Heves Megyei Hírlap, 2012. február (23. évfolyam, 27-51. szám)

2012-02-23 / 46. szám

na 2012. FEBRUAR 23., CSÜTÖRTÖK • XXIII. ÉVFOLYAM, 46. S SPORT A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi első mérkőzésein: Napoli-Chelsea 3-1 (2-1). G.: Lavezzi (38., 65.), Cavani (45+2.), ill. Mata (26,). CSZKA Moszkva-Real Madrid 1-1 (0-1). G.: Wernbloom (93.), ill. C. Ronaldo (28.). A visszavágókat március 14-én rendezik. EZEQUIEL LAVEZZI Alapot az iskola és a család jelent olimpikonok Tokió bajnoka, a híres futballbíró nagy megbecsülésnek örvend Rosszabb ne legyen! - fo­galmazza meg óhaját az egészségével kapcsolatban Palotai Károly. Az első' ma­gyar sztárbíró ritka vendég Egerben, de most szívesen jött az Olimpia Bajnokok Klubjának (OBK) tagjaként. Bódi Csaba „Nagyon megbecsült ember va­gyok” - dallam a fülnek a tokiói olimpia bajnokának kijelentése, mert idehaza szokás elfeledni azokat, akik hírnevet, dicsőséget szereztek a nemzetnek. Győrben ez nem így van Palotai Károllyal, miként Békéscsabán is rendkí­vül tisztelik a város híres szülöt­tét. „Csabára minden évben haza­látogatok az ott élő unokatestvé­rekhez, és már készülök az Előre SC 100 éves jubileumára is. Jó ér­zés visszatérni a szülőföldre, de nagyon szeretek Győrött élni.” Palotai kapcsán a Kemény Fe­renc Sportiskola diákjainak Vad Dezső OBK-ütkár idézi fel a 15- szörös válogatott futballistáról, hogy csapatkapitányként lett olimpiai bajnok, ám a csehek el­leni döntőn sérülés miatt nem ve­hetett részt. így a házigazdáktól Japánban nem is kapott arany­medált, ezt azonban a győri szur­kolók a MOB közbenjárásával át­adták neki. „Az olimpián ez nem esett jól, később viszont annál na­gyobb élményt jelentett.” Játékvezetőként BEK-, KEK- és UEFA-kupa-döntőt is vezetett, ki­váló példával elöl járva J’uhl Sán­dornak és Kassai Viktornak. „Jó felépítésű, értékes embernek tar­Névjegy PALOTAI KAROL}' született: 1935. szeptem­ber 11., Békéscsaba sportága: labdarúgás klubjai: Békéscsabai Előre, Győri Vasas ETO, Freiburg, Győri Vasas ETO nb i-ES mérkőzéseinek szá- ma/gólok: 171/45 VÁLOGATOTTSÁG/GÓL: 15/2 LEGKIEMELKEDŐBB SIKEREI: olimpia bajnok (1964, To­kió), magyar bajnok (1963, Győri Vasas ETO) JÁTÉKVEZETŐKÉNT: FIFA- bíró, 5 nemzetközi kupa­döntőt vezetett (BEK - 1976, 1981; UEFA-kupa - 1975; KEK - 1979; Európai Szuperkupa 1978); 143 nemzetközi mérkőzés, eb­ből 27 válogatott találkozó. Később ellenőr. SPORTVEZETŐKÉNT: 1971-1995 között a Győr- Sopron Megyei Sportigaz­gatóság helyettes vezetője Palotai Károly a siker felé vezető úton a háttér fontosságát hangsúlyozza. Van mit tőle tanulni... Képgaléria: HEOLhll tóm, aki sokáig ott maradhat a legjobbak között. Szép teljesít­ményt nyújtott eddig, és kívá­nom, hogy ez sokáig tartson” - véli a jelenkor kiváló sípmesteré­ről. A sikeresség titka nem féltve őrzött kincs számára, úgy véli: a háttér rendkívüli fontossággal bír a sportoló előmenetelében. „Az iskola és a család jelenti az alapot, onnan indul ki minden.” Azt nem tudja, hogy a csúcsot jelentő újabb magyar bajnoki cí­met 1963,1982 és 1983 után mi­kor kaparintja meg az ETO, de na­gyon örülne neki. „A Debrecen jó csapat, és a négypontos előny nem túl sok, így mint ahogy az életben bármi, az is előfordulhat, hogy idén újra aranyérmes gárda lesz Győrben.” Egerben más szelek fújnak, ahová pihenni, töltődni érkeztek a Olimpia Bajnokok Klubjának képviselői. Nem kétséges: jár ne­kik a megbecsülés. Ma a közönség is találkozhat a kiválóságokkal EGRI VENDÉGKÉNT Németh Fe­renc (öttusázó), Novák Fe­renc, Pulai Imre (mindkettő kajak-kenu), Novák Dezső, Szalay Miklós, Básti István, Palotai Károly, Ihász Kál­mán, Szentmihályi Antal (mind labdarúgó), Komka Magdolna (Zsivótzky Gyuláné- atlétika), Bolvári Antal (ví­zilabdázó), Reviczkyné Köte­les Erzsébet, Lemhényiné Tass Olga (tornászok) és Rej­tő Ildikó (vívó) péntekig élvezi a Hunguest Hotel Flóra ven­dégszeretetét, ahol ma 16 órá­tól közönségtalálkozóra vár­ják az érdeklődőket. A Domoszló a Komlót, az Eger a Hatvant verte ASZTALITENISZ A férfi NB III. Észak-magyarországi A csoportja 12. fordulójának eredményei: Kömlő SC-Do- moszló SK I. 7:11, Pásztói AC I.-Lőrinci AC II. 10:8, Egri Áfész SC II.-Flatvani ASE I. 11:7. Besenyei kilenc gólt lőtt a Füzesabonynak labdarúgás Előkészületi mérkőzésen: Hevesi LSC- Füzesabonyi SC 15-2 (6-0). G.: Besenyei F. 9, Pusoma R., Urbán 2, Besenyei Zs. 2, Nagy L, ill. Veres V. 2. Kö­vetkezik: Gyöngyösha­lász-Hevesi LSC, Eger, mű­fű, szombat, 16.30. HHEülEXijHI A 8. FOGADÁSI HÉT 2. FORDULÓJÁNAK TIPPJEI 1.1. FC Köln (14.) - Leverkusen (6.) X, 2 2. Mainz (13.) - Kaiserslautem (16.) 1 3. VfB Stuttgart (9.) - Freiburg (18.) 1 4. Wolfsburg (8.) - Hoffenheim (10.) 1 5. Bremen (5.) - Nürnberg (12.) 1 6. Bayern München (3.) - Schalke (4.) 1,X 7. Dortmund (1.) - Hannover (7.) 1 8. Milan (1.) - Juventus (2.) 1, X 9. Atalanta (13.) - Roma (5.) 2 10. Lazio (4.) - Fiorentina (12.) 1 11. Bologna (16.) - Udinese (3.) 2 12. Napoli (6.) - Intemazionale (7.) 1,X 13. Arsenal (4.) - Tottenham (3.) 1, X, 2 PLUSZ EGY MÉRKŐZÉS: 14. Aä Madrid (6.) - Barcelona (2.) 2 sport 1.22.15: Tenisz, ATP- toma, Memphis. sport 2. 20.00: Labdarúgás, angol II. osztály, 33. forduló, Derby County-Leicester City. sportklub. 18.45: Jégkorong, osztrák liga, negyeddöntő, harmadik mérkőzés, Sapa Fehérvár AV19-Olimpija Ljubljana (szlovén). eurosport. 11.00: Tenisz, WTA torna, Duhaj, Egyesült Arab Emirátusok, negyed­döntő. 18.00: Síugrás, világ bajnokság, Vikersund, Svéd­ország, HS 207, selejtező. eurosport 2.18.00: Tenisz, WTA-toma, negyeddöntő, Egyesült Arab Emirátusok. DiGisPORT. 18.45: Labdarú­gás, Európa Liga, Valencia- Stoke City. 21.00: Labdarú­gás, EL, Anderlecht-AZ Alkmaar. 23.55: Tenisz, Copa Claro, Buenos Aires. DIGISPORT plus. 5.00: Kosár­labda, NCAA, Santa Barba­ra-Long Beach State. 19.00: Labdarúgás, Európa Liga, Athletic Bilbao-Lokomotiv Moszkva. 21.00: Labdarúgás, Európa Liga, Schalke 04-Viktoria Plzen. Jobban bírták a hosszabbítást a ZF-Eger hölgyei elődöntő Keddi győzelmük után két mérkőzésre állnak a finálétól Kelemen Attila tanítványai Három nap alatt másodszor fe­szült egymásnak a ZF-Eger és a Szentesi VK női vízilabdacsapata. Kedd este az egyik fél harmadik győzelméig tartó elődöntős pár­harc első mérkőzésén találkoztak az együttesek. HUNGÁRIA A szombati végeredményt (7-5) az elődöntőben már két ne­gyed után le lehetett olvasni az eredményjelző tábláról. Az első félidőt követően pedig valószínű egyik fél sem gondolta, hogy nem utoljára történt térfélcsere a meccsen. Merthogy a harmadik és negyedik negyedben kettővel egyik csapat sem vezetett, csu­pán eggyel, no és persze felváltva. A 2x3 perces ráadásban aztán már nem volt kegyelem. Amíg a rendes játékidőben Dó­ráink feleltek a gólokért (Antal és Czigány együtt tízszer „csenge­tett”), a hosszabbításban már a Somhegyi, Pócsi centerpáros vet­te kézbe az irányítást. A két egri gólra Gangl Edina bravúrjai miatt Czigány Dóra hatott az idegekre Képgaléria: HEOLhu nem érkezett válasz, így az első csatát a ZF csapata nyerte.- Nehezebb mérkőzést játszot­tunk, mint szombaton, de a lé­nyeg a győzelem! - értékelt Kele­men Attila egri edző. - Akadt olyan szakasz, amikor elbizonyta­lanodtunk, de sikerült váltani, és egy kis szerencsével megnyertük a meccset. A lányokkal nagyon örülünk, hogy egyre többen láto­gatnak ki a mérkőzéseinkre. Re­mélem, Szentesen sem okozunk csalódást, szombat este pedig le­zárjuk a párharcot. A feszített programban nincs sok pihenő a hevesieknek, így bi­zonyára kulcsfontossággal bír a fizikai állapot. A döntős párharc résztvevőit egyelőre nehéz meg­jósolni. A BVSC mindenesetre győzött Dunaújvárosban, ha pe­dig a két keddi nyertes játszana a döntőben, akkor Pengő Nikolet­ták kezdenének itthon. Mindezek tudatában ma este az egrieken kí­vül a fővárosi Vasutas-gárdáért is szoríthatunk. következik: Szentesi VK-ZF- Eger, csütörtök, 17.00. Dórák dobásai: Czigány hat, Antal négyet lőtt a női ob I. elődöntőjének 1. mérkőzésén: ZF-EGER -SZENTESI VK 14-12 (2-2, 5-3, 2-4,3-3,1-0,1-0) HOSSZABBÍTÁS UTÁN Eger, Bitskey uszoda, 150 né­ző. V.: Bors L, Birri G. EGER: GANGL - ANTAL 4, Pen­gő, CZIGÁNY 6, Neesham 1, SOMHEGYI 2, PÓCSI 1. CSERÉK: Vályi, Zajácz. edző: Kelemen Attila. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 13/6, illetve 5/2. ÖTMÉTERESBŐL: 3/3, Hl. 2/1. KIPONTOZÓDOTT: Győri £. a 27., Takács 0. a 32., Kotova a 36., Keszthelyi a 38. percben. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 0-1, 1-2, 2-4, 3-5, 7-5, 7-7, 8-7, 8-9, 11-10, 11-12, 13-12. A HÁROM NYERT MÉRKŐZÉSIG TARTÓ PÁRHARC ÁLLÁSA: 1-0 az Eger javára.