Heves Megyei Hírlap, 2012. augusztus (23. évfolyam, 179-204. szám)

2012-08-06 / 183. szám

16 2012. AUGUSZTUS 6., HÉTFŐ Snowboard. Gyarmati Anna harmadik helyen végzett a Billabong Bro Down 4 csillagos minősíté­sű snowboard világversenyen. A18 éves egri junior világbajnok hathetes új-zélandi túrája során slope style versenyszámban egyedülálló stílusával és hátraszaltójával lenyűgözte a zsűrit. SPORT A győztes Juhász nagyon kihajtotta magát, orvosi segítségre szorult Az első egri pont öröme nb i A Fáy utcában mindössze 300 néző látta a pénteki döntetlent A vendégkénti győzelemhez három találatra volt szükség hegyikerékpár A Felsőtár- kány melletti Egeres-völgyben 1200 regisztrált nevezőből 1026-an vágtak neki a Bükk emelkedőinek. A 12. alkalom­mal rendezett hegyikerékpá­ros Bükk Maraton alkalmával a három táv valamelyikének teljesítése után bajnokot is hirdettek a szervezők. A kétnapos, Egeres-völgyi Sport Fesztivál keretében, külföldi résztvevőkkel ren­dezte a Nagy SE a Bükk Mara­tom, a Top Maraton Mountain Bike sorozat 3. állomását. A Magyar Mountain Bike Szakági Szövetség a verseny alkalmával írta ki a magyar bajnokságot, melyet 93, 58 és 37 kilométeren lehetett teljesíteni. A felnőtt férfiak­nál a győztes Juhász Zsolt a hőségben olyannyira kihaj­totta magát, hogy a célban or­vosi segítségre szorult. A nőknél a címvédő Dósa Eszter mintegy hat perces előnnyel ért célba örök riváli­sa, Módos Gabriella előtt. További magyar bajnokok: Megyaszai Lilla és Erdélyi Attila (U17), Kubovics Klaudia és Somlai András (U19), Ru- sovszki Gábor (master3), Kis József (master2). A több mint ezer kerekes a rajt előtt megemlékezett a közelmúltban elhunyt kerékpáros szakkommentá­torról, Sipos Jánosról. ■ B. CS. 1 [ i TOTÓ T­A 31/2. hét eredményei: 1. Charleroi-FC Bruges 0-1 2 2. Cercle Bruges- Kortrijk 1-2 2 3. Anderlecht-Beerschot 1-0 1 4. OH Leuven-Genk lapzárta után 5. Waregem-Gent lapzárta után 6. Mattersburg-Sturm Graz 3-1 1 7. Wolfsbers-Salzburg 0-2 2 8. Rapid Wien-Austria Wien 0-3 2 9. Ried-Wacker Innsbruck 2-0 1 10. Admira-Wiener Neustadt lapzárta után 11. Duisburg-Aalen 1-4 2 12. Sandhausen-FSV Frankfurt 1-1 x 13. Braunschweig-1. FC Köln i 1-0 1 Plusz egy mérkőzés 14. Ajax-PSV lapzárta után 1 =~D Ha hármat nem is, de egy pontot szerzett az Egri FC csapata a második élvonal­beli mérkőzésén. A Fáy utcai „hazai” pályán a Siófok ellen zárult döntetlennel a 90 perc. Bódi Csaba Szasa Dobrics góllal köszönt vissza az Illovszky-stadionba. A szerb légiós ex-Vasas játé­kosként jól ismert környezet­ben, mégis vendégként volt házigazda, miként az Egri FC kezdő tizenegyéből Csedomir Pavicsevics, Balog Zsolt és Ko­vács Gábor is viselte korábban a fővárosi piros-kékek szerelé­sét. Utóbbi abban a tekintetben kivételt jelentett, hogy csupán ő nem szerepelt az EFC NB Il-es bajnokcsapatában azok közül, akik nevét a Siófok ellen az első 11-ben említették. Ez viszont itt már élvonal, benne sok-sok követelménnyel és a szabályokhoz történő gör­csös ragaszkodás révén retten­tően kevés nézővel a lelátón. A hangulatot tekintve a 300 érdeklődő közül a mintegy 30 fős Agria Ultras tábor jóvoltá­ból érezhette magát az ember labdarúgó-mérkőzésen, ahol az Eger hiába kezdett alaposan megszervezett védelemmel, a 21. percben feltörte a reteszt a Balaton-parti egylet. Sipos Norbert találata mégsem bizo­nyult győztesnek, mert az eg­riek a szünet után tudtak válta­ni, és Szasa Dobrics negyedik gólszerzési kísérlete már ered­ményre vezetett. Lehetőségek vonatkozásában a vendéglátók álltak ugyan jobban, mivel azonban ez újabb gólban nem mutatkozott meg, két ponton osztoztak a csapatok. Ez a nullától pontosan egy- gyel több ugyan, ám továbbra is kérdés, hogy igazán kinek jó, ha az újonc száműzöttként sa­ját otthonától távol játszik, sok kidobott pénzzel az ablakon, nagy érdektelenség közepette. A folytatás Diósgyőrben lesz szombaton, amit szerdán nyír­Szasa Dobrics negyedik helyzetét gólra váltotta. Képgaléria: HEOL.hu Gólból kettő, lapból három, pontból egy-egy Az OTP Bank Liga 2. fordulója: EGRI FC-BFC SIÓFOK 1-1 (0-1) Illovszky-stadion, 300 néző. V: Takács i. 9 (Szpisják, L. Tóth). EGER: Sztankó 5 - Preklet 5, Kovács G. 5, Katona A. 5, Ha- mouz 5 - Cs. Pavicsevics 5 - Balog Zs. 6, Dobrics 6 (Pavlov -, 73.), Farkas Á. 5 (Albert Á. -, 83.) - Koós 5 (Stanislaw -, 75.), Pisanjuk 5. siófok: Szatmári 6 - Mogyoró­si 5, Nyári 5, Lengyel 5, Fodor 5 - Egerszegi 5, Gál 5 - Horváth B. 5 (Dajic 5, 60.), Melczer 5 (Kiss M. -, 70.), Sipos N. 6 - Molnár M. 5 (Windecker 81.). gólszerző: Sipos Norbert (0-1) a 21., Szasa Dobrics (1-1) az 59. percben. SÁRGA LAP: Preklet (21.), Mel­czer (38.), Cs. Pavicsevics (69.). egyházi kupatalálkozó előz meg. A hazaiak miatt az ér­deklődésre vélhetően egyik helyszínen sem lesz panasz, amelyhez hasonlót, ki tudja mi­kor élhet az át az ember az egri Szentmarjay-stadionban. A GÓLOK TÖRTÉNETE 21. perc: Egerszegi jobb ol­dali beadása után a középen érkező Sipos Norbert 12 méter­ről, jobbal kapura lőtt. A labda Sztankón megpattanva hullott a hálóba, 0-1. 59. perc: Pisanjuk jobb oldali passzát követően Gál nem talál­ta el a labdát, ami Dobrics elé került, aki 11 méterről, közép­ről, jobbal a hálóba bombázta a labdát, 1-1. MESTER(I) MONDATOK: Simon antal, az Egri FC ve­zetőedzője: - Az első játékrész­ben a Balaton-partiak, a má­sodik 45 percben mi voltunk a jobbak. Ezek tükrében talán igazságosnak mondható a dön­tetlen. Elégedett vagyok a játé­kosaimmal, mindent kiadtak magukból. Gratulálok a csapat­nak az első NB I-es pontjához! HORVÁTH KÁROLY, a BFC Sió­fok szakmai igazgatója: - Kon­centrációs hibát láttam egy-két játékosomnál. Szerettük volna megtartani az 1-0-ás vezetést, ami sajnos nem sikerült. Pró­bálunk javítani a következő fordulókban. Nem lesz könnyű évünk, de nem adjuk fel! TOVÁBBI EREDMÉNYEK: PÁPA-PAKS 0-0 KAPOSVÁR-DVSC 1-0 (1-0). GÓLSZERZŐ: Zámbó (27.). GYŐR-HALADÁS 1-1 (1-0) gólszerzők: Kronaveter (27.), ill. Radó (55.). PÉCS-FTC 0-0 ÚJPEST-VIDEOTON 0-1 (0-0). gólszerző: Torghelle (66.). KIÁLLÍTVA: Kabát (45.), ill. Vi- nicius (42.), Szolnoki (81.). A Kecskemét-MTK Budapest és a Budapest Honvéd-Diósgyő­ri VTK mérkőzés tegnap lap­zártánk után ért véget. következik: Magyar Kupa, 1. forduló: Nyíregyháza-Egri FC, szerda, 17.00, majd DVTK-Egri FC, szombat, 19.00. labdarúgás Hét végi felkészü- lési mérkőzések eredményei: RTK-FC HATVAN 2-3 (1-0) hatvan: Bollók - Radovits, Horváth K., Juhász B. Nagy Sz. - Székesi, Franyó, Ficsor, Arany - Surányi, Szabó R. Cs.: Vajda, Bodnár, Illés, Tóth R, Kollár, Nádudvari, Balogh B., Hibó I. G.: Szabó R., Hibó L, Kollár. andornaktálya­EGRI FC II. 1-3 (1-2) ANDORNAKTÁLYA: Tóth B. (Csontos) - Dóczi, Szarvas, Kri- ván, Kiszály - Bak, Szabó B. (Ipacs), Barta K., Grassi (Lázár L. ) - Lipták, Fükő T. (Ivády R.). EGER: Gyárfás - Szabó G., Zsíros, Molnár K. (Szabó R.), Szaszkó (Lázár B.) - Szőllősi, Kasza D., Mikó (Kaszab), Zva- ra - Csepcsányi G., Halász M. (Urbányi). G.: Szarvas K., ill. Zvara D. 2 (egyet 11-esből), Csepcsányi G. GYÖNGYÖSI AK-YTONG- VERPELÉT2-3 (1-0) gyak: Éles - Barta Á., Nagy Á. (Ollári), Kovács Á. (Tresó M. ), Pilinyi - Nagy G., Gergely, Nagy Lajos, Nagy László - Hor­váth V., Ludányi N. verpeléT: Tiszolczki - Török (Aux), Bánka, Nász, Somogyvá- ri - Urbán, Besenyei (Hágen), Szucsik (Szász), Hajdú - Sza­mosi G. (Szabó D.), Kovács B. G.: Ludányi N., Nagy G., ill. Urbán, Kovács, Hajdú. ■ S. K. Az egri Zvara kétszer talált be Száz bírói szempár figyelt és tesztelt játékvezetés Nagyobb figyelem a meccs előtt és türelem a mérkőzés közben A Goldwin csapatát csak szorongatta a Gyöngyös Nagyobb körültekintés, foko­zott figyelem és több türelem. Kulcsszavakban így lehet össze­gezni megyénkbeli labdarúgó játékvezetőink nyári táborának leglényegesebb pontjait. Ami pedig a részleteket illeti. „Külö­nös hangsúlyt fektetünk a jegy­zőkönyvekre is - magyarázta Kelemen Attila, a sípmesterek szűkebb hazánkbeli első embe­re. - Az elmúlt bajnoki évben meglehetősen sok problémát okoztak az U19-es korosztály­nál tapasztalt igazolási hiányos­ságok, így ezekre komolyabban figyelünk.” Egerben 22 év után ren­deztek ismét bírói összetar­tást, amelyen 100 játékveze­tő, asszisztens és ellenőr jelent meg. A Leányka úti Invest Sport- centrumban minden adott volt arra, hogy a kétnapos tábor so­rán ellenőrizzék és fejlesszék tudásukat a sípos személyek. „A bajnokságok jövő évi átszer­vezése miatt nagyobb türelemre lesz szükség a kollégák részéről”- emelte még ki Kelemen Attila, akitől megtudtuk, hogy Török Dávid (NB III) külföldi munka után tér vissza, míg Koncz Ist­ván a megyei ellenőri keret tagja lett. Kosa Ármin (megyei III. o.) | tanulmányai miatt szünetelteti 'S működését, ugyanakkor Lán-f czos Gábort (megyei II. o.) fe- | gyelmi vétség miatt kizárták az s állományból. ■ B. CS. Futottak, hogy fújhassanak. A fizikai felmérés most sem maradhatott el. STRANDLABDARÚGÁS A 2007- es, 2009-es és 2010-es grand prix-arany és a tavalyi NB I-es bajnoki cím után az idei Nem­zeti Strandlabdarúgó Liga.küz­delmeit is a lőrinci Goldwin Plüss csapata nyerte. A siófo­ki fináléban megismétlődött a 2011-es szereposztás, a Gyön­gyös mindenképpen szeretett volna visszavágni a tavalyi 4-2-es vereségért a Goldwin- nak, ám ez nem sikerült. GOLDWIN PLUSS-MCC ENERGIA SC GYÖNGYÖS 4-3 (2-1,0-1,2-1) gólszerzők: Fekete V., An­gyalos, Szalánczi, Besenyei, ill. Hajiinger, Csoszánszki, Ábel. A Gedei Sándor vezette győz­tes csapatból legjobb játékos­ként Fekete Viktor, legjobb ka­pusként pedig Szalánczi Zoltán kapott különdíjat. Két napon belül másodszor is legyőzte a világbajnoki részt­vevő holland együttest a ma­gyar válogatott a siófoki Beach Arénában. A pénteken 3-1-re veszítő tulipánosok a második meccsen is kétgólos vereséget szenvedtek. MAGYARORSZÁG-HOLLANDIA 5-3 (1-1,2-0,2-2) gólszerzők: Badalik (10.), Ughy (14.,31.), Fekete (15.), Be­senyei (29.), ill. Van Gessel (3.), Ax (30.), Koswal (35.). A legjobb hazai játékosnak járó díjat Besenyei Ferencnek ítélték oda. ■ B. CS.