos András edzők által felkészített me­gyeszékhelyi sportiskolások másik indulója, Maruzs Richárd (50 kg) a körmérkő­zéses rendszerben lebonyo­lított súlycsoportbeli küzdel­mek végén bronzérmesként zárt a Vasas SC rendezte rendezvényen. ■ B. CS. Hevesi nők: szervezett és fegyelmezett játék labdarúgás A Pest megyei női bajnokság 17. fordulójá­ban: Hevesi DFC-Szászha- lombattai TC 4-0 (2-0). He­ves, 50 néző. V.: Czipó Ákos. HEVES: Dósa F. - Dósa A., Balog É., Seres - Bajzát A., Fehér, Lakatos - Orosz, Pári. Cserék: Virág, Erdei, Szat­mári, Kovács Á., Borbás. Gól­szerzők: Fehér, Pári, Virág, Orosz. Juhász Lajos, a he­vesiek edzője: - Csapatunk szervezett, fegyelmezett já­téka biztos győzelmet ered­ményezett. Minden játékos dicséretet érdemel. További eredmény: Üröm-FC Hatvan 7-0 (2-0). A 17. fordulót kö­vetően hevesiek a 2., a hat­vaniak a 14. helyen állnak a tabellán. ■ B. CS. Tizenhét akadt 13-as szelvényből totó A 14. fogadási hét má­sodik fordulójának helyes tippjei a következők: 2, 2, X, 1,1,2,1, X, 1, X, X, 1,1. Plusz egy mérkőzés: 2. Nye­remények: 13 plusz egyes nem volt. 13 találatos (17 db) 186 010 forint. 12 találatos (316 db) 5465 forint. 11 ta­lálatos (3062 db) 565 forint. 10 találatos(15 994 db) 205 forint. Góltotó: 6, 5 és 4 talá­latos nem volt. ■ MTI Rakovics hibái kereten kívüliséget értek nb i. Ősszel Pakson 1-0-ra győzött az Eger, ám azóta sok minden megváltozott Eb-n, olimpia fesztiválon és világbajnokságon indul Az OTP Bank Liga 20. forduló­jából ma pótolandó mérkőzés: Egri FC (15.)-MVM Paks (9.) Vác, szerda, 16.00. V: Erdős József (Horváth R., L. Tóth L.).- Nem bűnbak keresés fo­lyik, ám - mint ahogy azt köz­vetlenül a mérkőzés után mond­tam - új időszámítás kezdődött a csapat életében - jelentette ki Mészáros Ferenc, az egriek ve­zetőedzője. - Ez elsősorban ab­ban nyilvánul meg, hogy csak és kizárólag az játszik, aki jobb teljesítményt nyújt. Nem szá­mít a nemzetiség, a kor, egye­dül a produkció a meghatározó. Mivel ebben a vonatkozásban az MTK ellen példul Szavo Ra­kovics oly annyira nem alko­tott maradandót, hogy kikerült a keretből. Úttörő gólokat kap­tunk a hétvégén is, ráadásul nagyon gyorsan, így végig fut­nunk kellett az eredmény után. A szakvezető a Paksról szól­va közölte: jó játékerőt képvise­lő gárdáról van szó, amely ha­sonló szerkezetben futballozik, mint az MTK. Lázok és Tököli személyében gólerős labdarú­gókkal rendelkeznek a tolna­iak, akikkel szemben arra tö­rekszik az egri együttes, hogy a tartása végig megmaradjon. A VÁRHATÓ ÖSSZEÁLLÍTÁS: 26 Sztankó - 11 Balog Zs., 14 Preklet, 5 Cs. Pavicsevics, 4 Koné - 27 Koós, 7 Albert Á., 6 Szavo Rakovics (16). Hibák sora. Buacs, 10 Farkas Á. - 8 Németh N., 17 Horváth Z. KISPAD: 63 Palásthy D. (ka­pus), 3 Palásthy N., 15 Mecsino- vics, 20 Kabele, 22 Dobrics, 99 Szabó B. sérült: Pillér (keresztszalag szakadás), Katona A. (bokasza- lag-zúzódás), Lasimant (comb- izomhúzódás), Vidovics (comb- izomhúzódás), Kasza (eltört a lábujja). TOVÁBBI pótolandó mér­kőzések. KEDD, 16.00: PÓCS- Kaposvár. Tv: Duna. szerda, 16.00: Haladás-Videoton. 18.00: Pápa-DVSC. Tv: Sportl. A 22. FORDULÓ MÉG NEM KÖZÖLT ERED­MÉNYEI: Honvéd-DVSC 2-2, DVTK-Videoton 2-1 ■ B. CS. cselgáncs Sokat ért Rudinsz- ky Ádám számára a tveri Eu­rópa-kupán megszerzett har­madik helyezés. Az Egri Városi Sportiskola 90 kilós dzsúdózója több mint kétezer kilométert utazott ezért a Moszkvához nem túl távol eső városba, ahol 16 nemzet 260 indulója lépett tatamira. Horváth Tamás edző tanítványa két orosz vetély- társán túljutva a legjobb négy közé rendezett párharcban is hazai versenyzővel nézett far­kasszemet. A későbbi győztes Karlen Pályán ellen azonban alulmaradt, így jöhetett a vi­gaszág. Az üzbég Urazmetov Akbarjonnal szemben ippon értékű akció végül bronzérmet jelentett Rudinszkynek. És ran­gos idei kihívások sorát, még­hozzá világeseményeken.- A majd’ egy hónnap ezelőtt a zágrábi Európa-kupa soro­zaton elért második helyezés után az az idei második, nem­zetközi versenyen elhódított érem azt jelenti, hogy Ádám képviselheti a magyar színeket a tallini Európa-bajnokságon, az utrechti Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) és a Miamiban sorra kerülő világ- bajnokságon - tárta elő a jövőt Horváth Tamás. - Szeretnénk élni minden egyes alkalom­mal, tovább bizonyítva, hogy a versenyzőnk a korosztálya legjobbjaihoz tartozik. ■ B. CS. Képgaléria: HEOLhll