Heves Megyei Hírlap, 2008. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-22 / 222. szám

SPORTTÜKÖR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2008. SZEPTEMBER 22., HÉTFŐ Az újonc lőrinciek a bajnokot verték megyei I. osztály A hevesiek egy tucat találatot szerezve győzték le a halovány atkári csapatot A labdarúgó megyei I. osz­tály 6. fordulójában az ed­dig még nyeretlen újonc Lőrinci, a bajnok Péter- vására otthonában meg­szerezte első győzelmét. Tudósítóinktól Heves - Atkár 12-0 (5-0) IIimuHumh Unnniú 1 CfS nevbsuierrTHiBVBSi lou. Atkár SE: Éles (Dobóczi) Farkas Molnár Z. (Laubert R.) Halmosi Jakab (Ballagó) Erdélyi Nász Molnár Somodi Pásztor Laubert G. Grízner Görbe Tánczos NagyL Benus Besenyei Zs. Bartha Mészáros László Besenyei F. Csúzdi Edző: Edző: Balázs Tihamér. Benus Ferenc. Heves. 200 néző. Játékvezető: Zsákai Zsolt (Dudás S„ Hamos Cs.). A hazaiak végig nagy kedvvel lendületesen és remekül játszottak, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gólszerző: Besenyei F. 4, Mészáros 3, Besenyei L 2, Görbe 2, Nagy L Jók: Nagy L (a mezőny legjobbja )és az egész hazai csapat ill Farkas Itik: 8-1. Balázs Tihamér: - A héten sikerült felébredtünk a múlt hét végi álmunkból Kiváló játékkal és sok góllal örvendeztettük meg szurkolóinkat Benus Ferenc: - Sajnos mi is beleszaladtunk a hevesi gyorsba, de azért köszönöm azoknak a játékosoknak, akik eljöttek, Tihamér barátomnak pedig kívánom, hogy érjék el céljaikat mert remek csapatuk van. Balázs Tihamér Nagyréde ­Felsötárkány 0-0 Szölöskert-Nagyréde SC: Felsötárkány SE: Juhász E. Bajzát Debreceni Barta Szabó Baranyai Barna Szarvas Kulcsár NovákZ. Fekete Novak T. Bódis Béres Horváth Bocsi Csomós (Hajiinger) Szász Kolompár Nagy A Ludányi Nagy R (Boros) Edző: Játékos-edző: Nagy Gábor. Bocsi Zoltán. Nagyrétté, 180 néző. Játékvezető: Sipeki Attila (Bozó Z, Kovács B.). Jók: Barna ill az egész vendégcsapat dicséretet érdemet Ifik: 2-0. Az időjáráshoz jobban alkalmazkodó vendégek megérdemelten vitték el az egyik pontot a kapura veszélytelen hazai csapattóL Nagy Gábor: - Csodálatos idő, sportszerű eltenfét szimpatikus játékvezető. Csak mi voltunk gyengék. Bocsi Zolin - A kutyák Felsőtárkányban maradtak, nekünk még van kilenc mérkőzés Nagy József A 7. forduló párosítása __________ S zeptember 27, szombat 16.00: FC Hatvan - Felsötárkány, Füzesabony - Novaj, Bélapátfalva - He­ves, Kisköre - Pétervására, Lőrinci - Besenyőtelek, Verpelét - Gyön^öshalász. 18.00: Nagyréde - Egerszalók. Vasárnap, 11100: Atkár - Andomaktálya. Besenyőtelken Oláh Norberték (balra) ha a legminimálisabb különbséggel is, de begyűjtötték a három pontot KÉPGALÉRIA: WWW.HEQL.HU Andomaktálya- Verpelét 5-2 (3-0) Novai - Bélapátfalva 1-3 (1-1) Pétervására - Lőrinci 1-3 (1-2) Besenyőtelek ­FG Hatvan 1-0 (0-0) Andomaktálya SE: Verpelét SE: Novaj-Ostoros: Bélapátfalva SKHE: Pátervására SE Lőrinci VSC: Besenyőtelek SC: FC Hatvan: Molnár R. Tiszolczki Ilii Kovács I, 1 á7ár Lővey Tóth B. Nagy 1. Danes Csóka Demkó NagyL Pintér Csuvikovszky Háktár Hadler Magyar T. Katona Pozsik Bajzát Tariósi Kéri Forgács Králik Kiszály Varga Tuza Csuhány Boros (Balázs) Kratofil S, Vass Andó Klátyik Péter Fehér (Osztróczki) Csákvári D. Molnár Maksa (Nagyvarga) Urban Szilágyi Ágó F. Hajdú KissT. Miké Nánási Cseh Rézműves Kollár Szabó B. Mák G. (Kiss G.) Baji R Csákvári Á Danó (Kisbali) Tamási Oláh Nagy Sz. (Burda) Baji Gy. (Dobák A) Lipták (Szecskó) Kispál Szajlai Tóth P. Mákos Pálfalvi Tari Pápai Ferencz Bodzán (Kovács) Ágó R. Stark (Zubó) André Mirkóczky Litkei Horváth K. (Bak K) klaisz CsohányT. (Miskolczi) Barta R Baranyi Móricz (Petró) Baranyi (Sasvári) Abetovszki (Fehér) Farkas Zs. (Suha J.) Hágen (Tőrök) Szabó R. Ács (Fulep) Bukrán Kratofil Cs. (Zsámboki) Molnár Győri Játékos-edző: Játékos-edző: Edző: Edző: Játékos-edző: Játékos-edző: Játékos-edző: Játékos-edző: Molnár Róbert Vinczepap Ferenc. Sipos Lajos. Berecz Csaba. Bukrán Csaba. Pásztor Zsolt Nagy Endre. Győri Zoltán. Andomaktálya, 250 néző. Novaj, 80 néző. Pátervására. 80 néző. Besenyőtelek. 100 néző. Játékvezető: Török Dávid (Lánczos G„ Tóth Z). Játékvezető: Luskai Zsolt (Báder J, Gyetvai B.j. Játékvezető: Varga László (Domoszlai J., Orovecz Játékvezető: Nyeste Lajos (Várallyay M, Kónya 1.). A rossz időjárási körülmények között rendezett A játék képe alapján a mérkőzésben nem volt benne a I). Az első félidőben négy komoly helyzetéből nem tudott mérkőzésen csak az első félidőben nyújtott jó teljesít­vendéggyőzelem. A hazaiak lényegesebben motiváltat)­A nagy akarással és jól játszó vendégek gólt szerezni a hazai csapat, a második félidőben vis­ményt a hazai csapat ban és gólratörőbben játszottak, de a helyzeteket megérdemelten szerezték meg a három pontot zont sikerült így megérdemelten tartotta otthon a Gólszerzők: Farkas Zs., Horváth K. 2, Pápai 2, ill megint kihagyták, míg az ellenfél sajátjait értékesítette. Gólszerzők: Bukrán, ill Tamási 2, Móricz három pontot Csóka R, Szecskó B. Gólszerzők: Szabó R., ill Csákvári D. (11-esből). Jók: senki, ill az egész vendégcsapat Gólszerző: Pálfalvi. Jók: Molnár R. (a mezőny legjobbja), Pápai, Farkas, ill Szajlai, Barta P. Ifik: 0-5. Jók: Háklár, Forgács, Urbán, Pálfalvi, ill az egész Klaisz. Ilik: 3-1. Jók: Pozsik, Tuza Baji, Szabó R, ill Bajzát Csákvári Bukrán Csaba:- Szégyen, ami a mai mérkőzésen csapat. Molnár Róbert: - Pocsék második félidő, de a D, Szajlai, Barta történt ha így haladunk, akkor a kiesés elkerülése Ilik: 2-2. gólokat mindig jókor rúgtuk. Nyugodjon békében Ifik: 0-0. lesz a cél Nagy Endre: - Úgy érzem, a helyzetek és a Bráz Józsefi Sipos Lajos: - Jó játék után ajándék három ponttal Pásztor Zsolt: Ha a korábbi meccseken is ilyen mérkőzés képe alapján is egy góllal jobbak Vinczepap Ferenc: Remélem, mi is eljutunk tért haza a Bélapátfalva akarattal és alázattal játszottunk volna, több voltunk. Ehhez gratulálok a játékosoknak. odáig, hogy így használjuk ki a ziccereket mint az Berecz Csaba: - Gyenge játék, de nagyon fontos győzelmet könyvelhettünk volna el Győrt Zoltán: - A futball örök törvénye, hogy nem ellenfél l főzik Zoltán győzelem. Tóth Gábor Kovács Ferenc mindig a jobbik csapat nyer. Sasvári Tamás Gyöngyöshalász ­Kisköre 3-1 (2-1) Gyöngyöshalász SE: Kisköre SE: Labancz Szén Szabó Gy. Vabvics Nagyfalusi Godár Nagy Gy. T. Ungvári Pintér Csala NagyL Ádám Nagy 1. G. Mester Kutrucz (Sándor) Tamási Sőregi (Karsai) Nagy Bakondi (Tóth Z.) Pengő (Mónus) Álagy Gy. G. Zsidó Játékos-edző: Játékos-edző: Labancz Róbert. Szén László. Gyöngyöshalász, 190 néző. Játékvezető: Bathó Vendel (Leitmam Cs, Skultéty Cs) A több helyzetet kidolgozó hazaiak csak minimális előnnyel térhettek pihenőre az első 45 perc után. A második játékrész közepesre sikeredett de a hazaiak végül megérdemelten nyertek. Gólszerző: Nagy Gy. G. Nagy Gy. I, Tóth Z, ill Ádám. Jók: Szabó, Nagy Gy. T, Nagy I. G, ill az egész vendégcsapat Ifik: 6-1. Labancz Róbert: - Örülök, hogy a megérdemelt győzelmünket az újszülött Tóth Csenge KlarissZa is már velünk ünnepelhette. Szón László: - Kaptunk két szerencsétlen gólt de a harmadik találatnál a partjelző óriási hibát vétett ezzel csapatomat sújtotta Szabó Ferenc Egerszalók ­Füzesabony 2-2 (1-2) Egerszalók SE: Fensthamfüzesabaiy SC: Prokaj Járdán Takács Molnár Kelemen Mencsik Kamizs Bőgős Pallagi Póka Rczere Vojtekovszki (Kiss) Horváth T. Szabó L Domoszlai Káló Farkas R. Bódi Bata (Farkas M.) Kémeri Smuczer (Farkas 0.) Kovács B, (Gyurcsik) Edző: Edző: Horváth Tamás. Szabó Anckás. Egerszalók, 150 néző. Játékvezető: Lucián János (Pásztory K, Kecskés G.). Nagyon jó iramú mérkőzésen a jól játszó Füzesabony ellen sikerült otthon tartani az egyik pontot a szalóki gárdának. Gólszerző: Domoszlai 2, dl Kiss, Szabó L (11-esből). Kiállítva: Mencsik (2. sárga lap után) a 60, Kémeri (2. sárga lap után) a 87. percben. Jók: Domoszlai, Pallagi, Farkas R„ Takács, Horváth, ill Szabó L (a mezőny legjobbja), Molnár, Póka, Bőgős, Kiss. Ifik: 2-0. Horváth Tamás: - Nehéz meccsen nehéz szülés, az edzőnek megőszülés. Minden jó, ha jó a vége, nem mozog az edző széke. Szabó András: - Úgy vártuk az idegenbeli győzel­met mint gyerekek a karácsonyt de volt olyan három ember aki rengeteget hibázott Rezére Rita A bajnokság állása 1. Heves 6 5­1 33-4 15 2. Nafflréde 6 4 1 1 22-8 13 3. Andomaktálya 6 4 1 1 14-6 13 4. Bélapátfalva 6 4 1 1 10-6 13 5. FC Hatvan 6 4­2 11-7 12 6. Füzesabony 6 3 1 2 13-13 10 7. Gyöngyöshalász 6 3 1 2 13-9 10 8. Pétervására 6 3­3 16-10 9 9. Besenyőtelek 6 3­3 12-14 9 10. Egerszalók 6 2 2 2 98 8 11. Verpelét 6 1 2 3 11-20 5 12. Felsötárkány 6 1' 2 3 28 5 13. lőrinci 6 1 1 4 7-9 4 14. Kisköre 6 1 1 4 7-23 4 15. Atkár 6 1 1 4 6-28 4 16. Novaj 6 ­2 4 7-21 2 Az A-2000-es osztályban már bajnok Leffler Csaba Öt megyei érem az országos csb-ről ismétlés A gyöngyösi szeniorok két év után léptek ismét az első helyre autósport Már az első verseny­napon biztossá vált Leffler Csaba bajnoki címe a Szlovák Nemzeti Bajnokság A-2000-es géposztá­lyában. Az egri pilóta az Ostrá Lúka-i rendezvényen a csoport abszolút értékelésében 0.045 má­sodperces hátránnyal végzett a győztes mögött, ami azt jelentet­te, hogy az év elején célként kitű­zött eredményt sikerült elérnie. Másnap újabb ellenfelek érkez­tek, akik a csoportban számítot­tak. - A WRC és az EVŐ IX-es egy­értelműen erőnyerő a technikai különbségek miatt, a célkitűzé­sem onnantól a BMW megverésé- vel a 3. hely volt, bár az is lénye­gesen erősebb az autómnál. Ösz- szesítésben aztán 0.995 másod­Leffler Csaba nagy lépést tett a bajnokság abszolút 3. helyéhez perccel legyőztem a BMW-t, így meglett a harmadik helyezés. Ez­zel óriási lépést tettem a bajnok­ság abszolút harmadik helyének eléréséhez - örvendett Leffler. Ahhoz azonban, hogy biztossá váljon a dobogó, az egy hét múl­va sorra kerülő verseny szomba­ti futamának eredménye még szükséges. «B. Cs. tájfutás A legrangosabb kate-' góriában, a felnőtt férfiak küz­delmében az Egri Testedző Club (ETC) Szajkó Csaba, Kovács Ádám, Szabó András és Ruszláv Glibov alkotta csapata csak néhány perccel maradt le az első helyről a Tápiószent- márton térségében rendezett 2008-as Országos Csapatbajnok­ságon. A bozótos terepen, rekke- nő hőségben lebonyolított ese­ményen az utánpótlás kategóri­ában a Gyöngyösi Tájfutó Klub (GYO) 14 évesekből álló lánycsa­pata a váltóarany után a dobogó | második fokára állhatott fel. A g szeniorok küzdelmében a Török J József, Gyallai János és dr. í Mohácsy Tamás összetételű Az N14-es gyöngyösi csapat tagjai a dobogó második fokára állhatták gyöngyösi férfiak két év után is­mét országos bajnokit nyertek. A jobb eredmények. F21E: 2. ETC (Szajkó Csaba, Kovács Ádám, Szabó András, Ruszláv Glibov). F125:1. GYO (Török Jó­zsef, Gyallai János, dr. Mohácsy Tamás), 8. ESP (Lajszner Attila, Blézer Attila, Sebők Gábor). N14E: 2. GYO (Konrád Kriszti­na, Liszka Eszter, Váradi Vivi­en), 4. ESP (Erős Evelin, Udva­ri Lilla, Tóth Enikő). N18E: 7. ESP (Kiss Nikolett, Király Amanda, Váradi Enikő). N105: 3. ETC (Marczis Márta, Kiss Te­odóra, Halászné L. Ibolya). F185: 3. ETC (Dr. Nagy Árpád , Lénárd Miklós, Nagy Lajos). ■ Hírlap-információ 4 A 4 *