Heves Megyei Hírlap, 2009. november (20. évfolyam, 256-280. szám)

2009-11-02 / 256. szám

SPORTTUKOR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2009. NOVEMBER 2., HÉTFŐ 10 Pontok a zsebbe, Andornak a mennybe megyei i. osztály Az FC Hatvan tartja a lépést az ismét örömfocit produkáló Felsőtárkánnyal A labdarúgó megyei I. osztály 12. fordulóját kö­vetően a vendég Nagyré- de legyőzésével dobogóra lépett az Andornaktálya. A Füzesabony a Pétervá- sára ellen idei első hazai győzelmét aratta. Tudósítóinktól Febötárkány - Tarnalelesz MSE 8-0 (2-0) Fetsötárkány SE: Tamaleleszi Meteor SE Erdős J. (Szántósi Sz.) Balázs L NovákT. Dorkó A Baranyai A. (Fekete Zs.) Dorkó 1, Szarvas K Báder I. Bódi K. Nagy P. Lakó Zs. (Kollár P) Németi Z. Nagy J. SuhaSz. Béres M. ZayF. Gyurcsik M. Dáné R. (Balogh Á) Domán T Szabó T. Pusoma R. Szamosi G. Játékos-edző: Edző: Bocsi Zoltán. Érsek Emil Felsőtárkány, 120 néző. Játékvezető: Zsákai Zsolt (Varga L, Berényi Á). Az első félidőben még idegesen, pontatlanul játszottak a hazaiak. A folytatásban a tárkányiak mezőnyfölénye gólokban is megmutatkozott. Gólszerzők: Domán T. 3, Béres M. 2, Lakó Zs„ Pusoma R, Bódi K. Jók: Nagy J„ Béres M, Domán T, ill. Dorkó I, Suha Sz, Szamosi G. Ifik: 1-4. Bocsi Zoltán: - A második félidőben teljesen fel­őröltük a sportszerűen játszó ellenfelünket Érsek Emil: - Mindenkinek segítünk a góllövésben. Sajnos nálunk, több ember újra a barnás nadrágot vette fel Játékvezetőkről jót vagy semmit. Bajzát Sándor Bélapátfalva ­FC Hatvan 2-3 (2-1) Bélapátfalva SKE: FC Hatvan: Kovács 1. Ajpek Sz. Tőzsér D. Andó A Fülep Gy. Králik 1. Bajzát Zs. Nagy Szilárd Lehóczky Zs. Földi A Mikó R (Bársony D.) Nagy T. Szajlai R Nagy-Varga K. Csákvári Á Kdvács T. (Nagy Sz.) Csákvári D. Hadler A (Szundi Zs.) Mikó A. (Ács K) Hegyi Á (Abelovszki R.) Barta P. (Mező G.) Baranyi R. Játékos-edző: Edző: Bajzát Zsolt. Győri Zoltán. Bélapátfalva, 50 néző. Játékvezető: Nyircsák László (Karsai Á, Zám L). A második játékrészben csak helyzetekig jutottak a hazaiak, míg a vendégek két fejesgóllal a maguk javá­ra fordították az eredményt. Gólszerzők: Mikó A, Csákvári D. (11-esböl), ill Nagy-Varga K., Nagy T, Nagy Szilárd Jók: Csákvári D„ Tőzsér D, Csákvári A, Fülep Gy, ill. az egész vendégcsapat Ifik: 1-2. Bajzát Zsolt: - A kihagyott helyzetek megbosszul­ták magukat A hozzáállással meg voltam elégedve. Győri Zoltán: - A második félidei játékunkkal rá­szolgáltunk a győzelemre. Fodor Pál A13. forduló párosítása ________ N ovember 7., szombat, 13.30: Füzesabony- Tarnalelesz MSE Pétervására - Verpelét Besenyő- telek - Bélapátfalva, Lőrinci - Felsőtárkány, Márkáz- Egerszalók. 16.00: Na^réde - Novaj-Ostoros. Vasárnap, 13.30: FC Hatvan - Gyöngyöshalász. Atkár - Andornaktálya. A bélapáti Barta Péterék (jobbról) félidőben még vezettek, de a szünet után fordított az FC Hatvan A képgalériát keresse a HEOLItU hírportálon Andornaktálya- Nagyréde 2-1 (0-0) Gyöngyöshalász- Márkáz 3-0 (2-0) Füzesabony - Pétervására 1-0 (0-0) Verpelét - Atkár 2-2 (0-1) Andornaktálya SE: Szőlöskert-Nagyréde: Gyöngyöshalász SE: Márkáz FC: Fenstherm-Füzesabony: Pétervására SE Verpelét SE Atkár SE Molnár R. Juhász E. Horváth R Vidra D. Járdán K. Szálkái D. Tiszóczki L FarkasZ. ÁgóR. Debreceni J. Szabó Gy. (Tóth Z) TresóM. Péter Z. Sándor A. Török R Barta R. Danes Sz. Barna T. Nagvfalusi (Nagy Gv. T.) Tóth 1. A Ferencz Z. Hegedűs R. Varga P. Bordás L Petrik L Bódis B. Vemyik D. AgócsV. Póka T. Érsek Sz. Kriván P. (Hágen N.) Belte K (Bartók P.) Magyar T. Kulcsár T. Pintér Á Véber G. (Sztankó Z.) Bőgős Gy. Gulyka Zs. KissG. Fülöp V. Baji A (Kiszály P.) Kolompár J. Nagy L (Patkós M.) Szekrényes Á. Vojtekovszki Á. Érsek Cs. (Zubó N.) FükőP. BakondyCs. Szabó B. Fekete T. Nagy 1. G. Simonyák K. Szabó L. Balázs A Klaisz Z. (Bódi G.) Grízner G. (Molnár A.) Baji P Bánka B. Nagy II. G. Szabó Zs. Vincze R. Horváth K Hajdú Zs. (Puporka Gy.) Bartha R Baji Gy. (Pápai Z.) Hajiinger B. Sőregi Z. (Tóth P.) GrabeczG. Molnár Z. NagyÁ Csóka R. Erdélyi Horváth K. (Lázár L) Ludányi N. Rúzsom G. (Kun R.) Nagy R. (Paulenka R.) Gulyás G. (Szecskó B.) Bukrán Cs. FüköT. Karsai Zs. Grassi (Kapás K.) Csomós T. (Márkus M.) Horváth V. Tóth II. A (Fehér Gy.) Kovács B. (Nagylaki D.) Berki K. Szabó M. (Lipták R.) CsertaL Játékos-edző: Edző: Edző: Játékos-edző: Edző: Játékos-edző: Játékos-edző: Játékos-edző: Molnár Róbert Nagy Gábor. Labancz Róbert Fehér Gyula. Szabó András. Bukrán Csaba. Vinczepap Ferenc. Molnár András. Andornaktálya, 100 néző. Gyöngyöshalász, 220 néző. Füzesabony, 50 néző Verpelét, 130 néző. Játékvezető: Jávorszki Zoltán (Rozsnak) Lendvai). Játékvezető: Dudás Sándor (Török D., Szarvas L). Játékvezető: Ducsai József (Báder J„ Gyetvai B.). Játékvezető: Bodac Tamás (Káté E., Tűhegyi L). A hazaiak jobb helyzetkihasználásuknak köszönhető­A motiváltabb hazaiak magabiztosan tartották otthon a Küzdelmes mérkőzésen, a látottak alapján megérde­A Verpelét hazai pályán továbbra is igen rapszodikus. en nyertek. három pontot a sportszerűen játszó markaziak elten. melt a hazai csapat sikere. A hazaiaknak többet keltett volna tenni a győzelemért, Gólszerzők: Baji A. Baji P, ilf Bánka B. Az újonc zsinórban hetedik mérkőzésén maradt nye­Gólszerző: Bőgős Gy. így az atkári pontszerzés teljesen megérdemelt. Kiállítva: Fekete T. a 88. percben. retten. Kiállítva: Sándor A (törlesztésért) a 64. percben. Gólszerzők: Varga R, Lipták R„ ill. Bariba P, Mól­Jók: Ágó R. (a mezőny legjobbja) és az egész hazai Gólszerző: Nagy II. G., Horváth V., Nagy L. Jók: az egész hazai csapat, ill Szálkái D„ Sándor A. nár A. csapat ill Barna T, Hajiinger B. Ifik: 3-2. Jók: Vemyik D., Pintér Á, Nagy 1. G., ill. Tóth 1. A Ifik: 2-5. Jók: Kiss G., ill. és az egész vendégcsapat. Molnár Róbert: Ez a mi csapatunk. „Töki”, Ifik: 3-3. Szabó András: - Keményen készültünk a héten, Ifik: 0-2. „Pepe”, „Dani” születésnapotokra ez az ajándék. Labancz Róbert: ­Fegyelmezett játékunknak kő­mint Sylvester Stallone a Rocky IV-ben. Úgy lát­Vinczepap Ferenc:- Nem érdemeltünk győzel Nagy Gábor: - A játékvezető elküldött a kispadtól szönhető a magabiztos győzelmünk. szik, megérte, mert győzelem tett a vége. met de kis szerencsével megszerezhettük volna a reklamálásért, holott sértőt nem mondtam neki, Fehér Gyula: - A sérülésektől és eltiltásoktól meg­Bukrán Csaba: - Ma is jól lejárattuk magunkat, Kocsis Attila egyesületi elnök: - A második ezért elfognak tiltani. Kíváncsi vagyok, hogy ő tizedelt csapatunk sajnos ettől többre nem volt ké vetem az éten. Viszont amit Báder János partjelző félidőben is nagy nyomás nehezedett ránk. Tizen­megkapjae büntetését a mérkőzést befolyások) hí­pes. Sok sikert a Halásznak. úr müveit a pályán, azt meg kell szüntetni, két ember elten keltett küzdeni, kibírtuk, felálltunk. báiért. Vozik Zoltán Szabó Ferenc Tamasi Sándor Molnár Tamás Egerszalók - Lőrinci 4-1 (3-1) Egerszalók SE Lőrinci VSC: Prokaj G. Balogh S. Kamizs G. Juhász K. Kelemen Gy. NagyZ. Csontos M. Petró Á Hangácsi Cs. Dobos D. Nagy L. (Domoszlai P.) Cseh J. Horváth T. OcsovaiB. Torbavecz T. (Farkas 0.) Kaszás A Farkas R. (Smuczer Sz.) Juhász Zs. Ficzere R (Dobos Zs) Smid J. (Oláh T.) Bata J. (Farkas M.) Husanyicza H. (Pajor V.) Edző: Edző: Horváth Tamás. Sárvári Tamás, Egerszalók, 50 néző. Játékvezető: Szigetvári Zsolt (Bozó L, Czeglédi A). A lelkesen küzdő vendégcsapat ellen sportszerű mér­kőzésen megérdemelten nyert az Egerszalók. Gólszerzők: Ficzere P, Nagy L, Smuczer Sz, Torbavecz I, ill Husanyicza H. Jók: Nagy L, Torbavecz I, Rczere R, Smuczer Sz, Domoszlai P, III senki. Ifik: 3-4 Horváth Tamás: - Azt mondta a Ficzere: helyze­tünk volt egy csomó, boldog szünnapot „Domó". Sárvári Tamás: - Létszámilag megtépázva ma ennyire futotta Ficzere Rita Novaj-Ostoros - Besenyőtelek 1-5 (0-2) Novaj-Ostoros: Besenyőtelek SC: Csontos R. Tóth B. Demkó G. HáklárL Jánosi M. (Timbusz G.) Vassl. Bartha J. NagyE. Csohány T. Molnár K. (Forgács Cs.) Remény R. (Porkoláb P) Kaknics L. Hamza G. Pálfalvi A. Hargitai Á (Fehér R.) Burai Cs. (Rézműves Cs.) Forgács D. KissG. Szabó R. Makai R Bartha K. Jónás A (Székely K.) Edző: Játékos-edző: Csanádi Dénes. Nagy Endre. Novaj, 200 néző. Játékvezető: Várallyay Miklós (Harmos Cs,, Bódé I.). Hiába támadta végig a mérkőzést a hazai csapat, a vendégek kontrái remekül sikerültek, és megérdemel­ten nyertek. Gólszerzők: Szabó R, ill. Jónás A. 3, Székely K, Kiss G. • Jók: Bartha K, Hamza G, ill Jónás A (a mezőny teg- jobbja) és az egész vendégcsapat. Ifik: 2-5. Csanády Dénes: - Amig védekezésben rendsze­resen etemi hibákat vétünk, le kell nyelnünk né­hány olyan keserű pirulát mint a mai. Nagy Endre: - Az első perctől kezdve a mi akara­tunk érvényesült, úgy érzem, minden csapatrész­ben az ellenfél fölé nőttünk. Barta János A bajnokság állása 1. Felsőtárkány 12 9 2 1 47-14 29 2. FC Hatvan 12 9 1 2 29-18 28 3. Andornaktálya 12 7 4 1 28-13 25 4. Naaréde 12 7 3 2 30-16 24 5. Gyöngyöshalász 12 7 2 3 31-16 23 6. Pétervására 12 5 4 3 22-11 19 7. Verpelét 12 5 3 4 29-16 18 8. Egerszalók 12 5 3 4 18-11 18 9. Novaj-Ostoros 12 5 1 6 21-31 16 10. Márkáz 12 4 4 4 27-25 16 11. Besenyőtelek 12 4 1 7 18-23 13 12.Füzesabony 12 2 5 5 13-20 11 13. Tamateleszi MSE12 2 2 8 13-38 8 14. Atkár 12 2 2 8 14-42 8 15. Bélapátfalva 12 2 1 9 15-34 7 16. Lőrinci 12 2­10 9-36 6 Félbeszakadt a makiáriak parádi meccse Szilágyi kiállítása után három gólt kapott a Mátra régió-kupa Berla Attila, a vendéglátók edzője a találkozó után az egriek két szélső hátvédjét dicsérte labdarúgás A megyei II. osz­tály hét végi eredményei. Keleti-csoport -12. forduló Kisköre - Egerszólát 1-0 (0-0) Tamaleleszi RSE - Domoszló 3-2 (2-1) Istenmezeje - Erdőtelek 2-3 (2-0) Detk - Egercsehi 6-1(3-1) Tárnáméra - Mátraderecske 2-0 (2-0) Poroszló - Egerbakta 0-2(0-1) Balaton - Szihalom 2-4 (0-0) A Párád - Makiár mérkőzés 1-1-es állásnál a 77. percben félbeszakadt Nyugati-csoport - 14. forduló Zaavaszántó - Gyöng/östarján Petötibánya - Apc 3-1(2-1) 3-3 (2-1) Abasár - Karácsond 0-4 (0-1) Vámos©örk - Szűcsi 8-1(2-1) Hatvani Lók. - Gyönaöspata 1-0 (1-0) Hort-Energia SC 0-2 (0-1) Heréd - Boldog 4-0(1-0) Rózsaszentmárton - Ecséd 3-1 (3-0) Szabadnapos: Csány. LABDARÚGÁS Régió-kupa, Keleti-csoport A 2. forduló mérkőzésén: MÁTRA-CSOPORT VÁLOGATOTT- TISZA-CSOPORT VÁLOGATOTT 0-4 (0-1) Eger, stadion 23 néző. V.: Ber­ke Balázs (Butkai Zs., Török K.). MÁTRA: Papp T. (Pap T., 83.)- Debreceni D., Szilágyi N., Nagy Cs., Szűcs Á. - Madarász J., Less T., Havasi Zs. (Monyók R, 46.), Sápi J. (Bogdán I., 75.) - Hamar Á. (Moczó N., 60.), Less K. (Ba­logh B., 60.). Edző: Berla Attila. TISZA: Makó R. (Gazsi R, 83.)- Patály J., Kántor Zs., Tősér S., Koskovits Gy. - Tóth T., Cseke A. (Ablonczi D., 75.), Kató I. (Jeddi B., 69.), Vicickó L. - Németh A. (Spekker T., 64.), Simon G. (Rus- ka T., 80.). Edző: Feczkó Tamás. A hazaiak szempontjából kife­jezetten biztatóan alakult a mér­kőzés első negyedórája. A mátrások előtt több lehetőség is adódott, sőt egy alkalommal a kapufa is kisegítette az ellenfe­let. A mezőnyfölény dacára a vendégek jutottak vezetéshez, sőt Szilágyi Norbert fegyelme­zetlensége miatt már a 37. perc­ben emberhátrányba került a Mátra-válogatott. A szünet után már egyértelmű volt a Tisza-cso- port fölénye, amely szép gólok­kal biztosította be győzelmét. A mátrások két mérkőzés után egy győzelemmel és egy vere­séggel állnak. A tiszások (elöl) már a 22. percben lépéselőnybe kerültek, majd a szünet után további gólokat lőttek A képgalériát keresse a HEOLhu hírportálon Gólszerzők: Simon G. (22., 63., 73.), Vicickó L. (80.). Kiállítva: Szilágyi N. (2. sárga lap után) a 37. percben. Jók: Debreceni D., Szűcs Á., Sápi J., ill. Patály ]., Tóth T., Cseke A., Vicickó L., Simon G. Berla Attila: - Az eredmény nem tükrözi a mérkőzésen látot­takat, hiszen jórészt emberhát­rányban futballozva is számos gólhelyzetet dolgoztunk ki, de a lehetőségek sajnos kimaradtak. Feczkó Tamás: - Az első já­tékrészben taktikusan és fegyel­mezetten játszottunk. A szünet után akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. ló csapat el­len szereztünk három pontot. ■ S. K. I