Heves Megyei Hírlap, 2010. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-06 / 79. szám

2010. ÁPRILIS 6., KEDD - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORTTÜKÖR _____ 13 S zabó ostorozta a felsőtárkányiakat megyei i. osztály Verpeléten az utolsó öt percben fordította maga javára a meccset a Nagyréde A felsőtárkányiakat otthonukban győzték le a novajiak, ám a listavezető botlását az üldözők nem tudták kihasználni a labdarúgó megyei I. osztály 19. fordulójában. Tudósítóinktól Felsötárkány ­NovaHJstoros 0-1 (0-1) Felsötárkány SE: NovapOstoros SIC Erdős J. Kozma G. Baranyai A. Szénégető D. Hompoth B. Dóczi 1. Szarvas K. Barta J. Lehóczky Zs. Csohány T. LakóZs. Molnár G. Csákvári Á. (Fükő T.) Forgács D. (Reményi R.) Nagy J. Barta K. BódiK. Szabó R. (Tuza 1.) Domán I Jánosi 1. (Porkoláb P.) Pusoma R. Újlaki D. Játékos-edző: Edző: Bocsi Zoltán. Csanády Dénes. Felsötárkány, 150 néző. Játékvezető: Szigetvári Zsolt (Tyukodi J, Kónya I.). Egy jól eltalált lövés döntött pontok sorsáról a mérkő­zésen. A felsőtárkányiak rossz játékán túlmenően rá­adásul a kispadjuk is „rövid" volt Gólszerző: Szabó Ft. Jók: senki, ill. mindenki. Ifik: 4-0 Bocsi Zoltán: - Mai teljesítményünk katasztrofálisra sikeredett, de még nincs vége a bajnokságnak. Csanády Dénes: - Nagyszerű küzdőszellem és jó csapatjáték hozta a bravúros győzelmet. Remélem, ugyanígy folytatjuk tovább a bajnokságot Bajzát Sándor Tarnaleleszi MSE ­FC Hatvan 1-1 (1-1) Tamaleteszi Meteor SE: FC Hatvan: Balázs L. Ajpek Sz. Batartulga E. AndóA Suha Sz. Nagy T. Németi Z. Tóth P. Barkóczi G. Szamosi GÍ ­Nagy Sz. Hac®fÁ(Szktenár P.) Dorkó 1. Králik 1. Holtó Zs. (Danó R.) Kollár P. (Hegyi Á.) Molnár Gy. Kovács T. Szabó T. (Kovács A.) Kratofil Cs. (Szász T.) Molnár L. (Tóth Z.) Baranyi R. Edző: Edző: Érsek Emil Győri Zoltán. Tarnalelesz, 70 néző. Játékvezető: Viktor Ferenc Péter (ifj. Varga G.. Pádár Sz). Megérdemelt pontot hozott a húsvéti nyuszi Leteszre, az eredmény csak annak meglepő, aki nem látta a mérkőzést. Gólszerzők: Dorkó I., ill. Kratofil Cs. Jók: Barkóczi G., Holló Zs., Németi Z, Suha Sz., Sza­mosi G, ill Kovács I, Králik I., Tóth R, Nagy T, Nagy Sz. Ifik: 1-3. Érsek Emil: - Nemcsak a Hatvan csapatával kellett megküzdenünk, nagyon kellett ez a kis pontocska, amire teljes mértékben rászolgáltunk. Győri Zoltán: - „Kottából” alakítottunk ki sok helyze­tet, de jól zárt a hazai védelem. Kifusz Csaba A 20. forduló párosítása ____________ Á prilis !0„ szombat 16.30: Andomaktálya - Verpelét, Novaj-Ostoros- Füzesabony, Bélapátfalva - Felsötár­kány, Tamaleteszi MSE - Besenyőtelek. 18.00: Na&ré- de - Pétervására. Vasárnap, 16.30: Gyöngöshalász - Egerszalók, FC Hatvan - Lőrinci, Márkáz - Atkár. A képgalériát keresse a HEOLhu hírportálon A pétervásárai Budai Tamásék (elöl) döntetlent játszottak a besenyőtelki Makai Péterék ellen Egerszalók - Bélapátfalva 2-1 (1-0) Egerszalók SE: Bélapátfalva SKE: Prokaj G. Kasza D. Karnizs G. Tözsér D. Csontos M. Veres G. Hangácsi Cs. Dallos D. Farkas 0. (Pallagi Z.) Bajzát Zs. Ficzere R Bársony D. Varga D. Barta A Torbavecz T. (Domoszlai R) Mocsáikó M. (Herczeg R.) Farkas R. (Dobos Zs.) Horváth 1. > BataJ. (Udvari Cs.) Csákvári D. (Ács K.) Érsek M. Rostás K. (Barta P.) Edző: Játékos-edző: Horváth Tamás, Bajzát Zsolt. Bélapátfalva, 150 néző. Játékvezető: Kaié Elemér. Semmilyen mérkőzés nem könnyű, főleg nem idegen­ben játszva A szalókiaknak jól küzdő Bélapátfalvát si­került legyőzniük, ami értékes pontokat jelentett. Gólszerzők: Érsek M, Farkas R. (11-esből), ill Bajzát Zs. Jók: Prokaj G., Csontos M., Ficzere P„ Varga D, Érsek M„ ill. Kasza D., Tözsér D. Ifik: 3-6. Varga István csapatvezető: - Két tojást tojt ne­künk a bélapáti nyuszi, ami három pontot eredmé­nyezett. Bajzát Zsolt: - Balszerencsés mérkőzésen kritikán aluli játékvezetést láthattunk. Ficzere Fiita Verpelét ­Nagyréde 1-2 (1-0) Verpelét SE: Szöiöskert-Nagyréde SC: Tiszolczki L. Juhász E. Csepcsányi D. Szabó Sz. Varga R Barna T. Török P. Hordós D. Malik G. Kulcsár T. (Márkus M.) KissG. Kecskés M. (Márkus T.) Bánka B. (Hágen N.) Debreceni J. (Székely Sz.) Fükő R Fekete T. Hajdú Zs. Hajiinger B. Csapó T. (Szabó M.) Huszár D. Lipták R. Csomós T. Játékos-edző: Edző: Vinczepap Ferenc. Nagy Gábor. Verpelét 200 néző. Játékvezető: Dósa Róbert (Kassai Á, Molnár M.). A verpelétiek jól küzdöttek, a lehetőségeik is megvol­tak a győzelemre, de az utolsó öt percet nem sikerült kihúzni kapott gól nélkül Gólszerzők: Csapó T, ill Hordós D„ Márkus M. Jók: az egész hazai csapat, ill Barna I, Márkus I, Hordós D. Ifik: 0-1. Vinczepap Ferenc: - Az első félidőben el kellett vol­na dönteni a mérkőzést a második félidő végére elfáradtunk. Nagy Gábor: - Nagyon mélyen voltunk, ez volt az a mérkőzés, ami vízválasztó lehet Remétem, a győ­zelemmel a jó irányba indulunk el Molnár Tamás Pétervására ­Besenyőtelek 0-0 Pétervására SE: Besenyőtelek SC: Venczel V. Tóth B. Sándor A. Háklár L. Hegedűs R. Pálfatvi A GulykaZs. Vassl. Érsek Sz. Kaknics L Budai T. KissG. Balázs A. Molnár K. Csóka R. Mirkóczky L. (Burai Cs.) Dudás A. (Horváth K.) Makai R Érsek Cs. (Nagy Á) Kovács B. (Váradi E.) Berki K. Jónás A (Forgács P.) Játékos-edző: Edző: Bukrán Csaba Nagy Endre. Pétervására. 150 néző. Játékvezető: László Tamás (Lucián J„ Lánczos G.). Küzdelmes, de közepes iramú mérkőzésen a kritikán aluli csatárjátékot nyújtott pétervásárai csapat elten megérdemelten szerzett egy pontot a taktikusan játszó besenyőtelki együttes. Jók: senki, ill az egész vendégcsapat dicséretet érdemel Ifik: 1-2. Bukrán Csaba: - Végigtámadtuk a mérkőzést de csak két kapufáig jutottunk, csatáraink teljesítmé­nyét pedig nullára lehet értékelni. Nagy Endre: - Nagyon sokat dolgoztunk az egy pon­tért ami nekünk győzelemmel ért fel. Kovács Ferenc Füzesabony - Andomaktálya 1-1 (0-1) Fensthemvfüzesabony: Andomaktálya St Tóth F. Molnár R. Gulyás G. Magyar T. Berzétei T. Danes Sz. Bogos Gy. Petrik L. Molnár Z. (Hídvégi G.) Kiszály R Péter Z. Baji P. Póka T. Baji Á. Szabó L ÁgóF. Antók M. (Nagylaki D.) Bak K. (Kapás K.) Vámosi R. Horváth K. Farkas M. (Mencsik L.) Lázár L (Grassi U.) Edző: Játékos-edző: Szabó András. Molnár Róbert. Füzesabony, 100 néző. Játékvezető: Tóth Zoltán (Orovecz T, Czeglédi A.). Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gélszerzők: Szabó L. (11-esből), ill Baji Á. Kiállítva: Baji Á (ütésért) a 81. percben. Jók: Szabó L, Gulyás G„ Póka T, ill Baji Á, Lázár, BakK. Ifik: 1-7. Szabó András: - Mindkét csapatból sok volt a hiány­zó, így öreguras, lassú játék után az iksz reálisnak mondható. Molnár Róbert: - Azt hittük, hogy változik a játékve­zetők felfogása, de nagyot tévedtünk. Tamasi Sándor Atkár - Gyöngyöshalász 2-2 (0-1) Atkár SE: Gyöngyöshalász SE: Farkas Z. Horváth P Barta R. Szabó Gy. (Sándor J.) Bordás L. Pintér Á. Bartók R (Grízner) Nagyfalusi S. Fülöp V. (Benus F.) Kun R. Bakondy Cs. Nagy Gy. T. Molnár A. Horváth V. Karsai Zs Vajda B. Bucsok D. (Bella K.) Ludányi N. Hever P. Nagy L. (Luskai J.) Cserta L. Adorján T. (Sőregi Z.) Edző: Ács János. Edző: Labancz Róbert Atkár, 200 néző. Játékvezető: Varga László (Domosztei J„ Osváth E.) A szomszédvári derbin korrekt játékvezetés mellett óri­ási küzdelem jellemezte a játékot, ahol igazságos dön­tetlen született. Gólszerzők: Fülöp V„ Hevér P, ill Horváth V., Kun R. Jók: Barta R. (a mezőny legjobbja), és az egész hazai csapat, ill. Nagy Gy. T, Nagyfalusi S. Ifik: 1-0. Kocsis Attila SE-elnök: - SzíweHélekkel küzdöt­tünk, megérdemeltünk egy pontot. Labancz Róbert: - Igazságos a döntetlen. Kocsis Attila Lőrinci- Márkáz 0-0 Lőrinci VSC: Márkáz FC: Balogh S. Vidra D. Cseh J. FödőN. NagyZ Tóth 1. A. Baranyi Sz. Agócs V. Maksa R. (Petró Á) Simonyák K. MaksaG. Szekrényes Á (Fehér Gy.) Mákos K Szabó Zs. Juhász Zs. Trésé M. Dudás P. (Ocsovai B.) GrabeczG. (Trésé V.) Tamási Á Mikola G. Balogh R. (Móricz B.) Simon A. Edző: Játékos-edző: Sárvári Tamás. Fehér Gyula. Lőrinci, 150 néző. Játékvezető: Sipeki Attila (Kovács B„ Lovas N.). Az eteő félidőben mindkét csapat álmosan játszott, for­dulás után viszont nagy küzdelem jellemezte a mérkő­zést, a kapuk azonban érintetlenek maradtak. Jokítaos K„ Juhász Zs., Ocsovai B., Nagy Z., ill Tóth I. A., Simonyák K. Ifik: 2-1. Sárvári Tamás: - Az első félidőben aludtunk, a má­sodikban küzdöttünk, és létfontosságú egy pontot szereztünk. Fehér Gyula: - A hétközi nehézségeink teljes mérték­ben meglátszottak a mérkőzésen, bármeddig ját­szottunk volna, nem szereztünk volna gólt. Kerepesi Ferenc A bajnokság állása 1. Felsötárkány 18 12 4 2 59-17 40 2. FC Hatvan 19 12 3 4 44-29 39 3. Gyöngyöshalász 18 11 3 4 46-21 36 4. Nagyréde 19 9 6 4 40-24 33 5. Pétervására 18 9 5 4 35-19 32 6. Andomaktálya 18 9 5 4 35-24 32 7. Egerszalók 19 8 5 6 31-23 29 8. Novaj-Ostoros 19 8 2 9 35-43 26 9. Márkáz 18 7 5 6 38-37 26 10. Verpelét 18 6 3 9 35-28 21 11. Besenyőtelek 18 6 3 9 24-33 21 12. Atkár 18 5 4 9 31-50 19 13. Füzesabony 19 4 7 8 21-31 19 14. Lőrinci 18 4 3 11 12-40 15 15. Tarnalelesz MSE 18 3 4 11 19-50 13 16. Bélapátfalva 19 2 2 15 18-54 8 A Heves pontot hozott Ózdról, a GYAK otthonában betlizett NB in. A borsodi városban már az első félidőben kialakult a végeredmény - Gyöngyösön egy találat döntött LABDARÚGÁS NB III., Mátra-csoport A 14. fordulóból pótolt mérkő­zéseken: GYÖNGYÖSI AK-YTONG - BALMAZÚJVÁROSI FC 0-1 (0-0) Gyöngyös, 100 néző. V.: Pikó Attila (Bathó V., Halgat ].). GYÖNGYÖS: Szén L. - Tóth T., Szilágyi N., Pilinyi, Vidra - Csoszánszki, Tari, Takács - Csohány G. (Kiss I., 75.), Oravecz, Molnár B. Edző: Majzik Zoltán. BALMAZÚJVÁROS: Barna - Tornyai, Kiss A., Holb, Tóth Z. - Mizsák, Kónya (Varga M., 92.), Szűcs L, Murák - Radnai (Sárkö­zi, 85.), Nagy Sz. Edző: Szaláczi Tamás. A gól története. 55. perc: Kapu előtti kavarodás után Kónya lőtt a kapu jobb alsó sarkába, 0-1. A gyöngyösiek már az első per­cekben megszerezhették volna vezetést. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, de a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazai csa­patjobbára mezőnyfölényben ját­szott, ám a körülményes támadó­játék miatt a kínálkozó lehetősé­gekkel nem tudott élni. Jók: Oravecz, Pilinyi I., Tóth T., ill. Holb T, Kónya M., Szűcs L., Mizsák R. Majzik Zoltán: - Támadójáté­kunk sajnos újból hagyott némi kívánnivalót maga után. Ezzel együtt nincs miért elmarasztalni Szilágyi Norberték (jobbról) nem tudtak a balmaziak fölé kerekedni a játékosokat, hétről hétre becsü­lettel teszik a dolgukat. Szalánczi Tamás: - Nagyon ér­tékes idegenbeli győzelmet arat­tunk a jól futballozó Gyöngyös el­len. A gól döntőnek bizonyult Halmóczki Ferenc ÓZD FC - HEVESI LSC 2-2 (2-2) Ózd, 200 néző. V.: Fekete Lász­ló (Katona L, Baranyi G.). ÓZD: Varsányi - Nagy D., Sán­dor Zs., Tóth K., Bakos - Füleki, Sipos (Ruszó, 87.), Buku (Nagy R., 73.), Balogh S. - Máthé (Csák, 78.), Al-Mohamed. Edző: Zimmermann Tamás. HEVES: Áncsán - Laubert G., Hegedűs D., Molnár Z. (Jakab, 46.), Nász - Káló - Urbán, Besenyei Zs. (Nagy R, 46.), Nagy L. (Bartuska, 72.) - Besenyei F., Balogh B. Edző: Balázs Tihamér. A gólok története. 6. perc: Lesgyanús helyzetből Al- Mohamed 5 méterről passzolt a hálóba, 1-0. 14. perc: 22 méter­ről elvégzett szabadrúgásból Ba­logh Balázs volt eredményes, 1- 1.28. perc: Nagy L. precíz be­adását Besenyei F. a 11-es pont­ról vágta a hálóba, 1 -2.45. perc: A kapufáról kipattanó labdát Máthé sodorta a kapuba, 2-2. Az ózdiak gyors gólja ellenére a hevesiek az első félidőben vé­gig több ziccert alakítottak ki, de 2- 1-es állásnál négyszer is óriá­si helyzetben hibáztak. A félidő végén szerencsés góllal egyenlí­tett a házigazda együttes. Jók: Varsányi, Al-Moha­med, Máthé, ill. Áncsán, Laubert G., Hegedűs D., Balogh B., Besenyei F. Zimmermann Tamás: - Egész­séges, kemény párharcokkal tar­kított mérkőzésen igazságos eredmény született. Balázs Tihamér: - Nagyon ne­héz idegenben pontot, vagy pon­tokat szerezni, ezért ezt a döntet­lent is sikernek számolom el, bár megvoltak az esélyeink, meg megnyerjük a mérkőzést. Balázs Tihamér További eredmény: Maglód - Dunakeszi 5-0. ■