Heves Megyei Hírlap, 2012. február (23. évfolyam, 27-51. szám)

2012-02-20 / 43. szám

2012. FEBRUÁR 20., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR 15 lksz7 de azt a hétszázát! felkészülés Az egriek szép akciógólokkal feleltek a ferencvárosiaknak Grúz és macedón, mármint Hrisztov (jobbra) Képgaléria: HEOLhlt Elsőségből nyolc jutott a megyei döntőn a Kemény iskola úszóinak úszás Nyolc elsőséget értek el az egri Dr. Kemény Ferenc Sport­iskola és Általános Iskola indulói a diákolimpia megyei döntőjé­nek III. korosztályában. A Bitskey uszodában rendezett verseny győztesei. „A” kategória (100 m). Fiú gyors: Holló Balázs (Kemény isk.) 1:01,3Í perc. Lány gyors: Vályi Vanda (Kemény isk.) 1:03,42. Fiú hát: Tóth Zoltán (Nagy Gyula isk. Gy.solymos) 1:18,07. Lány hát: Rompos Dóra (Kemény isk.) 1:17,70. Fiú mell: Kripkó Ádám (Kemény isk.) 1:22,64. Lány mell: Szeivolt Me­linda (Gárdonyi-gimn.) 1:21,52. Fiú pillangó: Holló Balázs (Ke­mény isk.) 1:10,15. Lány pillan­gó: Szedmák Enikő (Hunyadi isk.) 1:14,76. 4x50m fiú gyors­váltó: Dr. Kemény F. isk. Eger (Kripkó, Holló, Antal, Pásztori) 2:08,18.4x50 m lány gyorsváltó: Dr. Kemény F. isk. Eger (Rom­pos, Vályi, Kékesi, Nagy) 2:16,14. „B” kategória. 100 m fiú gyors: Domoszlai Patrik (Kálváriaparti isk., Gyöngyös) 1:20,02. 100 m lány gyors: Varga Boglárka (Kál­váriaparti isk.) 1:17,75. 100 m fiú hát: Ádám Donát (Kossuth isk. Hatvan) 1:39,44.100 m lány hát: Varga Boglárka (Kálvária- parti isk.) 1:29,44.50 m fiú mell: Bérces Levente (Újhatvan, Ró­mai Kát. Ált. Isk.) 44,29. 50 m lány mell: Balogh Boróka (5. sz. isk. Hatvan) 42,60. 4x50 m fiú gyorsváltó: Dr. Kemény F. Isk. Eger (Várkonyi, Kovács, Doros, Albert) 2:34,47. 4x50 m lány gyorsváltó: Kálváriaparti isk. (Puruczki, Varga, Fehér, Dug- novics) 2:25,91. ■ B. Cs. Holló Balázs: három győzelem Hétszáz néző előtt tartott négygólos főpróbát az Eg­ri FC labdarúgócsapata. A Ferencváros egri ven­dégjátéka után megerősí­tést nyert: jó úton jár az NB Il-es újonc, mely 12 év múltán játszott ismét az Üllői útiakkal. Bódi Csaba Hakola, Knakal „összjáték” ered­ményezte az első találatot a szom­bati szeánsz főmeccsén. A finn középpályás nem a cseh védőnek címezte a bal oldali beadást, a menteni igyekvő hórihorgas bekk azonban saját kapujába lőt­te a labdát, 0-1. A 4. percben esett öngól láthatóan „megfogta” a házigazdákat, s eleinte fris­sebbeknek tűntek az idei első ha­zai edzőmérkőzésüket játszó fe­rencvárosiak, akiknek jóvoltából zöldbe öltözött a felsővárosi sporttelep hólepte fehérsége. A nézők számára ingyenes ta­lálkozó hangulata a rázendítő Fradi-drukkereknek és a végig lelkes Agria Ultras egri szurko­lói csoport tagjainak köszönhe­tően igazi futballmiliőt eredmé­nyezett. Végre úgy érezhette ma- | gát az ember, ahogyan annak 1 természetesnek kellene lennie, | ha futballmérkőzésről van szó. Edzőmeccs ide, gyakorlás oda. De vissza a (mű)fűre! A 30. percben Hakola 25 méte­res lövéssel riogatta Sztankót, majd Preklet ötméteres fejese akadt volna a kapuba, ha Klein nem tisztáz szögletre. Dobrics a 38. percben szabadrúgásból tette próbára Jovát, aki az első 45 perc­ben nem kapott (Levente-)gólt. A második félidőben öt posz­ton változtatott csapatán Détári Lajos. Érkezett Lisztes, és érke­zett az egyenlítés is. Az 56. perc­ben egy sakk-matt helyzet vé­gén Farkas lövését még Kunsá­gi védte, ám az 59. minutumban Preklet Balog Zs. elé adott, aki­nek passzát Hrisztov 8 méterről értékesítette, 1-1. Válaszként Lisztes vette célba az egri kaput, ám a százszázalékos helyzet ki­hagyása az ugyancsak csere­ként beállt Varga Bence nevé­hez fűződik. A középpályást Zsivoczky lepte meg „forintos” labdával, ám a meglepődött fut­ballista 6 méterről a bal kapufa mellé helyezett. Zsivoczky azon­ban nem mondott le arról, hogy gólpasszt adjon. A 75. percben a bal oldalról csavart szabadrú­gást a kapu előterébe, ahol a jól érkező Gárdosról került a labda Mester(i)mondatok SIMON ANTAL (Egri FC): - Na­gyon jó felkészülési mérk& zést játszottunk, ahol a han­gulatra sem lehetett panasz. Az első félidőben picit megil- letődött volt a csapat, de szünet után folyamatosan kezdtünk felpörögni, és a bajnoki főpróbát dicsérete­sen teljesítettük. détári Lajos (Ferencváros):- Jó pályán, jó ellenféllel szemben futballozhattunk. A rajtig van még két hetük, addig lehet csiszolni a játé­kot, és ezt meg is tesszük. a hálóba, 1-2. (A találatot töb­ben is öngólként könyvelték el, Détári Lajosék azonban megerő­sítették: játékosukat illeti az el­ismerés). Az EFC újabb egyenlí­tése viszont már teljesen egyér­telmű volt. A 83. percben Fürjes, Pavlov, Farkas továbbított egy­máshoz, a jobb oldali támadás befejezőjeként pedig ismét Hrisztov jeleskedett, 2-2. A ma­cedón duplázóval madarat lehe­tett volna fogatni az örömködés közepette, ami nem meglepő: a 19 éves támadó ősszel bajnoki mérkőzésen egyszer sem talált a kapuba, ezúttal viszont egy él­vonalbeli gárda ellen bizonyí­tott. „Duplázni mindig öröm, egy NB I-es klub ellen különö­sen az, még ha csupán felkészü­lési meccsről van is szó. Remé­lem, tavasszal is sikerül majd bizonyítanom a csapatban” - bi­zakodott a csatár. Mi is így vagyunk ezzel. Vlad, Benke, Dzsefi A mezőkövesdiek elleni mérkőzésen bemutatkozott az egrieknél Pavol Vlad. A romániai kapus teljesítmé­nyéről csak annyit: nagyon könnyen felejthető. Benke Viktor is feledné a rossz földre érkezést, mely után jegelés és orvosi szemle kö­vetkezett. Szerencsére csak bokarándulást szenvedett az egri védő. A ferencváro­siak küldöttségében isme­rősként üdvözölhettük Dos Santos Jeferson Alexet. Az Egri FC-ben is megfordult „Dzsefi” azonban nem játé­kosként érkezett: Juniorék- nak tolmácsolt. Kétszer is négyes A SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK JEGYZŐKÖNYVEI: EGRI FC-FTC 2-2 (O-l) Eger, műfű, 700 néző. V: Tyukodi József (Kelemen A., Berényi Á.). EGER: Sztankó - Preklet, Bíró P, Knakal, Hamouz - Cs. Pavicsevics - Balog Zs., Dobrics (Fürjes, 73.), Farkas Á. - Pavlov, Hrisztov FTC, l. FÉLIDŐ: Jova - Grúz, Balog Z., Klein, Junior - Ha­kola, Busái, Rósa D., Kul­csár D. - Beliczky, Somalia. 2. félidő: Kunsági - Vattai, Balog Z., Klein, Sváb - Ha­kola (Zsivoczky, 60.), Busái (Varga B., 60.), Lisztes, Kul­csár D. (Abdi, 60.) - Beliczky - (Gárdos, 60.), Oláh L. GÓLSZERZŐK: HriSZtOV (59., 83.), ill. Knakal (4. - öngól), Gárdos (75.). EGRI FC-MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 0-4 (0-3) Eger, műfű, 40 néző. V: Lendvai Gábor (Szigetvári Zs., Szert B.). EGER: Vlad - Fürjes, Benke, Katona, Debreceni - Koós, Olasz /., Romhányi, Zvara, Bojtor - Horváth Z. MEZŐKÖVESD: Szántai - Ka­szás, Vámosi, Lakatos, Kerényi - Kákonyi, Konate, Bagi (Irhás), Jeremiás - Bogdány, Hamar. gólszerzők: Bogdány (9.), Vámosi (19. - 11-esből), Bagi (40.), Hamar (65.). BÓDI Simon és Simeon A Jó csatár gólt lő. Egy mé­terről, ötről, tízről, húszról. Mindegy. Ha úgy adódik, akár a hátáról pattan befelé a labda, mellyel szoros barát­ságot ápol. A nézők nem azért szeretik, mert előre köszön, meg „rendes fiú”, hanem mert rendre betalál az ellenfél kapujába. nagy kincs az ilyen. Ha van, szinte megfizethetetlen. Az egrieknél egész ősszel hiány­zott egy „befejező” csatár. Még szerencse, hogy a kö­zéppályás Farkas Adám nemcsak a gólpasszokat szórta, hanem a gólokat is. Amikor sajtómunkás kollé­gám Simon Antaltól azt kér­dezte, hogy Simeon Hrisztov személyében megtalálta-e a tavaszi sikerek letéteménye­sét, az egri edző azt felelte:- Olasz, Horváth és Pavlov személyében is akadnak tá­madók a keretben, akiktől összességében több találatot vár, mint tették azt az elmúlt szezonban. A macedón csatár duplázott az FTC ellen, mutatva: tény­leg mocorog benne valami, és nem azért, mert a szíve „zörög”. Hriszto magára talá­lásától egri szempontból azonban még fontosabb volt a zöld-fehérek elleni edző­meccsen, hogy 700 néző áll­ta körbe a műfüves pályát. A népes közönség hazai szimpatizánsait két formás támadás végén elért góllal és masszív csapatjátékkal sike­rült kiszolgálni. Nem kis tett ez, kérem, még akkor sem, ha a szombaton látott Fradi - képességek szintjén - körül­belül olyan messze áll szak­vezetője futballistatudásától, mint az Üllői úti fák az égtől. Egerben NB I-es magassá­gokba vágynak, amihez az irány és az út is helyesnek látszik. Ha így haladnak, egyértelmű lesz a jövő. Mint jó csatárnak a góllövés. VAN VÉLEMÉNYE? ÍRJA MEG! yelemeny@hevesmegyeihirlap.hu Kongatják a vészharangot a tízéves Berze-kupán utánpótlás Füzesabonyban kérdésessé vált az Úri, Birincsik páros szervezte torna folytatása „A csodával határos, hogy támo­gatás nélkül, csak a nevezési dí­jakból le tudjuk bonyolítani a tor­nákat” - világítja meg a témát Úri József. A besenyőtelki testnevelő és füzesabonyi kollégája, Birin­csik József tíz éve szervezi a Be­senyőtelki Berze DSE égisze alatt azt a teremlabdarúgó-tornát, amely a megye egyik legsikere­sebb utánpótlás-rendezvényévé nőtte ki magát. A kérdés azon­ban, hogy lesz-e folytatás. „A szü­lők támogatása és az edzők fana­tizmusa nélkül nem működne a rendszer” - magyarázza a házi­gazda hozzátéve: segítség nélkül megroppanhat, megszűnhet a so­rozat, melyen mindazok a klubok megjelennek, ahol komoly után­pótlás-nevelés folyik. Az óvodá­soktól az ifjúsági csapatokig be­zárólag hét korcsoportban rende­zett események esetében is kon­gatják a vészharangot, aggódva várva: vajon lesz-e, aki meghall­ja a hangot... A LEGUTÓBBI TORNÁK DOBOGÓSAI. 2001-2002-ES KCS.: 1. Plútó SE (edző: Balogh László), 2. Füzes­abony (Birincsik József), 3. Ti­szafüred. Gólkirály: Csörgő Vik­tor (Plútó); legjobb kapus: Fe- rencz Gergő (Tiszafüred); leg­jobb mezőnyjátékos: Kiss Gergő (Füzesabony); legsportszerűbb Csapat: Holcim Miskolc. '99-2000-ES KCS.: 1. Egri FC (Székely Károly), 2. Tiszafüred, 3. Füzesabony körzete (Birin­A '99-2000-es korosztályban az Egri FC csapata végzett az első helyen esik József). Gólkirály: Fehér Fé­lix (Tiszafüred); legjobb kapus: Sütő Márk (Eger); legjobb me­zőnyjátékos: Rácz Zsolt (Eger). '97-98­as KCS.: 1. Pásztói ULC, 2. Jászberény, 3. Olasz Focisuli Debrecen. Gólkirály: Forgács Péter (Besenyőtelek); legjobb kapus: Szakács Dániel (Pásztó); legjobb mezőnyjátékos: Fejes Levente (Jászberény). '96-97-es KCS. (serdülők): 1. Pásztói ULC, 2. Nagybátony, 3. FC Hatvan, 4. Jászapáti. Gólki­rály: Czibolya Gábor (Hatvan); legjobb kapus: László Viktor (Nagybátony); legjobb mezőny- játékos: Molnár Máté (Pásztó); legsportszerűbb csapat: Borsod Volán Miskolc. ■ B. Cs. HÍRSÁV Varga második, Gégény harmadik birkózás Jól szerepeltek az Egri Városi Sportiskola in­dulói a csepeli serdülő sza­badfogású rangsorverse­nyen. Eredményeik, 35 kg: 2. Varga Vilmos. 58 kg: 5. Bata Zalán. 63 kg: 3. Gé­gény Dominik. Veretlen maradt az Agria RC-EVSI RÖPLABDA Az országos gyermekbajnokság B5-ös csoportjának egri fordulójá­ban az Agria RC-EVSI lány­csapata a Jászberényi RK (3-2) és a Budai XI. kér SE (3-1) ellen is győzött.