Heves Megyei Hírlap, 2011. november (22. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-28 / 278. szám

ED 2011. NOVEMBER 28., HÉTFŐ SPORT Az idei utolsó futamon először végzett az élen az ausztrál Webber Ismét nagy előnyt adtak nb i. A Pick Szeged ellen is remekül hajrázott a B. Braun Gyöngyös FORMA-l Az ausztrál Mark Webber (Red Bull) nyerte vasár­nap az idényzáró Forma-1-es Brazil Nagydíjat. Webber mögött csapattársa, a német Sebastian Vettel lett a második, aki máso­dik vb-címét már az október ele­jén rendezett Japán Nagydíjon bebiztosította, míg a harmadik helyen a brit Jenson Button vég­zett. Az összetett pontverseny­ben Button lett a második és Webber a harmadik. Az ausztrál pilóta idei első futamgyőzelmét szerezte meg az interlagosi pá­lyán, és sikerének köszönhetően végül egy ponttal előzte meg a spanyol Fernando Alonsót (Fer­rari) a dobogós helyezésért foly­tatott küzdelemben. ■ MTI Az interlagosi győztes „integetőt" Mark Webbernek hívják (ősieknél döntetfenteztek az egri főiskolások kézilabda A férfi NB I/B Keleti csoportja 11. fordulójának teg­nap esti mérkőzésén nem bírt egymással a két megyénkbeli csapat. Eredmény: GYÖNGYÖSI KK II. - EGER-ESZTERHÁZY SZSE 25:25 (11:12). Ld.: Gazdag 11, Tatai 5, ill. Juhász 9, Péter 4. «S. K. A veszprémihez hasonló forgatókönyv szerint ala­kult a B. Braun Gyöngyös Pick Szeged elleni talál­kozója is. Az első' félidő­ben „összeszedett” hát­rányt, a szünet után már csak korrigálni tudták a mátraaljaiak. Sike, Károly kézilabda - Harcoltunk megint, mint a Veszprém ellen - értékelt a Budapest Bank Férfi Liga 12. fordulójának mérkőzését követő­en Nagy Károly, a gyöngyösiek vezetőedzője. - Kíváncsi lennék, mi lenne akkor, ha nem adnánk 6-7 gólos előnyöket az ellenfelek­nek. Az első félidőben hiányzott a jó kapusteljesítmény, szinte alig akadt védett lövés. Ez nemhogy a Szegeddel szemben, más csapat elleni is édeskevés. Hozzáteszem, Michal Melus a héten be­tegséggel bajlódott, szer­dától nem is edzett, míg Ke­nyeres Pálnak a derekával vannak problémái, ezért nem tudta vállalni a játékot. Tamási Zsolt fiatal, tehetséges hálóőr, ki­csit meg is illetődött a kezdésnél. A második játékrészben abban a pillanatban, hogy feljavult a ka­pusteljesítmény, egy jó meccs lett. Skaliczki László, a szegediek trénere sem volt felhőtlenül bol­dog. - Az első 30 percben felsza­badultan, BL-ritmusban kézilab- dáztunk - fogalmazott a korábbi szövetségi kapitány. - A szünet után mentális fáradtságot érez­tem az együttesen, nem tudtam § úgy frissíteni, ahogy szerettem 1 volna. Elmaradtak azok a kis plu- | szók, s ebből a negatív spirálból | nem sikerült kijönni. A Gyöngyös I ekkor nagyon jól ráérzett a hibá­inkra. Örülök, hogy a védekezé­sünk kibírt annyit, hogy az első félidőben kiharcolt előnyből sike­rült valamit megtartani. A találkozó első szakaszában potyogtak a gólok. A vendégek 3-2-nél vették át a vezetést, Pál Gergely (a labdával) hasznos tagjának bizonyult a szünet után meg­újuló mátraaljai gárdának A képgalériát keresse a HEOLhll hírportálon! majd főként Ancsin Gábor és Buday Dániel találataival folya­matosan növelték előnyüket. A második 30 perc adok-kapokkal folytatódott. Az utolsó negyed­órához érve nagy hajrát nyitott a B. Braun, az 51. percben sike­rült három gólra felzárkózni (25:28), de ettől többre már nem futotta az erejükből. Ancsin Gábor volt a legeredményesebb B. BRAUN GYÖNGYÖS - PICK SZEGED 29:32 (13:20) Gyöngyös, sportcsarnok, 1300 néző. V: Medve R, Nagy L. GYÖNGYÖS: TAMÁSI - BA­LOGH ZS. 8 (2), SZALAFAI6, Debreczeni 1, Koller, Juhász K. 5, Gazdag. Cs.: Melus (ka­pus), Halász 2, Gúnya 1, Kotormán, Nigrínyi 4, SÁN­DOR Á. 2(1), PÁLG., SÁN­DOR R; Doros. edző: Nagy Károly. szeged: MIKLER - Proda- novics 2, ANCSIN 9, LÉKAI 7, Zubai Sz. 3, BUDAY 7 (1), Vadkerti 2. Cs.: Tatai (ka­pus), Czina, Sulc 2, Pribanic, Bajorhegyi, Gidai. edző: Skaliczki László. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4:6, 12. p.: 7:10, 18. p.: 8:13, 24. p.: 12:18, 36. p.: 15:22, 42. p.: 18:25, 48. p.: 22:28, 54. p.: 25:30. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 1/1. A12. forduló további eredmé­nyei: Pécs - Veszprém 21:38 (10:19), Orosháza - Tatabánya 23:33 (7:18), Balatonfüred - Csurgó 21:20 (15:10), Mezőkö­vesd - Kecskemét 31:30 (14:14). A Tatai HAC - FTC-PLER mér­kőzést december 21-én játsszák. A bajnokság állása 1. Szeged 13 12­1 422:332 24 22 2. Veszprém 12 11­1 453:296 3. Tatabánya 12 10­2 358:277 20 4. Csurgó 12 8 1 3 343:311 17 5. Balatonfüred 12 7 2 3 311:298 16 6. Gyönfflös 12 5­7 337:348 10 7. FTC 11 4 1 6 305:293 9 8. Kecskemét 13 4 1 8 351:394 9 9. Pécs 14 3 1 10 398:478 7 10. Tata 12 3­9 297:411 6 11. Orosháza 12 3­9 322:378 6 12. Mezőkövesd 13 1­15 327:408 2 Következik: FTC-PLER - B. Braun Gyöngyös, de­cember 1., csütörtök, 18.00. Kelemen Attila tanítványai visszavágtak a BVSC-nek VÍZILABDA OB I., NŐK A 6. forduló mérkőzésén: BVSC - ZF-EGER 10-11 (3-3, 3-4, 2-2, 2-2) Szőnyi út. V.: Molnár P., Marnitz. EGER: Gangl - ANTAL 6, Pócsi, Czigány 1, Neesham 2, Somhegyi 1, Pengő 1. Cs.: Zajácz, Parádi, Vályi. Edző: Kelemen Attila. Visszavágtak az egriek a Ma­gyar Kupa győztesnek az MK elő­döntőjében elszenvedett veresé­géért. A fővárosiak hiába jutottak 3- 1-es és 5-3-as előnyhöz, a ven­dégek a második negyed végén 7-5-re fordítottak. A ZF kapujá­ban Gangl jó teljesítményt nyúj­tott, Antal pedig ugyanúgy hat gólt dobott, mint a hétközi mérkő­zésen. Az utolsó öt percben már nem született gól, bár a BVSC többször is egyenlíthetett volna, miközben két egri előny is ki­használatlanul maradt. További eredmények: Dunaúj­város - Szentes 8-8, Szeged - Hé- raklész Utánpótlás Válogatott 12-6. ■ Hírlap-információ A bajnokság állása 1. Dunaújváros 5 4 1 ­71-41 13 2. ZF-Eger 5 4- 1 80-43 12 3. Szentes 4 3 1 ­58-31 10 4. BVSC 5 2- 3 60-50 6 5. Szeged 5 2- 3 54-65 6 6. Honvéd 4 1- 3 46-64 3 7. Héraklész 1. 6­- 6 30-105 0 Következik: ZF-Eger - Dunaújváros, november 30., szerda, 18.30. Antal Dóra nem csak a vízből, a mezőnyből Is kiemelkedett Nulla pontosok maradtak a partizánok vendégeként az egriek bajnokok ligája A belgrádi Banjica-uszodában három bekkjét is idő előtt elveszítette a magyar bajnokcsapat vízilabda - Abban a vízilabdá­ban, ahol a játékvezető egy teljes védelmet kipontoz, nem biztos, hogy részt akarok venni - mérge­lődött a mérkőzés után Gerendás György, az egriek vezetőedzője. - Meg kell néznem a videofelvéte­leket, kilenc labda nélküli kiállí­tást kapott a Partizán, amiből há­rom bekkünk is kipontozódott. Uros Sztepanovics, a szerbek trénere, érthetően elégedettebb volt. - Kiválóan védekeztünk, na­gyon kevés gólt kaptunk. Lehet, hogy többször is betalálhattunk volna, de ezzel együtt sem vagyok elégedetlen. Fontos győzelmet arattunk! - értékelt a szakember. Háromból semmi. Ez a ZF-Eger férfi csapatának mérlege a Baj­nokok Ligája C-csoportjának 3. Varga II. Zsolt jól játszott, de mégsem lehet fordulóját követően. Pedig nem kezdődött rosszul a szerbiai talál­kozó, hiszen 1-0-ra, majd 2-1-re is vezettek a mieink. A címvédő azonban első hat emberelőnyéből ötöt gólra váltott, így a félidőben már néggyel ment a Partizán. A bajnokot indokolatlanul HUNGÁRIA sok labda nélküli kiállítással súj­tották, nem is csoda, hogy az együttes mindhárom bekkje idő előtt fejezte be a csatát. A máso­dik vendég kipontozódás melles­leg nem kis kavarodást okozott.- Az utolsó negyed elején jár­tunk, nekem két hibám volt, ezért kicsit keményebben védekeztem Milos Korolijával szemben, hátha jön valami válaszlépés - magya­magyar rázta Wiwo Gerritse, a sárga-ké­kek holland légiósa. - Megkap­tam a harmadik kiállításomat, de ezek után a hazaiak játékosa szándékosan a víz felett megütött. Amit elterveztem, sikerült elérni, a játékvezetők mégsem fújták be a négyperces kiállítást. Az egri kispad egy emberként reklamál­ta a brutalitásért járó büntetést, de hiába. A sorsfordító ítélet helyett Kávai Zoltán csapatvezető kapott piros lapot, a Belgrad meg ember­előnyben szerzett találatával nö­velte négygólosra előnyét. Három játékosa elvesztésével a végére már csak az eredmény kozmeti­kázására futotta a hevesiektől. Következik: OB L: Pécsi VSK - ZF-Eger, december 3., szom­bat, ló.OO. bF. B. I. Kilenc emberelőnyből egy gólt dobtak a mieink PARTIZÁN BEOGRAD (SZERB) - ZF-EGER 9-6 (4-2, 2-0, 2-3,1-1) Belgrád, Banjica-uszoda, 400 néző. V: A. Paoletti (olasz), R. Koryzna (lengyel). PARTIZÁN: SzotV - CUK 2, VUJASZINOVICS 1, Alekszics 1 M. Korolija, MITROVICS 2, Ra- dovics 2. Cs.: Cuckovics, Vuki- csevics, Mandics, Surányi, De- dovics 1. edző: Uros Sztepanovics EGER: Szécsi - Graham, Bundschuh, Biros 1, Bátori 1, SÉMÁN 1, Hosnyánszky. Cs.: Gerritse, Kovács G. 1, Naganuma, VARGA II. ZS. 1, Binder, Mezei 1. edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 10/5, ill. 9/1. ÖTMÉTERESBŐL 2/1, ill. 1/1. KIPONTOZÓDOTT: Bundschuh a 22., Gerritse a 26., Binder a 27., Alekszics a 30. percben. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 0-1, 1-2, 3-2, 5-2, 6-2, 6-3, 8-3, 8-5, 9-5. A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN: Vasas - Szeged 12-9. A C-csoport állása 1. Vasas 3 2 1 - 30-24 7 2. Szeged 3 2- 1 24-23 6 3. Partizán 3 1 1 1 27-25 4 4. Eger 3­- 3 14-23 0 A »