Heves Megyei Hírlap, 2009. április (20. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-06 / 81. szám

HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2009. ÁPRILIS 6., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR A füzesabonyiak jól kifőzték a taktikát megyei i. osztály Nagyrédén a hajrában lőtt gólokkal tette szorossá a meccset a Pétervására A labdarúgó megyei I. osz­tály 19. fordulójában a Be­senyőtelek legyőzésével erősítette élmezőnybeli po­zícióját a Fenstherm- Füzesabonyi SC gárdája. Tudósítóinktól Verpelét ­Heves 1-2 (1-0) Verpeléf SE: Hevestherm-Hevesi LSC: Tiszolczki Éles Török Kovács Cs. Vinczepap (Kenyeres) Jakab Péter Nász Krivárt Molnár Z. Kiss G. Somodi Malik G. Görbe (Laubert R.) FüköT. Besenyei Zs. Csóka R. (Csapó T.) Laubert G. (Tót E.) Klaisz (Puporka Gy.) Nagy L (Ballagó) Hajdú Besenyei E Játékos-edző: Edző: Vinczepap Ferenc. Balázs Tihamér, Sírok, 250 néző. Játékvezető: Flozsnaki Gábof (Ftozsnaki P, Varga L). Kiegyenlített első játékrészt követően, a szünet után elkö­vetett hibákért súlyos árat fizetett a vendéglátó. A hevesi­ek Besenyei Zsolt révén a 89. percben büntetőt hibáztak. Gólszerzők: Csóka R, HL Besenyei Za, Besenyei F. Jók: Vinczepap, Török, Malik G, ill. Jakab, Kovács Ca, Laubert G, Besenyei F„ Besenyei Zs. Ifik: 4-3. Vinczepap Ferenc: - Az egyéni hibákkal hozzásegí­tettük a Hevest a győzetemhez. Balázs Tihamér: - Ezt a győzelmet Fegyveres István intézőnk mielőbbi gyógyulására ajánlja a csapat Molnár Tamás Nagyréde - Pétervására 3-2 (2-0) Szotöskert-Nagyréde: Pétervására SE Juhász E. Szálkái Debreceni Bednár Szabó Sz. Morva (Danó R.) Barna Balázs Kulcsár (Hajiinger) Érsek Sz. Fekete T. Ország J. Bánka Gulyka Bódis Horváth K. Kolompár Dudás Ludányi N. Érsek Cs. Csomós (Nagy A) Berki Edző: Játékos-edző: Nagy Gábor. Bukrán Csaba Nagyréde. 250 néző. Játékvezető: Urbán Eszter (Szabó S, Viktor R). A biztos vezetésnél is több tehetőséget elhibázó hazai­aknái eég volt egy kis figyelmetlenség és a feltámadó Pétervására ezáltal izgalmassá tette a mérkőzés végét Gólszerzők: Kolompár, Csomós, Fekete T, ill. Ország J., Berki. Kiállítva: Juhász E. (utolsó emberként szabálytalan­kodott) a 80. percben. Jók: Bánka, Fekete I, Ludányi N„ ill Balázs, Gulyka, Ország J. Ifik: 1-2. Hagy Gábor: - 3-0-ig kézben tartottuk a mérkőzést, de a végén figyelmetlenségünk miatt szoros tett az eredmény. Egyébként nagyon szerencsések va­gyunk, hogy a második helyen állunk. Bukrán Csaba: - Jobban játszottunk a hazaiaknál, ám a cinikusan viselkedő játékvezetői hármas megakadályozta a győzelmünket. Nagy József A 20. forduló párosítása _________ Á prilis 11., szombat 16.30: Pétervására - FC Hat­van, Besenyőtelek - Nagyréde, Felsőtárkány - Füzes­abony, Novajflstoros - Atkár, Heves - Andornaktálya, Kisköre - Verpeét. Vasárnap, 16.30: Egerszaék - Bélapátfalva, Gyöngyöshalász - Lőrinci. Nagy 1. Szerdahelyi Nagyi (Földi) Nagyfalusi • Králik 1. Nagy Gy. T, Fehér K. Nagy G. Nagy-Varga K. Nagy Gy. G. (Kutrucz) Andó A Vernyik Nagy Sz. Nagy L. Tari Sz. Pintér Bedő M. (Ajpek) Tóth P. (Adorján) Győri Z. (Szívós) Szántai S. (Sándor J.) Kovácsi AgócsV. Játékos-edző: Játékos-edző: Győri Zoltán. Labancz Róbert. Járdán TóthB. Molnár Z. (Kate Á) Háklár Bőgős Forgács (Csapó 0.) KissZs. Vass Póka T. Kaknics Ferencz Urbán Vojtekovszki Rézműves Cs. (Kiss G.) Kovács B. Makai Szabó L (Mudriczki) Pálfatvi A (Mirkóczky) Bódi K. (Gulyás) Oláh Kémeri Váradi E. Edző: Játékos-edző: Szabó András. Nagy Endre. Molnár R. Csontos R. Danes Demkó (Barta J.) Magyar Rácz Petrik Baji P. Baji Gy. Zsófi D. Bak K. (Ágó F.) Bodzán K. (Porkoláb P) Grassi Kispál Zs. Pápai Várkonyi Farkas Zs. (Horváth K.) Baji Á Nagylaki Szabó R. Horváth L (Dobák A) Kovács T. (Csohány T.) Játékos-edző: Edző: Molnár Róbert. Sípos Lajos. Kovácsi. Bajzát D. Nagy L Novák Z. Bajzát Zs. Baranyai A Lehóczky Zs. Szarvas K. Mátyás J. Novák T. (Szász V.) Bársony D. (Sulyok R) Szecskó B. (Kollár P) Csákvári D. Mogyoródi G. Csákvári Á Béres M. (Bocsi Z.) Szajlai R (TorbaveczT.) Szamosi Sz. Szamosi G. (Ács K.) Pusoma R. Barta R Fekete Zs. Edző: Játékos-edző: Berecz Csaba. Bocsi Zoltán. Hatvan, 150 néző. Játékvezető: Török Dávid (Urbán Eszter, Lucián J.). A 85 percet emberhátrányban játszó hazai csapat ki­egyenlített mérkőzésen nem érdemelt vereséget. Gólszerzők: Andó A, ill Nagy G. 2, Nagy L Kiállítva: Nagy I. (a játékvezető megsértéséért) az 5. percben. Jók: Nagy-Varga K. (a mezőny legjobbja), Tari Sz., ill Nagy Gy. G, Nagy Gy. I, Nagy G. Ifik: 1-0. Győri Zoltán: - Kár volt kivégezni magunkat az 5. percben, ennek ellenére már az első félidőben megfordíthattuk volna az állást. Labancz Róbert: - Jó iramú és jó színvonalú mérkő­zésen mindkét csapatnak akadtak tehetőségei, amiből mi kerültünk ki győztesen. Pető Tamás Füzesabony, 120 néző. 1 Játékvezető: Dudás Sándor (Ducsai J, Lovas N.). í Mindkét csapat sokat taktikázott, kettejük csatájából ■ végül a hazaiak jöttek ki jobban, akik ezáltal nagyon ■ értékes három ponttal gazdagodtak. ; Gólszerzők: Kémen, Kate Á, ill Oláh. ; Jók: Ferencz (a mezőny legjobbja), Kiss Zs, Szabó L„ : PókaT, Bőgős, ill. senki. Ifik: 1-3. Szabó András: - A szerencse és az akarat az ikszes : meccsen három pontot hoz. A tabellán a harmadik- : tói a tizedik helyig a csapatok ragadnak egymás- | hoz. ; Hagy Endre: - Két óriási egyéni hibát vétettünk, ; amit a hazai csapat kihasznált, így megérdemelten : nyertek az abonyiak. Koczka Edina Andornaktálya, 150 néző. Játékvezető: Jávorszki Zoltán (Zsákai Zs, Harnos Cs.). A 80. percig vezetett a vendéglátó Andornaktálya akkor egyenlített a Novaj. A játék képe alapján az eredmény igazságosnak mondható. Gólszerzők: Pápai, ill Baji P. Jók: Magyar, Baji By, Danes, ill. senki. Ilik: 0-2 Molnár Róbert: - Beálltunk az 1-1-es eredményre! Igaz, hogy nem játszottunk jól azonban remekül küzdöttünk. Sípos Lajos: - Mezőnyfölényben játszottunk, de a tá­madó játékunk miatt ennyire futotta Vozik Zoltán Bélapátfalva. 150 néző. Játékvezető: Lendvai Gábor (Tyukodi J, Kiss Zs.). Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, de a másodikban az aktívabb, kapura veszélyesebb hazai­ak megérdemel győzelmet arattak. Gólszerző: Nagy L Jók: Bajzát Zs, Lehoczki Zs, Nagy L, Csákvári Á, HL Szamosi Sí, Mogyoródi G. Ifik: 1-2. Berecz Csaba: - A második félidei játékunk alapján úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk. Bocsi Zoltán: - Gyenge mérkőzésen a hazaiak egy jól eltalált lövéssel eldöntötték a mérkőzést. Berecz Csaba Az andornaktályai Petrik Lászlóék (szemből) a 80. percig vezettek, ekkor azonban egyenlített a Novaj Andornaktálya - Novaj 1-1 (1-0) FC Hatvan - Gyöngyöshalász 1-3 (1-1) FC Hatvan: Győngyöshalász SE: Füzesabony - Besenyőtelek 2-1 (1-0) FensthermFüzesabony: Besenyőtelek SC: Andornaktálya SE: Novaj-Ostoros: KÉPGALÉRIA: WWW.HEOL.HU Bélapátfalva - Felsőtárkány 1-0 (0-0) Bébpátfalva SKE: Felsőtárkány SE Lőrinci - Kisköre 2-0 (1-0) Lőrinci IfSC: Kisköre SE: György Kéri T. Kratofil S. Nagy Z. Cseh J. (Baranyi Sz.) Tamási Á Mákos K. (Maksa R.) André Z. Burda B. GedeiG. Zsámboki R. (Móricz B.) Játékos-edző: Pásztor Zsolt Szén L Vabvics A. Godár Fekete I. (Simon, Bódis) Ungvári I. ÁdámP. Mesteri Csonka L. Nagy J. Zsidó L Rézműves A. (Pengő Zs.) Játékos-edző: Szén László. Lőrinci, 80 néző. Játékvezető: Batbó Vendel (Visnyei Z„ Kerepesi J.). Egyenlő erők küzdelméből a hazaiak két remekbe sza­bott góllal megérdemelten tartották otthon a három pon­tot a csak tehetőségekig jutó vendégekkel szemben. Gólszerzők: Mákos K„ Gedei G. Jók: Kratofil S, Mákos K, Gedei G, ilf Ádám P, Cson­ka L, Zsidó L. Ifik: 16-0. Pásztor Zsolt: - Létfontosságú mérkőzés, létfontos­ságú győzelem. Szén László: - Kapura lövés nélkül nem tudunk eredményt elérni, a mai meccsen legalább küzdöt­tünk. Kerepesi Ferenc Atkár ­Egerszalók 3-3 (2-1) Atkár SE Egerszalók SE Farkas Z. Prokaj Barta R. Karnizs (Árvái) Bordás (Haller) Csontos M. Bartók Hangácsi Grízner (Molnár A.) Smuczer Bella K. Domoszlai (Horváth T.) Bakondy Varga A Bartha P. Farkas 0. (Rczere) Cserfa Farkas R. Karsai Zs. BataJ. Vajdai. Székely K. Játékos-edző: Edző: Molnár András. Horváth Tamás. Atkár, 250 néző. Játékvezető: Varga Gábor (Viktor F„ Kovács B.). Kulturáltan, jól játszott a hazai csapat amely az ered­ményességben is megmutatkozott Gólszerzők: Cserfa, Bartha P, Bella K, ill Bata J. 2, Székely K. Kiállítva: Vajda (dulakodásért) a 35, ill Hangácsi (2. sárga lap után) a 85. percben. Jók: Bakondy, Cserfa, Bella K, ill Smuczer, Domoszlai, Varga A, Székely K. Ifik: 3-3. Benus Ferenc szakosztályvezető: Nagy iramú mérkőzésen a játékvezető sorozatos tévedései döntően befolyásolták a mérkőzés végkimenetetet. Horváth Tamás: - Nagy csatában maradt itt két pontunk. Király Sándor A bajnokság állása 1. Heves 19 17 1 1 76-18 52 2. Na&réde 19 14 4 1 71-19 46 3. Füzesabony 19 11 2 6 47-36 32 4. Gyönryöshalász 19 9 5 5 44-26 32 5. FC Hatvan 19 10 1 8 44-30 31 6. Besenyőtelek 19 9 3 7 29-29 30 7. Andornaktálya 19 7 8 4 29-22 29 8. Pétervására 19 9­10 39-34 27 9. Bélapátfalva 19 8 3 8 32-42 27 10. Felsőtárkány 19 6 6 7 18-23 24 11. Lőrinci 19 6 3 10 28-33 21 12. Egerszalók 18 4 5 9 25-34 17 13. Novaj 18 4 4 10 25-50 16 14. Kisköre 19 4 312 19-59 15 15. Verpelét 19 3 412 23-44 13 16. Atkár 19 3 2 14 27-77 11 Megjegyzés: a Füzesabony csapatától 3 büntető­pont levonva. Az EKF előnye 27 pont a Veszprémmel szemben simán A bakonyiak nem adták fel a leckét az egrieknek, akik magabiztosan múlták felül riválisukat Vittek 3 bdktdidk kosárlabda Az NB l/B-s pontva- dászat 1-8. helyért kezdődött rá­játszásának első mérkőzésén a hazai pályán játszó egri főiskolás­ok 27 pontos különbséggel verték a veszprémi egyetemistákat. Jó hangulatú, végig lendületes mérkőzést játszottak a csapatok, ahol a megyeszékhelyiek kezde­ti 7-0-ás rohama jelezte: az EKF nagyon felkészült a fontos meccs­re. Máté Balázs vezérletével sike­rültek a hárompontos dobások, és az összjátékban sem lehetett hibát észrevenni. A 2. negyed vé­géig állandósulni látszott a két csapat közötti 10-12 pontos kü­lönbség, onnantól aztán Zsemlye Sándorék fokozatosan hagyták maguk mögött a veszprémieket. A nagyszünet után újra erőre kaptak a játékosok, pont pontot követett, rohanó játék alakult ki a parketten. A harmadik harmad utolsó öt percében a kiváló center, dr. Fazekas Csaba pilla­natai következtek, aki remek ak­ciók végén rendre eredményes volt. Akkor már 16 pont volt a különbség a két gárda között, majd az utolsó játékrész elején 20 kosárra duzzadt a hazai előny. Ughy Albert nagyon ele­mében volt. Az irányító saját rontott hárompontos kísérletére elsőként érkezett a palánk alá, majd a támadó lepattanóból szenzációs labdát tálalt Zsemlye Sándorhoz, aki könnyedén be­dobta a ziccert. Dr. Fazekas Csabáék előnye meg­nyugtató KÉPGALÉRIA: HEOL.HU Az utolsó percekre már csak a pontarány volt kérdéses, a bako­nyiak lélekben feladták a mérkő­zést Ennek az előnynek minden­képpen elegendőnek kell lenni a visszavágón. Széles Kovács Gyula: - Maxi­mális dicséretet érdemelnek a fi­úk, mindenki odatette magát, ahogy ezt vártuk is tőlük. Zónavé­dekezésünk megzavarta az ellen­tetet, amit sikerült is kihasználni. Teljesen megérdemelt arányú győzelmet arattunk, de nem lesz könnyű mérkőzésünk Veszprém­ben. Reméljük, az utazás nem vesz ki sokat a fiúkból. A visszavágót április 10-én, pénteken 18.30-tól játsszák Veszprémben. ■ B. Zs. hárompontost dobott Az 1-8. helyért zajló NB I/B- s rájátszás 1. mérkőzésén: EKF-HÉSZ-EGER - VESZPRÉMI EGYETEMI SC 101-74 (25-17, 26-21, 20-16, 30-20) Eger, Eszterházy-csarnok, 120 néző. V: Fránya, Jakab P. EGER: UGHY 28/15, MÁTÉ B. 24/6, ZSEMLYE 14, RUSZNÁK12, Zsíros 11/6. Cs.: dr. Fazekas 7, Sneider 3/3, Katona 2. edző: Széles-Kovács Gyula. labdarúgás A megyei II. osz­tály 22. fordulójának ered­ményei. Keleti-csoport Detk- Márkáz 1-3 (1-1) Tárnáméra - Makiár 1-2 (0-1) Szihalom - Egercsehi 3-1 (1-0) Poroszló - Erdőtelek 1-1(0-1) Egerszólát - Egerbakta 0-2 (0-0) Párád - Mátraderecske 1-1(1-0) Noszvaj - Tamalelesz 1-2 (0-2) Nyugati csoport Energia SC-Hatvani Lók. 3-1 (1-0) Abasár - Rózsaszentmárton 0-2 (0-0) Apc - Petöfibánya 0-3 (0-3) Vámosaörk - Gyöngyöspata 0-0 Zagyvaszántó - Heréd 1-0 (1-0) Szűcsi - Karácsond 1-2(0-1) Csány-Ecséd 0-0 Hort - Boldog 3-0 (0-0) Gy.taiján - Gy.solymos 1-3 (1-1) t i 5 *