Heves Megyei Hírlap, 2008. június (19. évfolyam, 127-151. szám)

2008-06-09 / 133. szám

SPORTTÜKÖR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2008. JÚNIUS 9., HÉTFŐ Novaji feltámadás, bélapátfalvi betli megyei I. osztálya bajnoki címért külön versenyt futó Pétervására és riválisa, a Felsőtárkány is nyert A labdarúgó megyei I. osz­tályban a hét végén a 28. forduló mérkőzéseit játszot­ták a csapatok. Tudósítóinktól ^öflElTTI Besenyőtelek ­Felsőtárkány 0-2 (0-2) Besenyőietek SC: Skoda Gól Aulóf táíkány: TóthB. Labancz Háklár Baranyai Pálfalvi Szilágyi Forgács Szarvas Vass Novak T. Ferencz Kovács Cs. Oláh NagyJ. Rézműves Bocsi Sasvári (Váradi) Bódi Herpai Szamosi Mester (Thomesz) Mészáros Játékos-edző: Jólókosedzólc Bocsi Zol­Nagy Ende. tán, Labancz Róbert Besenyőtelek. 200 néző. Játékvezető; Török Dávid (Varga L, Tótti Z). A jobb erőkből álló vendégcsapat minden tekintetben ellenfele fölé nőtt, és tejesen megérdemelten vitte el a három pontot Gólszerzők: Szamosi, Kovács Cs. Jók Háklár. Tóth B, ill Nagy J„ Szilágyi, Szamosi, Ko­vács Cs. Ifik 6-2. Nagy Endre: - Az 1. félidőben bátortalanul és gyengén játszottunk, a 2. játékrészben feljavult a teljesítmé­nyünk, de reálisan nézve jobb csapattól kaptunk ki. Bocsi Zoltán: - Sok helyzet maradt kihasználatlanul a győzelmünk ezzel együtt teljesen megérdemelt Sas vári Tamás Pétervására ­Kisköre 3-0 (2-0) Pétervására SE: HskôreSE: Lázár (Zubó) SzénL Pintér Budai Érsek Godár Balázs Ungvári Molnár Gy. Jakab Nánási Tamási Tábori Csala A Tóth P. (Danó R.) Cseh (Habóczki) Stark Andó Bajzát A Tót E (Simon) Baranyi M. Adám Játékos-edző: Jótókos-edző: Bukrán Csaba Szén László. Pétervására, 100 néző. Játékvezető: Szabó Sándor (László T, Luskai Zs). A mérkőzés gyászszünettel kezdődött a hazai törzs- szurkoló, Király Tamás elhunyt édesanyjának emléké­re. Kiváló játékvezetés mellett a hazai csapat magabiz- tosangyűjtötte be a három pontot Gólszerzők Tóth R, Bajzát A, Baranyi M. (11-esből). Kiállítva: Csala A a 68. percben. Jók Baranyi M„ Stark, Tóth R, Danó R, ill Godár, Ádám, Tamási, lük 2-1. Kovács Ferenc sakosztályvazatő: - A csapat átérezte a mérkőzés fontosságát ami sima győzelmet ered­ményezett Stabilan haladunk a cél felé. Szán László: - Gratulálok a Pétervásárának! Kovács Ferenc A 29. forduló párosítása Június 14., szombat 17.00: Felsőtárkány - He­ves, Kisköre - Besenyőtelek, Makiár - Pétervására, Fü­zesabony - Gyöngyöshalász, Bélapátfalva - Verpelét 19.00: Nagyréde - FC Hatvan. Vasárnap, 17JKt Atkár - Novaj, Egerszalók - Visonta A novaji Mirkóczy Lászkóék (elöl) a szünetben még kétgólos hátrányban voltak a bélapátiakkal szemben, a fordulás után azonban fordítottak Heves- Atkár 2-1 (2-0) Nagyréde - Egerszalók 0-1 (0-0) Verpelét- Visonta 1-4 (0-2) FC Hatvan - Füzesabony 3-0 (3-0) UamwUinnnllauM« nBVBSulcrnHIcVBS. Atkár SE: C*£Ini>Lnv4 Uamùki oZOIOSKBn-fiayyrBuB. Egerszalók SE: Verpelét SE Vtsonta-KRF-Bezzegh VG: FC Hatvan: FensthermFüzesabony: Éles Tűzkő Juhász E. Huszár Tiszolczki Farkas! Nagyi. Járdán Molnár Z Gödör Debreceni Kamizs Mátyás Nagyfalusi NagySz Vámosi Jakab (Stáber) Bordás Barna Kelemen FükőP. Baranyi 1. NagyT. Bőgős (Mudriczki) Nagy Lajos Bartók (Erdélyi) PulyD. Hangácsi Péter Szűcs (Búzái) Buzma Póka Laubert G. Jakus Huszár Rczere Szabó P. Mikitovics (Bezzegh) Králik Molnár Z Ballagó Benus Kolompár (André) Domoszlai (Farkas 0.) Kohajda Tóth Sz. Győri Porkoláb Laubert R. Kovics Fekete T. Székely Kiss G. Pásztor Demcsák (Niki) Szabó L Somodi László Hajiinger Farkas R. MákB. Bartha P Csintalan (Gyarmati) Várkonyi Besenyei Zs. Márkus Horváth V. (Kulcsár) Smuczer Lipták (Nagy-G.) Ravasz Balog Veres V. Besenyei F. Bella Csomós BataJ. Csepcsányi (Kiszály G.) Tóth Z. Kollár Mencsik Nagy László Haller (Grízner) Baranyi R. (Varbai) Dobos Kövesdi Nagy L. (Pampuk) Litkei Nagy R (Tóth A) Edző: Edző: Edző: Edző: Játékos-edző: Játékos-edző: Játékos-edző: Edző: Balázs Tihamér. Török János. Nagy Gábor. Székely Károly. Vinczepap Ferenc. Szerdahelyi Gábor. Győri Zoltán. Szabó Andás. Heves, 250 néző. Nagyréite, 120 néző. Verpelét 100 néző. Hatvan, 200 néző. Játékvezető: Puha István (Kökény G, Nagy S.). Játékvezető: Mohácsi Lajos (Varga G„ Mohácsi B.j. Játékvezető: Jávorszki Zoltán (Hamos Cs., Báder J.). . Játékvezető: Vígh Tibor (Tóth 1., Fehér Gy.). A végig mezönyfölényben játszó, többet támadó hazai A Nagyréde kis szerencsével akár több góllal is nyer­A tartalékosán felálló hazai csapat ellen a vendég A jól játszó hazai csapat már az első játékrészben el­csapat megérdemelt győzelmet aratott a becsületesen hetett volna, de a szerencse ezúttal a vendégeknek visontaiak ebósorban Tóth Zoltán mesterhármasának döntötte a mérkőzést igy rendkívül értékes három küzdő vendéggárda ellen. kedvezett akik egy kontratámadásból szerzett góllal köszönhetően magabiztos győzelmet arattak. ponttal gazdagodott a tartalékos Füzesabony ellen. Gólszerzők: Besenyei F. 2, ilL Márkus. elvitték a három pontot Gólszerzők: Kövesdi, ill Tóth Z 3, Pásztor. Gólszerzők: Buzma, Győri. Kollár. Jók Besenyei F, Molnár Z, Somodi, ill az egész ven­Gólszerző: Ficzere. Jók: Tiszolczki. itt Nagyfalusi. Baranyi l„ Pásztor, Jók: Nagy l„ Litkei, Buzma, Kollár, ilL Vámosi, Molnár dégcsapat Jók: senki nem nyújtott átlagon felülit ilf az egész ven­Bartha R, Tóth Z, Nagy L Z, Veres V, Várkonyi. Ilik: 0-1. dégcsapat title 3-2. lük: 2-1. He 2-1. Balázs Tthamór - Igaz, hogy nem játszottunk jóL de a Négy Gábor - Csak a mai napon fordulhatott elő, hogy Vinczepap Ferenc! ~ A mai napon mindenben kevesek Győri Zoltán: - Hatpontos mérkőzésen nagyon fontos minimális célkitűzésünket ezzel az eredménnyel el­egy ilyen szerény képességű csapat elvitt tőlünk voltunk. győzelmet arattunk. értük, amihez gratulálok minden játékosnak! három pontot Szerdahelyi Gábor: Gólra törő, taktikus, fegyelmezett Szabó András: - Retró csapatom 15-20 perc alatt meg­Török János: - Úgy érzem, a második félidőben sike­Székely Károly: - Nem szerencsés EBmérközés alatt játékkal magabiztosan nyertük a mérkőzést Gratu­dőlt mint a pisai ferdetorony. Utána a mérkőzést rült megszorítani a jó erőkből álló hevesi csapatot játszani, de tatán kárpótolt a csapat hozzáállása és tálunk Pásztor Balázs első felnőtt góljához! végigtámadtuk, sok helyzetet kihagytunk, sőt még Safe Tihamér az erednény. Nagy József Molnár Tamás 11-est is hibáztunk. Niki Gábor Nova] - Bélapátfalva 3-2 (0-2) Novaj SE: Bélapátfalva SKE: Ilii Kovács I. Demkó BajzáthZs. Nagygyörgy Csuhány Képes Nagy L. Barta J. CsákváriÁ János Ágó R. (Bárdos) Pál CsákváriD. Baji P. (Mirkóczky) Szajlai (Topolyai) Miskolczi (Szabó Z) Barta P. Tuza (Csohány) Bársony Szabó R. Mikó P. (Füle) Jótókos-edző: Edző: Szabó Richárd Fodor Pál Novaj, 100 néző. Játékvezető: Lánczos Gábor (Szabó I., Sohajda L). Kitűnő játékvezetés mellett jól előkészített pályán vál­tozatos mérkőzést játszottak a csapatok. A számtalan helyzetet kidolgozó hazaiak csapatként múlták leiül el­lenfelüket Gótezsrzők: János 2, Miskolczi, ill Mikó R, Nagygyörgy (öngól). Jók: az egész hazai csapat ül senki. Ifik: 9-1. Szabó Richárd: - Gratulálok a csapat első győzelmé­hez, ami hiányzott mint a sivatagnak a vé. Fodor Pál: - A második félidei játékunk katasztrofális volt Tóth Gábor Gyöngyöshalász ­Makiár 2-1 (1-t) Gyöngyöshalász SE: Makiár SE: Bódi Lőj Szabó Gy. Sumi Sándor Zsidó Rúzsom Pusztai Sőregi Dávid (Béta) Tóth P. (Karsai) Szakái Nagy I. G. Magyar Bakondi Klaisz Incze (Nagy Gy. G.) Matykó (Kotla) Nagy Gy. T. Kasza Sz Adóiján (Szántai) Mihics Edző: Edző: Szabó Gyula. Szabó László. Gyöngyöshalás. 110 néző. Játékvezető: Urbán Eszter (Pásztory K., Pápis L). A vendégcsapat már a 2. percben megszerezte a ve­zetést A későbbiekben a halásziak több helyzetükből kettőt értékesítettek, így ha nehezen is, de otthon tar­tották a három pontot Gólszerzők: Bakondi 2, ilL Mihics. Jók Bakondi, Nagy Gy. T, él Lőj, Sumi, Mihics Ifik 4-2. Szabó Gyula: - Kapkodva, görcsösen, helyzeteinket el­hibázva, nehezen nyertük meg a mérkőzést Szabó László: - A mai mérkőzésen megérdemeltük vol­na a döntetlent SzabóFerenc A bajnokság állása 1. Pétervására 28 23 3 2 81-2072 2. Felsőtárkány 28 23 2 3 84-23 71 3. Heves 28 19 5 4 68-32 62 4. Nafflréde 27 15 5 7 58-2850 5. Kisköre 28 1111 6 29-3044 6. FC Hatvan 28 12 412 54-35 40 7. Verpelét 28 10 810 40-49 38 8. Bélapátfalva 28 11 314 39-49 36 9. Füzesabony 27 10 512 29-3435 10. Visonta 28 9 712 46-60 34 11. Gyöngyöshalász 28 9 5 14 45-5032 12. Egerszalók 28 8 5 15 42-6129 13. Besenyőtelek 28 8 4 16 33-57 28 14. Novaj 28 6 715 32-76 25 15. Atkár 28 4 7 17 26-66 19 16. Makiár 28 4 123 36-7213 Az idény legjobb játékával nyertek az egriek Maglódon NB in. Mátra csoport Gyors gólváltás után megosztozott a pontokon a Gyöngyösi AK-Ytong és a RAFC a Mátraalján LABDARÚGÁS NB III., Mátra-csoport A 29. forduló mérkőzésein: MAGLÓD - EGRI FC 1-3 (0-0) Maglód, 150 néző. V.: Szíjjártó Zsolt (Kiss L, Véghelyi Z.). MAGLÓD: Retezi - Pozder, Rakita, Ács, Sályi - Tabányi (Bu- dafai), Tőkés, Bartosik, Vincze - Temesi, Baranyai. Edző: Goran Kopunovics. EGRI FC: Csontos R. - Debre­ceni, Kaszás, Csontos M., Kaknics - Busái, Hegedűs D., He­gedűs R., Bánka (Baji) - Kasza, Szabó D. (Bartuska). Edző: Hor­váth Tamás. A gólok története. 46. perc: jobb oldali beadást követően a lyukas egri védelem mellett Temesi gurított a kapu közepé­be, 1-0. 52. perc: Debreceni 50 méteres vágta végén úgy lőtt a kapuba, hogy a kapust is érintet­te a labda, 1 -1.66. perc: a védők fölött átszállt labdát Szabó D. bombázta a felső sarokba, 1-2. 79. perc: remek összjáték végén Busái lőtt a jobb sarokba, 1-3. További eredmények Balassagyarmat - Putnok 1-1, Újpest II. - Jászapáti 0-2, Ózd - Túra 2-1, Salgó- tarján-BFC - MTK1I. 3-1, Felsőzsolca - Dunakeszi 2-1, Veresegyház - Tiszaßred 0-0. Kiegyenlített első félidő után vezetéshez jutottak ugyan a haza­iak, de a kulturáltan futballozó egriek taktikus játékkal a maguk javára fordították a mérkőzést. Kiállítva: Budafai (2. sárgalap után) a 87. percben. Rakita (rek­lamálásért) a mérkőzés után. Jók: Ács, Vincze, ill. Csontos R., Debreceni, Busái, Szabó D. Gorán Kopunovics: - Az egy­ségesebb csapat győzött, mi csak erőlködtünk. Horváth Tamás: - Az idény legjobb játékával nyertünk. Fesztbaum Béla GYÖNGYÖSI AK-YTONG -RAFC 1-1 (0-0) Gyöngyös, 100 néző. V: Faze­kas Attila (Suscsák ]., Kara P.). GYÖNGYÖS: Gömöri - Tóth T., Nagy Á., Kovács Á., Gohér G. (Szabó M.) - Takács Gy., Tari Z., Tatár R. (Barta R.), Molnár B. - Sajtos N., Kiss I. Edző: Majzik Zoltán. RAFC: Gerencsér - Vigyinsz- ki, Szőke, Besenyei, Hazai - Nagy G. (Drozgyik), Tóth T., Fekete S., Ruszin (Lázár) - Kasinszky, Ma­yer. Edző: Nahóczky Attila. A gólok története. 64. perc: Kiss I. három védő között kapu­ra tört és a jobb sarokba rúgta a labdát, 1 -0.65. perc: még örült a hazai csapat a szerzett gólnak, miközben az ellenfél kontrából már ki is egyenlített Kasinszky révén, 1-1. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, a helyzetek alapján a hazai­ak közelebb álltak a sikerhez. Igazságos a döntetlen. Jók: Gömöri, Nagy Á., Kiss I., ill. Szőke, Hazai, Fekete, Bese­nyei. Majzik Zoltán: - Gyenge első félidő után a második játékrész­ben mindkét csapat jól játszott. Sajnos rengeteg gólhelyzetet elhibáztunk, de az ellenfélnek is voltak lehetőségei, igy igazságos döntetlen született. Nahóczky Attila: - Gyors gól­váltás után bármelyik csapat megnyerhette volna a mérkőzést. Egy jó csapat otthonában szerez­tünk értékes pontot. Halmóczki Ferenc A bajnokság állása 1. MIKII. 29 25 1 3 90-26 76 2. Túra 29 20 3 6 69-32 66 3. Veresefflház 29 13 7 9 42-36 46 4. Putnok 29 12 7 10 59-49 43 5. RAFC 29 11 810 38-38 41 6.Gyön&ös 29 12 413 41-4140 7. Egri FC 29 11 7 11 38-4340 8. Tiszafüred 29 10 811 53-48 38 9. Salgótaiján-BFC 29 10 712 46-44 37 10. Balassafÿarmat29 10 712 35-48 37 11. Ózd 29 11 315 41-66 36 12. Jászapáti 29 10 415 43-57 34 13. Újpest II. 29 9 7 13 39-43 34 14. Maglód 29 9 515 39-59 32 15. Dunakeszi 29 9 3 17 36-48 30 16. Felsőzsolca 29 6 716 33-65 25 A 30. forduló párosítása Június 15.. vasárnap, 17.00: Dunakeszi- Balassa^ar­mat Egri FC - Ózd, Jászapáti- Maglód, Túra - Gyón­gyösi AK, RAFC ­Felsőzsolca, Putnok ­- Veresejÿhéz, Tiszafüred - MTKII., Salgótaiján-BFC ­- Újpest II. >