Heves Megyei Hírlap, 2010. november (21. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-29 / 277. szám

SPORTTUKOR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2010. NOVEMBER 29.. HÉTFŐ Mindenkinek jól jön a téli szünet NB in. Hevesen ikszelt a Tárkány - Veretlenül zárt az Egri FC - Kikapott a GYAK Pélyen sörösüveg is a pályára került a félbeszakadt kupameccsen Megosztozott a pontokon a Hevesi LSC és a Felső- tárkány az NB III. Mátra- csoportja 15. fordulójá­nak megyei rangadóján. Az Egri FC megszerezte őszi 12. bajnoki győzel­mét, a GYAK kikapott. Munkatársainktól LABDARÚGÁS NB III. Mátra-csoport A 15. forduló mérkőzésein: HEVESI LSC - FELSŐTÁRKÁNY SC 1-1 (1-0) Heves, 150 néző. Játékvezető: Laczkó Zoltán (Pauló G., Vígh- Tarsonyi G.). HEVES: Éles - Forgács, Jeney, Molnár Z. (Ragó, 72.), Kovács A.- Szabó G. (Kóczián, 52.), Káló, Nagy P., Nagy L. (Urbán, 52.) - Balogh B., Besenyei F. Edző: Ba­lázs Tihamér. FELSŐTÁRKÁNY: Erdős - Ba­ranyai, Hompoth, Szarvas, Bódi K. - Lakó, Sárosi (Gáspár, 75.), Csóka R., Vona (Csákvári Á., 78.)- Domán T., Baji Á. Edző: Bocsi Zoltán. A hatalmas szélben és hideg­ben hevesi rohamokkal kezdő­dött a találkozó, de a hazai gól­ra egészen a 26. percig várni kellett. Balogh Balázs szemfü­les találatát követően is lendü­letben maradtak a vendéglátók, a felsőtárkányiak legnagyobb | helyzetét Csóka Róbert hagyta 5 ki, aki fiz perccel a szünet előtt I került a kapussal szembe, ám | lövése célt tévesztett. Szünet I után a pontrúgáshoz előrehúzó- dó Hompoth Balázs 6 méterről talált Éles Viktor kapujába. Azt követően még inkább kiegyenlí­tődött a küzdelem, a hevesiek ugyan veszélyesebben támad­tak, azonban újabb gólra már nem futotta tőlük. Gólszerzők: Balogh B. (26.), ill. Hompoth J55.) Jók: Káló A., Nagy R, Balogh B., ill. Erdős, Hompoth, Csóka R. Balázs Tihamér: - Az első já­tékrészben úgy futballoztunk, ahogy azt elterveztem, 1-0-ás vezetésünk birtokában több gólt is lőhettünk volna. Szünet után feljavultak a vendégek, nekik is I voltak lehetőségeik, kiegyenlí- '1 tett, jó iramú mérkőzést láthat- f tunk. Mindkét csapat rászolgált | az egy pontra, de mi talán köze- 1 lebb álltunk a győzelemhez. A hevesi Nagy Lászlóék közelebb álltak a győzelemhez a felsőtárkányiak el­len, de a vége döntetlen lett A képgalériát keresse a HEOLhu hírportálon Kotula László (10) triplázott A képgalériát keresse a HEOLhu hírportálon Bocsi Zoltán: - A játék képe alapján úgy érzem, igazságos a döntetlen. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, de ezek­kel nem tudtak élni. Jól jön a té­li pihenés. Sike Károly EGRI FC - ÓZDI FC 4-2 (2-0) Eger, műfű, 150 néző. Játékve­zető: Mocsári Tamás (Ember T., Lovász L.). EGER: Illyés - Debreceni, Kis­kapusi, Káposzta, Busái - Bez­zeg, Zováth, Vén (Szilágyi M., 89.) - Kálmán, Kotula (Zvara, 89.), Hamar (Bardi, 65.). Szak­mai igazgató: László István. ÓZD: Jakab - Tankó, Máriási (Deme, 87.), Harnócz, Buku - Ko­vács Sz., Csatlós Cs., Gacsal, Badalik - Al-Mohamed, Ruszó (Sztraka, 65.). Játékos-edző: Má­riási Zsolt. Kotula László triplája mellett a kihagyott helyzetek tucatjáról marad emlékezetes a stadion helyett a felsővárosi műfövön játszott idényzáró a hazaiak szá­mára. A kétgólos hátrányból két ex-egri, Badalik Szabolcs és Harnócz Róbert jóvoltából még egyenlítő ózdiakkal szemben az utolsó hét percben biztosította be őszi tizenkettedik győzelmét a lehetőségei töredékével élő lis­tavezető EFC, amely veretlenül zárta a szezont. Gólszerzők: Kotula (13., 40., 87.), Kálmán (83.), ill. Badalik (52.), Harnócz (77.). Jók: Kotula, Káposzta, Kiska­pusi, Debreceni, ill.1 Badalik. László István: - Nagyon örü­lök annak, hogy befejeződött az idény, jól jön a három hónap a feltöltődésre. A mai meccs a helyzetkihasználás gyakorlásá­ról szólt. A második félidőben ugyan sikerült felhozni az ellen­felet, de a végén szerzett gólok a győzelmet jelentették. Köszön­jük a szurkolók egész éves támo­gatását, és szponzorainknak a háttér biztosítását. Máriási Zsolt: - Bejött az, ami­re számítottunk és egy pontot megérdemeltünk volna. A végén kijött a két csapat közötti tudás- különbség. Bódi Csaba GYÖNGYÖSI AK-YTONG .- FC TISZAÚJVÁROS 1-2(1-2) Gyöngyös, Komiéi Károly Sporttelep, 100 néző. Játékveze­tő: Dósa Árpád (Pap I., Tóth I.). GYÖNGYÖS: Halasi Oravecz, Pilinyi, Szilágyi N., Vid­ra R. - Fülöp (Csoszánszki, 60.), Tatár, Hajiinger, Czéh M. - Czene L. (Tari, 46.), Nádudvari. Edző: Nagy Gábor. TISZAÚJVÁROS: Varsányi - Mező Á., Fodor R, Martis, Berta I. - Németh B. (Dávid Z., 65.), Kerekes I., Török A., Németh D. (Gulácsi 79.) - Kovács R (Kovács R., 85.), Gaál G. Edző: Koleszár György. Mély talajú, csúszós pályán egy jól eltalált lövés után a tiszaújvárosiak gyorsan veze­tést szereztek. Két perccel ké­sőbb egyenlítettek a hazaiak, majd ismét a vendégek örülhet­tek gólnak. Mindkét csapat so­kat szabálytalankodott, a haza­iak támadójátéka sok kívánni­valót hagyott maga után. A má­sodik félidőben a vendégek so­rozatos szabálytalanságok után két fővel megfogyatkoztak. A hazai csapat az adódó lehetősé­get nem tudta kihasználni, így vereség lett a vége. Gólszerzők: Szilágyi N. (14.), ill. Kerekes 1.(12.), Gaál G. (16.) Kiállítva: Török A. (58.), Gaál G. (63.). Jók: senki, ill. az egész ven­dégcsapat. Nagy Gábor: - Egy negatív fo­lyamat eredményei a mai mér­kőzésen történtek. Koleszár György: - Kemény, férfias mérkőzésen egy jól küz­dő Gyöngyöst győztünk le; talán megérdemelten. "IIJ m Halmóczki Ferenc További eredmény: Vasas II. - Salgótarjáni BTC 1-1. A Rákosmenti KSK - Balmazújvá­ros, a Balassagyarmat - RAFC, a Dunakeszi - Túra és a Monor - Putnok mérkőzés a pálya hasz­nálhatatlansága miatt elmaradt. A bajnokság állása 1. Egri FC 15 12 3­36-14 '39 2. Balmazújváros 14 9 2 3 32-13 29 3. Tiszaújváros 15 9 2 4 36-19 29 4. Putnok 14 8 3 3 26-18 27 5. Salgótarján 15 6 8 1 20-14 26 6. Vasas II. 15 6 3 6 29-24 21 7. Gyöngyös 15 6 3 6 19-23 21 8. RAFC 14 5 2 7 19-24 17 9. Felsötárkány 15 4 4 7 21-26 16 10. Túra 14 4 3 7 22-27 15 11. Rákosmenti KSK 14 4 3 7 16-21 15 12. B.ftarmat 14 4 3 7 11-19 15 13. Ózd 15 3 5 7 21-33 14 14. Heves 15 3 3 9 22-30 12 15. Dunakeszi 14 3 3 8 20-34 12 16. Monor 14 2 6 6 13-24 12 labdarúgás A Magyar Kupa megyei selejtezője 1. fordulója hétvégére kiírt 19 mérkőzéséből csak kilencet játszottak le, a töb­bi találkozót a pályák használ­hatatlansága miatt elhalasztot­ták. Pélyen az 55. percben 1-0- ás kömlői vezetésnél félbesza­kadt az összecsapás, mert egy hazai néző sörösüveggel a kezé­ben bement a pályára. Dulako­dás támadt, a játékvezető véget vetett a meccsnek, majd a három kömlői labdarúgó neve is kiállí­tódként került a jegyzőkönyvbe. A hétvégi eredmények: PÉLY-KOMLÓ 0-1 (0-1) AZ 55. PERCBEN FÉLBESZAKADT G.: TúróJ. FC HATVAN - HORT 14-1 (8-0) G.: Tari 3, Niki 3, Kollár 2, Karkaura 2, Nagy Tamás 2, Nagy I. (11-esből), Király, ill. Morvái Cs. MÁRKÁZ - RÓZSASZENTMÁRTON 5-1 (2-0) G.: Simon 2, Szekrényes, Bu­dai, Fehér, ill. Tüke. VISONTA - ECSÉD 3-3 (2-2) TOVÁBBJUTOTT: VISONTA CSÁNY - GYÖNGYÖSHALÁSZ 3-10 (1-5) G.: Horváth L, Lóth L, Káposz­ta, ill. Ludányi N. 4, Nagy G. 3, Hu­szár D., Horváth V, Vajda. SZŰCSI - EGERSZALÓK 3-5 (2-4) G.: Tűzkő J. 2, Kovács R., ill. Karnizs, Kelemen, Farkas 0., Far­kas R., Váradi I. (öngól). Kiállítva: Hordós Dániel (Szűcsi, 89.). VÁRASZÓ - EGRI SPORTCENTRUM SE 5-1 (2-0) G.: Csíkos 2, Barczai, Bocsi, Porteleki, ill. Cserős V. Kiállítva: Szilágyi (89.), ill. Ladányi (70.) ABASÁR - NOVAJ-OSTOROS 1-6 (0-4) G.: Bodor M., ill. Csohány G. 3, Csohány T. 2, Tompos K. KERECSEND - KÁPOLNA 14-0 (8-0) G.: Varga A. 4, Huszár L. 3, Szajkó R. 2, Balog Cs., Suha R, Báder D., Suha L., Balog N. A gyöngyöshalászi Ludányi Nándor négy gólt lőtt a csányiaknál A hajrában elkövetett hibákért nagy árat fizetett a GYFKK pont nélkül Az Eszterházy KFSC-GMR játékosait „bedarálták” Bőcsön, így nem kerülhették el az újabb vereséget KÉZILABDA NB I/B, Kelet, nők All. forduló mérkőzésein: BOCS KSC - ESZTERHAZY KFSC-GMR 30:28 (17:13) Bocs, 170 néző. V.: Halász A., Dr. Kovács M. EGER: Fodor T. - Kovács É. 2, Balog R. 3, VARGA 8, Király R., BAK J. 7, Kovács V. 1. Cs.: Szűcs N. (kapus), Holovitz, MOLNÁR N. 2, Bárkai, BENEDEK 5, Pothursz- ki, Őri 1. Edző: Hegedűs Tibor. Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:2,12. p.: 6:4,18. p.: 6:7,24. p.: 11:11,36. p: 19:17,42. p.: 21:19, 48. p.: 24:21, 54. p.: 28:24. Kiállítások: 20, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2. ill. 9/6. A mérkőzés első felében fej-fej mellett haladt a két együttes. A 12. percben 6:3-ra vezettek a ha­zaiak, de a vendégek fordítani tudtak. Innentől nemcsak a 7:0- ás sorozatot produkáló hazaiak­kal, hanem a két játékvezetővel GMR // Global Medical Research Qrape Vitai® is meg kellett küzdeniük Varga Szilviáéknak. A második játék­részben maradt a két csapat köz­ti minimális különbség, az igen durván játszó bocsi csapat ki­harcolta a győzelmet. A mérkő­zés végén Pothurszki Beat- rixnál szakadt el a cérna, akit egyből piros lappal állítottak ki, így várhatóan eltiltás vár a véde­kező specialistára. Hegedűs Tibor: - Nagyon jól küzdöttünk, megérdemeltük vol­na legalább az egyik pontot. Saj­nos az ellenfél durvaságaival nem tudtunk mit kezdeni. Ifik: Bocs KSC - Eszterházy KFSC-EVSI 25:26 (13:11). Ld.: Gasková ó, Vizes, Benedek 5-5, Őri A. 4. A gyöngyösi Körösi Fruzsináék (a labdával) nagyot küzdöttek Következik: Eszterházy KFSC- GMR - Csorvási SK, december 4., szombat, 17.00. Rutka Péter GYÖNGYÖSI FŐISKOLAI KK - HAJDÚNÁNÁS TERMÁL SC 27:30 (11:10) Gyöngyös, sportcsarnok, 250 néző. V.: Kolarovszki Z., Szabó I. GYFKK: Nábelek - Szabó R. 3, Barczi 1, KÖRÖSI 5, FORGÁCS 7, NAGY N. 9/2, TUrcsányi 1. Cs.: Mazura (kapus), Csépány, Bakos K., Kasková, VÖLGYI 1, Cseh L. Edző: Molnárné Somoskőy Réka. Az eredmény alakulása. 5. perc: 2:2, 14. p.: 5:5, 17. p.: 6:7, 23. p.: 8:8, 39. p.: 16:15, 45. p.: 20:20, 54. p.: 24:25. Kiállítások: 6, ill. 14 perc.. Hétméleresek: 4/3, ill. 3/3. A játéknap rangadóján egé­szen az 55. percig kiélezett küz­delem zajlott. A végén több tech­nikai hiba is becsúszott a fáradó hazaiaknál, s ezeket a nánásiak gólokkal büntették. Molnárné Somoskőy Réka: - Jó csapat ellen, tisztesen helytállt a sérültekkel tűzdelt csapatom. Következik: Gyöngyösi FKK - Gyulai SE, december 5., vasár­nap, 16.00. M. S. R. NB 1/B, Kelet, férfiak All. forduló mérkőzésén: ÓZDI KC - GYÖNGYÖSI KK 27:44(12:25) A mérkőzés részletes tudósítá­sát lapunk keddi számában kö­zöljük. ■