Heves Megyei Hírlap, 2012. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

2012-10-19 / 246. szám

16 2012. OKTOBER 19., PENTEK Kártérítés. A spanyol élvonalbeli Zaragoza kártérítést követel Pintér Ádám sérülése nyomán. A klub szerint Pintér szeptember elején, a magyar labdarúgó-válogatott edzésén sérült meg. azóta pedig nem tudott pályára lépni klubjában. SPORT Doros szerint a pillanatnyi forma dönthet az FTC-PLER ellen kézilabda A Budapest Bank Férfi Liga nyolcadik fordulójá­nak mérkőzése: FTC-PLER KC (8.)-B. Braun Gyöngyös (5.) Budapest, Kisfaludy út, Sportkastély, péntek, 18.00. V.: Kékes Cs., Kékes P.- Az elvárásoknak megfele­lően teljesít a csapat, ami az eredményességben is megmu­tatkozik - válaszolt érdeklődé­sünkre Doros Ákos, a gyöngyö­siek beállója. - Most jönnek majd azok a mérkőzések, ahol közvetlen riválisokkal találko­zunk, a velük szemben szer­zett pontok nagyon komolyan felértékelődnek. A fővárosiak ellen is már egy nyílt sisakos küzdelem várható, a pillanat­nyi forma dönthet egyik vagy másik fél javára. A lelkesedés­sel, odaadással eddig sem volt gond, s ez ezen a mérkőzésen is kamatozhat. Szoros mérkő­zésre számítok, egyénileg sem­mivel sem vagyunk rosszab­bak, mint Zsiga Gyula csapata. A két csapat a legutóbbi sze­zonban négyszer mérkőzött egymással. Az alapszakasz­ban odahaza 28:27-re nyert Gyöngyös, míg a fővárosban 26:24-'re az FTC-PLER diadal­maskodott. Az 5-8. helyért zajló rájátszásban Budapesten döntetlenre végeztek (26:26), míg a Mátraalján Szalafai Gá- borék győztek (32:25). ■ S. K. Vicinálisból gyorsvonatta ob i. A nagyszünet után váltott a ZF-Eger női csapata a Szentes ellen Doros Ákos nagy csatára számít Hatgólos hátrányt dolgo­zott le a vendég Szentesi VK elleni rangadón a ZF- Eger női vízilabdacsapata. A címvédő sárga-kékek négy mérkőzést követően továbbra is hibátlan mér­leggel állnak az OB I-es bajnokságban. Fenyves Balázs gfiflHUNGARIA „Vicinálisként indultunk, majd gyorsvonattá változ­tunk” - fogalmazott a mérkő­zés után Kelemen Attila, az egriek edzője. „Le a kalappal a lányok előtt, mert a nagy­szünet után megmutatták igazi erejüket. Nem tudom, hogy miért kezdtünk olyan rosszul, a harmadik és a ne­gyedik negyedben nyújtott já­tékunk áll közelebb a valódi tudásunkhoz.” Zantleitner Krisztina, a vendég szentesiek edzője ta­nulságos meccsként értékelte a találkozót. „A nagyszünet­ben felhívtam a figyelmet rá, hogy egy meccs négy negye­dig tart, hiába...” - válaszolt a szakember. A forduló előtt szintén hi­bátlan csongrádiak az előző körben a tavalyi ezüstérmes BVSC-t ütötték ki (13:6), így igazán parázs mérkőzésre volt kilátás. A találkozó további pi­kantériáját a válogatott Keszt­helyi Rita szereplése jelentette, akik a nyáron épp az alföldiek­től érkezett a megyeszékhelyre. Pócsi Biankára sérülés miatt nem számíthatott az egri szak­vezetés, ám örömteli, hogy Pen­gő Nikoletta hosszú kihagyás után ismét sapkát húzhatott. Rémálomszerűen indult az ösz- szecsapás, a vendégek két perc alatt három gólt lőttek. Az eg­ri támadószekció ezúttal nem úgy muzsikált mint korábban, ráadásul a védelemben is sok megingást tapasztalhattunk. A Somhegyi Noémiék az utolsó két negyedben tizenegy gólt lőttek, míg a nagyszünet előtt csak hármat válság a második negyedben tovább mélyült. Miközben a ha­zaiak sorra hagyták ki a lehe­tőségeiket, a vendégek tovább növelték előnyüket. A 15. perc­ben már hattal (2-8) is vezetett a Szentes. A nagyszünet után a támadójá­ték, ha látványosan nem is, de vala­melyest feljavult, és a hátsó alakzat is elkezdett üzemi fokon működni. A tetemes hátrány csökkenni kez­dett, pár perc alatt minden megvál­tozott. Gangl Edina labdákat fogott, Nagy triplázók: Keszthelyi, Czigány, Somhegyi A női OBI. 5. fordulójának mér­kőzésén: ZF-EGER-HUNGERIT-SZENTESI VK 14-11 (1-4, 2-4, 5-1, 6-2) Eger, Bitskey-uszoda, 100 néző. V: Marjay Zs., Füzesi Zs. EGER: Gangl - Zajácz 1, Vályi, KESZTHELYI 3, CZIGÁNY 3, SOMHEGYI 3, Antal 2. Cs.: Veréb, PENGŐ 2. Edző: Kelemen Attila. GÓL-EMBERELŐNYBŐL: 11/6, ill. 11/2. ÖTMÉTERESBŐL: 2/2, Hl. 3/2. KIPONTOZÓDOTT: Zajácz a 26., Pengő a 31. percben. az EREDMÉNY alakulása: 0-3, 1-3,1-5, 2-8, 5-8, 8-9, 9-10, 10-11, 13-11 elöl pedig beindult a gólgyártás. Az utolsó negyed előtt már csak egy találat volt a különbség. Három perccel a vége előtt Pengő Nikolet­ta egy lövés-ejtéssel először juttatta előnyhöz a bajnokot, a két csavar­góit jegyző center, Somhegyi Noé­mi harmadik találata pedig már némi levegőt is jelenthetett. A bajnokság állása 1. Eger 4 4 - ­80-25 12 2.BVSC 5 4 - 1 64-39 12 3. Dunaújváros 5 3 - 2 67-47 9 4. Szentes 4 3 - 1 53-37 9 5.Szeged 5 2 - 3 46-52 6 6. Héraklész 0-0 0 7. Honvéd 4- - 4 23-83 0 8. UVSE 5- - 5 29-79 0 Következik: BVSC-Zugló-ZF-Eger, október 20., szombat, 17.00. HIRSAV Az Újpestet fogadja a listavezető Győri ET0 labdarúgás A listavezető Győri ETO az Újpestet fo­gadja az OTP Bank Liga 11. fordulójában. Mindkét gárda hosszú ideje veretlen, igaz, a vendégek csak a nyolca­dik helyen állnak a bajnoki a tabellán. All. forduló programja. Péntek: MTK-Vi- deoton 17.00 (Tv.: Sport2) V.: Németh Á. Ferencvá- ros-Paks 19.00 (Tv.: Sportl) V.: Solymosi. Szombat: Pá- pa-Budapest Honvéd 14.00 (Tv.: ml) V.: Böcskei. Kecske­mét-Szombathelyi Haladás 16.00 (Tv.: Sportl) V.: Erdős. Kaposvár-Siófok 16.00 V.: Vad II. Pécs-Egri FC 18.30 (Tv.: Sportl) V.: Pánczél. Va­sárnap: Debrecen-Diósgyőr 16.30 (Tv.: ml) V.: Szabó Zs. Győr-Újpest 18.30 (Tv.: Sport2) V.: Takács. ■ S.K. Kelemen és Varga a fővárosban lenget labdarúgás Az országos ke­retben érdekelt megyénkbeli játékvezetők közül Kelemen Attila az MTK-Videoton, Varga Gábor a FTC-Paks, míg Bozó Zoltán a Pápa- Honvéd NB I-es mérkőzésen partjelez. Az NB II. 10. for­dulójában a Puskás Akadé- mia-Veszprém találkozót Varga László vezeti. ■ B. CS. A győztesek 300 ezer forintot kapnak majd atlétika A férfi és női egyéni verseny győztese 300-300 ezer forintot kap majd a pénteken rajtoló Bécs-Pozsony-Budapest Ultramaratonon. Az ötnapos viadalon a legjobb csapatot is jutalmazzák a szervezők, a nyertes váltó ugyanis 400 forinttal gazdagodik. A ver­senyen három külföldi futó vesz majd részt, a hazai szí­nek képviseletében pedig többek között a hatszoros bajnok Bogár János, vala­mint a 2009-es második Za- bari János, illetve a többször is dobogós Czibók Ágnes is indul. ■ S. K. Csepregi János lőtte az utolsó győztes egri gólt a Pécsnek múltidéző Szombaton délután a Mecsekalján játszik az EFC, amely az NB I-ben a két gárda tizenegyedik mérkőzése lesz „Az 54. percben László a ka­pu előterében, a jobbösszekötő helyéről hátraemelt, az érkező Vojtekovszki pedig közelről a hálóba kotorta a labdát, 1-0.” A Pécsnek lőtt utolsó egri gól története ollózás a Népújság tudósításából. A beszámolóból kiderül, hogy az Egri FC je­lenlegi másodedzőjének 2000 forint ütötte a markát a talála­tért, amit Majoros László, a kez­dőrúgás megvásárlója ajánlott fel. E csekély örömöt azonban elnyomta az újabb kiesés felett érzett bánat, az 1986/87-es baj­noki év utolsó találkozóját je­lentette ugyanis a baranyaiak elleni párharc, amelyet Eger­ben 3-1-re nyertek a vendégek. Az 1987. június 13-én 1000 néző előtt lejátszott találko­zón az ESE Szabó - Csendes, Fegyverneki, Méhesi, Jávorszki- Vojtekovszki, Lengyel, Smu- czer, Simon II. - László, Kiss Gy. (Csányi, 68.) összeállítás­ban mérkőzött a PMSC Kollár- Kónya, Torna, dr. Brezniczky- Bendes (Lőrincz, 59.), Márton, Bérczy, Czérna - Nagy, Lovász, Mészáros (Túri, 78.) alkotta gárdájával szemben. A hazai le­génységet szakvezetőként Kiss Tibor, a Mecsekaljaiakét Gara­mi József irányította. Korábban kilenc párharc során találkozott egymással Heves és Baranya két repre­zentánsa. Ezek közül három Vojtekovszki 1987-ben talált be zárult egri sikerrel, amelyek mind egymás után következ­tek. 1971 őszén Egerben 5000 drukker látta, ahogy a Kovács Ferenc irányította, házigazdák Kovács Ferenc 11-es góljával legyőzték a Preiner Kálmán vezényelte vendégeket. Hetven­kettő tavaszán Pécsett gólokból dupláztak a látogatók. A Landi - Tóth M., Mészáros, Simon, Czeczeli, Kárpáti, Berán, Ko­vács F., Ambrus, Bánkuti, Vígh összeállítású hevesiek Kovács Ferenc (12.) és Vígh Tibor (50.) révén szerezték meg pontokat. Azt követően 12 évvel, 1984. november 21-én Csepregi János tett arról, hogy az akkor már Pécsi MSC elnevezéssel illetett baranyaiak lógó orral távozza­nak az Eger SE stadionjából. Csank János a Bodolai - Varga I., Zsidai, Smuczer, Szert - Sze- begyinszky, Lengyel, Csepregi - Kiss Gy., Kiss T. (Horváth J., ■ Egri győzelem: 3. Döntetlen: 3. Vereség: 4. Egri szempontból 9-13-as gólkülönbség. 72.), Sass (Szilágyi B., 84.) al­kotta garnitúrával 3000 néző szeme láttára fektette két vállra Rónai István legénységét. A 72-es diadalon kívül '69- ben és '85-ben sikerült egy pon­tot elhozni a Gázi Kászim-dzsá- mi városából, ahol mindkét esetben 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó. Arról nincs hír, hogy azok a gólok mennyit értek (forintban) a szerzőiknek. AZ EDDIGI EGER-PÉCS MÉRKŐ­ZÉSEK EREDMÉNYEI. 1987. 06. 13.: Eger SE-Pécsi MSC 1-3. 1986. 12. 06.: Pécsi MSC-Eger SE 3-0. 1985. 05. 29.: Pécsi MSC-Eger SE 1-1. 1984. 11. 21.: Egér-Pécsi MSC 1-0.1972. 04.09.: Pécsi Dózsa-Egri Dózsa 0-2. 1971. 10. 13.: Egri Dózsa- Pécsi Dózsa 1-0. 1969. 11. 19.: Egri Dózsa-Pécsi Dózsa 0-1. 1969. 03. 02.: Pécsi Dózsa-Egri Dózsa 1-1. 1967. 07. 30.: Pécsi Dózsa-Egri Dózsa 3-1. 1967. 04. 02.: Egri Dózsa-Pécsi Dó­zsa 1-1. ■ B. CS.