Heves Megyei Hírlap, 2007. június (18. évfolyam, 126-151. szám)

2007-06-05 / 129. szám

SPORTTÜKÖR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2007. JÚNIUS 5., KEDD % ggg M ■■ $$$ .. -, A Karácsond 8, az Atkár 7 gólt rúgott pontvadászatA megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának mérkőzésein történt labdarúgás A megyei II. osztály rájátszásának 4. játéknapján mindössze három vendégsiker született, idegenben csak a Makiár, a Rózsaszentmárton és az Istenmezeje tudott nyerni. A Keleti csoportban a Bélapát­falva a Párád együttesét fogadta. Fordulatos mérkőzésen a félidő­ben 2-0-ra még a vendégek ve­zettek, szünet után azonban for­dított a bajnok. Az Andornak- tálya a Hevesaranyos ellen nyert egy góllal, Kollár két találatára vendégrészről Lőrincz válaszolt. A Középcsoportban 1-1-es döntetlennel zárult a Visonta - Márkáz meccs, míg a Makiár Po­roszlóról hozta el a három pontot. A Nyugati csoportban husza­dik bajnoki győzelmét is megsze­rezte a már aranyérmes Atkár. A szenvedő fél ezúttal a Zagyva- szántó volt, amely hét kapott gól­lal volt kénytelen hazautazni. íumímum , A Fodor Pál edző irányította bélapátfalviak egyéves másodosztályú tagságot követően bajnokcsapatként térnek vissza a megye I. osztály mezőnyébe Bélapátfalva ­Párád 3-2 (0-2) Bélapátfalva: Párád: Kovács 1. Csík Bajzát Zs. Richter Bárdos (Topojai) Kriván (Jónás) Sas Pabolkov Csuhány (Fűlep) Gavalecz Szajlai Varga Ács (Mikó P.) Tóth R. Bársony Bolyki Sütő Fejes (Györfi) Barta P. Gáspár Mikó A. Puporka Edző: Edző: Fodor Pál. Püski Krisztián. Bélapátfalva, 200 néző. Játékvezető: Domoszlai László (Forgó Zs. Pádár Sz). A dobogóra pályázó parádiak két gólt szerezve ráijesz­tettek a már biztosan első bélköalji gárdára A hazai csapat azonban megfordította az állást Gólszerzők: Mikó R. Sas. Szajlai, ill Fejes. Puporka Kiállítva: Puporka a 85. percben. Jók Bárdos, Sas, Mikó A, Szajlai, Sütő, ill az egész vendégcsapat lük: 2-1. Fodor Pál - Tíz perc alvás után keserves a győzelem. Piiskl Krisztián: - Kis szerencsével meglepetést is okozhattunk volna. Sok sikert kívánunk a Bélapát­falvának a megyei I. osztályhoz. Fodor Pál NYUGATI CSOPORT KÖZÉPCS KELETI CSOPORT Atkár - Zagyvaszántó 7-2 (5-1) Atkár Zagyvaszántó: Habók (Bozsik) György Bartók P. (Bartók T.) Here R. Miksi Balogh Zs. Erdélyi B. Kaszás László P. (Erdélyi G.) Varjú (Gál) Vajda Makaria Jakus Somoskövi BarthaR Juhász (Kulyó) Erdélyi Z. (Benus) Czimer Mága Baranyi R. Haller (Csuzdi) Jambrik (Csemer) Edző: Edző: Török János. Fekete László. Atkár, 200 néző. Játékvezető: Berta László (Zsákai Zs, Hamos Cs.). Gólszerzők Bartha P. 3, Haller 2, Vajda, Miksi, ifi Baranyi R, Jambrik. Jók Bartha R (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill senki. Ifik: 4-2. Török János: - Most már én is úgy érzem, hogy ezt az osztályt kinőttük. Teljesen megérdemelten jutót­tunk feljebb. Fekete László: - Gratulálok az atkán csapatnak. Király Sándor Gyöngyöspata ­R.sztmártDn 0-3 (0-2) GyöngyöspaMófuv: Rózsaszentnárton: Farkas Borsi Gódor Hegyi (Urbán) Kovács T. Szabó M. Tóth Bozó Sztankó Egyedi Bálint A Kiss Cs. (Tóth B.) Bálint P Vakli Márkus (Lévai) Panyi Rusznyák Kasza Bálint G. Farkas Virág (Korponyi) Falusi (Törkey) Edző: Edző: Molnár Károly. Tóth Zsolt Gyöngyöspata. 130 néző. Játékvezető: Rozsnáki Péter (Rozsnaki G„ Osváth E). Gólszerzők: Falusi, Kasza Tóth B. Jók senki nem nyújtott átlagon felülit ill Falusi, Kasza Tóth B, Farkas. Ilik: 3-0. Molnár Károly: - Márkus Tamásnak mielőbbi gyógy­ulást kívánok. Tóth Zsolt - Megérdemelten vittük el a 3 pontot Az egész csapat nevében mielőbbi gyógyulást kívá­nok Márkus Tamásnak. Nagy Tamás Márkus a karját törte MINTEGY 50 PERCIG ÁLLT a játék a Gyöngyöspata - Rózsaszentmárton mérkőzé­sen, miután a hazaiak játé­kosa, Márkus Tamás sze­rencsétlen földre érkezést követően szilánkosra törte a felkarját. A 51. percben há­tulról történő becsúszást kö­vetően a hajdani NB III-as futballista a földre zuhant, s rögtön jelezte, hogy nagy a baj. Az óriási fájdalmak­kal küszködő labdarúgót a mentők előbb a gyöngyösi, majd a hatvani kórházba szállították, ahol elvégezték rajta a szükséges műtéti be­avatkozást. Lőrinci - Hatvani Lokomotiv 4-1 (0-0) Lőrinci: Hatvani Lokomotív. Ludányi Bajkó Kéri Máté Pásztor Pádár Tamási Galasi Mákos Dávid Szeles (Szabó G.) Kovács I. Maksa G. (Kuris) Farkas Nagy-Varga K. Takács (Bitter) Móricz (Baranyi) Dajkó M. Kárpáti (Maksa R.) Fehér Oláh Z Gulási (Dajkó T.) Edző: Edző: Pásztor Zsolt Kiss György. Lőrinci. 100 néző. Játékvezető: Jávorszki Zoltán (Urbán E, Farkas R.). Gólszerzők: Kéri, Oláh Z, Nagy-Varga K, Szabó, ill. Kéri (öngól). Jók: Tamási, Mákos, Oláh Z„ ill. Galasl, Máté, Ifik: 5-1. Pásztor Zsolt - A második félidőben nyújtott játékunk alapján szépen búcsúztunk a hazai közönségtől Kiss György:'- A 70. percben még 1-0-ra vezettünk, aztán elfogyott az erő. Lakatos Lajos Ecséd ­Hort 3-2 (2-1) Ecséd: Hort Kovács Maksa R Vincze Habány Gy. (Ambruzs) Magyar Kovács Maksa B. Sinka (Tuza) Hajdú Z. (Nagy G.) Strausz Jemei Elek Maksa I. Tóth Gubán Zsámboki (Maksa G.) Prisztóka Földi Szklenár Habány Z. Nagy M. Simor Edző: Edző: Tóth Tibor. Káposzta István. Ecséd 150 néző. Játékvezető: Szabad István (Sohajda L, Simon M.). Gólszerzők: Szklenár, Gubán, Prisztóka, ill Elek, Tóth. Jók: Gubán, Szklenár, Maksa I, Magyar, ill Elek, Ko­vács, Tóth, Strausz. Ifik: 3-2. Tóth Tibor - A szomszédvári rangadón szép gólokkal és győzelemmé búcsúztunk szurkolóinktól Káposzta István: - Úgy érzem, a mai mérkőzésen kivé­telesen nem mi nyújtottuk a leggyengébb teljesít­ményt Tóth Tibor A Nyugati csoport állása Az 1-4. helyért 1. Atkár 24 21 3 ­77-19 66 2. Lőrinci 24 16 4 4 69-27 52 3. Hatvani Lók. 24 12 2 10 64-50 38 4. Zaavaszántó 24 10 6 8 49-43 36 Az 5-7. helyért 5. Gyönfflőspata 24 10 7 7 48-39 37 6. Heréd 23 8 8 7 40-38 32 7. R.sztmárton 24 8 6 10 43-51 30 A 8-10. helyért 8. Ecséd 23 8 4 11 41-47 28 9. Hort 23 2 5 16 19-61 11 10. Szűcsi 22 1 6 15 21-63 9 Boldog visszalépett A 27. forduló párosítása Június 9., szombat, 17.00 Zaavaszántó ­Lőrinci Hatvani Lokomotív - Atkár Június 10., vasárnap, 17.00 Rózsaszentmárton - Heréd Szűcsi-Ecséd Szabadnapos: Hort Visonta - Márkáz 1-1 (1-1) VisontaTiezzegh Víz Gáz Márkáz Horváth P. Vágó Márkus Pauio Krigovszki Fekete Szűcs Födő Mikitovics Tresó Tóth Sz. (Molnár Z.) Domoszlai (Mészáros) Kovics Simonyák (Kajos) Makói Báder Bezzegh A (Szerdahelyi) Rajnai NagyL Molnár Gy. Búzái Fodor Játékos-edző: Csapatvezető: Szerdahelyi Gábor. Friez János. Visonta. 150 néző. Játékvezető: Orovecz Tamás (Szigetvári Zs., Morvái G.). Gólszerzők Búzái, ill Báder. Kiállítva: Kovics a 91, ill Tresó az 58. percben. Jók Márkus Krigovszki, III mindenki. Ifik 7-0. Szerdahelyi Gábor - Enervált motiválatlan, pontatlan játékkal magabiztosan tartottuk itthon az egy pon­tot Isten éltessen, Bezzegh Ati és Dérfi Zof. Friez János: - A jogtalan kiállítások a színvonal rovásá­ra mentek. Gratulálok mindkét csapatnak. Dérfi Zoltán Qomoszló ­Szihalom 4-0 (2-0) Domoszló Szíhatott: Nagy Szűcs Kiss (Hegedős) Dávid Tóth A KissZs. Major Molnár Á Nyilas Molnári. Ferencz Tóth L Fehér Vona (Antal) Bordás Molnár T. Becsaj Kiss G. Reviczki Puzsoma (Veres) Paulenka (Lakatos) Kabtai Csapatvezető: Edző: Sidló János. Herczeg László. Domoszló. 100 néző. Játékvezető: Tóth Zoltán (László T, Kecskés G.). Gólszerzők: Reviczki 2, Becsaj, Molnár Á (öngól). Jók az egész hazai csapat dicséretet érdemet ill Mol­nár Á,Vona,Kalotai. Ifik 3-1. Sidló János: - Sok helyzet volt mindkét oldalon, de mi négyet kihasználtunk. Herczeg László: - Meg keli tanulni a helyzeteinket érté­kesíteni. Sidló János Energia SC- Abasár 3-0 (0-0) Energia SC Gyöngyös: Abasár Nagy A (Varga) Morvái Bogdány (Bujdosó) Jancsovics Petrik Molnár Pócs Tóth Sz. Székely (Stál) Rédei Szűcs Valiskó Balogh Józan Juhász Sanóik Besze(Kovács) Torma Szabó Szammer Ravasz Bordás Edző: Játékos-edző: Kiss István. Tóth Szabolcs. Gyöngyös. 50 néző. Játékvezető: Lucián János (Sipeki A, Bartók R). Gólszerzők Ravasz 2, Szabó. Jók Ravasz Szűcs, Petrik, Pócs, ill Molnár. Józan. Ifik 3-1. Kiss István: - A második félidőben már voltak a labda­rúgásra utaló mozzanatok, az első-játékrészben ezt nélkülözni kellett a nézőknek Tóth Szabolcs: - Sokáig jól tartottuk magunkat a végé­re elfáradtunk, így megérdemelt hazai győzelem születeti Kurfürst István Poroszló ­Makiár 0-2 (0-1) Poroszló: Makiér Limberger T. Balogh Szikszai Kövér Stáber Sumi Mester Á (Németh) Dongó CsalaA Veres R. Ulman K. Magyar Iványi (Tóth A) Klaisz Oláh Grassi (Béta) Mester T. (Csata I.) Vedovato Hanzel (Aranyosi) Nagy G. (Calvert) Jakab Veres V. (Szökő) Edző: Csapatvezető: Varga István. Szerencsi Tibor. Poroszló, 100 néző. Játékvezető: Zsákai Zsolt (Kasza D„ Smidt Gy.). Gólszerzők Grassi, Veres V. Kiállítva: Szikszai, ill Magyar (mindkettő a 44. percben. Jók Stáber, Mester Á, Ulman, Hanzel il Sumi, Klaisz, Grassi. Ifik 2-0. Varga István: - Sérülések miatt a csapat gyenge játéka vendégsikert hozott Szerencsi Tibor: - Fegyelmezett védekezés, tudatos já­tékszervezés, két szép gól Ez eredményezte a győzelmünket. Fejes Kálmán Karácsom) ­Detk 8-2 (3-1) Karácsond: Detlc Molnár T. Juhász Cs. Váradi R. Kiss R Csömör Tudja A Csiba Kiss II. J. Major B. (Majori) Boros J. Váradi A Kiss 1. J. (Boros L) Váradi Z. VéberG. Toma K. Molnár P. Halász Prokaj P. Recsnyik (Kalányos K) Grabecz Nagy M. (Dobóczi R.) Boza Edző: Játékos-edző: Váradi Rudolf. Grabecz Gábor. Karácsond 70 néző. Játékvezető: Gyetvai Béla (Báder J, Szabó S.). Gólszerzők: Váradi Z. 3, Toma K. 2, Váradi A, Váradi R, Majort, ill Grabecz 2. Jók Toma K. (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat ill Prokaj R Ifik 3-1. Váradi Rudoth - Ilyen különbségű győzelmünk is meg­érdemelt Gratulálok csapatomnak a gyönyörű gó­lokhoz Grabecz Gábor: - Gratulálok a hazaiaknak. Váradi Rudolf A Középcsoport állása Az 1-4. helyért 1. Visonta 24 16 7 1 73-24 55 2. Makiár 24 13 5 6 51-38 44 3. Poroszló 24 12 6 6 49-29 42 4. Márkáz 24 11 4 9 52-55 37 Az 5-8. helyért 5. Domoszló 24 11 7 6 67-33 40 6. Karácsond 24 11 4 9 65-51 37 7. Szihalom 24 9 3 12 40-44 30 8. Detk 24 8 4 12 42-52 28 A 9-11. helyért 9. Energia SC 23 7 6 10 37-48 27 10. Abasár 23 4 613 22-60 18 11. Gysolymos 22 1 2 19 18-82 5 A 27. forduló párosítása Június 9. , szombat, 17.00 Detk - Domoszló Szihalom ­Karácsond Makiár ­■Visonta Június 10. , vasárnap, 17.00 Márkáz­Poroszló Gyönaössolymos - Energia SC Szabadnapos: Abasár. Andornaktálya ­Hevesaranyos 2-1 (0-0) Andornaktálya: Hevesaranyos: Molnár R. Kormos K Balogh P. (Hegyi L) Hossó Zs. Nagylaki D. Kovács K Kollár Pápai Z Zobolyák Lőrinczi R Szabó B. Magyar! Farkas Zs. Sipos (Pozsik) ÁgóF. Erdélyi (Deáki 1.) Horváth K. (Bak K.) Erdős Horváth L Györfi (Deáki R) KiszályP. Boros Játékos-edző: Edző: Molnár Róbert. Szabó László. Andornaktálya, 100 néző. Játékvezető: Varga László (Domoszlai J„ Török 0.). Gólszerzők: Kollár 2, ill. Lőrincz P. Jók Kollár (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csa­pat ill Hossó Zs, Magyar T. Ifik 6-0. Molnár Róbert - Jelentem kapitány úr, a hajó befutott és kikötöttünk. Gratulálunk Horváth Laci szóláti kolléga második gyermekének a születéséhez Szabó László: - Harminc perc után gólokkal vezethet­tünk volna Gratulálok Andomaktályának a 2. he­lyezéshez Vozik Zoltán Balaton­Egercsehi 4-2 (4-1) Balaton: Egercsehi: Veres Kalas Csuhány (Elek) Köctnön Varga L Puskás Ferencz Nagy R. Barkóczi (Nagy) Csuhaj Csóka Benedek Sallai Petrény (Révész) Sulyok Dorkó Érsek Elek Galamb (Kovács) Ország Lázár G. Telek (Kovács Z.) Játékos-edző: Játékos-edző: Horváth Tamás. Csuhaj Róbert Rabion, 200 néző. Játékvezető: Kasza Dénes (Jávorszki Z, Koncz L). Gólszerzők: Lázár G. 2, Sulyok, Barkóczi, ill Dorkó, Kovács Kiállítva: Csuhaj R. (2. sárga lap után) a 40. percben. Jőlc az egész hazai csapat ill Kötknón, Elek. Ifik: 2-5. Kovács Péter - Első félidei remek játékunkkal maga­biztosan nyertük a szomszédvári rangadót Csuhaj Róbert - Sorozatos játékvezetői tévedések és az etső félidőben nyújtott játékunk vezetett a vereséghez Kovács Péter Tarnalelesz ­Istenmezeje 1-3 (0-1) Tarnalelesz Istenmezeje: SuhalLSz Bíró Barkóczi (Joó) Csóka Juhász E. Ország Dorkó Czene (Dulai) Fehér Zs. Fehér K(Bezzeg) Nagy 1. (Sike) Bódi Nagy P. Ivádi Ködmön T. Berki Csuhaj (Ködmön J.) Bogdán Molnár L Simon Danó Bocsi Játékos-edző: Edző: Németi Zoltán. Nagy Péter. Tarnalelesz, 100 néző. Játékvezető: Osváth Ende (Gyetvai B, Koncz I.). Gólszerzők Danó, ÜL Bogdán 2, Bocsi. Jók Barkóczi, Ködnön T„ Danó, ill Ország, Ivádi, Bog­dán. Ifik elmaradt Sőre Anáás egyesületi ekük - Alapvetően egy jó ira­mú, hajtós mérkőzést sikerült játszani, de rutinta­lanságunk ismét vereséget eredményezett Nagy Péten - Minden jó, ha jó a vége. Kovács Béla Noszvaj ­Mátraderecske 4-2 (2-2) Noszvaj: Mátraderecske: Kerecsendi Horváth B. Rácz Tóthi. ■ Vigh Kolozsvári Dobó(Szabó) Erdélyi Sasvári Kóczián Pintér Horváth Zs. (Csikós) Csufor Vitányi Sánta Bálák (Kiss M.) Erdősi Szabó J. Nagy T. (Balogh) Horváth F. (Szabó L) Tuboly (Kónya) Nagy R. Játékos-edző: Játékos-edző: Tuboly Sándor. Kolozsvári Imre. Noszvaf, 70 néző. Játékvezető: Várallyay Miklós (Kónya I, Czeglédi A). Gólszerzők: Vigh, Nagy T„ Szabó, Erdélyi (öngól), ill Kolozsvári, Nagy R. Jók az egész hazai csapat ill Tóth I, Vitányi, Kiss M. Ifik 0-5. Tuboly Sándor: - Négy mérkőzésből már ideje volt el­csípni egy jól játszó Mátraderecskét Kolozsvári Imre: - Megérdemelt hazai győzelem szüle­tett a mérkőzésen. Tuboly Sándor Sirok - Egerszólát 2-2 (0-0) MFS 2000-Sirok: Egerszólát Veréb Gulyás Török P. Horváth L Katona Szepesi (Pető A) Fehér Verebélyi N. (Pető B.) Molnár (Lipták) Erdélyi Kissi Sas (Török M.) KissR Bene Prokaj I (Jakubik) Prokaj Á Danó (Sipos) Verebélyi P. Kovács Z. Lukács Prokaj K. Linninger Játékos-edző: Játékos-edzők: Linninger Katona Gábor. István, ifj. Horváth László. Sírok. 100 néző. Játékvezető: Szabad István (Pápis L, Bozó I.). Gólszerzők: Kovács Z, Kiss R, ill Sas 2. Jók: Török P, Fehér, Kiss I, Kiss P, Kovács Z, ill Sas, Lukács, Horváth L, Verebélyi R Ifik: elmaradt Katona Gábor - Kitűnő játékvezetés mellett tíz percet adtunk az ellenfélnek. Minden elismerésem a csa­paté, hogy 0-2-ről fel tudtunk állni. Liimlnger István: - Nyolc hiányzó helyén öt ifista, hisz a jövő az utánpótlásé, és végre megszületett Hor­váth Máté. Katona Gábor A Keleti csoport állása Az 1-4. helyért 1. Bélapátfalva 26 20 3 3 76-21 63 2. Andornaktálya 26 16 1 9 63-42 49 3. Hevesaranyos 26 13 3 10 72-56 42 4. Párád 26 12 1 13 44-54 37 Az 5-8. helyért 5. Balaton 26 11 6 9 56-40 39 6. Mátraderecske 26 11 4 11 39-46 37 7. Noszvaj , 26 10 7 9 48-69 37 8. Egercsehi 26 8 4 14 51-61 28 A 9-12. helyért 9. Istenmezeje 26 8 5 13 44-58 29 10. Sirok 26 7 8 11 50-56 29 11. Egerszólát 26 8 3 15 47-66 27 12. Tarnalelesz 26 7 5 14 44-65 26 A 27. forduló párosítása Június 9., szombat, 17.00 ____________Egercsehi - Noszvaj _________Hevesaranyos - Bélapátfalva __________Egerszólát - Istenmezeje __________ Sivok - Tarnalelesz J únius 10., vasárnap, 17.00 ___________Párád - Andornaktálya M átraderecske - Balaton