Heves Megyei Hírlap, 2011. május (22. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-23 / 119. szám

2011. MÁJUS 23., HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORTTUKOR 11 Véget ért az Eger veretlensége nb in. Urbán triplájával jeles a Hevestől - A Tárkány megajándékozta a Túrát Az NB III. Mátra-csoport- ja 27. fordulójában a me­gyei rivális Gyöngyösi AK-Ytong vendégeként három góllal maradt alul a már bajnok Egri FC. Hírlap-összeállítás LABDARÚGÁS NB III., Mátra-csoport A 27. forduló mérkőzésein: GYÖNGYÖSI AK-YTONG - EGRI FC 3-0 (2-0) Gyöngyös, Komiéi spt., 300 néző. V.: Sápi Csaba (Berecz A., Tárj.). GYÖNGYÖS: Halasi Á. - Oravecz B., Pilinyi I., Szilágyi N., Kovács Á. - Czéh (Vass D., 87.), Tatár R., Bódis B., Vidra (Fekete B., 79.) - Fülöp V., Nádudvari (Király M., 83.) Edző: Ács János. EGER: Illyés D. - Debreceni D., Mile K., Káposzta P. (Somodi K. 46.), Horváth Á. - Romhányi T., Zováth J., Vén G. - Hamar A. (Gulyás G., 29.), Bárdi G. (Kál­mán J. 71.), Kotula L. Edző: Len­gyel Lajos. A 26 fordulón keresztül me­netelő egriek Gyöngyösön rend­kívül motivált hazai csapattal ta­lálkoztak. A11-esből vezetéshez jutó GYAK a rendkívül agilis Czéh Márton jóvoltából a 27. percben már 2-0-ra vezetett. Az Egri FC nem találta a ritmust, sok pontatlanság jellemezte a megyeszékhelyiek játékát. A frissebb vendéglátók a fordulás I után újabb góllal lohasztották a 1 látogatók kedvét, akik olyan tel- f jesítményt nyújtottak, amelyre | a tavaly nyári kezdés óta nem £ akadt példa. A lelkes és rendkí­vül motivált gyöngyösi csapat győzelmének jogosságához nem férhet kétség. Gólszerzők: Vidra R. (14., -11- esből), Czéh M. (27., 65.) Kiállítva: Gulyás G. (után- rúgásért) 67. percben Jók: Czéh M. (a mezőny leg­jobbja), Szilágyi N., Nádudvari A., Vidra R., ill. senki. Ács János (az eltiltását töltő Nagy Gábor helyett segítője nyi­latkozott): - Hetek óta úgy érzem nagyszerűen játszunk, de ma már a gólokban is megmutatko­zott csapatunk fejlődése. Lengyel Lajos: - Tizenegy in­diszponált játékossal esélyünk sem volt ezen a mérkőzésen. Bódi Csaba A gyöngyösi Czéh Márton (jobbról) két gólt lőtt a bajnokcsapatnak. Képgaléria a HEOLhu hírportálon. HEVESI LSC - RAFC 5-1 (2-0) Heves, 200 néző. V.: Puskás Zoltán (Gulyás L., Szűcs L). HEVES: Juhász E. - Nász N., Molnár Z. (Csoszánszki D., 46.), Horváth V., Nagy L. - Urbán P., Fekete T., Bárkányi A. (Besenyei Zs., 64.), Gulyás L. - Fekete V., Besenyei F. (Kiskartali M, 76.). Játékos-edző: Nagy Péter. RAFC: Botlik D. - Téglás M., Léki M., Gálosi Cs., Hajdú R. - Fekete L, Kubó Á. (Garics G., 60.), Gold P. (Pinczi L, 10.), And­rási Z. - Kaszás G. (Praczkó L, 55.), Benke B. Edző: Czinege László. Az első játékrészben a hazai csapat mezőnyfólénye gólokban is megmutatkozott, így a biztos vezetés tudatában vonultak az öltözőbe a hevesiek. Szünet után újabb találatokban jutott érvény­re a HLSC nagyobb tudása, amely gárda megérdemelten tar­totta otthon a három pontot a sportszerűen játszó vendégek­kel szemben. Gólszerzők: Fekete V. (23.), Urbán P. (45., 52., 90.), Csoszánszki D. (81.), ill. Gálosi Cs. (88.). Jók: Urbán P. (a mezőny leg­jobbja), Horváth V., Fekete T., Besenyei F., ill. senki. Nagy Péter: - Közösségszóra­koztató játékkal, magabiztos si­kert arattunk, de nem elégszünk meg ennyivel, már a vasárnapi túrái mérkőzésre készülünk. Czinege László: - A helyzete­iket jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyertek. Amennyiben a találkozó egyes szakaszaiban ziccereinket belő­jük, szorosabb lehetett volna az eredmény. Gratulálok a korrekt játékvezetéshez! Janosek Antal FELSŐTÁRKÁNY SC - TURA-BIOTECH USA 0-1 (0-0) Felsőtárkány, 250 néző. V.: Dolnegó Bálint (Dobsonyi L., Boda V.). FELSŐTÁRKÁNY: Molnár R. - Baranyai A., Sárosi G., Szarvas K. (Bódi K., 78.), Novák T. - Ragó B., Csóka R., Nagy J., Hajdú Zs. - Lakó Zs., Baji Á. (Szucsik Á., 37.). Edző: Bocsi Zoltán. TÚRA: Nagy G. - Takács M., Tóth A., Jeney Gy., Szabó Á. - Tóth T. (Padutsch A., 55.), Ludányi M., Kovács R, Blaubacher G. (Blaubacher B., 75.) - Sáth Z., Less K. (Havasi Zs., 82.). Edző: Lilik Pál. Küzdelmes mérkőzésen a tárkányiak az első félidőben több óriási helyzetet hagytak ki. Szünet után egy súlyos egyéni hibából talált gólt a vendégcsa­pat. A 68. percben tízre fogyatko­zó házigazdákat teljesen jogos 11 -estől fosztotta meg a végig in- diszponáltan működő játékveze­tő, így törvényszerűvé vált a kiesés elől menekülő felsőtár- kányiak veresége. Gólszerző: Blaubacher G. (48.). Kiállítva: Sárosi G. (2. sárga lap után) a 68. percben. Jók: Ragó B., Csóka R., Novák T., ill. az egész vendégcsapat. Bocsi Zoltán: - Döntetlensza- gú mérkőzésen megajándékoz­tuk ellenfelünket egy góllal. Lilik Pál: - Izgalmas és harcos mérkőzésen, fegyelmezett játék­kal és a sok jó teljesítménynek köszönhetően nekünk sikerült egy helyzetet kihasználni. Kívá­nom, hogy a Tárkány jövőre is NB III-as csapat maradjon! Varga Zsigmond További eredmények Monor - Salgótarjáni BTC 2-1, Dunakeszi ­Tiszaújváros 1-1, Balassagyarmat- Ózd 0-1, Rákosmente - Putnok 1-1, Vasas II.- Balmazújvá­ros 4-3. A bajnokság állása 1. Egri FC 27 22 4 1 77-27 70 2. Balmazújváros 27 16 4 7 64-28 52 3. Tiszaújváros 27 15 6 6 59-34 51 4. Vasas II. 27 15 4 8 57-34 49 5. Putnok 27 13 8 6 47-33 47 6. Salgótarjáni BTC 27 10 9 8 40-34 39 7. Rákosmente 27 11 5 11 35-36 38 8. Monor 27 9 9 9 38-40 36 9. Túra 27 10 5 12 41-47 35 10. Gyön&ösi AK 27 9 8 10 38-38 35 11. Felsőtárkány 27 7 7 13 35-45 28 12. Dunakeszi 27 7 7 13 39-61 28 13. Ózd 27 7 6 14 40-62 27 14. Hevesi LSC 27 7 4 16 39-59 25 15. Balassafflarmat 27 5 6 16 17-46 21 16. RAFC 27 5 418 26-68 19 A 28. forduló párosítása Május 28., szombat, 17.00: SBTC - Felsőtár­kány, Putnok - Gyöngyösi AK, Ózd ­Rákosmente, Tiszaújváros - Balassa^armat, RAFC- Vasas II., Eg­ri FC - Monor. Vasárnap, 17.00: Túra - Hevesi LSC, Balmazújváros - Dunakeszi. HÍESÁV Sebastian Vettel idei negyedik győzelme autósport - Sebastian Vet­tel, a Red Bull német pilótá­ja nyerte a 62. Forma-1-es autós gyorsasági világbaj­nokság ötödik futamát, a Spanyol Nagy díjat. A vb- címvédő mögött két brit McLaren-pilóta, Lewis Hamilton és Jenson Button végzett a második és a har­madik helyen. A 24 eszten­dős német versenyző idei negyedik, pályafutását te­kintve pedig 14. futamgyő­zelmét szerezte meg. Vettel a második pozícióból rajtolt a barcelonai pályán, a ver­seny második felében nagy csatában volt Hamiltonnal, végül kemény küzdelemben győzött, és toronymagasan vezeti a pontversenyt. Drámai csata után bajnok a Veszprém KÉZILABDA - Az MKB Veszp­rém sorozatban negyedszer, összesítésben 19. alkalom­mal lett bajnok a férfi NB I- ben, miután a döntőben, va­sárnap harmadszor is le­győzte, ezúttal drámai kö­rülmények között 22:20-ra a Pick Szegedet. Eredmény: MKB Veszprém - Pick Sze­ged 22:20 (11:12). A párhar­cot 3:0-s összesítéssel a Veszprém nyerte. Sikerével a feljutás küszöbén a Diósgyőr labdarúgás - A Keleti-cso- portban a listavezető Diós­győri VTK hazai környezet­ben könnyedén, 4-0-ra nyert a Hajdúböszörmény ellen az NB II. 27. fordulójá­ban, ezzel rendkívül közel került a feljutáshoz. Eredmények Keleti csoport Dióskor - Hajdúböszörmény 4-0 (3-0) Békéscsaba - Mezőkövesd 0-1(0-0) Vecsés - Kazincbarcika 3-1 (0-1) DVSC-TEVAII. - Dunakanyar-Vác 1-1(0-0) Nyírefflbáza - Makó 4-0 (1-0) Bocs - MTKII. 1-2 (1-0) Újpest II. - Orosháza 2-2(0-1) REAC- Cegléd később Nyugati csoport Pécs-Barcs 1-0 (0-0) Budaörs - Bp. Honvéd II. 1-0 (0-0) Szigetszentmiklós - Baja 0-0 Veszprém - Ajka 0-1(0-1) Kozármísleny - Gyirmót 2-2(2-1) Ferencváros II. - Videoton II. 1-2 (0-0) FC Tatabánya-BKV Előre 5-1(1-1) Győr II. - Kaposvölae később „Négy év alatt megduplázzuk a fiatal labdarúgók számát” bozsik-program Az MLSZ sportigazgatója szerint a 2007 után újraindult program működése évekre biztosított labdarúgás Négy év alatt meg­duplázzuk a 18 éven aluli labda­rúgók számát, ezt vállaltuk a Bozsik-programmal - közölte Nyilasi Tibor, a magyar szövet­ség (MLSZ) sportigazgatója.- Jelenleg 98 ezer fiatalkorú futballista van az országban, s ezt szeretnénk 200 ezerre növel­ni - jelentette ki a korábbi válo­gatottjátékos. - Nem tudom elfo­gadni, hogy nincsenek tehetsé­gek Magyarországon. Az után­pótlás a vesszőparipám, nagysze­rű értékeink vannak, de nem­csak megtartani kell őket, ha­nem csiszolni és foglalkoztatni, ez azonban már a klubok felelős­sége. A Bozsik-program célja, hogy felfedezze a tehetségeket. A 2007 után újraindult prog­ram működése évekre biztosított, mert az összes párt támogatását élvezi. Ráadásul az Országgyűlés sportbizottsága előtt 25 percesre tervezett prezentáción olyan ér­deklődést mutattak a politiku­sok, hogy az előadás más­fél óráig tartott.- Büszkén mond hatom, a bizott­ság látta, hogy a Bozsik-program- nak számos, a lab­darúgáson túlmutató, pozitív hozománya van az által, hogy a gyerekek sportol­nak. A mostani tanév 852 milli ós forintos költségvetéséből 400 millió állami támogatás, a fenn­Nyilasi Tibornak az utánpót­lás a vessző- paripája maradó részt a szövetség, illetve szponzorai, az OTP Bank és a MÓL finanszírozta. A jövőben pe­dig a létszámmal arányosan fog növekedni a költségvetés - jelen­tette ki Nyilasi. A program három fázisra oszt­ható: gyermeklabdarúgás, kibon­takozási program és elitprogram. Ennek első része - amely 500 millió forintot emészt fel a költ­ségvetésből - a szövetség részéről a tömegesítésről, a gyerekek ol­daláról pedig az örömfutballról szól. A Bozsik-programhoz csatla­kozó óvodák és általános iskolák 50-200 ezer forintos támogatást kapnak sportszerekre, cserébe vállalják, hogy heti két, testneve­lés órán kívüli foglalkozást tarta­nak a gyerekeknek. Ha a testne­velő tanár rendelkezik B- lic'enccel, akkor ő tartja a gyakor­lásokat, ha nem, akkor az MLSZ biztosít szakembert az intéz­ménynek. Hozzátette, eddig 700 intézmény csatlakozott a prog­ramhoz, s ez 28 ezer 500 gyerme­ket jelent, akik nagyjából 2000, 15-16 fős sportcsoportban ismer­kednek meg a labdarúgással mintegy 800 edzőnek és 100 kör­zeti szervezőnek köszönhetően. Ennek csúcspontja a Népligetben június 11 - 12-én sorra kerülő tan­évzáró futballtorna lesz. Az egyesületi programban ed­dig 171 körzetben nagyjából 900 egyesület 30 ezer játékosa szere­pel. Az U10-es korosztálytól el­kezdődik a tehetségek kiemelt foglalkoztatása, körzeti, majd me­gyei válogatottak alakulnak, ame­lyek évi 6-8 alkalommal közös gyakorláson és tornákon vesznek részt. Az U13-14-es korosztály­nál pedig megtartják Telkiben a kiválasztó tábort 80-80 mezőny- játékos és 8-8 kapus részvételé­vel. Az elitprogram célja, hogy a megalakuló korosztályos (U 15-től U19-ig) válogatottakban 50-50 gyereket foglalkoztassanak és versenyeztessenek. Nyilasi kiemelte, minden prog­ramban részt vevő gyereket re­gisztrálnak, így nem tudnak el­kallódni, egy gombnyomással utána lehet nézni, mikor és hol vettek részt a rendezvényeken.«