Heves Megyei Hírlap, 2007. november (18. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-12 / 263. szám

2007. NOVEMBER 12., HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP 11 SPORTTUKOR Az egriek saját statisztikájukat tovább javították a fővárosban A GYAK küzdött és nyert idegenben Az Egri FC az éllovas Túra vendégeként kapott ki ASZTALITENISZ NB I., Kelet, nők A 6. forduló mérkőzésén: STATISZTIKA PSC III.- TRANZIT TÜZÉP SC EGER 6:12 Győztek: Fajcsák Hédi 4, Béresné Szabó Györgyi 4, Szabó Enikő 2, Csicsó Edina 1, és a Fajcsák, Béresné páros. Négy győzelem és egy vereség szerepelt a mérkőzésig az egriek neve mellett. Ezt a statisztikát si­került javítani úgy, hogy a hazaiak némi meglepetésre két felnőtt és két ifjúsági pingpon- gossal álltak ki. Miután azonban Szabó Enikő kulcsfontosságú győzelmet aratott, Béresné és Fajcsák kiváló teljesítményével simán nyert a Tranzit TSC. * *+ ■ ** \SJ Tranzit ^ Tüzép Ágoston Dénes, az egriek edzője: - Kicsit szorosabb ered­ményt, de természetesen egri győzelmet vártam, ez meg is lett. Következik: Eger - Siketek SC, november -24., szombat, 11.00. «B. Cs. Tősi Pálék elzárták a csapot a Vízművek ellen TEKE NB I., Kelet A 8. forduló mérkőzésén: BÉLAPÁTFALVA SKHE - FŐVÁROSI VÍZMŰVEK SC 6:2 (3568:3199) BÉLAPÁTFALVA: MOLNÁR GY. (VINCZE P.) 546 fa, MAYER 619, TŐSI 639, Nagy D. 565, Mol­nár Cs. 581, VINCZE Z. 620. Ifik: 0:4 (937:1062). Dallos 457, Bereczki 480. ■ LABDARÚGÁS NB III. Mátra-csoport A 13. forduló mérkőzésein: GYÖNGYÖSI AK-YTONG- DUNAKESZI 2-1 (1-0) Gyöngyös, 100 néző. V.: Tolnai János (Pál L, Oláh G.). GYAK: Juhász Cs. - Nagy Á., Molnár G., Szilágyi, Tóth T. - Takács, Tari, Gohér, Molnár B.- Rozman, Balogh B. (Barta). Edző: Majzik Zoltán. ‘ t' DUNAKESZI: Győrök - Kasza, Gyetván A., Máté, Madar- Kiss R. (Wágner), Kiss Á., Lőrincz, Klement - Kriska, Rozi­na. Edző: Lőrincz László. A gólok története: 15. perc: Tóth T. kiváló indításával Rozman elfutott és 16 méterről a kapu jobb sarkába lőtt, 1-0. 55. perc: Máté jobb oldali beadását Lőrincz rúgta a hálóba 1-1. 80. perc: Tari 20 méteres lövése a felső kapufáról vágódott a gólvo­nalon túlra 2-1. Embert próbáló, szakadó hó­esésben a két csapat hatalmas harcot vívott egymással. Nehéz mérkőzésen a szív diadalmasko­dott a hazaiak javára. Kiállítva: Tari és Kiss A. (ka­kaskodásért ) a 87. percben. Jók: Juhács Cs., Gohér, Rozman, ill. Madar, Máté. Majzik Zoltán: - Nagy harcot vívtunk és bár az irreális körül­mények miatt nem tudtunk jól játszani, de küzdöttünk becsü­lettel, ami meghozta a hőn áhí­tott győzelmünket. Lőrincz László: - Irreális tala­jon a szerencsésebb csapat sze­rezte meg a három pontot. Halmóczki Ferenc ííA'j.v-g » % " : v.-' -, A gyöngyösi Tari Zoltán győztes gólt szerzett, majd kiállították TÚRA - EGRI FC 4-1 (2-0) Túra 150 néző. V.: Olasz Ri- chárd (Dósa Á., Kovács T.). TÚRA: Nagy G. - Less T., Nagy Cs., Kiss A., Sukaj - Kuti (Garai), Horváth, Szűcs, Less K. - Hegyesi (Dzsupin), Kiss L. (Tég­lás). Edző: Berla Attila. EGER: Tóth B. - Debreceni, Honpoth, Kaszás, Újlaki - Bánka (Harnócz), Hegedűs D., Badalik, Vígh, - Kasza (Domán), Nagy G. (Simkó). Edző: Horváth Tamás. A gólok története. 40. perc: szabadrúgást követően elcsú­szott a labda az egri védők lába között és Kiss A. 5 méterről lőtt a hálóba, 1 -0. 45. perc: Kiss L. futott el a jobb oldalon, majd la­posan lőtte a labdát a jobb sarok­A Dunakeszi elleni győzel­mével fellépett a 8. helyre a Gyöngyösi AK és már csak egy pont választja el a Ttiràn vesztes Egri FC-től. Tudósítóinktól ba, 2-0.81. perc: Dzsupin került tiszta helyzetbe és a jobb sarok­ba gurított, 3-0. 83. perc: Kuti tiszta helyzetből lőtt az egri ka­puba, 4-0.85. perc: Sinkót buk­tatták a 16-oson belül, a 11-est Badalik értékesítette, 4-1. A sűrű hóesésben a mérkőzés nagy részében teljesen egyen­rangú ellenfélnek bizonyult az Eger, sőt jó ideig fölényben is ját­szott. A kapu előtti határozott­ság azonban a listavezető javára döntött. Jók: Nagy Cs., Kiss A., Szűcs, Kiss L, ill. Hompoth, Vígh. Berla Attila: - Jól felkészített Eger ellen az első gólig nehézke­sen fociztunk, de a második fél­időben már több helyzetet is ki­dolgozva megérdemelten nyer­tünk. Horváth Tamás: - Igazságta­lan a futball, mert nem ez volt a játék képe. Fesztbaum Béla További eredmények Ózd - RAFC 0-1, Balassagyarmat - Tiszafüred 1-1, MTK II. - Jászapáti 4-1, Újpest II. - Maglód 1-4, Felsözsolca - Putnok 4-2, Veresefÿhàz - Salgótarján- BFC3-1. A bajnokság állása 1, Túra 13 11 1 1 40-15 34 2. MTK 12 10­2 41-12 30 3. Putnok 13 7 2 4 28-19 23 4. Veresegyház 12 7 2 3 22-1323 5. Balassagyarmat 13 6 2 5 14-2220 6. Maglód 13 5 3 5 23-25 18 7. Egri FC 13 5 3 5 18-23 18 8. Gyönfflös 13 5 2 6 18-20 17 9. Ózd 13 5 2 6 16-32 17 10. Tiszafüred 13 4 5 4 24-19 17 11. Felsözsolca 12 4 4 4 20-21 16 12. RAFC 13 3 3 7 14-19 12 13. Salgótarján-BFC 13 3 3 7 16-24 12 14. Dunakeszi 13 3 2 8 13-21 11 15. Újpest FC 12 3 1 8 14-22 10 16. Jászapáti 13 3 1 9 14-28 10 A 14. forduló párosítása November 17., szombat, 13.00: Salgótarján- BFC - MTKII., Putnok - Balassagyarmat, Dunake­szi - Felsözsolca, RAFC - Gyön^ösi AK-Ytong. Va­sárnap, 13.00: Egri FC - Maglód, Jászapáti - Újpest II., Tiszafüred - Veresegyház, Túra - Ózd. Vitatható, időn túli hetessel kapott ki az FSC KÉZILABDA NB I/B, Kelet, nők A 8. forduló mérkőzésén: FENSTHERM-FÜZESABONYI SC - SZEGED-DOROZSMA-ALGYŐ KSE 30:31 (11:15) fensthermlQ] kivIlászAró-csalAo Füzesabony, 200 néző. V.: Ko­vács, Kopornyik. FSC: SZÉKELY - SÁRI 3, Bak 6, Erdélyi 7, Kárpáti 3, Bahrim 5 ( 1 ), Kánya 6 (2). Cs.: GALAMBOSSY (kapus), Gaál, Molnár N., Lukács K., ÜRMÖS. Edző: Atkári Lajos. Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 4:5, 18. p.: 6:9, 24. p.: 8:11, 36. p.: 14:17, 42. p.: 19:22,48. p.: 21:26,54. p.: 25:29. Székely Zsófia jól védett, a sikerhez azonban ez is kevésnek bizonyult Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4. A vendégek az esélytelenek nyugalmával vetették magukat a küzdelembe. A görcsösen, sok hibával játszó hazaiak a 4. perc­ben kerültek hátrányba, s egé­szen a mérkőzés végéig nem tudták befogni riválisukat. A szerencse is a Tisza-partiak mel­lé szegődött, akik végig jól gaz­dálkodtak a lehetőségeikkel és 2-3 góllal a hazaiak előtt jártak. A füzesabonyiaknak a végjáték­ban sikerült egyenlíteni, az utol­só tíz percre az erejével is elké­szülő vendégcsapat azonban egy vitatható időn túli hétméteressel mégis megszerezte a két pontot. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Atkári Lajos: - Higgadtabb, fe­gyelmezettebb és lendületesebb játékkal lett volna esélyünk a győzelemre is. A szerencsésebb csapat nyert. Ifik: 15:36 (9:17). Ld.: Lukács 6, Balog 4. Következik: Magyar Kupa, legjobb 16 közé jutásért: Füzes­abony - Cornexi-Alcoa-Auto- Bahn, november 14., szerda, 17.30. ■ Sike K. A férfiak álma - a frissen csapolt sör otthon Most álomáron az akciós készlet erejéig! BeerTender otthoni sörcsapoló 39.990 Ft tói 6rí Fc-tol Beeilender T I (josser Az ajánlat 2007. október 10-től az akciós készlet erejéig, a promócióban részt vevő üzletekben érvényes! Az akció üzletenként a hirdetésben szereplő nyitónapot követően eltérő időpontokban kezdődik! További részletek a www.beertender.hu honlapon! HÍRSÁV VassÁdám sérült, Vadócz kapott meghívót LABDARÚGÁS - A jövő szom­bati Moldova, s a november 21-ei, Görögország elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő válogatott keretbe a sérüléssel bajlódó Vass Ádám helyett Vadócz Krisz­tián kapott meghívót. Kecskeméten kikapott Vígh Tibor együttese LABDARÚGÁS - Az NB II 14. fordulójának eredményei. Nyugati csoport Pécs - Gyirmót 3-2 (0-2) Pápa - Budaörs 2-1(1-1) Felcsút - Soroksár 2-1(2-0) Integrál DAC - M.mafflaróvár 2-1(0-0) Ajka - Kozármisleny 0-1(0-0) Szombathely - Komló 2-0(0-01 ESMTK- Kaposvöl^e 2-1(0-0) Barcs - Dunaújváros 1-0 (1-0) Keleti csoport Kecskemét - Szolnok 1-0 (0-0) Cegléd - Ferencváros 0-1(0-1) Baktalőrántháza - BKV Előre 1-0 (0-0) Jászberény - Kazincbarcika 1-1(0-1) Tököl - Vecsés 1-1(0-1) Tuzsér-Vác-Újbuda 1-1(0-0) Mezőkövesd - Orosháza 1-2 (0-0) Bocs - Makó 0-0 Demjéni triplájával jutott tovább a Lőrinci LABDARÚGÁS - A 2008/2009. évi Magyar Kupa megyei se­lejtezőjében: Demjén - Lőrin­ci 0-3 (0-2). G.: Kuris 2, Nagyvarga. A lőrinciek a de­cember 2-ai 2. fordulóban az atkáriakkal játszanak. A 45. heti totóeredmények 1. Bremen - Karlsruhe 4-0 1 2. Dortmund - Frankfurt 1-1 X 3. Hertha BSC - Hannover 1-0 1 4. Rostock - Cottbus 3-2 1 5. Schalke - Hamburg 1-1 X 6. VfB Stuttgart - Bayern München 3-11 7. Bielefeld - Nürnberg 3-1 1 8. Palermo - Napoli 2-1 1 9. Atalanta - Milan törölve helyette: Siena - Livorno 2-3 2 10. Fiorentina - Udinese 1-2 2 11. Intemazionale - Lazio törölve helyette: Sampdoria - Empoli 3-0 1 12. Parma -Juventus 2-2 X 13. Torino-Catania 1-1 X Plusz egy mérkőzés: 14. Wolfsburg - Leverkusen 1-2 2 Szabó-Car-kupa az Eszterházy-csarnokban teremlabdarúgás - Decem­ber 2-án kezdődik az egri Eszterházy Károly Főiskola Leányka úti csarnokában a Szabó-Car-kupa téli felnőtt­bajnokság, melyet legalább 12 csapat jelentkezése ese­tén rendeznek meg. Az 5x2 méteres kapukra zajló, 2x25 perces mérkőzésekre Tom­pos Péternél lehet nevezni. Hazai pályán még hibátlan a Gyöngyösi RSE röplabda Négy mérkőzést köve­tően két győzelemmel és két ve­reséggel áll a férfi NB II. Keleti csoportjában a Gyöngyösi RSE együttese. Eredmények. 1. forduló: GYR- SE - Debreceni Honvéd 3-1 (19, -23, 23, 19). 2. forduló: Eötvös DSE - GYRSE 3-0 (21, 23,18). 3. forduló: GYRSE - Kunhegyes 3-0 (13, 21, 20). 4. forduló: Ózd - GYRSE 3-2 (12,-16,20,-15,13). A 1 t