Heves Megyei Hírlap, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-228. szám)

2009-09-28 / 227. szám

HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2009. SZEPTEMBER 28., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Altatott, majd lecsapott a Besenyőtelek megyei i. osztály Füzesabonyban döntetlennel zárult a gyöngyöshalásziakkal szembeni mérkőzés A listavezető Felsőtárkány az Egerszalókkal szemben is három pontot szerzett a labdarúgó megyei I. osz­tályú bajnokság 7. forduló­jában, míg a Márkáz hazai pályán vesztett pontokat a Besenyőtelek ellenében. Tudósítóinktól Füzesabony ­Gy.halász 2-2 (1-1)) .Fenstherm-Fiizesabony: Győngyöshatász SE: Járdán K. Horváth P. Péter Z. Szabó Gy. Ferencz Z. (Nagylaki) Nagyfalusi S. Gulyás Nagy Gy. T. (Pajkos, Tóth) Bőgős Gy. Pintér Á PókaT. Adorján Vojtekovszki Nagy L. Szabó L (Berzétei T.) Horváth V. Vincze R. Nagy II. G. Szecskó B. (Fodor) Nagy 1. G. Kovács B. Vajda B. Edző: Edző: Szabó András Labancz Róbert Füzesabony. 100 néző. Játékvezető: Szabó Sándor (Ducsai J, Gyetvai B.). A jóindulattal is járási kettes színvonalon ténykedő játékvezető rengeteget hibázott de nemcsak a pályán, a jegyzőkönyv kitöltésében is. Gólszerzők: Szabó L, Kovács B„ ill. Nagy I. G. 2. Kiállítva: Gulyás a 65, Péter Z. a 85, ilt Horváth V. a 85. percben. Jók: Járdán, Póka, Vincze, ilt Nagy I. G. Ifik: 2-0. Szabó Amkás - A12. percben 11-est ítéltek ellenünk, a 85. percig 2-1-re vezettünk, de volt valaki, talán az „Atyaúristen", aki nem akarta, hogy nyerjünk, labancz Róbert - A burleszkfilmbe illő két gól miatt hi­ába erőlködtünk, csak a döntetlen sikerült. T. S. Pétervására ­Novaj-Ostoros 3-0 (0-0) Pétervására SE Novajthtoros: Szálkái D. Csatlós Sándor A Demkó G. Morva R (Nagy Áj Csórja L. Hegedűs R. MiskoleziZs. (Reményi R.) Érsek Sz. Barta J. Ország J. Jánosi M. Balázs A. Porkoéb P. Horváth 1V Hargitai Á Dudás A. (Bukrán Cs.) Forgács D. Érsek Cs. Barta K. (Csohány T.) Berki K. Szabó R. (Hamza G.) Játékos-edző: Edző: Bukrán Csaba Sipos Lajos. Pétervására, 100 néző. Játékvezető: Szép József (Varga G, Csikós J.). Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat az első fél­időben még nem tudta gólokra váltani fölényét ám a fordulás után jól koncentrálva negyedóra alatt eldöntöt­te a mérkőzést. Gólszerzők: Ország J„ Nagy Á, Érsek Cs. Jók: Hegedűs R, Ország J, Nagy Á, Horváth K„ ilt Csatlós. Ifik: 9-1. Bórái Csaba: - Teljesen megérdemelt a győzelmünk. Sípos Lajos: - Az 50. percben porszem került a gépe­zetbe, így vereséget szenvedtünk egy kétségtele­nül jobb csapat ellen. Kovács Ferenc A 8. forduló párosítása _________ O któber 3., szombat 15.00: Felsőtárkány - Atkár, Bélapátfalva - Pétervására, Novaj-Ostoros - Tamale- lesz MSE A.tálya - Lőrinci, Besenyőtelek - FC Hatvan. 17.00: Na^réde - Márkáz. Vasárnap, 15.00: Efierszalók - Füzesabony, Gy.halász - Veipelét Az andornaktályai Horváth Krisztián (elöl) két góllal vette ki a részét a Tarnalelesz elleni győzelemből A képgalériát keresse a HEOLhll hírportálon Felsőtárkány - Egerszalók 3-1 (1-0) Lőrinci - Nagyréde 0-2 (0-0) Márkáz - Besenyőtelek 1-1 (1-0) Atkár - FC Hatvan 0-5 (0-2) Fetsötártrány SE Egerszalók SE: Lőrinci VSC: Szőlöskert-Nagyréde: Márkáz FC: Besenyőtelek SC: Atkár SE: FC Hatvan: Bajzát D. Nagy R Batogh S. Juhász E. Vidra D. Tóth B. Farkas Ajpek NovákT. Karnizs G. Baranyai A. Kelemen Gy. Bocsi Z. Csontos M. Novak Z. Varga A. Gyurcsik M. (Kollár P.) SmuczerSz.(Domoszlai R) Nagy J. (Mogyoródi) Horváth T. (Farkas R.) Béres M. Varga D. (Dobos Zs.) Bódi K. Nagy L. Fekete Zs. Ficzere R (Pallagi Z.) Pusoma R. (Domán T.) Veres V. (Farkas 0.) Maksa R. (Nagy Z) Márkus M. Tamási Á Barna T. Cseh J. Bódis B. Dobos D. Kulcsár T. Pajor V. (Petró Á) Fekete T. fezás A Bánka B. Mákos K. Kecskés M. Juhász Zs. Kolompár J. Móricz B. Csomós T. Burda B. (Husanyicza H.) Ludánvi N. TresóM. HáklárL. Tresó V. Nagy E. Agócs V. Molnár K. Tóth 1. A. (Fehér Gy.) Kaknics L Szekrényes Á Székely K. (Csapó D.) Szabó Zs. Makai P. Grabecz G. (Simonyák K.) Rézműves Cs. (Szabó B.) Simon A. Buraj Cs. (Forgács P.) Tóth II. A. yáradj £ Nagy R. (Véber G.) Mirkóczky 1. (Jónás A.) Holtner (Vajda) Králik Barta R. Andó Bordás Nagy T. (Szundi) Bartók Nagy Szilárd Grizner (László T.) Fehér (Nagy Szabolcs) Bella Nagy-Varga (Abetovszki) Fülöp (Forgács) Földi Bakondy Kovács T. (Sáfár) Barta P. Baranyi Hevér Hadter (Hegyi) JátékoKdzó: Edző: Bocsi Zoltán. Horváth Tamás. Edző: Edző: Sárvári Tamás. Nagy Gábor. Játékos-edző: Játékos-edző: Fehér Gyula. Nagy Endre Játékos-edző: Edző: Molnár András. Győri Zoltán. Felsőtárkány. 260 néző. Játékvezető: Nyírcsák László (Vass L, Zám L). A helyzeteit jobban értékesítő hazai csapat a szünet után felőrölte ellenfelét. Gólszerzők: Pusoma R. 2, Fekete Zs, ill. Nagy L Jók: Bajzát D„ Gyurcsik M, Béres M„ Pusoma R„ ilt Kelemen Gy, Csontos M„ Varga A, Varga 0. Ifik: elmaradt mert a vendégek nem érkeztek meg. Bocsi Zoltán: - A második félidei játékunkkal biztosítot­tuk be a győzelmet. Horváth Tamás: - Izgalmas mérkőzésen a rutinos ha­zaiak könyörtelenül használták ki két megingásun­kat A játék képe alapján-a szorosabb és reálisabb eredmény kialakulása nem a két csapat teljesítmé­nyén múlott S. K. Lőrinci, 150 néző. Játékvezető: Bodac Tamás (Kerepesi J„ Kálé E.). A hatalmas lelkesedéssel játszó hazai csapat mindent megtett azért, hogy megnehezítse az ellenfél dolgát ám a jó erőkből áltó vendégcsapat ellen ez még a pontszerzéshez is kevésnek bizonyult. Gólszerzők: Csomós T„ Bánka B. Jók: Mákos K„ Juhász Zs, Cseh J„ Dobos D„ Móricz B„ ill Juhász E. Ifik: 1-5. Sárvárt Tamás: - Megrángattuk az oroszlán bajszát de amíg nem tudunk gól lőni, nyerni sem tudunk. Nagy Gábor - Véteményem szerint ez a mélypont. Sze­reztünk három pontot ezenkívül más pozitívum nem volt a játékunkban, Kerepesi Ferenc Markai 200 néző. Játékvezető: Rozsnaki Gábor (Tyukodi J„ Berényi Á). A hazai csapat saját magának tette nehézzé a mérkő­zést, mert az első félidőt akár gólokkal is nyerhette vol­na, így a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat Gólszerzők: Szabó Zs, ill. Jónás A. Jók: Agócs V, Szekrényes Á„ ill. Tóth B„ Háklár L, Forgács P„ Jónás A Ifik: 0-11. Fehér Gyula: - Gyors vezetésünk után az ellenfél alvó ritmusát felvéve nem is lehetett más az eredmény. A mai napon a helyzetkihasználásunk gyenge volt. Nagy Ernte: - Hajtós kis mérkőzésen sokat tettünk az egyenlítésért amit csodálatos góllal sikerült elemi. Hatalyák Zoltán Atkár, 150 néző. Játékvezető: Szarvas László (Halmos Cs, Szabó S.). Az akaratgyengén és teljesen szétesően futbalbzó atkári csapat ellen könnyedén nyertek a gólerősen fut­ballozó hatvaniak, akik győzelmükkel felléptek a tabel­la második helyére. Gólszerzők: Baranyi 2, Hadter, Nagy-Varga, Hegyi. Jók: Farkas, ill az egész vendég csapat dicséretet érdemel Ifik: 1-2. Kocsis Attila egyesületi elnök: - A lélektelen játék és a nevetségesen kapott gólok után gratulálok a ven­dégeknek. Győrt Zoltán: - Magabiztosra sikerült atkári vendégsze­replésünk. Király Sándor Andornaktálya - Tarnalelesz MSE 4-0 (2-0) Andornaktálya SE: Molnár R. Ágó R. (Danes Sz) Magyar T. Petrik L Baji Gy. (Dobák A.) Szabó B. (Lázár) Baji P. (Grassi U.) Baji Á. Horváth K. Ágó F Bak K. (Kiszály P.) Játékos-edző: Molnár Róbert. Tarnalelesz Meteor SE Balázs L Németi Z. Suha Sz. Danó R. Dorkó I. (Kovács A.) Molnár L Szabó T. Ködmön K. Molnár Gy. Dorkó A (Tóth Z.) Báderl.___________ Edző: Érsek Emit Sndornáktálya. 150 néző. Játékvezető: Czeglédi Attila (Jávorszki Z„ Kónya I). A végig mezőnyfölényben játszó hazai csapat kihasz­nálva az emberelőny adta tehetőséget, gólokban is megmutatta nagyobb tudását. Gólszerzők: Horváth K. 2, Ágó F„ Szabó B. Kiállítva: Ködmön K. (utolsó emberként terántotta ellen­felét) a 20. percben. Jőlc az egész hazai csapat ilt Németi Z„ Tóth Z. Ilik: 1-3. Molnár Róbert - Végre győzelemmel örvendeztettük meg a hazai szurkolóinkat és 51 éves elnökünket. Érsek Emil: - Hetven perc emberhátrányban többjáté­kosomat a grundról is hazazavarták volna a job­bak. Vozik Zoltán Verpelét - Bélapátfalva 5-0 (3-0) Rélapáttalva SKE: Tompos P. (Kovács I.) Csuhány B. (Bársony I.) Szajlai P. Bajzát Zs. SasD. Lehóczky Zs. Csákvári Á. Mikó P. (Bárdos D.) Csákvári D. (Fülep Gy.) Bársony D. Mikó A (Ács K.) Edző: Berecz Csaba. Tiszolczki L. Török R Varga P. Kriván R KissG. (KlaiszZ.) VárkonyiR BódiG. (Malik G.) Hajdú Zs. (Fükő T.) Csóka R. Csapó T. (Simon) Szabó M. (Puporka Gy.) Játékos-edző: Vinczepap Ferenc. Verpelét 150 néző. Játékvezető: Várallyay Miklós (Domoszlai J.OroveczT). A verpelétiek már az első félidőben eldöntötték a mér­kőzést és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a sportszerű bélapátfalviak elten. Gólszerzők: Csóka R. ?, Szabó M„ Csapó T„ Simon. Jók: Várkonyi P„ Kriván R, Csapó T, Csóka R, ill. senki nem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Ifik: 3-2. Vinczepap Ferenc: - Végig irányítottuk a mérkőzést, és ezért örülök a győzelemnek. Berecz Csaba: - Sajnos nagyon gyengén játszottunk. Megérdemelt hazai győzelem született. Molnár Tamás A bajnokság állása 1. Felsőtárkány 7 5 2­21-8 17 2. FC Hatvan 7 5 1 1 17-10 16 3. Pétervására 7 4 3­18-3 15 4. Nagyréde 7 4 3­17-6 15 5. Márkáz 7 4 3­15-6 15 6. Andornaktálya 7 3 3 1 15-9 12 7. Verpelét 7 3 1 3 19-11 10 8. Egerszalók 7 3 1 3 11-6 10 9. Novaj-Ostoros 7 3 1 3 8-15 10 10. Gyönftöshalász 7 2 2 3 17-15 8 11. Besenyőtelek 7 2 1 4 10-15 7 12. Tarnalelesz MSE 7 2­5 10-18 6 13. Atkár 7 2­5 8-23 6 14. Füzesabony 7 1 3 3 9-13 6 15. Bélapátfalva 7 1­6 5-22 3 16. Lőrinci 7­­7 2-22 0 Istenmezejei Roma-verés Tamaleleszen Rajt-cél siker Szingapúrban túl a í Lewis Hamilton pályafutása 11. futamát nyerte Brazil gól is kevés volt a hevesiek elleni meccsen labdarúgás A megyei II. osztály hét végi eredményei. Keleti-csoport - 7. forduló Tamaméra - Makiár 0-2 (0-1) Kisköre - Balaton 3-2 (2-0) Tamaleleszi RSE - Istenmezeje 0-6 (0-3) Egercsehi - Mátraderecske 3-1 (2-1) Egerszólát - Szihabm 1-1 (0-1) Domoszló - Poroszló 3-2 (1-1) Párád - Detk 4-1 (2-0) Erdőtelek - Egerbakta 3-2 (2-2) Nyugati-csoport - 9. forduló Hatvani Lokomotív - Zagyvaszántó 2-3 (1-1) Energia SC Gyöngyös - Apc 3-1 (2-1) Gyön^öspata - Vämosßwk 0-4 (0-1) Ecséd - Abasár 3-0 (1-0) Csány - Heréd 3-4 (3-1) Rózsaszentmárton - Petőfibánya 2-1 (0-0) Boldog - Szűcsi 6-1 (4-1) Gyönsöstarján - Hort 2-0 (1-0) Szabadnapos: Karácsond. forma-1 Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája nyerte a Szingapúri Nagydíjat, az autós gyorsasági világbajnok­ság 14. futamát. A második he­lyen a német Timo Glock (Toyo­ta) végzett, míg a spanyol Fer­nando Alonso (Renault) lett a harmadik. A világbajnoki cím­védő Hamilton, aki idei máso­dik, pályafutása 11. futamát nyerte meg, rajt-cél győzelmet aratott a villanyfényes szinga­púri száguldáson. A pontversenyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP) az ötödik lett, csapattársa, az össze­tettben második brazil Rubens Barrichello a hatodik helyen vég­zett a 61 körös viadalon. ■ Timo Glock (balról), Lewis Hamilton és a Fernando Alonso öröme labdarúgás A Régió-kupa Kele­ti csoportja 1. fordulójában a NB III. Mátra-csoportjának váloga­tottja kétgólos különbséggel nyert az alföldiek legjobbjai ellen. A dabasi mérkőzésen a me­gyénkben csapatokat az egri Deb­receni Dávid, Szűcs Ádám és Ba­logh Balázs képviselte. A pontok sorsát Hamar Ádám döntötte el, mindhárom gólt a jászberényi tá­madó szerezte. Eredmény: ALFÖLD VÁLOGATOTT - MÁTRA VÁLOGATOTT 1-3 (0-2) MÁTRA: Papp - Debreceni, Nagy J., Nagy Cs., Szűcs Á., Mó- ezó (Bogdán, 67.), Bajzát G., Ha­vasi, Sápi (Balogh B., 46.), Mo­nyok, Hamar (Bugyi, 82.). Edző: Berla Attila. Gólszerzők: Beretka, ill. Ha­mar 3. Az NB Ill-as szabadnapot egy­más elleni barátságos mérkőzés­sel töltötte ki az Egri FC és a He­vesi LSC Ro-Geo Global csapata. Az egri stadionban rendezett ta­lálkozón a rendkívül tartalékos megyeszékhelyieknél bemutat­kozó mérkőzését játszó három brazil labdarúgó, Alex, Fernando és Viyan közül utóbbi gólt is szer­zett, ám ez kevésnek bizonyult a hevesiekkel szemben. A vendé­gek ugyanis Urbán és Besenyei révén kétszer is betaláltak. EGRI FC - HEVESI LSC-RO GEO GLOBAL 1-2 (0-1) Gólszerzők: Viyan, ill. Urbán, Besenyei F. ■ B. Cs. 4 ) 2 I i * t