Heves Megyei Hírlap, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-29 / 99. szám

2013. ÁPRILIS 29., HÉTFŐ SPORT Sprint. A nőknél Kovács Zsófia győzelmével ért véget az 5 kilométer futásból, 20 kilométer kerék­pározásból és újabb 2,5 kilométer futásból álló sprinttávú duatlon ob a Somogy megyei Kaszón. Az Agria KTK-Bátorfi Team olimpikonja 1:00:37 óra alatt teljesítette a távot. KOVÁCS ZSÓFIA ! .. -wsks ® zi' mmmnnhémmkm ' 1 sawi wm hmmmmmnim ménn ►sw A; » .... : 3 í í A negyedik hely nem kudarc, siker marshall bajnokok kupája Kiderült, az egri előrelépéshez további erősítések szükségesek Rózsa ide, rózsa oda, nem virágos jókedv jellemezte a ZF-Eger csapatának tagjait Képgaléria: h60l.hu Hosszabbításban dőlt el, hogy az EKF csapata marad az OB l-ben vízilabda Hosszabbítás után nyújtotta meg élvonalbeli tag­ságát az egri főiskolás együttes a férfi OB I-ben. Az EKF-Eger- food-Imola csapata a 9-11. he­lyért küzdhet tovább. A 9-14. helyért kiírt ráját­szás 3. mérkőzésén: EKF-Egerfood-lmola- PVSK-Fűszért 9-7 (2-0, 2-2,0-2,3-3,1-0,1-0) Eger, 200 néző. V.: Vogel G., Vojvoda. EKF: LABONCZ - KERESZ­TES I. 2, Keresztes F. 1, Bánhi- di, Sántavy, JAKAB 2, PETRO- VAI1. Cs.: ZALÁNKI3, Takács, Farkas P., Molnár A., Milko- vich, edző: Tóth Péter. PVSK: BARÁT - Ágner, Kis- tamás 1, BÓBIS 2, Dragics, MONOSTORI A. 3, Lukács, Cs.: Krizsán 1, Bertha, De Blasio, Bereczki, játékos-edző: Be- reczki Miklós. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 12/3, Ul. 11/4. GÓL - NÉGY PERCES ELŐNYBŐL: -. ill. 4/2. KIPONTO­ZÓDOTT: Farkas (37.), ill. Kis- tamás (17), Ágner (29.), Bóbis (34.). KIÁLLÍTÁS BRUTALITÁSÉRT: Petrovai (29.), Zalánki (29.), ill. De Baliso (29.). kiállítás vég­leg cserével: Dragics (29), Lukács (32.). A PÁRHARC VÉGEREDMÉNYE: 2-1 az EKF-Eger javára. Tóth Péter: - Jövőre is OB I. Gratulálok a csapatomnak, drámai mérkőzésen bebizonyí­tottuk, hogy nem volt véletlen az alapszakaszban a 10. he­lyezésünk. Vesztett helyzetből sikerült fordítanunk. Célunk a kilencedik helyezés. bereczki MIKLÓS: - A negye­dik negyedben a kezemben volt a győzelem, sajnos elron­tottam a lövést. Amit a sors szerdán adott, ma visszavette. ■ F.B. HIRDETÉS ^HUNGÁRIA Két vereséggel, ezzel együtt negyedik hellyel fejeződött be a ZF-Eger női vízilabdázó­inak fantasztikus Bajnokok Kupája kalandja. A sorozat­ban először elinduló egriek igazi pólós ünneppel ajándé­kozták meg Eger városát. Fenyves Balázs- Abszolút nem erre számítot­tunk, mert a Kirisi játszotta azt, amit nekünk kellett volna- ezzel a Kelemen Attila nyilat­kozattal fejeződött be a torna második elődöntője. A legran­gosabb európai kupasorozat záró eseményén a tréner töb­bet várt tanítványaitól, az oro­szokkal szemben mindenképp.- Egy-két játékosom sajnos na- . gyón fegyelmezetlenül játszott, többen pedig túl is izgulták az elődöntő elejét. Meghatározó pólósaink nem ment a góllövés, noha ismertük a Kinef játékát. A ZF péntek este tizenhat- szőr kapitulált, és ennyi be­kapott gólt ezen a szinten már nem lehet büntetés nélkül meg­úszni. Hiába fogalmazott úgy Kelemen Attila, hogy a tíz eg­ri találat jó az oroszok ellen, a védelem viszont gyakorlatilag csődöt mondott a történelmi mérkőzésen. így maradt a „vi­gaszág” a görög bajnok Vuliag- meniyel szemben. Az egri fe­jekben még élénken élhetett az előző meccs sokkja, mivel a hel­lének nyolc perc alatt hat gólnál tartottak. Elöl viszont legalább most nem tűnt olyannyira re­ménytelennek a helyzet, ezért a gyenge első negyedbeli védeke­zéssel együtt is mutatkozott re­mény a jó eredmény elérésére. A folytatásban aztán valóban bizakodhattunk, Antal Dóráék ugyanis egyre inkább kezdték ellenőrzés alá vonni a találko­zót. Amikor viszont azt lehetett hinni, hogy meg lehet a meccs, mindig jöttek a hibák, az utol­só felvonás ráadásul egészen gyengére sikeredett.- Három negyeden keresztül nagyon jól játszottunk, aztán elkapkodtuk a lehetőségeinket - kereste az újabb vereség okait az Eger edzője. - Elég sok hibát vétettünk, és ezzel nagyban megkönnyítettük a Vuliagmeni háromgólos ellépését. Azt már előre tudtuk, hogy ezen a szin­ten „rövidnek számít a kispa- dunk”, így vágtunk neki a sze­zonnak. Ezzel az állománnyal próbáltuk meg a lehetetlent, de sajnos ez van, ha előre akarunk lépni, ezen el kell gondolkozni. Azt ugyanakkor semmikép­pen sem hagyhatom ki, hogy a csapat és jómagam nevében is megköszönjem a szurkolók lel­kes támogatását. Ők mindent megtettek a sikerért, köszönjük szépen! A drukkereken tényleg sem­mi sem múlott. Még a vesztes bronzmeccs után is hosszú percekig dübörgött a fiatal ko­ra ellenére már sokat megélt Bitskey-uszoda. Az egri lányo­kat szűnni nem akaró vastaps köszöntötte. A bánat és elkese­redettség azonban ezúttal túl­ságosan is rányomta bélyegét a játékosokra. Legbelül mindern ki érezte, a hétvégén, hatalmas lehetőség úszott el. Á tanulsá­gokat megvonva kijelenthetjük, Európa legjobb négy csapata között valóban szűkösnek bizo­nyult a hazai keret. Az olimpiai negyedik magyar válogatott kapusa, Gangl Edina két nap alatt huszonkilenc gólt kapott, az elődöntőben Keszthelyi Rita pedig tíz lövésből csak kétszer talált be, és sorolhatnánk a töb­bieket is. Természetesen nem az említett játékosokban kell keresni a vereségek okát, ezzel egyszerűen érzékelni lehet, ha a kispadon is hasonló képessé­gű pólósok kaptak volna helyet, akkor nagyobb lett volna a me­rítési lehetőség. Ettől függetle­nül az egri vízilabdázó lányok történelmet írtak, ugyanis eu­rópai négyes döntőt hoztak el a megyeszékhelyre. Ezt pedig már senki sem veheti el tőlük. Antal a legjobb magyar A Marshall Bajnokok Ku­pája Final Fourjának eredmé­nyei: CN Sabadell (spanyol)-NC Vuliagmeni (görög) 9-7 (2-2, 4-3, 2-1, 1-2). Kinef-Szurgut- nyefgas Kirisi (orosz)-ZF-Eger 16-10 (5-1, 2-2, 5-4, 4-3). Gd.: Czigány 4, Antal, Keszthelyi 2-2, Veréb, Somhegyi 1-1. A 3. helyért: VULIAGMENI-ZF-EGER 13-10 (6-4,1-3,1-1,5-2) Gd.: Antal 5, Keszthelyi Rita 4, Somhegyi 1. A döntőben: SABADELL-KIRIS! 13-11 (4-2,5-2,1-4,3-3). / a végeredmény/.!. CN Saba­dell, 2. Kinef Kirisi, 3. NC Vu­liagmeni, 4. ZF-Eger. KÜLÖNDÍJAK. LEGJOBB KAPUS: Eleni Kuvdu (Vuliagmeni); leg­jobb mezőnyjátékos: Jenni­fer Pareta (Sabadell); legjobb magyar JÁTÉKOS: Antal Dóra (ZF-Eger). Lépéselőnyben az SBS a békésiekkel szemben nb i/B A megyeszékhelyiek részéről Padla József és Juhász Károly szolgáltatta a gólok döntő részét Kinn a vízből, benn az OB l-ben A férfi kézilabda NB I/B Keleti csoportja 19. fordulójában: SBS Eger-Eszterházy SzSE- Békési FKC 28:27 (16:13) Eger, körcsarnok, 150 néző. V: Horváth Z., Simó A. EGER: Rejaóth - Lezák, PAD­LA 9, JUHASZ K. 8 (2), Szilágyi D. 1, KISS 3, Juhász Z. 1. Cs.: Pereverzia (kapus), Kuzman, Mazák 2, Vojkovics, TEREFjYEI ÁKOS, Grandjean, NYESTE 4. megbízott edző: Iványi Bálint. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. perc: 4:3,12. p.: 7:5,18. p.: 10:8, 24. p.: 12:11, 36. p.: 18:15,42. p.: 20:17,48. p.: 22:21,54. p.: 26:24. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. -. Az ötödik hely megszerzése szempontjából sorsdöntőként emlegetett találkozón kezdettől fogva a hazaiak akarata érvé­nyesült. Az első játékrészben az SBS elsősorban Padla Jó­zsef góljaival lépdelt előre, aki már a szünetre héttel toldotta meg korábbi találatai számát. A 22. percben sikerült ugyan egyenlíteni a viharsarkiaknak (10:10), ám ettől többre már nem futotta. Fordulást köve­tően is a házigazda diktálta az iramot, de igazán nem tud­ta leszakítani szívósan küzdő riválisát. A békésiek az utolsó másodpercekben zárkóztak fel egy gólra, valamelyest kozmeti­kázva ezzel az eredményt. «*«*«**! Padla József (18) számított a siker egyik letéteményesének iványi Bálint: - Már az első harminc percben is adódtak hullámvölgyeink, majd a má­sodik játékrészben négygólos előny birtokában ziccereket hi­báztunk, így nem tudtuk ideje korán eldönteni a találkozó sor­sát. Később a kiállítások miatt sokat kényszerültünk ember- hátrányba, s felhoztuk az ellen­felet. következik: Class-Török­szentmiklósi KE-SBS Eger-Esz­terházy SzSE, május 4., szom­bat, 18.00. A női NB I/B Keleti csoportja 22. fordulóban a DVSC-Fórum II.-Eszterházy KFSC-GloboSys mérkőzés tegnap lapzártánk után ért véget. ■ S. K. HIRDETÉS golyóscsapágyakból 20% kedvezmény Radax Műszaki Kereskedések Hatvan, Rákóczi u. 24., Hatvan, Horváth M. u. 81., Heves, Fő u. 23/B. Füzesabony, Rákóczi u. 22. Beváltható: 2013. április 29- május 3. A VÁSÁRLÁS FELTÉTELEI: • 1 kuponnal egy csomag vásárolható ■ másolt vagy egyéb módon sokszorosított ku­pont nem áll módunkban elfogadni ■ kuponok nem vonhatók össze ■ kupon csak a megadott érvényességi idő alatt használható fel ■ az akció a készlet erejéig érvényes Vágja ki az itt látható kupont és 2013. április 29-tól május 3-ig a feltüntetett áron vásárolhatja meg a Radax üzleteiben.