Heves Megyei Hírlap, 2012. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

2012-05-17 / 115. szám

16 SPORT ízilabda OB I. döntőjének 2. találkozóját elveszítette a ZF-Eger z első mérkőzésen 9-5-re győztes megyeszékhelyiek tegnap a BVSC nél 13-12-s vereséget szenvedtek. Folytatás pénteken, 19 órától Egerben. Az elit körben maradt az egri lányokra épülő jumorválogatott floorball A sportág hazai történetében először fordult elő, hogy bennmaradt a ma­gyar női juniorválogatott az „A” csoportban. Két éve a B divízió küzdelmeit megnyerte a nemzeti csapat, amelynek legutóbb a Nyitrán rendezett világbajnokságon kellett bi­zonyítania, hogy helye van az elit mezőnyben. A szövetségi kapitány Leitner Tamás és edzői segítője, Herpai Imre irányította együttes a 2008- as világbajnok svájciakkal, a 2010-es vb-győztes svédekkel és a házigazda szlovákokkal közös csoportban a 4. helyen végzett. Az osztályban mara­dásért lebonyolított helyosztón aztán a másik négyes utolsó helyezettjét, a norvég együttest 3-2-re legyőzték az így hetedik magyarok. A szakvezetőkön kívül Kovács Zsófia, Simon Alexandra, Krecz Veronika, Karácsony Liza, Kiss Dorina, Vladár Veronika és Dudás Esz­ter képviselte az egri színeket. Leitner Nóra sérülés, Hegyi Karolina családi okok miatt nem vett részt a vb-n, ahol Kiss Dorinát a svéd és a norvég meccsen választották a mieink legjobbjának, Simon Alexand­ra a svájciak ellen, Vladár Vera pedig a szlovákokkal szemben érdemelte ki a Best Player el­ismerést. ■ B. Cs. Harminc órán át százhúsz csapat floorballozik floorball Péntek reggel 8 órától szombat délután ket­tőig floorballoznak a Hunyadi Mátyás Általános Iskolában. A 30 éves egri intézményben ezzel a sportos eseménnyel is ünnepük a születésnapot, ahol 120 csapat játszik egymással. A legtöbb gárdát (61) a gyerme­kek alkotják. ■ B. Cs. Trónjukon maradhattak az egri öreglányok röplabda Idén is az Eger Old Girls csapata nyerte a megyei női bajnokságot, s ezzel a gár­da sorozatban harmadik al­kalommal bizonyult szűkebb hazánk legjobbjának. A Péter- vásárán rendezett négyes dön­tőben a megyeszékhelyieken kívül a házigazdák együttese, Bélapátfalva társulata és a me­zőnyben újoncként szereplő Kazincbarcika játszott az ér­mes helyezésekért. A VÉGEREDMÉNY: 1. Eger Old Girls (Magyar-Kalotay Rózsa, Mógorné Tímár Edit, Ónodi Szilvia, Lányi Ágnes, Tóth Andrea, Nemes Napsugár, Má- kosné Fehérvári Csilla, Perge Katalin), 2. Kazincbarcika, 3. Bélapátfalva, 4. Pétervására. ■ S. K. Még nagyobb díj lehet amatőr kupa Többnapos versennyé fejlesztenék az egri triatlonviadalt Több mint százan úsztak, kerékpároztak és futottak Képgaléria: heol.hu A fellegvár elnevezéstől triatlonban még messze áll a megyeszékhely, de a 2. Eger Nagydíj is bizonyította, hogy a sportág kezd nagyobb teret hódítani a városban. Bódi Csaba „Négyen már jelentkeztek is, hogy szeretnének hozzánk csatlakozni” - újságolta Mol­nár Zsolt. Az Agria KTK-Bátor- fi Team klubigazgatója a hét­végi verseny hozományaként említette a létszámbővülést, ami egyértelmű tanulsága an­nak, hogy milyen értelmet is nyerhetnek az ilyen jellegű események. A Magyar Egyete­mi-Főiskola Bajnokságot (ME- FOB) és amatőrkupa-futamot magában foglaló viadalon több mint százan indultak a 750 méteres úszásból, 20 kilo­méter kerékpározásból és 7,5 kilométer futásból álló távon. Az időjósok ború- és hideglá­tó előrejelzése sokakat otthon tarthatott az egri fellépéstől, | ám azok, akik beneveztek, | a triatlon szempontjából ideá- •< lis viszonyok között versenyez-1 hettek. így volt ezzel a rang- s rejtve érkezett Lányi András is. A Magyar Triatlon Szövet­séget 2009 nyarától irányító elnök (korábbi hivatásos teni­szező) (nem kért a VIP vendé­geket megillető megkülönböz­tetett figyelemből, hanem „me­zei” sportoló módjára nevezett és versenyzett az strandfürdő­ben, az Érsekkertben és a vá­rosi közutakon lebonyolított nagydíjon. „Az elnök szerint is jobb megoldást jelenthet a jövőben, ha többnapos versenyben, ki­egészítő programokkal együtt már-már fesztiválban gondol­kodunk” - mutatott előre Mol­nár Zsolt. Adottságai révén Eger kiválóan alkalmas arra, hogy a triatlonesemények tartósan megvessék lábukat a városban, viszont az időpontot illetően csak a május lehet megoldás, mert júniustól kizárólag a nyílt vízi versenyek jöhetnek szóba - itt meg ugye a strandi me­dence áll rendelkezésre. A lé­tesítményt üzemeltető Eger Termál Kft., a Bosch és a főtá­mogatóként segítő helyi önkor­mányzat jóvoltából a pályák és Fejes címet védett az EGER Nagydíjjal azonos idő­ben rendezett Budapest Bajnok­ságon az agriások országúti ke­rékpározói is tétért tekertek. A fővárosi eseményen Fejes Gá­bor megvédte tavalyi elsőségét. Lengyel Gábor abszolútban a 4., korcsoportjában a 2. helyen végzett. Pályi Csaba korcsoport­ja 4., Kuti Géza a rövid távú fu­tam 7. helyezettjeként zárt. a környezet is kiválónak számí­tott a résztvevők körében, akik közül MEFOB-aranynak a deb­receni Pocsaji Balázs örülhetett. Második helyezettként az Ag­ria KTK-t erősítő Csortos Imre fogadhatta a gratulációkat, míg klubtársa, a nemrég igazolt pa- ratriatlonozó Boronkay Péter az ép versenyzőknél az ötödik helyen végzett. Az ugyancsak agriás Molnár Ádám hatodik helyén kívül a házigazda egylet Kovács-Kónya-Gyulay alkot­ta váltójának elsősége érdemel megkülönböztetett figyelmet. A londoni olimpiára készülő Ko­vács Zsófia madridi kvalifikáci­ós versenye előtt iktatta prog­ramjába az egri úszást, a brin­gázó Kónya Tamás a Budapest Bajnokságot hagyta ki a trió sikeréért, míg Gyulay Dániel futásban járult hozzá a hármas diadalához. Molnár Zsolt a fiával és a lá­nyával alkotott csapatban a vál­tó negyedik helyén zárt, ám az eredménytől fontosabbnak számított annak propagálása, hogy a triatlon miként lehet családi sport. HIRDETÉS Álláshirdetés A Magyar Telekom Nyrt. Értékesítési Igazgatóság T-Pont Hálózata Értékesítési képviselő munkatársat keres egri T-Pont üzletébe. Feladatok: ■ Az üzletet személyesen, vagy telefonon felkereső ügyfelek szakszerű és udvarias kiszolgálása a Magyar Telekom termék és szolgáltatás portfoliójával kapcsolatban ■ A Magyar Telekom szolgáltatásainak és termékeinek értékesítése Előnyt jelent: • értékesítési vagy ügyfélszolgálati területen szerzett tapasztalat • egy európai nyelv (lehetőleg az angol) társalgási szintű ismerete Amit kínálunk • versenyképes fizetés • vonzó juttatási csomag ■ fiatal és lelkes csapat A fényképes önéletrajzokat a karrier.telekom.hu oldalon várjuk az internetes hirdetésünkre történő közvetlen jelentkezéssel. Feltételek: ■ minimum középfokú végzettség ■ számítógépes felhasználói ismeretek • dinamizmus • nagy munkabírás ■ jó kommunikációs készség ■ üzleti szemlélet Együtt. Veled Döntőben szerepelhetnek Vincze röpis tanítványai röplabda A Diákolimpia nyol­cas döntőjébe jutott az Eszter- házy Károly Főiskola Gyakor­lóiskolájának IV. korcsoportos fiú-röplabdacsapata. Vincze Tamás tanítványai a megyei bajnokság megnyerése után a gödöllői országos elődöntőt is sikerrel vették. A végeredmény: 1. Eszterházy Károly Főiskola Gyakorlóiskola (Kókai Csanád, Mező Adrián, Pál Dominik, Ráki Dániel, Ráki Patrik, Somogyi László - mind 8/b osztály; Cseh Péter, Kovács Martin, Stáber Alex, Várhe­lyi Áron - mind 6/b osztály), 2. Kossuth isk. Kunhegyes, 3. Arany isk. Kecskemét, 4. Petőfi isk. Gödöllő. A június 1-3-ai pé­csi döntőben ott lesznek a gya- korlós lányok is. ■ B. CS. A gyakorlósok két év után ismét Pécsett lehetnek diákolimpiái bajnokok GÓLOK, PONTOK cselgáncs A mosonszolnoki serdülő B korcsoportos Diák­olimpia országos döntőjében Iklódi Máté négy győzelem­mel végzett az élen, Lőkös Krisztián pedig csupán a finálé hosszabbításában ma­radt alul. Kurtán Zsombor a legnépesebb mezőnyben egy győzelemmel és két ve­reséggel helyezetlenül zárt. Az Egri Városi Sportiskola (EVSI) Horváth Tamás, Fejér Barna és Cs. Német Péter fel­készítette további dzsúdózói közül az 1. Fitnesspont-kupa miskolci gyermekversenyen Forgács Richárd (27 kg) aranyérmet szerzett. Máso­dikként Csorba Dominik (24 kg) és Gotyár Olivér (35 kg), harmadikként Hasilló Zol­tán és Parádi Balázs kapott medált. Lezsák Benjámin ötödik helyen végzett. kerékpár Pelyhe László túl­élte a Kínok Kínját, és ezüst­érmesként ért célba az Esz­tergom térségében rendezett amatőr összetett országúti országos bajnokság 5. fordu­lójában. Az Eger Termál Kft. színeiben versenyző kerék­pározó 40-50 éves korcso­portban állhatott a képzelet­beli dobogó második fokára. Sokáig úgy tűnt, az elsőség is meglehet Pelyhének, ám a 120 kilométeres, emelkedők­kel tarkított pálya hajrájához közeledve technikai prob­léma miatt időt vesztett, s végül 15 mp-cel maradt alul a csoport győztesével szem­ben. A bélapátfalvai sport­ember a Kínok Kínja nevet viselő verseny során elért helyezésének köszönhetően a 12 fordulós viadal összetett rangsorában az előkelő har­madik helyre lépett elő. úszás A négy aranyérmet nyert Rompos Dóra bizo­nyult a Fiedler Ottó SE szer­vezte ózdi utánpótlásverseny legeredményesebbjének. Az Egri Úszó Klub másik Dórá­ja, Balázs 100 mellen nem talált legyőzőre a 18 egylet 220 indulóját jegyző esemé­nyen. Ezüstérmet szerzett Hegyi Balázs és Kripkó Ádám, Eged Bence nyaká­ba pedig két bronzérmet akasztottak. Nagy Viktória egyszer állhatott a dobogó harmadik fokára. A borsodi verseny részletes eredmé­nyeit megtalálja a HEOL.hu hírportálon. karate Az Oyama Dojo Sportegyesület szervezésé­ben hétvégén Szentes adott otthont a Súlycsoportos Gyermek, Serdülő, Ifjúsá­gi, Junior és U-20, felnőtt férfi-női kata Ossz Kyokus- hin Karate Világkupának. A tizenhét ország mintegy négyszáz versenyzőjét felvo­nultató kétnapos viadalon a füzesabonyiak két arany- és két bronzéremmel gazda­godtak. Az Oyama Dojo SE Füzesabony karatékéinak eredményei a következők. Gyermek III. kategória: 1. Kulina Szamanta, 3. Kulina Regina. Serdülők: 3. Láng Zsolt. Juniorok: 1. Láng Lilla.