Heves Megyei Hírlap, 2012. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

2012-10-01 / 230. szám

14 SPORTTUKOR 2012. OKTÓBER 1., HÉTFŐ Fricska az otthoniaknak nb i. Nagy Károly edző győztesként térhetett haza Ceglédre Nagy Károly kiokoskodta a győztes taktikát. A ceglédiek hiába fogadkoztak, nem tudtak kibabrálni a gyöngyösi mesterrel. Képgaléria: HE0L.hu A nagyszünet után megtört a lendület, de így is nyert az EKF kosárlabda A férfi NB I/B Ke­leti-csoportja 1. fordulójában: Óbudai Kas?ások- EKF-Eger-HESZ 62-64 (21- 22,13-21,13-10,15-11) Budapest, 150 néző. V.: Menyhárt R, Józsa A. EGER: MÁTÉ B. 17/3, Erdei Á. 13/6, KRASZNAI12, ZSEMLYE 8, Farkasinszki. Cs.: Kováts R. 7, Szarvas 3/3, Szerdahelyi 2, Klepej R. 2, Jakab. EDZŐ: Váczi Péter. A második negyedben si­került ellépni ellenfelétől az egrieknek. Zónavédekezésre váltott az EKF, ami jól műkö­dött. A nagyszünet után azon­ban megtört a lendület. Egyik csapat sem találta a formáját, kevés pont, sok eladott labda jellemezte az együtteseket. A főiskolásainknak semmi sem sikerült, s ezáltal az óbudaiak egyre közelebb lopóztak, míg az utolsó játékrész közepén a vezetést is átvették. A hajrában Krasznai Tibor sikeres bün­tetőivel elérte a 64 pontot az EKF, de az ellenfélnek még ma­radt 15 másodperce. London Warren hárompontos kísérlet­tel megpróbálta a bravúrt, de a dobás kimaradt. váczi Péter: - Nem igazán tudom, mi történt a harmadik negyedtől kezdve, és hogy mi­ért nem működött az ember­fogás, illetve a támadójáték, ami egyébként mindig szokott. A zónavédekezésünk nagyon sikeres volt, több labdát is sze­reztünk belőle. KÖVETKEZIK: EKF-DEAC, ok­tóber 7., 17.00. ■ S. K. Erdeiék győzelemmel kezdtek Sorozatban negyedik mér­kőzésén maradt veretlen a B. Braun Gyöngyös férfi kézilabdacsapata, amely a Budapest Bank Férfi Liga ötödik fordulójában az újonc Ceglédi KKSE együttesét múlta felül. Sike Károly „Taktikusan, jól játszott a ven­dégcsapat - értékelt a találko­zót követően Nagy Károly, a gyöngyösiek edzője. „Kezdet­ben ügyesen lassítottak ben­nünket, s ügy érzem, több alka­lommal a szerencse is melléjük szegődött. A félidő hajrájában védekezést váltottunk, ezáltal gyorsabb játékra kényszerítet­tük a riválist. A kapuban Tamá­si Zsolt is olyan teljesítményt nyújtott, amivel a szünetre már megnyugtató előnyt szerez­tünk. A találkozó utolsó percei­ben az ifjúságiaktól felkerült fiatalok kaptak lehetőséget, Di- véki Péter első élvonalbeli mér­kőzésén szerepelt.” Kökény István, a Pest megye­iek trénere is az első játékrész hajráját említette a találkozó talán legkritikusabb időszaka­ként. „Huszonöt percig méltó ellenfelei voltunk a Gyöngyös­nek. A félidőt nagyon rosszul zártuk, majd a szünet után ott folytattunk, ahol néhány perc­cel azelőtt abbahagytuk. Ha ezt veszem alapul, akkor egy 8-10 perc alatt megvert bennünket a házigazda. Nagyot harcoltunk, ezúttal sajnos ennyire futotta” - fogalmazott a tréner. A 20. percben, ll:10-es ven­dégvezetésnél volt először és utoljára lépéselőnyben a Ceg­léd. Az összecsapás azon sza­kaszában leginkább Debrecze- ni Dávid és Koller Tamás telje­sítménye ragadtatta el a hazai publikumot, a gyöngyösiek két kiválósága védekezésben és támadásban is húzóembernek bizonyult. A labdával kevés alkalommal találkozó Hudák Henrik helyére a félidő utolsó tíz percére Tamási Zsolt érke­zett, aki fontos védésekkel és hárított hétméteressel került a figyelem középpontjába. A szünetre kiharcolt háromgó­los előny a fordulást követően percek alatt megduplázódott. A korábbi sérülések maitt megtizedelt házigazdánál, né­mi aggodalomra a 40. percben Frey Tamás kipontozódása adott okot. A lendület azonban az irányító-átlövő kiválásával sem tört meg. Negyedórával a vége előtt már 28:21-et muta­tott az eredményjelző. Az utol­só percekben - látva csapatuk eredménytelenségét - a ceglédi drukkerek már távozás mellett döntöttek, csalódottságukat ne­hezen tudták leplezni. A vendégek bíztak abban, hogy ezúttal sikerül borsot törni a lakhelyét tekintve ceg­lédi Nagy Károly orra alá, a CKKSE elnöke a mérkőzésre győzelem esetén milliós meccs­pénzt ajánlott. A rutinos mes­ter eszén azonban ezúttal sem tudtak túljárni. Nagy büszkén fogadhatta Kökény István gra­tulációját, s ezzel egyidejűleg komoly pénzösszeggel kímélte a Pest megyei klub büdzséjét. A bajnokság állása 1. Veszprém 6 6­­240:142 12 2. Szeged 5 5­­191:119 10 3. Tatabánya 5 4 1­135:115 9 4. Csurgó 6 4­2 155:163 8 5. Balatonfüred 5 3 1 1 126:118 7 6. Gyöngyös 5 2 2 1 140:144 6 7. FTC-PLER 5 2 1 2 134:135 5 8. Orosháza 5 1 1 3 124:135 3 9. Vác 5 1­4 121:157 2 10. Kecskemét 5­­5 119:162 0 11. Pécs 5­­5 119:166 0 12. Cegléd 5­­5 123:171 0 Következik: Váci KSE-B. Braun Gyöngyös, október 6., szombat, 18.00. HÍRSÁV Kazincbarcikáról vitt pontokat a Nyíregyháza LABDARÚGÁS A NB II. 7. fordulójának eredményei. Keleti csoport: Újpest II- Dunakanyar-Vác 3-2 (1-1), Orosháza-FTC II. 4-1 (2-0), Szeged-Szolnok 0-1 (0-1), Kazincbarcika-Nyíregyháza 1- 2 (1-0), Vasas-Békéscsa- ba 1-1 (0-1), Balmazújvá- ros-Mezőkövesd 2-1 (2-0), Bp. Honvéd Il.-Putnok 3-2 (0-1), DVSC II.-Cegléd 1-1 (1-0). Nyugati csoport: Aj- ka-Puskás Akadémia 0-0, Győr II.-Baja 4-0 (2-0), Tata- bánya-Veszprém 4-2 (1-0), Paks Il-Csákvár 3-0 (2-0), Haladás II.-Kozármisleny 2- 2 (0-0), Szigetszentmik- lós-BKV Előre 3-1 (1-0), ZTE-Kaposvár II. 2-0 (1-0), Gyirmót-Sopron (lapzárta után ért véget). ■ B. CS. Egerszólát és Szihalom négyig meg sem állt LABDARÚGÁS A megyei II. osztály 7. fordulójának eredményei, Keleti csoport: Tarnaméra-Domoszló 3-0 (2-0), Egerszólát-Abasár 4-0 (3-0), Poroszló-Egerbakta 3- 2 (2-0), Szihalom-Ener­gia SC Gyöngyös 4-2 (2-0), Visonta-Gyöngyössolymos 3-1 (1-0), Mátraderecske- Erdőtelek 0-3 (0-0). Nyugati csoport: Zagyvaszántó-Hat­vani Lokomotiv 1-1 (1-1), Apc-Petőfibánya 3-1 (0-1), Ecséd-Heréd 2-2 (0-0), Csány-Lőrinci 4-1 (2-0), Gyöngyöspata-Hort 4-0 (1-0). ■ B. CS. '9< iMMM Somodi Bálint folytatta győzelmi sorozatát atlétika Nyolc éremmel tért haza a miskolci nem­zetközi gyermekversenyről a Hevesi SE hét indulója. A dobogósok. Kislabdahajítás, 2000-es kcs.: 1. Szatló Nó­ra 47.85 m. 1. Detrik Márk 44.21. 2001-es kcs.: 1. So­modi Bálint 56.60 (ebben az évben minden versenyén győzött, beleértve a varsói válogatott viadalt is). 2002- es kcs.: 2. Gulyás Johanna 30.80. 2003-as kcs.: 3. Tóth Lilla 22.15. 300 m síkfutás, 2002-es kcs.: 3. Besenyei Ló­ránt 55.10 mp. 2001-es kcs.: 3. Balogh Daniella 49.93. 60 m síkfutás: 3. Balogh Daniel­la 8.94 mp. ■ B. CS. Divéki Péter első élvonalbeli meccsén szerepelt A Budapest Bank Férfi Liga 5. fordulójának mérkőzésén: B. BRAUN GYÖNGYÖS -CEGLÉDI KKSE 37:32 (17:14) Gyöngyös, sportcsarnok, 900 néző. V: Medve R., Nagy L. GYÖNGYÖS: Fludák - Frey I, SZALAFA15, DEBRECZENI6, KOLLER 8, Varsandán M. 4, GAZDAG 5 (1). Cs.: Tamási (ka­pus), SÁNDOR R. 4, Doms 2, KOTORMÁN 2, Oláh T. 1, Szöl- lősi, Divéki, Szabó P. edző: Nagy Károly. Cegléd: Erdélyi - POCSAI4 (1), Savón 4, Bíró B. 2, Antal Sz. 1, LEPSÉNYI 7 (2), HÓDI L. 7. Cs.: Lengyel (kapus), Tóth N. 1, Takács B. 2, Benke 2, Gyuris 2, Bányai. edző: Kökény István. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4:2, 12. p.: 7:5, 18. p.: 10:8, 25. p.: 13:12, 36. p.: 22:16, 42. p.: 24:19, 38. p.: 30:24, 54. p.: 34:26. KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 2/1, Hl. 4/3. Fényes Eszterházy KFSC-diadal a címvédő vendégeként nb i/B Az. SBS Eger-Eszterházy SzSE tíz másodperccel a vége előtt, Juhász Zoltán góljával egyenlített a Balassagyarmat ellen A kézilabda női NB I/B Keleti csoportja 3. fordulójában: Nyíradonyi WTK-Eszterházy KFSC-GloboSyS 16:20 (9:12) Nyíradony, 250 néző. V.: Hor­váth Z., Simó A. EKFSC: HRANKAI - HÁRS 3, Gyimesi 1, LÁSZLÓ B. 4, FOR­GÁCS 1, Pados 4, Kovács V. 4. Cs.: FEKETE D. (kapus) Molnár N. 1, Nagy I., Balázs N. 1, Sárdi 1. edző: Hegedűs Tibor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2:3, 12. p.: 7:4, 18. p.: 7:9, 24. p.: 9:12, 36. p.: 10:13, 42. p.: 10:15, 48. p.: 11:16, 54. p.: 13:19. KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/2, ill. 3/2. A tavalyi bajnok otthonában két százszázalékos csapat talál­kozott. A szünethez érve érez­hető volt, hogy éz a találkozó a védekezésről szólhat, amely be is igazolódott. Az egriek For­gács Judit vezetésével minta­szerűen állták a sarat. hegedűs tibor: - Le a kalap­pal a kapusteljesítmények és a csapat védekezése előtt, hiszen 16 gólon tartani a tavalyi baj­nokot, de egyáltalán egy jó csa­patot, azt hiszem, önmagáért beszél. A mérkőzés mindkét ol­dalon a védekezésről szólt, ezt bizonyítja a kevés lőtt gól. Csa­patszinten kiválót nyújtottunk. következik: EKFSC-Szent István SE Építők, október 14., vasárnap, 16.00. Repóth Dániel (balról) minden eszközt bevetett, hogy labdát szerezzen A férfi NB I/B Keleti csoport­ja 2. fordulójának mérkőzésén: SBS Eger-Eszterházy SzSE -Balassagyarmati Kábel SE 22:22 (10:13) Eger, körcsarnok, 300 néző. V.: Hargitai II. G., Palkovits D. EGER: Pereverza - Lezák 2, Padla 8, Juhász K. 3, Hevér, Nyi- kes 2, Juhász Z. 5. Cs.: REPÓTH (kapus), Drizner 1, Vojkovics, Benei 1. edző: Iványi Bálint. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1:2, 12. p.: 3:5, 18. p.: 5:9, 24. p.: 7:13, 36. p.: 13:14, 42. p.: 15:16,48. p.: 17:18, 54. p,: 19:20. HÉTMÉTERESEK: 4/2, Ül. 3/2. KIÁLLÍTÁSOK: 8, Ül. 12 perc. A gyenge napot kifogó eg­riek 60 percen keresztül csak loholtak az eredmény után. Az első játékrész hajrájához érve már hat találattal is vezettek a nógrádiak. Fordulás után ál­landósult az egy-két gólos ven­dégvezetés, a házigazdáknak tíz másodperccel a vége előtt, Juhász Zoltán révén sikerült egyenlíteni. iványi Bálint: - Nagyon saj­nálom a pontvesztést. A leg­szörnyűbb az, hogy nem is érdemeltünk többet. Ilyen ke­vés lőtt góllal megyei bajnok­ságban sem lehet hazai pályán meccset nyerni. következik: Mezőkövesdi KC-SBS Eger-Eszterházy, októ­ber 6., szombat, 18.00. ■ S. K.