Heves Megyei Hírlap, 2011. május (22. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-09 / 107. szám

2011. MÁJUS 9., HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORTTUKOR 11 Immár bajnok az Egri FC csapata nb in. Fekete Viktor duplájával szerzett pontot a Hevesi LSC a Tiszaújváros ellen Balassagyarmati győzel mével a hátralévő mérkő­zések eredményeitől füg­getlenül bebiztosította bajnoki elsőségét az Egri FC az NB III. Mátra-cso- portja 25. fordulójában. Hírlap-összeállítás LABDARÚGÁS NB III., Mátra-csoport A 25. forduló mérkőzésein: BALASSAGYARMATI VSE - EGRI FC 1-5 (1-2) Balassagyarmat, 150 néző. V.: Vörös Zoltán (Farkas, Bánki). B.GYARMAT: Geregai - Czibu- lya, Kovács Á., Gaál, Zolnyánszki- Doman (Vereczki, 69.), Benécs, Weigerding, Mohácsi (Cseman, 78.) - Simon (Varga, 86.), Langó. Edző: Cserni István. EGER: Illyés - Debreceni, Kis­kapusi, Mile, Káposzta - Romhányi, Zováth, Vén - Szabó G. (Gulyás, 79.), Kotula (Kasza D., 75.), Hamar (Kálmán, 57.). Edző: Lengyel Lajos. Egy pontra volt szüksége az Egri FC-nek ahhoz, hogy a foly­tatástól függetlenül bajnoki cí­met ünnepelhessen a gárda. A vendégek szokásukhoz híven azonban nemcsak a minimális elvárást teljesítették, hanem ma­gabiztos játékkal újabb gólzápo­ros győzelmet arattak, amely aranyérmet ért. Gólszerzők: Langó (24.), ill. Kotula (16., 65.), Szabó G. (39.), Káposzta (69., 75.). lók: Langó, Weigerding, Gaál, ill. az egész vendégcsapat. Cserni István: - Csapatunk az első félidőben erőn felül teljesí­tett, a második játékrészben a sokkal jobb játékoskerettel ren­delkező egri csapat felőrölte az erőnket. Lengyel Lajos: - Sikerült fel­tenni az i-re a pontot, beérett László István és a szponzorok által megálmodott csapat mun­kája. Gratulálok a játékosoknak és mindenkinek, aki segítette a gárdát a fényes bajnoki siker el­érésében! B. Cs. FELSŐTÁRKÁNY SC- BALMAZÚJVÁROSI FC 0-1 (0-1) Felsőtárkány, 220 néző. V.: Benkő Róbert (Homonnai R, Vitkai E.). FELSŐTÁRKÁNY: Molnár R.- Baranyai A., Sárosi G., Szarvas K. (Lakó Zs., 44.), Novák T. - Ragó B., Nagy L, Hompoth B., Bódi K. - Szucsik Á., Baji Á. (Csó­ka R., 82.) Edző: Bocsi Zoltán. BALMAZÚIVÁROS: Barna L. - Sárközi Sz., Szabó M., Holb T., Németh Á. - Sarus B. (Forgács G., 80.), Kónya M., Szűcs L., Kál­lai G. (Szabó B., 88.) - Nagy R. (Kiss A., 90.), Belényesi M. Edző: Szaláczi Tamás. Három kimaradt nagy hazai helyzettel kezdődött a találkozó, a 16. percben egy szöglet után szerzett fejesgóllal mégis a ven­dégek jutottak vezetéshez. A má­sodik félidőben szinte végig nagy nyomás nehezedett a ven­dégekre, de a szórványos ellen- támadásokból a hajdúságiak is veszélyt jelentettek Molnár Ró­bert kapujára. A látottak alapján az utolsó tíz percet Bódi Kriszti­án kiállítása miatt emberhát­rányban játszó hazaiak legalább a döntetlenre rászolgáltak volna. Gólszerző: Kónya M. (17.) Kiállítva: Bódi K. (2. sárga lap után) a 78. percben. Jók: Ragó B., Molnár R., ill. Kó­nya M., Szabó M., Kállai G. Bocsi Zoltán: - Egy jól végre­hajtott szögletrúgás megpecsé­telte a sorsunkat. Szaláczi Tamás: - Úgy gondo­lom, hogy megérdemelten nyer­tünk a masszív Felsőtárkánnyal szemben. Varga Zsigmond HEVESI LSC - FC TISZAÚJVÁROS 2-2 (1-0) Heves, 200 néző. V: Gelb Ta­más (Leél-Őssy Á., Vad A.). HEVES: Éles V. - Nász N., Mol­nár Z., Gulyás L., Nagy L. - Urbán R, Fekete T., Bárkányi A., Csoszánszki D. - Fekete V, Besenyei F. Edző: Váczi Gyula. TISZAÚJVÁROS: Varsányi J. - Horváth T., Martis R, Makó D., Török A. (Lippai G., 57.) - Né­meth B. (Fodor R, 50.), Gacsal N., Kerekes L, Németh D. (Gulácsi T., 87.) - Dávid Z., Ko­vács R Edző: Koleszár György. A találkozó egyperces gyász­szünettel kezdődött a nemrégi­ben elhunyt Balázs József („Buckó”) egykori hevesi labda­rúgó, majd buszsofőr, később fő­rendező emlékére. Fordulatos mérkőzésen az első játékrész hajrájában Fekete Viktor bünte­tőből szerzett góljával a hevesi­ek szereztek vezetést, ám a szü­net után alig 20 perc alatt fordí­Ö A további eredmények___________ Dunakeszi Vasutas - Putnok 1-1, Monor - Túra 5-1, Salgőtaijáni BTC - RAFC 6-0, Vasas II. - Ózd 4-0. Gyarmaton Zováth János és Kotula László is bajnoki címnek örülhetett tottak a dobogóra pályázó borso­diak. Az utolsó negyedórába lép­ve Fekete Viktor újabb 11-est ér­tékesítve megszerezve a mécs­esén második gólját, amivel pontot mentett csapatának. A végig fölényben játszó hevesiek akár a győzelmet is megszerez­hették volna. Gólszerzők: Fekete V. (45., 75. mindkettőt 11-esből), ill. Dávid Z. (54.), Horváth T. (64.). Jók: Molnár Z., Fekete T, Feke­te V, Bárkányi A., ill. Kovács R, Dávid Z., Varsányi J., Kerekes L, Gacsal N. Váczi Gyula: - Sokat tettünk a győzelemért, de az egy pontot is meg kell becsülni. Koleszár György: - Reális a döntetlen. Janosek Antal RÁKOSMENTE KSK - GYÖNGYÖSI AK-YTONG 2-1 (1-1) Rákoscsaba, 200 néző. V.: De­meter Miklós (Bíró, Berendi). RÁKOSMENTE: Komora L. - Drozdik D., Molnár L, Plókai A. Burcsa G. - Sztancsek R, Grezsák Zs. (Lukács Á., 88.), Murinai B., Molnár D. - Papadopulosz (Vági T., 64.), Luk­ács B. (Kató S., 82.). Edző: Varga Attila. GYÖNGYÖS: Halasi Á. - Oravecz B., Nagy Á. (Czene L, 84.), Szilágyi N., Vidra R. (Vass D., 77.) - Fülöp V, Tatár R., Hajiinger B., Czéh M. (Király M., 62.) - Bódis B., Nádudvari A. Edző: Nagy Gábor. Az első perctől kezdve nagy iramot diktált mindkét együttes. A vendégek kapura lövését a 26. percben a hazai védő kézzel há­rította, a megítélt büntetőt Vidra Róbert értékesítette. A vezetés nem tartott sokáig, mert egy vé­delmi megingást kihasználva öt perc elteltével már egyenlítettek is a fővárosiak. A második játék­rész elején már a vezető gólnak örülhettek a fővárosiak, ami a A bajnokság állása 1. Egri FC 25 22 3 ­76-23 69 2. Balmazújváros 24 15 3 6 58-24 48 3. Tiszaújváros 25 14 5 6 55-32 47 4. Vasas II. 25 14 4 7 52-28 46 5. Putnok 24 12 6 6 42-32 42 6. Salgótarján 25 10 8 7 39-32 38 7. Rákosmente 25 11 311 33-34 36 8. Monor 25 8 9 8 35-34 33 9. Túra 25 9 412 40-47 31 10. Gyön&ös 25 7 8 10 30-37 29 11. Dunakeszi 25 7 6 12 37-58 27 12. Felsőtárkány 25 6 7 12 31-43 25 13. Heves 25 6 4 15 34-55 22 14. Ózd 25 5 6 14 37-61 21 15. Balassagyarmat 25 5 6 14 17-41 21 16. RAFC 25 5 4 16 24-59 19 Megjegyzés: a 18. fordulóból elhalasztott Putnok- Balmazújváros mérkőzést május 11-én, szerdán 17 órától pótolják a csapatok. A 26. forduló párosítása Május 14., szombat, 11.00: Tiszaújváros - Vasas II. 13.00: Ózd - Dunakeszi. 17.00: Putnok - Balassagyarmat RAFC - Felsőtárkány, Egri FC - Rákosmente KSK. Vasárnap, 17.00: Balmazúj­város - Hevesi LSC, Túra - Salgótarján, Gyöngyösi AK-Ytong - Monor. ___________________ HE0L.hu T ovábbi friss sporthíreket, képgalériákat, keressen a HEOLhu hírportálon. folytatásban ledolgozhatatlan- nak bizonyult Nádudvari Alexék számára. Sok volt a sza­bálytalanság, a vendégek becsü­lettel hajtottak, de kísérleteiket nem tudták gólra váltani. Gólszerzők: Sztancsek P. (31.), Papadopulosz (55.), ill. Vidra R. (27. - 11-esből). Jók: az egész hazai csapat, ill. Nagy Á., Szilágyi N., Tatár R., Hajiinger B., Fülöp V. Varga Attila: - Idei legjobb mérkőzésünk volt, ahhoz ké­pest, hogy az orvosnak és a gyú­rónak több dolga volt a mérkő­zés előtt, mint nekem. Meghaj- lok a csapat nagysága előtt, és továbbra is sok sikert kívánok a Gyöngyösnek! Nagy Gábor: - Rendkívül kiélezett, harcos, jó iramú mérkőzésen, megfelelő tel­jesítményt nyújtottunk. Tu­dom, hogy a „ha” nem ját­szik szerepet a labdarúgás­ban, de az ellenfél második gól­ja előtt a javunkra elmaradt bün­tető a mérkőzést döntően befo­lyásolta. Ez az eset nem vágy a részünkről, hanem tény. Halmóczki Ferenc HÍRSÁV Vettel vigadhatott, hengerelt a Red Bull AUTÓSPORT - Kettős Red Buli-sikerrel fejeződött be vasárnap a 62. Forma-1-es autós gyorsasági vb negye­dik futama, a Török Nagy­díj: Sebastian Vettel győzött, az ausztrál Mark Webber lett a második, a harmadik helyen pedig a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) végzett. A 24 esztendős né­met vb-címvédő idei harma­dik, pályafutását tekintve pedig 13. futamgyőzelmét szerezte meg. Vettel az élről rajtolt az isztambuli pályán, végig vezetett, magabizto­san nyert és toronymagasan vezeti a pontversenyt. Orosházán pontokat hullajtott a Mezőkövesd LABDARÚGÁS - Az NB II. Keleti-csoportja 25. forduló­jában az MTKII. ellen is győzött az éllovas Diósgyőr együttese. Debrecenben ve­reséget szenvedett a Nyír­egyháza, míg a Mezőkövesd Orosházán játszott döntet­lent. Nyugaton Veszprém­ben nyert a Gyírmót, Tatabá­nyán kikapott a Videoton II. Keleti csoport Békéscsaba - Kazincbarcika 4-0 (1-0) Dióskor - MTK II. 1-0 (0-0) Orosháza - Mezőkövesd 0-0 Vecsés - Dunakanyar-Vác 0-1(0-0) Bocs - Makó 1-0 (0-0) Újpest II.-Cegléd 2-3(0-1) DVSC. II. - Nyíregyháza 1-0 (1-0) REAC - Hajdúböszörmény később Nyugati csoport Budaörs - Pécs 0-4 (0-2) Bp. Honvéd II. - Kaposvöl&e 3-1 (1-1) Győr II. - Ajka 3-1(1-0) Veszprém - Gyirmót 0-1(0-1) Tatabánya - Videoton II. 3-0(1-0) Kozármisleny - FTC II. 2-1(1-1) Szigetszentmiklós - BKV Bőre 2-0 (1-0) Barcs - Baja 3-1 (1-0) A18. hét 2. fordulójának totóeredményei 1. Bremen - Dortmund 2-0 1 2. Leverkusen - Hamburg 1-1 X 3. Nürnberg - Hoffenheim 1-2 2 4. Schalke - Mainz 1-3 2 5. St Pauli - Bayern München 1-8 2 6. VfB Stuttgart - Hannover 2-1 1 7. Wolfsburg - Kaiserslautern 1-2 2 8. Manchester Utd. - Chelsea 2-1 1 9. Sevilla - Real Madrid 2-6 2 10. Roma - Milan 0-0 X 11. Lecce - Napoli 2-1 1 12. Udinese - Lazio 2-1 1 13. Intemazionale - Fiorentina 3-1 1 Plus egr mérkőzés: 14. Genoa - Sampdoria később Villámcsődület a rekreációért kreativitás A sport szeretetére hívták fel a figyelmet Ötvenhat érem az Integrának emlékverseny Safrankó Sára volt a legeredményesebb A kreatív csapat zenés koreográfiával lepte meg a járókelőket Egerben szabadidősport A Közép-Kelet- Európai Rekreációs Társaság (KERT) egri kreatív csapata ze­nés koreográfiával lepte meg a járókelőket az Eszterházy téren. A megmozdulással a sport szere- tetére, a rekreáció fogalmára és az egészségtudatosságra hívták fel a figyelmet, de a közeljövő­ben az EKF-en újonnan induló rekreáció szak propagálása is a célok között szerepelt. A szervezők (az Eszterházy g Károly Főiskola sportszervező, turizmus-vendéglátás és testne-. velés szakos hallgatói) kisisko­lásokat és nyugdíjasokat is be­vontak, ezzel hirdetve a rekreá­ció kortól való függetlenségét. A zeneválasztás - Rocky Balboa egy tréning száma - is motívum­ként jelent meg, utalva arra, ha az ember tesz magáért, nagy dol­gokat vihet véghez, így a rekre­áció is fontos színterét képviseli a harmonikus életnek. ■ B. Cs. úszás Az Integra Agria SE 46 rajthoz állt versenyzője közül 23-an végeztek dobogósként és további tíz úszót jutalmaztak ok­levéllel a 4. Hagyományőrző­emlékversenyen. Az ózdi Fiedler SE rendezvényén az 56 érmet szerzett integrások közül Safrankó Sára volt a legeredmé­nyesebb, aki egyszer sem talált legyőzőre és négy elsőségével ki­emelkedett a korosztályából. A legértékesebb győzelmet Szeivolt Melinda aratta 100 mel­len, aki nemcsak a 11 évesek kö­zött nyert, hanem az összetett­ben, az idősebbek között is a leg­jobbnak bizonyult. A megye- székhelyiek 21 elsőséget gyűjtve az éremtáblázat élén végeztek. Az ózdi eseményen az Integra Agria SE negyvenhat úszója állt rajthoz A gyöngyösi Parafa UK 27, az Eger Városi Úszóklub tagjai tizenhat érmet gyűjtöttek a bor­sodi megméretésen. ■ HE0L.hu A részletes eredmények a HEOLhu hírportálon találhatók. f X ;