Heves Megyei Hírlap, 2013. február (24. évfolyam, 27-50. szám)

2013-02-25 / 47. szám

2013. FEBRUÁR 25., HÉTFŐ 15 SPORTTÜKÖR Zdolik bombái megpecsételték a gyöngyösiek sorsát Füreden kézilabda - Szalafai Gábor a mérkőzés előtt belázasodott, így Kotormán Attilára védeke­zésben is komoly feladat hárult- tekintett vissza a Budapest Bank Férfi Liga 20. fordulójá­ban, Balatonfüreden lejátszott mérkőzés tapasztalataira Nagy Károly, a gyöngyösiek edzője.- A legfőbb gondot az jelentet­te, hogy olyan átlövés gólokat kaptunk, amelyeket feltétlenül szerettünk volna elkerülni.' Zdolik Bence 10-11 méterről szerzett találatai megpecsétel­ték a sorsunkat. Ennek ellenére megvoltak a lehetőségeink, de mihelyst előnybe kerültünk, megállítottak bennünket. Sótonyi László, a fürediek mestere rendkívül boldog volt, ugyanis november 6. óta elő­ször ünnepelhettek hazai kör­nyezetben. - Nálunk most ért véget a böjt! A 20. forduló mérkőzésén: Balatonfüredi KSE- B. Braun Gyöngyös 28:25 (16:13) Balatonfüred, 600 néző. V.: Andorka M., Hücker R. BALATONFÜRED: SZATHMÁ- RI - Nagy D., GRIGORJEV 4 (2), Oscar Rio 3 (1), Kovács Gy., ZDOLIK 8, PÁSZTOR 1.6. Cs.: Szabó T. (kapus), Kiss Á., Lelkes 2, SZŐLLŐSIB. 3, Sandrk 1, Ke­mény 1. edző: Sótonyi László. gyöngyös: Hudák - Gúnya 1, Oláh, Frey L Sándor Á., GAZ­DAG 5 (4), Varsandán M. l..Cs.: Tamási (kapus), Bakos D. 1, SZABÓ P. 10, Sándor R. 2, Do- ros, Debreczeni 2, Koller, Ko­tormán 2. edző: Nagy Károly. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 1:0,10. p.: 3:3,14. p.: 4:6, 20. p.: 10:6, 27. p.: 14:11, 38. p.: 18:14, 45. p.: 21:16, 54. p.: 25:19. kiállítások: 6, ill. 6 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 4/4. A bajnokság állása 1. Veszprém 17 16 - 1 643:40732 2. Szeged 16 15 1 - 552:38531 3. Csurgó 18 13 - 5 475:47226 4. Tatabánya 17 10 2 7 457:43522 5. Gyöngyös 18 6 4 8 453:48816 6. FTC-PLER 18 7 2 9 466:48716 7. Balatonfüred 18 6 111 443:48813 8. Vác 18 5 -13 449:53810 9. Cegléd 18 5 -13 475:55910 10. Orosháza 18 4 113 473:523 9 11. Pécs 18 4 113 468:572 9 KÖVETKEZIK: B. Braun Gyön­gyös-Csurgói KK, március 1., 18.45. (tévé: SportKlub). ■ S. K. Pazar egri támadójáték nb i b A vendég gödöllőiek tíz perc után „kiszálltak” a mérkőzésből Padla József (balról) a védekezésből is alaposan kivette a részét. Az ex-egri Varjú Péterék alárendelt szerepben. Képgaléria: HE0L.hu Fölényes győzelemmel kezd­te tavaszi szereplését az SBS Eger-Eszterházy SzSE férfi kézilabda-csapata, amely az NB IB Keleti csoportja 12. fordulójának mérkőzésén a Gödöllői KC-t verte. ‘^oy.—■ I..-- Sike Karoly Ősszel a Mezőkövesd és a Nyír­egyháza elleni találkozót tíz lőtt góllal zárta, a tizenegy ta­lálat rekordnak számít. A Kele­ti csoport góllövőlistáját vezető Padla József az első félidőben hat, a másodikban öt góllal já­rult hozzá az egri gárda Gödöl­lővel szembeni győzelméhez.- A végeredményt látva már nyugodtabb vagyok - sóhaj­tott fel a mérkőzés után az SBS 27 éves jobbátlövője, akinek 40 perc is elegendő volt a 11 gól eléréséhez. - Legyen szó bármilyen sorozatról, a kez­det mindig nehéz, még akkor is, ha ezúttal a bajnokság má­sodik feléről beszélünk. Túl vagyunk egy edzőváltáson, új játékosok is érkeztek, akik be kell, hogy épüljenek közénk. Ezek ismeretében ez egy kivá­ló nyitány volt, bízom benne, hogy a folytatás is hasonlóan alakul - fogalmazott Padla, aki a saját teljesítménye kap­csán elmondta: kiváló záráso­kat kapott Milan Kuzmantól, így megvoltak a lehetőségei a kinti lövésekre. Kezdetben az ellenfél kapusa még na­gyon jól ráérzett a ritmusra, de aztán sikerült elbizonyta- lanítani. A 8. percben 4:3-as állásnál vezetett először a házigazda, amely szellemes támadójáté­kának köszönhetően folyama­tosan növelte előnyét. Tíz perc sem telt el a második félidőből, amikor először kialakult a tíz­SBS EGER-ESZTERHÁZY SZSE -GÖDÖLLŐI KC 42:27 (19:11) Eger, körcsarnok, 300 néző. V: Alapi A., Kovács J. EGER:Pereverzia - Lezák4, PADLA 11, Drizner 2, Kuzman, JUHÁSZ K. 8 (1), JUHÁSZ Z. 6. Cs.:Repóth (kapus), Nyikes 1, Nyeste 4, Kiss G. 1, Vojkovics 4, gólos különbség (26:16), de az egri gárda a folytatásban is ellenállhatatlannak bizonyult. A hajrában már csak azért szoríthattak a helyszínen he­lyet foglaló kézilabda barátok, hogy ugyan sikerül-e átlépni a 40 gólos álomhatárt?- A kezdeti megilletődöttség után rendeztük a sorokat, ösz- szeállt a védekezés - így sum­mázta a látottakat Zsigmond György, az egriek vezetőedző­je. - Az hogy, könnyű vagy nehéz egy mérkőzés, attól is függ, hogy mennyit enged az ellenfél. Ez egy ilyen nap volt, azt gondolom, a közönség jól szórakozhatott, nagyon szép gólokat szereztünk, lerohanás­SzilágyiD., NagyP. 1, Terenyei Á. edző: Zsigmond György. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2:3, 12. p.: 8:5,18. p.: 11:8, 24. p.: 15:10, 36. p.: 23:14, 42. p.: 30:17, 48. p.: 34:19, 54. p.: 39:24. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 4 perc. HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 3/2. ból és felállt fal ellen is. Ami miatt egy kicsit bosszús va­gyok, az a kapusteljesítmény, és helyenként a védelem sem úgy muzsikált, ahogy azt re­méltem. Ettől több kell - zárta szavait a tréner. A 12. FORDULÓ TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: Mezőkövesdi KC-Ba- lassagyarmat 28:28, Ózd-Mi- zse KC 25:28, Balmazújvá- ros-Hajdúböszörmény 33:23, Hajdúnánás-Törökszentmiklós 21:30. A Nyíregyháza-Békés mérkőzés tegnap este lapzár­tánk után ért véget. következik: Balassagyarma­ti Kábel SE-SBS Eger Eszterhá- zy SzSE, március 2., szombat, 18.00. A bajnokság állása 1. T.szt.miklós 12 10 1 1 337:287 21 2. Balmazújváros 12 10­2 355:290 20 3. Mezőkövesd 12 8 3 1 364:334 19 4. SBS Eger 12 8 2 2 316:295 18 5. Nyíregyháza 11 8­3 309:291 16 6. Békés 11 5 1 5 280:275 11 7. Balassagyarmat 12 4 2 6 343:343 10 ÜTOzd 12 5­7 332:345 10 9. Mizse KC 12 5­7 321:342 10 10. Gödöllő 12 2­10 313:347 4 11. Hajdúnánás 12 1 1 10 282:343 3 12. H.böszörménv 12­­12 284:344 0 Keszthelyi Rita kilenc góllal vette ki a részét az UVSE-verésből HIRDETÉS HUNGÁRIA vízilabda Tizenhét gólos győ­zelemmel folytatta tavaszi menetelését a ZF-Eger női csa­pata. Kelemen Attila bajnoki címvédő együttese legutóbb a sereghajtó újpestieknél vendé­geskedett. A hiányzó center, Somhegyi Noémi helyén a szakvezetés Máté Zsuzsanna személyében újoncot avatott. A fiatal tehetség a fővárosban élete első OB I-es mérkőzésén szerepelhetett.- Ahogy egy hete a Honvéd ellenit, ezt a meccsét is a fel­készülés egyik állomásának tekintettük - fogalmazott Kele­men Attila, az egriek trénere.- Gyakoroltuk a védekezést, amiből nagyon szép kontra­támadásokat vezettünk. Azt hiszem, egynek jó volt, a talál­kozó elérte célját. A 9. forduló mérkőzésén: ÚVSE-ZF-Eger 7-24 (2-4,1-4,1-5,3-11) Budapest, Hajós-uszoda, 100 néző. V.: Horváth M., Jancsecz. EGER: Gangl - ANTAL 7, Vá- lyi F. 1, PENGŐ 2, CZIGÁNY 2, PÓCSI2, KESZTHELYI 9. Cs.: Miló Sidló 1, Veréb, Máté Zs. edző: Kelemen Attila. GÓL-EMBERELŐNYBŐL: 9/3, ill. 11/8. ÖTMÉTERESBŐL: 3/2, ill. 1/1. kipontozódott: Veréb a 24., Vályi F. a 32.percben. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 0-4,1-4, 3-5, 3-8, 3-12, 4-17, 6-18,7-24. következik: Dunaújvárosi Főiskola-ZF-Eger, március 6., szerda, 19.30. ■ F. B. Czigány Dóráék hozták a kötelezőt Hatvankilenc gól a tavaszi nyitómérkőzésen Hajmeresztő megoldások, fájó betli a főiskolás lányoktól nb i b Egri győzelmével a Nyíradonyi VVTK együttese is bejelentkezett az aranyéremért zajló hosszú versenyfutásba A női kézilabda NB I B Keleti csoportja 16. fordulójában: Eszterházv KFSC-GloboSys- Nyíradonyi WTK 26:29 (15:16) Eger, körcsarnok, 300 néző. V: Herczeg R, Südi P. EKFSC: Hrankai - Balázs N., Gyimesi 4, LÁSZLÓ B. 9 (1), Ki­rály 1, Pados 2 (1), Kovács V. 2. Cs.: FEKETE (kapus), Molnár N. 2, HÁRS 5, Bárkai, Forgács J. 1, Gasková. edző: Hegedűs Tibor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5:2, 12. p.: 7:7,18. p.: 10:9, 24. p.: 11:12, 36. p.: 15:19,42. p.: 17:22,48. p.: 17:23,54. p.: 21:24. KIÁLLÍTÁSOK: 10, Ül. 6 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 3/2. Két, sikerrel megvívott ta­vaszi mérkőzés után, a tavalyi bajnok személyében az eddigi legnehezebbnek ígérkező ellen­fél érkezett a főiskolásokhoz. Egri szempontból nem is indult rosszul a mérkőzés, a 6. perc­ben már 5:2-re vezettek Gyi­mesi Kittiék, de hamar fordított a vendéglátó. Felváltva volt az előny a csapatoknál, a házi­gazda játékát azonban már ak­kor is rengeteg pontatlanság jellemezte. A fekete leves vi­szont csak ez után következett. I A második félidőben egri rész- | ről nyolc percet kellett várni | az első találatra, s a 40. minu- ^ tumban már hat góllal vezetett 1 (16:22) a címvédő. Pados Móni­Hegedűs Tibor Intelmei süket fülekre találtak az egri lányok körében káék egészen hajmeresztő meg­oldásokat mutattak be, a nézők döbbenten figyelték az egri lá­nyok vergődését. Fekete Dorina védései és Hárs Adél góljai tar­tották meccsben az EKFSC-t, amely a végén még megpróbált egy nagy rohamot indítani. Öt perccel a végső dudaszó meg­szólalása előtt még felzárkóz­tak két gólra László Barbaráék (24:26), de kritikus helyzetek­ben újabb ziccerek maradtak kihasználatlanul, ami gátat szabott a pontszerzésnek. A fő­iskolások második bajnoki ve­reségük ellenére továbbra is vezetik a Keleti csoport tabellá­ját. Az élmezőny azonban sűrű­södik, egri győzelmével a Nyír­adony is bejelentkezett az ara­nyért zajló versenyfutásba. hegedűs TIBOR: - Nem tudom mire vélni ezt a rossz játékot, egy hete, Hajdúnánáson ennek nyoma sem volt. Megbeszéltük, hogy a Nyíradony mely játéko­saira kell figyelni, ennek elle­nére nem tudtunk mit kezdeni a gólvágóikkal. Ellenfelünk na­gyon jól felkészült a játékunk­ból, jobban is küzdött, ezért megérdemelten nyert. A követ­kező héten megpróbáljuk kija­vítani a hibákat, ugyanis több vereség nem fér bele. KÖVETKEZIK: Szent István SE Építők-Eszterházy KFSC-Glo- . boSys, március 3., vasárnap,/ 11.00. ■ S. K. 1