Heves Megyei Hírlap, 2008. január (19. évfolyam, 1-26. szám)

2008-01-21 / 17. szám

Szenzációs egri győzelem a vége négy között Csupán egy gólt kaptak az egriek, így ők jutottak a legjobb négy közé Az egységben volt az erő szombaton este a megyeszékhelyieknél, akik boldogan álltak össze és kiáltották világgá nagyszerű sikerüket A Szeged Beton elleni négygólos sikerével újabb nagy csatát nyert a Bren- don-UPC-ZF-Eger férfi vízilabda-csapata és ezzel bekerült a LEN-kupa leg­jobb négy együttese közé. Fenyves Balázs vízilabda Csodálatos győzelmet aratott szombat este a LEN- kupa negyeddöntőjének vissza­vágóján a Brendon-UPC-ZF- Eger férficsapata. Az első mér­kőzésen elszenvedett háromgó­los vereségért (11-8) volt oka visszavágni a hazaiaknak a Sze­ged Beton VE ellen. Azzal, hogy jó háromnegyed órával az első ráúszás előtt már legalább ezer néző foglalta el a helyét a Bitskey-uszodában, garantált volt a nem mindennapi hangu­lat. Olyan sportbarátok is kilá­togattak az összecsapásra, akik egyébként ritkán járnak vízi­labda-mérkőzésre, így nem cso­da, hogy az első negyed közepé­re összejött háromezer drukker. A meglepetés erejével hatott, hogy dr. Ternyák Csaba egri ér­sek is megtisztelte jelenlétével a találkozót. Az érsek űrtói meg­tudtuk, hogy életében most lá­tott először pólómeccset, ám rö- | vid szabályismertetés után úgy ; izgulta végig a 32 percet, mint- £ ha világ életében ilyen rendez- S vényekre járt volna. Sőt, még a receptet is megtalálta a tovább­jutásra, mondván: minden ne­gyedet egy góllal kell nyerni. A találkozót az Eger kezdte jobban és a negyed közepén meg is szerezte a vezetést, Decker Ádám bal oldalról elengedett lö­vésével. Ha ezek után bárki tud­ta volna, hogy a találkozó első és egyben utolsó szegedi találata következik, valószínű nem lett volna akkora a csend egy pilla­natra Weszelovszky László góljá­nál. A bekapott találat ellenére ezt a játékrészt is a hevesiek zár­ták jobban, mivel emberelőny­ben egy szép támadás végén a IBIhungária saját nevelésű Kovács Gábor húzta a játékszert a hálóba. Nem volt könnyű meccsük a játékve­zetőknek sem, melyet kissé ér­dekes felfogásban vezettek. Ma­gyar szemmel nézve, nagyon sok kontrafaultot ítéltek a talál­kozón. Feltűnő hibáik dacára aligha befolyásolták döntéseik­kel a mérkőzés alakulását. A második nyolc percben to­vább folytatódott az ideges já­ték, ami jócskán rányomta bé­lyegét az egész összecsapásra. Nem volt szép mérkőzés, de ez­úttal be kellett látni, hogy min­dentől fontosabb a jó védekezés. A folytatásban Aaron Feltham lőtt előnyből gólt az egyébként remeklő Baksa László kapu­jába. A szegedi há­lóőr az összecsapás ezen részé­ben szinte megbabonázta az eg­ri lövőket. Fordulást követően már csak egy gólt kellett tör­leszteni, melyet a kanadai légi­ós káprázatos akciós találatával teljesített is a hazai gárda. Az iz­galom már fokozhatatlanná vált, amikor a 29. percben egy egész héten gyakorolt támadási variáció végén Kis Gábor szerezte meg az immár továbbju­tást érő gólt. Három perc volt hátra, és még mindig csak egy gól terhelte Szécsi Zoltán hálóját, kinek az eszén ezúttal sem tudtak túljárni a vendégek. Az utolsó percben már talpra ugrott az egész uszoda, és ami­kor 30 másodperccel a vége előtt megkapta a labdát az Eger, mindenki tudta, hogy megvan a továbbjutás. Hosszú percekig zúgott a vas­taps, miközben a lelátó előtti tiszteletkörrel igyekezett hálál­kodni lelkes közönségének a győztes csapat. Négygólos győ­zelmével továbbjutott az Eger a LEN-kupa legjobb négy együtte­se közé. Ternyák Csaba így az­tán szakértővé vált, mivel a jós­lásnál igaza lett. Jó lenne a Budvanska ellen is hasonló eredményt előrejelezni. 00 Ötcsillagos védekezés némi túlzással, úgy vibrált a feszültség szombaton este a Bitskey-uszodában, hogy talán még áramszünet ese­tén sem lett volna „tök” sö­tét. Félre a tréfát, az ügy ko­moly, a publikum ritka cse­megében részesült az Eger - Szeged vízilabda LEN- kupa visszavágón. A HÁTRÁNY LEDOLGOZÁSA, a továbbjutás kiharcolása olyan harcmodor alkalma­zására késztette a hazai szakvezetést, amely eleve kizárta a látványos pólót. A védekezés magas iskoláját mutatta be az Eger, mely­nek következtében béklyó­ba köttetett a Beton. Sze­rencsére a játék szépségé­ből is kaptunk - éppen ele­gendő - ízelítőt. Öt gól ké­pében, öt csillag ragyogta be az egri alkonyt, egyetlen pislákolóval szemben. A szegedi hívek, akik most sem üdvözültek az egri pó­ló szentélyében, a vidéki csapatok vitán felüli re­meklésében leltek vigaszt. Arra nem számíthattak, hogy az egri érsek jelenlé­tével esetleg még a magas­ságbeliek is a hazaiak javá­ra fodrozzák a vizet. A fő­pásztor, élve vatikáni múlt­jával, a szünetben elbeszél­getett az olasz bíróval, a vé­gén pedig csatlakozott a lel­kesen tapsolok és gratulá­lok széles táborához. A FEGYELMEZETT, de idegölő játék, a továbbjutás gigászi küzdelemben való kiharco­lása, minden elismerést - bőven - megérdemelt. TOVÁBB GYARAPODTAK kedves emlékű meccseink. VAN VÉLEMÉNYE? ÍRJA MEG! velemeny@hevesmegyeihirlap.hu ■ Hosszú percekig; zúgott a vas­taps a Bitskey- uszodában. Gerendás: a kilencedik ember is a közönség volt Egy gólt kapni szinte csoda jegyzőkönyv Jól záró hazai retesz kellett a sikerhez Csirícs újra vízbe ugrik a Bitskeyben Vélemények a meccs után. Gerendás György: - Pályafu­tásom során még nem volt olyan csapatom, amelyik ilyen védeke­zést produkált volna. Le a kalap­pal mindenki előtt és szívből kö­szönöm a fiúknak a játékukat. Szokás azt mondani, hogy nyol­cadik ember a közönség, én azonban úgy gondolom, hogy most a kilencedikek is ők voltak. Gyöngyösi András: - Gratu­lálok az Egernek... Császár György: - Úgy tűnik, hogy itthon verhetetlenek va­gyunk. Arra számítottam, hogy minden negyedet nyerünk egy- gyel, ez bejött, ezért nagyon bol­dogok vagyunk. Kovács Gábor: - Egész héten Ö Kovács Gábor: - Egész héten a min­dent eldöntő figurát gyakoroltuk. azt a figurát gyakoroltuk, ami­ből a mindent eldöntő ötödik gól született. Edzésen soha nem akart sikerűim, hát mikor jöjjön be, ha nem a legfontosabb pilla­natban? ■ S. K. A VISSZAVÁGÓ JEGYZŐKÖNYVE: BRENDON UPC ZF EGER - SZEGED BETON VE 5-1 (2-1,1-0,1-0,1-0) Eger, Bitskey-uszoda, 3000 néző. V.: Salino (olasz), Kouretasz (görög). EGER: SZECSI - Hegedűs, Biros, DECKER Á. 1, KIS G. 1, FELTHAM 2, Császár. Cs.: Nyéki, Matajsz, KOVÁCS G. 1, Varga II. Zs., BINDER. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán. SZEGED: BAKSA - Lehmann, Weszelovszky 1, Korolja, Varga T., Komlósi, Balatoni. Cs.: Juhász, | Varga R, Éles, Monostori. Edző:| Gyöngyösi András. : Gól - emberelőnyből: 7/2. ill.: 6/1., Ötméteresből: - 2 Továbbjutott az Eger, 13-12-vel. A kanadai légiós, Aaron Feltham (9) az öt egri gólból kettőt vállalt Vasárnap kora délután a Sturm Csehov - Spandau összecsapást követően kisor­solták a férfi LEN-kupa elődön­tőjének párosítását. Ezek sze­rint a Brendon-UPC-ZF-Eger csapata február 9-én a monte­negrói Budvanskával, míg a spanyol Terrassa együttese az orosz Sturm Csehov csapatá­val mérkőzik a fináléba kerülé­sért. Dr. Halmos R. Péter, a me­gyeszékhelyi klub ügyvezető­je örül, hogy elkerülték a Cse- hovot, ám azért az Alek- szandar Csiricset is felvonulta­tó Budva is nagyon erős. Jó hír­nek számít ugyanakkor, hogy a Bitskey Aladár Uszodában ke­rül sor a visszavágóra. ■