Heves Megyei Hírlap, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-228. szám)

2009-09-14 / 215. szám

11 2009. SZEPTEMBER 14., HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORTTÜKÖR Orömjáték a nyitányon, győzelemmel rajtolt a GYFKK Fradi-verés volt Hevesen nb in. mátra-csoport A Gyöngyösi AK megtörte a Maglód lendületét Nyíregyházán nyert a Videoton, Kabát-tripla Zalaegerszegen KÉZILABDA NB I/B., Kelet, nők Az 1. forduló mérkőzésén: CSORVÁSI SK- GYÖNGYÖSI FŐISKOLAI KK 24:30 (13:13) Békéscsaba, 150 néző. V.: Kuklis R, Kiss Z. GYFKK: NÁBELEK - Szabó R. 3, BAK 8 (5), KÖRÖSI 4, Ujj, Tóth B., KASKOVA 4. Cs.: Mazura (ka­pus), Karalyos 1,DAK0SN.6(1), Bakos K., Halasi R. 2, Völgyi Á. 2. Edző: Molnárné Somoskőy Réka. Az eredmény alakulása. 8. perc: 3:4, 14. p.: 6:6, 22. p.: 9:8, 26. p.: 11:10, 35. p.: 15:17, 37. p.: 16:17, 45.p.: 19:21,50. p.: 20:25, 58. p.: 23:28. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 6/6. Az átlövő Bak Judit nyolc góllal se­gítette csapatát a győzelemhez Négy év NB Il-es kitérőt köve­tően játszott ismét NB I/B-s baj­noki mérkőzést a Gyöngyösi Fő­iskolai KK női csapata, amely nagy reményekkel vágott neki az új erőpróbának. A hosszú, fá­rasztó utazás után kissé döcögő­sen kezdődött a mérkőzés, az el­sőjátékrészt a szorongásból adó­dó pontatlanabb játék jellemez­te. A több védekezési hibát is vé­tő hazaiak ellen aztán megtalál­ta a megoldást a főiskolás gárda, s a második félidőre már egy tu­datosabb, dinamikusabb kézi­labdát sikerült megvalósítani. Az eredményesebb játékban nagy szerepe volt a Debrecenből kettős igazolással érkezett beál­lónak, Dakos Noéminek, vala­mint a bravúros védéseket be­mutató Nábelek Noéminek. Tíz perccel'a mérkőzés vége előtt már öt gól volt a remekül játszó vendégek előnye, a hazai gárda ekkor már nem tudott újítani. Molnárné Somoskőy Réka: - Bizakodásra ad okot ez az örömjáték, amivel sikerült le­győznünk az ellenfelünket. Ifik: 39:31 (22:13). Ld. Kis 9, Szabó 7, Vas 4. Következik: Gyöngyösi FKK - Tököl KSK, szeptember 19., szombat, 17.00. ■ S. K. Hevesen Kóczián Dávid (balra) és Pölöskei Péter is lőtt gólt, jobban azon­ban a hazai játékos örülhetett A képgalériát keresse a HI0L.hu hírportálon A hevesiek az FTC Il-t le­győzték, a gyöngyösiek ikszeltek a listavezető maglódiakkal, az egriek magabiztosan nyertek Óz- don az NB III. Mátra-cso- portja 5. fordulójában. Tudósítóinktól LABDARÚGÁS NB III. Mátra-csoport Az 5. forduló mérkőzésein: HEVESI LSC-RO GEO GLOBAL -FTC II. 3-1 (1-0) Heves, 510 néző. V.: Solymosi András (Budai B., Simon J.). HEVES: Éles - Földesi, Somodi, Nász - Nagy R, Urbán (Kovács Cs., 61.), Kóczián (Káló, 86.), Besenyei Zs., Nagy L. (Molnár Z., 75. ) - Besenyei R, Szamosi. Edző: Balázs Tihamér. FTC: Hermány - Fülöp, Vattai, Sváb, Bors (Kiss T., 78.) - Gold, Vass M., Papp, Nyilasi B. (Hor­váth G., 21.) - Men Yang (Kovács I., 59.), Pölöskei. Edző: Craig Short. A gólok története. 12. perc: Kóczián 15 m-ről lőtt a hálóba, 1 -0.68. perc: Szamosit a 16-oson belül szabálytalanul szerelték. A büntetőt Besenyei Zs. értékesítet­te, 2-0. 73. perc: Szamosi ballal lőtt a hálóba, 3-0.87. perc: Pölös­kei gurított a bal sarokba, 3-1. A hevesiek remek küzdeni tu­dásról tettek tanúbizonyságot, és nagy akarással játszva, megérde­melten nyertek a mezőnyben g ügyesen mozgó vendégek ellen. í Kiállítva: Kovács I. (reklamálá- - sért) a lefújás után. lók: Éles, Somodi, Kóczián, s Szamosi, Földesi, ill. Sváb, Vass M., Vattai. Balázs Tihamér: - Fontos volt számunkra a három pont, amit megérdemelten gyűjtöttünk be. Craig Short: - Csalódott va­gyok, mert odahaza ontjuk a gó­lokat, de sajnos idegenben bátor­talanul játszunk és rendre kika­punk. Balázs Tihamér GYÖNGYÖSI AK-YTONG - MAGLÓD! TC 2-2 (2-2) Gyöngyös, 350 néző. V: Kálé Elemér (Tóth R, Pikó A.). GYÖNGYÖS: Szén L. - Nagy Á., Szilágyi N., Kovács Á. (Nagy D., 76. ), Juhász B. - Takács Gy., Tari, Csatlós Cs., Huszár D. (Csohány, 46.) - Molnár B., Kálmán. Edző: Majzik Zoltán. MAGLÓD: Retezi - Kiss A., Szőke, Pozder, Csirinyi - Németh, Pólyák, Péter (Vincze, 46.), Hor­váth M. - Michel, Kiss L. (Bor­nemissza, 70.). Edző: Nahóczky Attila. A gólok története. 15. perc: Kál­mán helyezett a kapu bal alsó sar­kába, 1-0. 25. perc: A tétovázó védők között Horváth M. okos gólt szerzett, 1 -1. 42. perc: Mol­nár Balázs lőtt a háló bal sarkába, 2-1. 44. perc: Szőke R. fejelte a labdát a kapuba, 2-2. A változatos első félidőben a maglódiak többet birtokolták a labdát. Vezetést azonban kétszer is a gyöngyösiek szereztek, amit a vendégek rendre gyorsan ki­egyenlítettek. A listavezető némi fölénye mellett a kapuk egyfor­mán kerültek veszélybe a folyta­tásban is. Az eredmény igazsá­gosnak mondható. lók: Juhász B., ill. Lázár, Kiss A., Szőke R., Horváth M. Majzik Zoltán: - Kétszer is ve­zetni tudtunk az alaposan meg­erősített listavezető ellen, de gyer­meteg hibáinkból túl gyorsan egyenlített a vendégcsapat. Nahóczky Attila: - Figyelmet­lenségünk miatt kétszer is hát­rányba kerültünk az első játékrészben. A második félidő kiegyenlített, jó játékot hozott, így igazságosnak mondható a döntetlen. Halmóczki Ferenc ÓZDI FC - EGRI FC 0-5 (0-1) Ózd, 200 néző. V.: Babcsán Ákos (Kovács T., Tóth I.) ÓZD: Venczel - Tankó, Tóth K., Fodor, Bakos - Gacsal, Budai (Ruszó, 65),- Füleki, Oltyán (Ba­logh S., 57.) - Horváth Á. (Szatmá­ri, 57.), Al-Mohamed. Edző: Zimmermann Tamás. EGER: Botló - Debreczeni, Jeney (Érsek, 72.), Káposzta R, Szűcs Á. - Romhányi (Gáspár, 67.), Busái, Siróczki (Bartuska, 81.), Vígh - Balogh B., Zsarnai. Edző: László István. A gólok története. 32. perc: Vígh kiugratása után Zsarnai la­posan lőtt a bal alsó sarokba, 0-1. 56. perc: Debreczeni jobb oldali beadását Siróczki váltotta gólra, 0-2. 61. perc: Balogh B. ívelt Siróczki elé, aki 10 méterről nem hibázott, 0-3. 63. perc: Zsarnai baloldalról adott középre, Siróczki 15 méterről kapásból lőtt a hálóba, 0-4.68. perc: 20 méte­res szabadrúgást Zsarnai lőtte a hálóba, 0-5. Kiállítva: Tóth K. (2. sárga lap után) az 54. percben. Jók: Tankó, Gacsal, Al-Moha­med, Fodor, ill. Zsarnai, Siróczki, Busái, Debreczeni, Káposzta. Zimmermann Tamás: - Az a csapat, amelyik csak addig küzd, amíg hátrányba nem kerül, az nem csapat. László István: - Örülök, hogy a csapat fölénye gólokban is meg­mutatkozott. További eredmények Jászberény - Balassaa^rmat 2-1, Balmazújváros Putnok 1-1, Túra ­RAFC 6-0, Dunakeszi­Püspökladány 0-0. A bajnokság állása 1. Maglód 5 4 1 ­14-4 13 2. Püspökladány 5 3 2 ­9-5 11 3. Putnok 5 3 2 ­8-5 11 4. Túra 5 3 1 1 13-6 10 5. Jászberény 5 3 1 1 8-5 10 6. Egri FC 5 2 2 1 8-3 8 7. Gyöngyös 5 2 2 1 6-6 8 8, Heves 5 2 1 2 8-9 7 9. FTC II. 5 2 - 3 16-10 6 10. B.ß'armat 5 2 - 3 9-6 6 11. Balmazújváros 5 1 1 3 4-12 4 12. RAFC 5 1 - 4 4-12 3 13. Dunakeszi 5- 1 4 1-11 1 14. Ózd 5- - 5 6-20 0 A 6. forduló párosítása Szeptember 19., szombat, 15.30: Jászberény - Ózd, Balassagyarmat - Dunakeszi, RAFC - Balmazújváros, Putnok - Hevesi LSC. Vasárnap, 11.00: FTC II. - Gyöngyösi AK. 15.30: Püspökladány - Túra, Maglód - Egri FC. labdarúgás A Videoton 3-2-re legyőzte a Nyíregyházát az NB I. 7. fordulójában. Jól sikerült a Deb­recen Bajnokok Ligája-főpróbája: a jövő szerdán Liverpoolban pá­lyára lépő hajdúságiak egygólos győzelmet arattak Pakson. Ered­mények. NYÍREGYHÁZA - VIDEOTON 2-3 (1-1) Nyíregyháza, 3500 néző. V.: Szabó Zs. G.: Dosso (32., 11-es- ből), Honma (91.), ill. Alves (11., 74.), Sitku (52.). Kiállítva: Mboussi (15.). ZTE-ÚJPEST 1-4 (1-1) Zalaegerszeg, 4756 néző. V.: Németh Á. G.: Magasfóldi (17.), ill. Kabát (42., 62., 83.), Foxi (70.). FERENCVÁROS - MTK 2-1 (2-0) Albert-stadion, 6000 néző. V.: Szabó S. G.: Ferenczi (30.), Rósa D. (36.), ill. Lencse (54.). Az újpesti Kabát Péter három gólt lőtt a zalaegerszegieknek HALADÁS - GYŐR 1-2 (0-1) Szombathely, 4000 néző. V: Solymosi. G.: Kenesei (92., 11-es- ből), ill. Nicorec (23.), Józsi (76.). PAKS - DEBRECEN 0-1 (0-1) Paks, 2500 néző. V: Arany. G.: Szakály (33.). PÁPA - DIÓSGYŐR 2-1 (1-0) Pápa, 2500 néző. V: Sulyok. G.: Heffler N. (12.), Báli (48.), ill. Ivancsics (93.) Kiállítva: Lippai (88.). VASAS - KAPOSVÁR 1-0 (0-0) Illovszky Rudolf Stadion, 1300 néző. V: Vad II. G.: Szilágyi (80.) BP. HONVÉD - KECSKEMÉT 0-1 (0-0) Bozsik Stadion, 1500 néző. V: Kassai. G.: Szavics (70.). A bajnokság állása 1. Videoton 7 5­2 19-13 15 2. Újpest 7 4 2 1 13-8 14 3. MTK 7 4 2 1 11-7 14 4. Győr 7 4 1 2 9-5 13 5. Debrecen 5 4­1 8-3 12 6. Pápa 7 4­3 8-5 12 7. Vasas 7 4­3 10-15 12 8. Ferencváros 7 2 3 2 10-9 9 9. Kecskemét 7 3­4 13-16 9 10. Nyíregyháza 7 2 2 3 13-11 8 11. Kaposvár 7 2 2 3 8-7 8 12. Paks 7 2 2 3 7-8 8 13. Diós&őr 7 2­5 10-12 6 14. ZTE 6 2­4 6-14 6 15. Bp. Honvéd 6 1 1 4 5-9 4 16. Haladás 7 1 1 5 9-17 4 Egy félidő alatt eldőlt, hengerelt a Dunaferr SE vereség Tízgólos különbséggel maradt alul a Gyöngyösi KK együttese a dunaújvárosiaknál A szüret után jön a terembeli népszerűsítés Varga A. 2, Muhl 1, Pánczél 3 (1), Hódi. Edző: Adorján Gábor. Az eredmény alakulása. 7. perc: 3:4,14. p.: 8:5,19. p.: 13:8, 25. p.: 18:10,40. p.: 25:15,45. p.: 26:18, 52. p.: 30:21. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4. A tavalyi bronzérmes dunaúj­városiak vendégeként folytatta nehéz sorozatát a Gyöngyösi KK együttese, amely a sors szeszé­lye folytán a bajnokság első öt fordulójában a tavalyi pontvadá­szat öt legjobb csapatával talál­kozik. Az első játékrészben el­képzeléseiből csak keveset tu­dott megvalósítani a mátraaljai gárda, így az együttes már a szü­netre jelentős hátrányba került. A fordulás után ugyan sikerült újítani, s ezáltal a játék is felja­vult, ám a kiadós verést így sem kerülhették el Pető Zoltánék. A Dunaferr összességében lendü­letes, szemre is tetszetős játék­kal magabiztosan nyerte a találkozót. Imre Vilmos: - Jó mérkőzés volt, ellenfelünk felvállalta a di­namikus kézilabdát. Örülök fia­taljaink teljesítményének. Adorján Gábor: - Az első fél­idei gyenge játék miatt lett ekko­ra a különbség, a második játék­részben feljavultunk, de ez ke­vés volt a Dunaferr ellen. Következik: Gyöngyösi KK - MKB Veszprém KC, szeptember 16., szerda, 18.00. ■ S. K. FUTSAL NB L, FÉRFIAK A 2. forduló mérkőzése: GYÖNGYÖSI FBSK (9.)- ÜLLŐ FC-CSŐ-MONTAGE (5.) Gyöngyös, hétfő. 18.30. V.: Nagy R., Pápai Z. (Varga Zs.). A berettyóújfalui 4- 0-ás vere­ség után ma a javítás reményé­ben lépnek pályára a mátraaljai­ak. Az Izsvák Zsolt vezette GYFBSK a hétvégi szüreti rendez­vényen a Futsal zászlaja alatt a többi civilszervezettel együtt nép­szerűsítette a sportágat. Az össze­jövetelt megtisztelte Kozma Mi­hály szövetségi kapitány, Kasza János futsal-menedzser, Arany Tamás játékvezető és Sípos Jenő, a VPOP szóvivője is. ■ l 1 É I KÉZILABDA Budapest Bank Férfi Liga A 3. forduló mérkőzésén: DUNAFERR SE - GYÖNGYÖSI KK 35:25 (21:13) Dunaújváros, 400 néző. V.: Árokszállási Z., Janáky Cs. DUNAFERR: Mikler - NÉ­METH G. 7, SZALAFAI4, Kopco 4, Kemény, NAGY K. 8 (1), SZÉ­LES 5. Cs.: Vitáris (kapus), Miss, Bali 1, Rosta M. 3, Hajdú G. 2, | Padezsánin, Morva 1. Edző: Im- 1 re Vilmos. | GYÖNGYÖS: Kovács J. - Ba- I kos Á. 3, Pető Z. 1, SÁNDOR Á. | 4, Bognár R. 3 (3), Kaplonyi 2, I Nigrínyi 2. Cs.: SZABÓ T. (ka­pus), Füleki Á. 3, Takács B. 1, Sándor Ákos (labdával) támadásban és védekezésben is hasznos tagja volt a vendégeknek A képgalériát keresse a HEOLhu hírportálon